Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autoimmun betegségek, sle? fórum

Autoimmun betegségek, sle? (beszélgetős fórum)


2016. okt. 23. 18:20

Szia!


Köszi!


Megnéztem a naplódat. Be is tettem a kedvencekhez.

18. kiscica2016 (válaszként erre: 17. - Antonov225)
2016. okt. 23. 16:52
Szia -köszi, Neked is azt kívánom. Nem titkos az enyém sem 😊
17. Antonov225 (válaszként erre: 16. - Kiscica2016)
2016. okt. 23. 13:44

Szia!


Nem titkos, megnézheted.

Ha a Tiéd nem titkos és szabad, megnézném.

Igen, 5-6 éves korom óta fájnak az ízületeim és dagadnak szinte mindig.

Sajnálom a fájdalmaidat!

A bal szemem nekem is fáj. Mintha belülről akarnák kiszúrni. Neked is?

Igen, a savgőz tudja. Nekem is csinál ilyet, bár nekem van reflux.

Jobbulást! Reméljük nemsokára enyhülnek a fájdalmaid!

16. kiscica2016 (válaszként erre: 15. - Antonov225)
2016. okt. 23. 10:29

Szia ! Titkos a naplód ? Ha nem megnézem.. én is írok egyébként...

Én Debrecenbe járok..

Neked is vannak izületi fájdalmak ?

Nekem most főleg a hátam -vállam. Anno úgy is kezdődött: váll fájás, csukló és az ujjaim duplájára dagadtak... most 2 hete kb.fáj a bal szemem. Voltam szemészeten elvileg nem találtak semmit, csak száraz és amiatt fájhat..

Meg a savammal is van vmi..nem ég a gyomrom, nincs reflux -voltam gyomor tükrözésen. De a torkomban érzem néja mintha le lenne vmi tapadva..azt mondták a savgőz tud ilxen tünetet profukálni.

15. Antonov225 (válaszként erre: 14. - Kiscica2016)
2016. okt. 22. 22:39

Megértelek! ...meg ezeket a dolgokat csak az érti igazán, aki benne van.

Én nyitottam itt egy naplót, amibe írok örömöket, bànatokat, a SLE-ről is és így én is óvom a környezetemben lévőket. Néha az embernek valóban elege lesz belőle.


Sajnálom, hogy a barátnőd így reagál. Lehet, hogy nem tudja, hogyan kezelje és ezért úgy tesz, mintha nem lenne. ...de persze a valódi okot csak ő tudhatja.


Örülök, hogy remisszió állt be Nálad! Tartson jó sokáig! :-)) Egyszer nekem 10 évig nyugton volt. ...de van, hogy hetek, hónapok telnek csak el.

Igen, aktív most, de nem olyan durván.


Szerintem érezhetsz tüneteket, mert ha valamit megpiszkált, akkor annak a hatásai szerintem megmaradnak.


Székesfehérvárra, mert Fejér megyében élek. Te hová jársz?

14. kiscica2016 (válaszként erre: 13. - Antonov225)
2016. okt. 22. 20:43

Persze van..csak a környezetemet sem akarom mindig rongálni. Félő hogy a párom ráunna ha mindig panaszkodnék...

A barátnőm már más eset-ha "sorolom" neki hogy épp mi fáj azt mondja rá: biztos nem az Sle miatt van-mondenkinek van baja, ne csináljak ebből akkora ügyet...úgyhogy ő teljesen lazán kezeli..

Neked egyébként most aktiv a betegséged ? Mert az enyém a legutobbi vérvétel alapján nyugalmi státuszban van-tehát amit nem értek, ha nem aktiv a vérkép alapján-attol én még érezhetek tüneteket ? Ezt elfelejtettem a Dr.nőtöl megkérdezni...

Hova jársz immunologiára ?

13. Antonov225 (válaszként erre: 12. - Kiscica2016)
2016. okt. 22. 19:10

Örülök, hogy csökkentették a szteroid-adagodat!


Most nekem is Astrix van, mert Asactal nincs ebben a gyógyszertárban.

Te is jó sok gyógyszert szedsz. :-/


Megértem, hogy nehezen viseled a fájdalmakat. Meg a folytonos gyógyszerevést is, gondolom. Én mostanság kezdtem ráunni.

Remélem van valaki, aki meghallgat, mikor rossz passzba kerülsz lelkileg!

12. kiscica2016 (válaszként erre: 11. - Antonov225)
2016. okt. 22. 16:11
Fúú...hát neked sem könnyű..még fiatal lehetsz ha a faterod nem engrdi a steroidot. Én is eszem, bár már nem nagy dózisban, 4 mg medrol. Mellette nekem is vérhigitó Astrix, Delagil, Controloc, Kaldium..mostanában megint nagyon fáj a hátam ..középen majd be lyukad.és a bal vállam, karom. Utálom ezt sz egészet-totál ki vagyok lelkileg.
11. Antonov225 (válaszként erre: 10. - Kiscica2016)
2016. okt. 21. 22:13

Szia!


Igen, az a baj, hogy kiszámíthatatlan. Megértem, hogy van Benned is feszültség emiatt.


Gyógyszerek: szteroidot akartak, de apám nem engedte (gyámom), mert állítólag veszélyes. Így csak olyanokat kapok, amik a megtámadott szerveket kezelik, pl. szívritmusszabályozó (Nebivolol), emésztésre is kapok (Cerucal), gyomorvédő (Pantoprazol), kapok vérhígítót a mini stroke-ok, meg a Raynaud-szindróma miatt (Asactal), értágítót (Naftilong volt, most Pentoxifillinre tettek át), időnként gyulladáscsökkentőt, stb.


Igen, srác vagyok.

10. kiscica2016 (válaszként erre: 9. - Antonov225)
2016. okt. 21. 20:27

Szia-most olvasom hogy írtál..hát elég szörnyű még olvasni is..nem hogy megélni amiket írtál.

Engem is ez aggaszt..vajon mi vár még rám ?

Milyen gyogyszereket kaptál ? Férfi vagy ?

2016. okt. 6. 02:38

Sziasztok!


Nálam 4 éve derült ki a SLE (+ RA + Raynaud szindróma)

Óvodás koromban már dagadtak az ízületeim és folyton volt valami légúti gondom, meg láz. Nem tudták, mi a baj. Kb. 13 évesen párszor begyulladt a vesém is, meg persze az ízületeim, szokás szerint. Később, ha napra mentem, kivörösödött az arcom. A végtagjaim is később elkezdtek kihűlni, elszíneződni. 2011 környékén görcsöt kaptam, stroke szerű tünetekkel. Kiderült, hogy mini stroke volt. (Azóta is átéltem párat) Állandóan visszatért a hőemelkedés/láz, kiütések, étvágytalanság, mellhártyagyulladás, stb.

Szívprobléma is van.

Sok minden ostromolt, mire kiderültek az okok.

Vannak jobb és rosszabb időszakok.

2016. jún. 27. 20:36

Él még ez a fórum ? Én 1 hónapja tudom hogy Sle vagyok: (

A terhesség alatt alakulhatott ki, 23 hetesen elment a baba. Most gyogyszereket kell szednem...szeretnék babát, de kérdés mikor lehet probalkoznunk..a tünetek nekem izületi fajdalom, nyirokcsomó gyulladás, és most jó néhany afta a nyelvemen.nagyon kellemetlen.

7. ba7f857285 (válaszként erre: 5. - Ann64)
2011. dec. 17. 10:33

Szia!

Most derült ki hogy én is SLE-s vagyok. Szeretnék többet tudni erről a betegségről és hogy mire figyeljek oda jobban a jövőben. Köszönöm

2011. ápr. 8. 19:41

Szia!


Írtam pr.

2011. ápr. 8. 17:49

Szia!

Én SLE-s vagyok miben kell a segítség??

2011. ápr. 5. 00:21

Sziasztok!


Él még ez fórum "kezdeményezés"? Ha igen, tudnátok nekem segíteni? Előre is köszönöm!

2010. dec. 25. 12:30
Küldtem priviben egy oldalt, ahol többet megtudhatsz.
2010. dec. 25. 12:25

Lehetséges, ha hajlamod van rá. Anyunak is az van, nemrég jött ki neki.

Én most voltam szűrővizsgálatom, hogy örököltem-e a hajlamot, még nem jött meg az eredmény.

2010. dec. 25. 12:14

Sziasztok,


Felmerült nálam az autoimmun betegség lehetősége. (sle)Több éve fennálló emelkedett süllyedés, nyáron elég gyakran megjelenő égő arcpír az arcon, ami magától elmúlik, sokizületi fájdalom. 2 éve más okokból csináltak egy immun panelt, ahol negatívok lettek az eredmények, bár már akkor magas volt a süllyedésem. A múlt héten az állandó izületi fájdalom és a magas süllyedésem miatt felkerestem reumatológust, aki felvetette sle lehetőségét. Szerintetek lehetséges, hogy a negatív leletem pozitívvá válik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook