Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rossmann, DM digitális fényképkidolgozás. Tapasztalatok? fórum

Rossmann, DM digitális fényképkidolgozás. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


19. 5e48d37001 (válaszként erre: 18. - Salsa21)
2010. dec. 28. 14:24

Igen küldenek,ha neten adod le,hogy mikor melyik üzletben veheted át.

Délelőtt jár a fotós,úgyhogy ebéd után menj érte:-)

2010. dec. 28. 14:07
Köszönöm mindenkinek a kommenteket. Még olyat kérdeznék, hogy betartják az előhivási időt? Néztem, hogy 3 nap alatt vannak meg. Ha személyesen veszem át előtte küldenek valami értesitőt emailben, hogy kész vannak?
17. hemos
2010. dec. 28. 13:41
Igen, gondolom, hogy az is számít, mivel készültek a képek, én sem amiatt mérgelődtem, ami telefonos kép volt, hanem a profi minőségű képeket is jól legagyizták! Fogalmam sincs, mitől függ, hogy végül a jó minőségű kép jó minőségben jön vissza vagy egy használhatatlan sz..ként, de ezek szerint lutri az egész, hiszen valakinek jók a tapasztalatai és van, akinek nem :(
2010. dec. 27. 14:46
Nekem is csak jó tapasztalataim vannak róluk. Már többször is dolgoztattam ott ki képeket, karácsonyra pedig a nagyszülőknek fotókönyvet csináltattam ott. Még ajándékba is kaptunk egyet, aminek nagyon örültem.
2010. dec. 27. 14:28

R-ban voltam többször is. Soha nem volt gondom vele. Volt olyan kép jó pár, igen, amit nem a "hagyományos" méretben hívtak elő- de ezek a képek mind szerkesztett képek voltak. (pl imikimi.com- a gyerekek köré mesefugirás hátterek stb)

A minőség: mivel 100-at hívattam elő egyszerre, így tudom: nem mindegy a gép sem! Két digit géppel készültek a képet, valamint volt pár, amit hagyományos géppel készítettünk, bescanneltünk- és így hívattuk elő újra, volt, amit emailben kaptam, megint egy más géppel készült... látni az előhívás után, mik készültek egy géppel! De összességében eléegedett vagyok, 19ftért szerintem jó képeket kaptam!

14. vakri
2010. dec. 27. 14:26
Ritkán hívunk elő digitális képet, de akkor általában tűrhető a minősége. A Rossmannal kapcsolatban volt egyszer nagyon rossz tapasztalatunk, de az még akkor volt, amikor tekercses filmet vittünk be. Akkor született a kislányom, aki élete első 3 hetét koraszülött osztályon töltötte. Ott fényképeztem el egy tekercs filmet, amit hazahozott a férjem előhívatni, hogy a család meg tudja nézni a kisbabát. Amikor ment a képekért, egy darab kép volt a zacskóban, meg egy levél, hogy elnézést, fényt kapott amikor elő akarták hívni. De mivel a rossmann törődik azzal, hogy elégedettek legyünk, ezért nem kell fizetnünk az előhívásért, és kapunk egy tekercs filmet ingyen. (kodak helyett rossmann filmet adtak :-S). Bementünk reklamálni, hogy ezek pótolhatatlan képek, hogy képzelik ezt? erre kaptunk még annyit, hogy annak a tekercsnek az előhívásáért sem kellett fizetnünk, meg adtak egy pici fotóalbumot ajándékba. Köszönjük Emese! Így sajnos nincs a újszülöttkori képünk a kislányról.
2010. dec. 27. 14:02
Rossmann: én sosem csalódtam benne, mindig nagyon szép éles képek, világos fotók, normálisak. Persze ugye függ a kép minőségétől, felbontásától.
2010. dec. 27. 13:54
Ja és ez volt a prémium minőség haha!! És több, mint 33 képet előhivattam. Hát én ezentúl csak rendes fotóüzletbe viszem őket, mert lehet ott a háromszorosát kell fizetni, de az legalább nem kidobott pénz, mert ez teljesen az volt.
2010. dec. 27. 13:53
Tapasztalatom? BORZALOM!!!!!! Egy vagon képet előhivattam, amik pocsékak lettek. Na már most megjegyezném: ezeknek a képeknek egy részét profi fotós csinálta profi körülmények között. Hát a képek egy része konkrétan olyan sötét lett, hogy nem látszik pl a hajam, mert mind a hajam, mind a háttér fekete (!!!) lett és nem látszik hol a hajam és hol kezdődik a háttér... Szóval a képek nagy részét egész egyszerűen kivágtam a kukába, miután nem voltak hajlandók kijavítnai. Ugyanis visszamentem reklamálni, mire visszaküldték őket, akkor email-t írtam, mire jött a válasz, hogy a képek szarok, ők megfelelően dolgozták ki... Ebben csak tudjátok mi az érdekes? Hogy itthon pár képet kinyomtattam fényképpapírra úgy, hogy SEMMIT nem állítgattam és a képek, mégis tökéletesen világosak úgy, ahogy a számítógépen... És a faszi még megpróbálta megmagyarázni, hiába írtam neki többször is, hogy amit én itthon kinyomtattam, azt tökéletes világosságú lett...
10. emi75 (válaszként erre: 1. - Salsa21)
2010. dec. 27. 13:39

Mi most a rossman 100 db felett 19 ft-os akciójában hívattunk elő képeket, a gyenge digitális képekből gyengébb kép lett (pl. ami telefonnal vagy kisebb felbontású fénykékpezővel készült)


a jó minőségű, jól megvilágított képek előhívva is szépek lettek.

9. Sunny1 (válaszként erre: 6. - Nyanyus69)
2010. dec. 27. 13:33

Nekem a prémium minőség nem jött be, kimondottan csúnyák lettek a képek :-(

Annyi eszem nem volt, hogy megreklamáljam.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Salsa21)
2010. dec. 27. 13:27

Szia!

A dm-ek és a rossmannak ugyanaz a cég hívja elő,úgyhogy ott add le ahol olcsóbbak a képek.

Valóban előfordul,az,hogy nem olyan a kép minősége,vagy a színe,illetve a mérete,ilyenkor meg kell reklamálni,visszaküldik és előhívják normálisan.

Egyébként jó minőségben készítik el a képeket,csak ne a prémium minőséget válaszd,mert nem sok a különbség van a 2 papír között,viszont árban jelentős.

Profi vagyok a témában,mert a rossmannál dolgoztam 7 évig:-)

2010. dec. 27. 13:27

A dm-ben szoktam előhivatni, már 5-6 alkalommal is amikor 19 ft-os akció van(50 v100 kép után)

Egyszer sikerült nekik elcseszni :S Akkor fakó és sötét lett az egész :S


Én egyébként lemezen szoktam bevinni , mert a 100 db os adagot nehezen vagy egyáltalán nem tudtam feltölteni neten ....

2010. dec. 27. 13:22

A Dm-s programot ha letöltöd,fogod látni,hogy milyen minőségben tudja a papírképet megcsinálni,illetve kérhetsz extra minőséget is.


Én most karácsony elött 142 képet hivattam elő,egy volt más méret,de azt itthon megvágtuk,és átszerkesztettük,valószínüleg azért.

2010. dec. 27. 13:16
Sziasztok!Én még sosem hivattam elő digitális képeket csak a gépen tárolom őket. Hol érdemesebb előhivatni?Mire ügyeljek?Én attól félek, hogy nem lesz olyan minőségű mint a gépemen tároltak. Előre is köszönöm!
2010. dec. 27. 13:14

Szia!

Én a Rossman-ban hívattam elő képeket és nagy csalódás volt. Egyrészt valamiért egy kép nagyobb lett, mint a többi, ami nem olyan hatalmas gond, csak épp nem akartuk. Másrészt sok kép fakóbb lett, mint ahogy a számítógépen láttuk. Mintha silányabb minőségűek lettek volna. Én nagyon mérges voltam!!!

3. cseperke (válaszként erre: 1. - Salsa21)
2010. dec. 27. 13:12

Szia!

Én fotóalbumot készítettem karácsonyra,nagyon meg voltunk vele elégedve!

Szépen ki volt dolgozva.

az eredmény:könnyek csordultak a szemekből,amikor átadtuk az unokákról készült képeket a nagyszülőknek!

Én csak ajánlani tudom!

2010. dec. 27. 13:12

Én a DM-ben szoktam,eddig nem volt gond,neten rendelem meg,majd bemegyek érte a kijelölt üzletbe.

Minél többet rendelsz,annál kevesebbet fizetsz.

2010. dec. 27. 13:10
Rossmann, DM digitális fényképkidolgozás. Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook