Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogy szoktattátok le gyermeketeket az éjszakai ivásról? fórum

Ti hogy szoktattátok le gyermeketeket az éjszakai ivásról? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 25. 14:19

Köszönöm a sok segítséget, azt hiszem a víz be fog válni. Mármint a tea helyett vizet kap éjjel, hát annyira nem izlik neki,de azt hittem majd hisztizik de ez elmaradt. Megkóstolta, kiköpte, cumi a szájba és visszaaludt. 2. éjszaka csináljuk ezt a módszert, de végre tudtunk pihenni, most éjjel már kevesebbszer ébredt meg. Hálisten!!!!! És amit észrevettem hogy nappal sokkal kiegyensúlyozottabb, nem olyan nyügi mint szokott lenni. Én mindig a fogára gyanakodtam de most kiderült hogy nem az volt a nyügössség oka. Erről a világítós cumiról még nem hallottam, de itt az ideje beszerezni egyet. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot!!!!!

Boldog,békés karácsonyt Nektek!!

15. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Pancsika37)
2010. dec. 23. 13:52
Az egyik legalkalmasabb növény erre a "vízipálma", bár semmi köze a pálmákhoz. Mindig kell a tányérjában tartani vizet. De a párologtató edény is ajánlott, ill. este a kiszellőztetés. Azt szokták mondani, hogy a hálószoba hőmérséklete kb. 19 C fok legyen.
14. 0d717b184a (válaszként erre: 8. - Pancsika37)
2010. dec. 23. 13:48

hú ennek nagyon utána kell nézni mert Nekem van egy hatalmas filodendronom és az párologtat mint a állat de viszont gyerekszobába nem szabad állítólag mert mérgező a gyökere

ennek nagyon utána kell nézni

13. bettike2007 (válaszként erre: 7. - Pancsika37)
2010. dec. 23. 13:20
na erre van egy jó módszer!Én amióta cumit maga kapja be vettem olyat ami világít a sötétben a fogókája és látja a sötétben is.
12. bettike2007 (válaszként erre: 1. - Pancsika37)
2010. dec. 23. 13:18
Az én lányom tápszerért kelt 9hónapos koráig azóta nem,nem szokott inni,ha fel is ébred alszik vissza,sajnos ebben nem tudok segíteni.
11. Pancsika37 (válaszként erre: 10. - Kakukkfű)
2010. dec. 23. 13:07
Köszönöm a tanácsot!
2010. dec. 23. 12:56

Szia!

Nem csodálom,hogy ki vagy merülve.

Nem jó az,hogy magatok közé szoktatod.

Az viszont fontos,hogy legyen egy edényben (nálam kaspóban van) víz,amit a radiátorra teszel.

A másik,elég nagy már ahhoz,hogy elmagyarázd neki,hogy ha szomjas,vegye el a cumiját,-amit az ágy közelébe helyezhetsz-.

Biztos kell 2-3 alkalom,mire leszokik,de az is fontos,hogy ne kapcsolj lámpát,és suttogva beszélj hozzá éjszaka.Még azt is elsuttoghatod neki,hogy ilyenkor mindenki alszik,anya,apa,macikád,játékaid,Te is aludj,és ha reggel fölkelsz,akkor játszunk....

Hidd el megérti,akkor is,ha még nem beszél.

Nálam ez a módszer több gyereknél is bevált.

Sok sikert neked is!

9. trapiti (válaszként erre: 1. - Pancsika37)
2010. dec. 23. 12:36

Sehogy sem szoktattam le... csepegésmentes csőrös pohárban kap éjszakára vizet. Ha akar, iszik.

Most 3 éves, sosem volt gondunk ezzel...

(Hozzáteszem, több mint fél éve ágytiszta is, és nem kel fel éjjel pisilni sem. Eleinte persze többször bepisilt, de akkoriban csak félig töltöttem az itatós poharat, aztán ha mégis bepisilt, mostam. Nem csináltunk ügyet belőle, és mostanra csak akkor iszik ha tényleg szüksége van rá, és nem pisil az ágyba.)


Mindenesetre külön éjszakai programot semmiképpen sem csinálnék belőle...

8. Pancsika37 (válaszként erre: 5. - 0d717b184a)
2010. dec. 23. 12:04
Na látod az biztos hogy száraz a levegő az ő szobájában és a miénkben is. Nem tudod melyek azok a növények amelyek párásítják a levegőt? Ismersz ilyeneket?(Bocsi de én ehhez nem értek)
2010. dec. 23. 12:01

Moncsy85 és Zsóka54!

Erre is gondoltam, ki is próbálom majd, de lehet a cumi miatt így is fel kell hozzá kelnem. Mert az kell a visszaalváshoz és nem biztos hogy megtalálja az ágyban.

6. Pancsika37 (válaszként erre: 2. - Moncsa0825)
2010. dec. 23. 11:58
A vízre én is gondoltam már ezt vetem be ma éjjeltől aztán meglátjuk.
2010. dec. 23. 11:52

lehet csak száraz a levegő a szobába

nem kell egyből a legrosszabbra gondolni

kellenek szobanövények és esetleg egy kis párologtató

2010. dec. 23. 11:49
Nálunk is gond volt az éjszakai ivás. Egyszer kitaláltam, hogy ha odakészítek neki cumisüvegbe innivalót, megtalálja és visszaalszik ha megitta. Reggel meg az üres cumisüveggel kelt fel minket. (Este 7-kor már lerakom aludni, fél 8 körül alszik, és így csak reggel 8, fél 9 mikor felkel. Addig nyugodt az éjszakánk.)
2010. dec. 23. 11:46
Nincs nagyon meleg a szobában?? Esetleg megtanítani, hogy ha szomjas, ott van mellette a cumisüveg. Éjszakára csak forralt vizet kapott és tudta, hogy csak nyúlnia kell érte. Ha meg kifolyt a víz, nem volt gond, hisz csak víz volt benne..
2. Moncsa0825 (válaszként erre: 1. - Pancsika37)
2010. dec. 23. 11:43

Szia!


Az én gyerkőceim ilyen sokszor keltek fel éjszaka inni,de próbáld ki hogy vizet adsz neki.Elvileg akkor le kéne szoknia.

Viszont mivel ilyen sűrűn iszik,mennyiségre nem tudom mennyit,de erre fel kéne hívnod az orvos figyelmét,nem akarlak riogatni,de szerintem nem ártana megnézetni a kicsi vércukor szintjét,nem-e kicsit magasabb a cukra,és nem amiatt iszik-e éjszaka is ennyit.?!

2010. dec. 23. 11:39
Kisfiam 14 hónapos. Éjszaka kb.10-15x megébred inni. A szerencsém az, hogy visszaalszik, de én nem mindig. Vagy ha mégis visszaszundizok akkor pár perc múlva kelhetek megint. Nem bírom már, nagyon fáradt vagyok. Már emiatt velünk alszik. Párommal egyre többet veszekszünk, mert nagyon stresszes vagyok emiatt. Éjjel nem tudok pihenni, nappal meg tegyem a dolgom. Úgy érzem már nem sokáig bírom. Kérlek adjatok tippeket, nektek hogyan sikerült leszoktatni a gyerkőcöt az éjszakai ivásról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook