Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOS! 8 hónapos kisfiam rosszul van, bedugult az orra, nem kap levegőt, nem tud aludni, hiába szívom le neki. Most mit csináljak vele? fórum

SOS! 8 hónapos kisfiam rosszul van, bedugult az orra, nem kap levegőt, nem tud aludni, hiába szívom le neki. Most mit csináljak vele? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. máj. 27. 13:14
szia!Nekünk sokat segített a gőzölés sátor vagy türcsi alatt.Víz felforral bele 2ek.szódabikarbóna,kamilla,tengeri só.Ezen felül orrszívó porszívó+utánna Nasyvin orrspray.Szívás előtt sterimar.Nekünk ez jött be amikor nem kapott levegőt szegényke éjszaka.Kiderült arcüreggyulladása van.Felírta a doki a létező összes antibiotikumot egyik sem segített.Orvost váltottunk ő ezt javasolta és bejött:)Remélem nektek is segít!
77. toro32
2011. jan. 1. 15:39

a fenistil csepptől nem lesz taknyos,fog tudni éjszaka aludni.Amikor az én lányom meg van fázva és nem adom neki,hajnalban arra kelek,hogy fújja az orrát.Amikor már nagyon necces a hajnali orrfújás,másnap este adok neki 5 cseppet és végigalussza az éjszakát.

egy próbát megér és csak 700 forint körül van.

írd be a google-ba,hogy fenistil csepp és olvasd el a tájékoztatóját!

remélem tudtam segíteni!!

ja!ha az arcát is fájlalja,szerintem az már egy arcüreggyulladásra utal,bár nem vagyok orvos.vidd el valami kórházba és ott megmondják majd pontosan.

76. 81fea164b2 (válaszként erre: 73. - Titii)
2010. dec. 31. 17:37

Holnap egy hete lesz, de még mindig tele van az orra cuccal. Kb 1-2 naponta visszahívott a doki, /és tök ideg voltam, mert tele volt a váró gödhös gyerekkel, akik persze csak úgy köhögtek-köpködtek a levegőbe/ és persze minden alkalommal mondott vagy írt fel vmit amit váltsak ki, vegyek meg.

Most egy hét alatt kb 11 ezernél vagyunk, és ez csak egy nátha :(

Voltunk fülészeten is ahol a brutál-néni valami hatalmas tűféle cuccal szívattyúzta az orrát és szemrehányón mutogatta nekem, látja anyuka tele van cuccal.....én meg hebegtem, hogy szívom neki, de hát én nem tudok felnyúlni neki mélyen :( áááá kész voltam, akkor este már véres is volt a cucc, mert gondolom felsértette brutál-néni az orrát belül. De nem eszik, alig iszik, rángatja magát, az apja öléből kiugrok, annyira készen van már tőlünk. Hozzáérek csak az arcához már rángatja magát. Felírt a doki 2. antibiotikumnak vmi Klabax-ot...nah hát patkányméreg keserű és 2.5 ml-t kell neki lenyomni, hát 25 percig sírt utána csukott szemmel, kézbe is! Fél óra múlva elfogadta a tejpépet, amit gyógyszerrel együtt sugárba kihányt... mondom ez fasza, már bocsánat.

Az első antib. a Curam volt, ami fincsi édes babinak való, de attól fosi volt, de nem adom neki azt a keserű szart, mert tényleg kibírhatatlanul keserű, én csak 1 cseppet nyaltam le a fecskendőről és 40 percig marta a torkomat. Most mond meg, hogy lehet babának ilyen szart csinálni... ugyhogy marad a Curam, az legalább édes. Vettem egyik este 8 előtt egy másik orrszívót is, ami vékonyabb és jobban bemegy az orrába, hátha.....nah hát azt hiszed...és csak 2300 Ft volt, szóóval az ember, de pláne a gyerek csak beteg ne legyen, mert az agya, az idegei, a türelme és még a gatyája is rámegy!!!!

Még jó hogy Mamáéktól kaptunk egy kis karácsonyi pénzikét, :( el is ment patikára :( :(


Boldog és Egészséges Új Évet kívánok!

75. 81fea164b2 (válaszként erre: 74. - Toro32)
2010. dec. 31. 17:24
Az mire jó?
74. toro32
2010. dec. 26. 16:07

próbáld ki a Fenistil cseppet!!

én mindig azt adom neki éjszakára

egy hónapos kortól lehet adni

73. titii (válaszként erre: 71. - 81fea164b2)
2010. dec. 26. 14:31

Azért egy fontos dolgot megtettél...megnyugtattad magad, hogy NINCS NAGY BAJ!

Remélem, hogy 2-3 nap alatt nagyon sokat javul a helyzet! Tudom, ez így most nagyon soknak tűnik...főleg egy idegen szájából...de tényleg tudom mit érzel! A legrosszabb, hogy az anya nem tudja AZONNAL meggyógyítani a legszeretettebb kincsét a világon. Kicsit tehetetlen, pedig úgy érzi mindent tőle telhetőt megtett...de mi van, ha mégsem...ha még valamit tehetne...Persze nem vagyunk egyformák! Van, aki sokkal nyugodtabban tudja kezelni a helyzetet és ő is természetesen szereti a gyermekét. Ezért nem tudnék én pl. kórházban dolgozni, főleg nem gyerekek között, mert hamar beleőrülnék az önmarcangolásba....

Szóval jó annak, aki meg tud nyugodni...remélem Te ezek közé az anyukák közé fogsz tartozni...Nekem, mint írtam már, van egy 8 éves gyermekem is...de ugyanúgy izgulok minden betegségnél, mint amikor csak pár hónapos volt (vagyis majdnem annyira :-)) )

Remélhetőleg kisfiad nem lesz sokat beteg (hiszen 8 hónaposan, most először, az NAGYSZERŰ!!)...és az idő múlásával azért az ember egy pici tapasztalatot szerez...gyermeke apró jeleiből sok mindent megért, talán meg is tud előzni néhány dolgot.

A lényeg most, hogy nagy bajt nem találtak az orvosok!!! Szerintem még ( nem okoskodom, csak én ezt csinálom), arra kellene figyelni, hogy ne rakódjon le a váladék (melegítés)

Az antibiós orrcsepp remélem sokat segít!

Szurkolok, hogy estére már sokkal jobban legyen a pici fiad...és Te is!

72. Dinuss (válaszként erre: 71. - 81fea164b2)
2010. dec. 26. 13:51
Jobbulast!!!Tengeri sooldatos orrzuhannyal is pucolhatod neki a Nasivin mellett es az jol feloldja a sok dzsuvat es ki tudod neki szivni!Szegeny picike!
71. 81fea164b2 (válaszként erre: 70. - Titii)
2010. dec. 26. 12:11

Szia


Hát köszönöm, kedves vagy, de elég szar volt az éjszaka. Elmentünk az ügyeletre, ugyan csinálni vele semmit nem tudtak, de írtak fel calcimuscot meg antibiotikumos orrcseppet...persze vettem még mellé egy szatyor mindenfélét, nasivint, cebiont, sinupret-et...éjjel 3-kor aludt el, kb fél 6-ig, akkor megint szívtunk, aztán aludt fél 9-ig, de egy csomó cucc jön ki belőle, panaszkodik édesem egyfolytában néz rám és próbálja "mondani"

70. titii (válaszként erre: 68. - 81fea164b2)
2010. dec. 26. 11:36

Szia!

Megkérdezhetem, hogy hogy vagytok?? Remélem minden rendben!!!

Gondoltam Rátok, de eddig nem jutottam gép közelébe.

SZép, nyugodt, fájdalommentes napot kívánok! ...és gyors gyógyulást!

69. arrival (válaszként erre: 66. - Lizecske)
2010. dec. 26. 01:01

Lázcsillapító az nem orrdugulás, egy esetleges lázgörcs azért elég veszélyes is lehet, ellentétben egy orrdugulással.

A mentő nem véletlen van sürgős esetekre, mert volt már gyerek aki meghalt mert nem volt épp mentőautó az állomáson...

2010. dec. 26. 00:44

Megyünk, még ha nem is csinálnak vele semmit, mert úgy érzem nekem, mint anya ez a legkevesebb, hogy elviszem az orvoshoz ha beteg, lehet, hogy csak egy nátha...de...

Köszönöm a sok jó tanácsot és a lelki támogatást!

Elindulunk.... Jó éjt

2010. dec. 26. 00:33
Lándzsás útifű kell neki, illetve fehér tea, amilyet mis is iszunk csak natúrt. Napi 1-2 dl nem árt neki. A mi közel 70 éves dokink ezt mondta a Nasivin mellé. Köhög is?Vidd el dokihoz mindenképp, mert mi kb 2-3 hete vagyunk túl egy súlyos hörghuruton, amit úgy kaptunk el mi is.
66. Lizecske (válaszként erre: 22. - Arrival)
2010. dec. 26. 00:33

Igen,én hivtam mentőügyeletet egy lázcsillapitóért is,éjnek idején,mert ami otthon volt annak le volt járva a szavatossági ideje,és JÖTTEK,-HOZTÁK a lázcsillapitot.

Én is az egészségügyben dolgoztam.

65. arrival (válaszként erre: 63. - 81fea164b2)
2010. dec. 26. 00:32

Nem tudnak mit csinálni ott sem, kap legfeljebb egy kis calciumot.

Vírusos, baktériumos időben jól gondoljátok meg, mert nagyon könnyen összeszedhet valamit.

2010. dec. 26. 00:31

Hát ezek az ünnepek nekünk nem jönnek össze :(

"Húsvétkor" utána egy nappal szültünk, karácsonykor ügyelet :(

2010. dec. 26. 00:26

Most tüsszentett és amit a porszívóval nem tudtam kiszívni ami szörcsögött, az most a hapcitól kijött.

Hát nem kevés cucc volt, édesem...és ez ott van bent neki, és nem jön ki...

Hát szerintem elmegyünk az ügyeletre, megnyugszunk és hát kell a tapasztalat ugye :)

62. f3b788b175 (válaszként erre: 60. - Dinuss)
2010. dec. 26. 00:22
Az biztos...nincs ennél rosszabb....főleg ha nem tud az ember rajta segiteni...:-(((
2010. dec. 26. 00:22
Mi nem a fenistilt kapjuk, azt neki nem szabad a betegsége miatt, mert megvakulhat kisfiam tőle.Mi cetirizin hexalt szoktunk kapni, meg Aerius szirupot.De csak pár napig, mert hamar segit neki, persze a hagyományos gyogyszerek mellé.
60. Dinuss
2010. dec. 26. 00:21
Annyira de annyira rossz ha az ember lanyanak a kisbabaja beteg...:((((
2010. dec. 26. 00:20
hát hagondolod vigyétek el az ügyeletre...de a következő éjszakák sem lesznek könnyüek.mi is mindig igy járunk, és nagyon sokat sir kisfiam is ilyenkor...fél óránként kelek fel hozzá...de nem jön ki semmi a nozijából, csak szörcsög...
58. Dinuss
2010. dec. 26. 00:18
Az allergia cseppet is lehet kapni veny nelkul!Fenistil csepp.De ha tenyleg nagyon rosszul van akkor hivd ki inkabb a dokit ne ot rangasd el.
57. titii (válaszként erre: 49. - 81fea164b2)
2010. dec. 26. 00:18

nekem mindig azt mondta a doktor nénink, hogy annyira be van durranva az orrnyálkahártyája, hogy attól nem kap levegőt...és már nem igazán a váladéktól.

De ha megtehetitek akkor vidd el az ügyeletre. Remélhetőleg mindkettőtöknek megnyugvás lesz! Szorítok, hogy minden a legjobban alakuljon!!!

2010. dec. 26. 00:18
Nasivin orrcsepp, vagy orrspray az mégjobb, mondjátok a baba korát, és olyant adnak majd. VEgyél Baby Luff mellkaskenőcsöt, és calcium Sandozt egy kis teában feloldva. Nagyon sokatsegit, és adhatnál neki most egy adag panadolt, vagy nurofen szirupot, ami épp otthon van, csak fájdalomcsillapitó legyen, hogy elaludjon tőle, meg lehet hogy fáj neki a füle, vagy a torka. Hidd el beválik. . . És ezeket mind recept nélkül vehetitek!És holnap reggel irány a z ügyelet, lehet hogy antibiotikum is kell neki. Vizsgálja meg a doki. De amiket most hirtelen tudsz venni a fent soroltak, és nyugoftabb éjszakája lesz szegénynek.
55. 81fea164b2 (válaszként erre: 51. - Titii)
2010. dec. 26. 00:17
fél 8-kor, és én is azt hittem, hogy hamar elalszik és nem lesz baj........ :( hát nem aludt el, sőt egyre szarabb..
54. f3b788b175 (válaszként erre: 49. - 81fea164b2)
2010. dec. 26. 00:16
Én kisfiamnak szinte soha nem jön ki semmi...ezért kapjuk az allergia cseppeket, mert az csökkenti az orrban a duzzanatot...hiába szivom, szörcsög, mert hátra csorog neki, de kiszivni semmit nem tudok..
53. 81fea164b2 (válaszként erre: 47. - Titii)
2010. dec. 26. 00:15

Az, ha nem az enyém lenne, el sem hinném, hogy létezik :)

(kicsi kislány korom óta hittem benne, hogy van ilyen és létezik :)

52. Dinuss (válaszként erre: 49. - 81fea164b2)
2010. dec. 26. 00:15
Szegeny babam....nincs a kozelben egy gyogyszertar ami ugyeletes?Elobb az orrcseppet kene megprobalni.
51. titii
2010. dec. 26. 00:15
Olyan rossz, hogy innen "messziről" csak "így" lehet segíteni. De NAGYON REMÉLEM, HOGY HAMAROSAN ELALSZIK A DRÁGA!! Nurofent mikor adtál neki, mert nálunk attól mindig gyorsabban elaludtak (vagyi arra fogtam)
50. Dinuss
2010. dec. 26. 00:14
Igen Nasivin orrcsepp!!!Es amikor becseppentetted hagyd hanyatt fekudni meg nem hallod,hogy kidugult neki a nozija.Ha kell akkor addig fogd ugy es sztem ma ejjel vedd magadhoz,mert suru lesz az ejszakatok!Jobbulast szegenynek!Jah es ne szivd olyan surun,mert azt se szabad!
2010. dec. 26. 00:13
Nah most megint kész vagyok, csak sír, szívom nem jön már semmi, mégis úgy szörcsög az orra... nem nyugszik. Annyira készen van már ő is szerintem, olyan fáradt szegényem látom és nem érti, mi történik vele... szerintem, nem hazudtolom meg az aggódós anyukák klubbtagságimat, elmegyünk egy ügyeletre...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook