Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcéma! Kérlek segítsetek! fórum

Ekcéma! Kérlek segítsetek! (beszélgetős fórum)


2010. dec. 30. 17:23

Az ekcéma oka legtöbbször az étkezésben keresendő.

Száraz bőr - lisztérzékenység

Nedvedző bőr - tejérzékenység

Ezek a legfőbb okozók, de lehet más is.

Vitamin és ásványi anyag hiány is.

Nálunk a vércsoport szerinti étrend vált be, de elég elkerülni a gyanús ételeket.Fontos a megfigyelés.

Az allergia vizsgálat ezeket nem szűri ki, mert ez intolerancia.

2010. dec. 30. 16:25
Olvasd el a mustármag hatásait,és csak ajánlani tudom!
23. Arnica (válaszként erre: 17. - Correct)
2010. dec. 28. 13:44
Tudod, valóban nagyon felelősségteljes tanács az, hogy azonnal bőrgyógyászhoz. Húsz éve én is ezt írtam volna. De ma megkérdem minek?? Nem tudom összeszámolni, hány bőrgyógyásznál jártam már, és egy sem tudott segíteni. Már az is haladás volt, ha valami tüneti szert adtak. De az okot egyik sem találta meg (igaz nem is keresték nagyon), így aztán folyton kiújúl, újabb és újabb formában. És egy sem mondta azt: no hölgyem, most ezt meg ezt a komplex kezelést csináljukj végig és meg tetszik gyógyulni. Nekem hál Istennek csak akezemen van, de van amikor mosakodni sem tudok egyedül.
22. namama
2010. dec. 28. 11:43
Szia! A legfontosabb az ekcéma kezelésénél az allergén kiszűrése. A fűrdővíz klórtalanitása,a bőr kiszáradásának megakadályozása.Egyénre szabottan kell megválasztani a fürdetőszereket és egyéb hidraltálókrémeket.Nekünk a Linola termékek jöttek be.A csúnya ,viszkető foltokra Protopic0,03%krémet használunk./már csak nagyon ritkán!/Javaslom még a 100%-ban pamut alsóneműt,ill. ruhanemüt.
21. Martian (válaszként erre: 17. - Correct)
2010. dec. 22. 22:46
nekem bőrgyógyász írta fel, azóta nincs gondom, és úgy nagyjából fél évente kell egy-két napig kenni
20. correct (válaszként erre: 5. - Gwendolin)
2010. dec. 22. 22:13

Igaz, nekem pl. nikkeltől jön elő, magyarán ha bizsu ékszereket hordok, vagy sűrűn fogom a kilincseket, vagy evőeszközöket amin nincs "fogat".


De simán a hidegtől is kijöhet, vagy a száraztól.

19. correct (válaszként erre: 15. - 36a26f5226)
2010. dec. 22. 22:10

nekem gyenge volt...még a kislányomnak is 5 évesen...a diprosalic sokkal jobb, de tényleg veszélyes...


folyton kenni kell a bőrt, ilyenkor télen pláne...plusz nem ártana egy allergiateszt a 19 éves lánynak

2010. dec. 22. 22:04

Protopic kenőcs,és fördőkrém.

a kisfiamnak most irták fel és nagyon jó!

17. correct (válaszként erre: 2. - Martian)
2010. dec. 22. 22:03

a diprosaliccal csak óvatosan!!!

a bőrgyógyász mondta, hogy rendszeres és nagyobb testfelületen használva évekkel később elsorvadhat a bőr, ez azért gáz 19 évesen még...külön figyelmeztetett a diprosalicra, hogy azt csak a végső végső esetében, és akkor is csak inkább kiegészítőként.


Kedves Fórumozó!

Mindenképp bőrgyógyász.

Utána minden téren odafigyelni.


Atópiás bőrre ehhez illő bőrápolók, kevert mosakodókrém, vagy pl. Babé -val fürödni, ez olajos, jó a bőrnek.

Mindenképp zsírosítani kell.

2010. dec. 22. 21:48

amióta az eszemet tudom ekcémás voltam! felnőttként egyre rosszabb lett, már volt, hogy az egész testem tiszta csalánkiütészserű volt, és mindenhol folyton vakaróztam.. iszonyú volt... semmi nem segített, amikre allergiás voltam, azokat kiiktattuk, de az sem segített (atópiás dermatitis= hajlam, vagyis fingjuk nincs mitől jön ki)....


egy dolog segített 26 éves koromban: totális tejmentes diéta fél évig... baromi szigorúan csak olyan ételeket ettem, amik tej és tojásmentesek, tejtermékek sem lehettek az összetevők közt sem!!!!(vagyis pl olyan tészta, ami vajjal készült vagy ilyemsi) fél év.. brutál... de bevált, azóta elmúlt minden! mostanában megint sok tejet iszom, és sajna megint jön elő egy-két dolog, de messze nem annyira durva, mint régen volt...

2010. dec. 22. 21:35
Az Alkcema nevű kenőcs, én is azt használom, és kitűnő...
2010. dec. 22. 21:35

Hali!

Kisgyermekkorom óta ekcémás vagyok (már harmadik X-ben járok)..

Semmi csodaszer..fürdetőkenőcs (hidratáló krém) a fürdéshez, tényleg az van ráírva, doki felírja receptre.

Fürdősó pl: Sárvári, vagy holt tengeri..(nem minden alkalomra, időnként)

Szigorúan illatanyag, és szinezék mentes cuccok (ne gondoljatok drága holmikra) sok dolgot DM, Rossman is forgalmaz..


Ha tudtok vízlágyítót kötni a csapra, az iagzán jó..

13. Martian (válaszként erre: 10. - 550ffd043a)
2010. dec. 22. 21:33
nekem a Balaton vizétől jött ki, mikróbás ekcéma, és azóta se szabadulok tőle
12. rodi
2010. dec. 22. 21:32

Az én fiamnál az Exxema kenőcs, és a Babé termékei váltak be.

Az a gáz, hogy a bőrgyógyászok felírják a szteroidos krémet, és részükről oké.

Ismerek egy kislányt, akinek az egész teste ekcémás. Az anyukája bőrgyógyász, és már ő sem tudott vele mit kezdeni, elvitte egy homeopátiára specializálódott orvoshoz, és most nagyon szép a bőre.

11. csutkababa (válaszként erre: 1. - Járminé Ritus)
2010. dec. 22. 21:32
szia, a kecsketej szappan a legjobb,probalja ki, segiteni fog.
2010. dec. 22. 21:31
Az én nagylányom 5 éves korában lett ekcémás. Rengeteg vizsgálaton,allergiavizsgálaton,stb...voltunk,nem derült ki mi a gond. Zsinórba steroidos kencét kapott:(((((ezelket nem ajánlom amugy segitenek...Két éve tengerpartra vittük,totál letisztult,de majd egy év mulva ujra kijött,ujra tenger,ujra elmult. Következtetés: tengeri sóból fürdővizet csinálni. Még egy megfigyelés: Vezetékes vizünk volt mindig de két éve elköltöztünk ,itt csak kut viz volt,az is rásegithetett mert most pár honapja van vezetékesünk itt is ,ujra kijöttek a csunyaságok:(((A kut viz lágyabb,jobb a hajnak és bőrnek is.
2010. dec. 22. 21:23
Alkzema kenőcs és társai?
2010. dec. 22. 21:23
ja, és azóta rengeteget javult, szinte elmúltak a viszkető, néha vérző foltok.
7. Titánia83 (válaszként erre: 3. - @babuci@)
2010. dec. 22. 21:22
Szegénynek jó sokáig kellett várnia. :S
6. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Járminé Ritus)
2010. dec. 22. 21:21

Diólevéltea sokféle bőrbetegségre jó. (Én pl. ezzel mosok hajat, hajproblémákra is jó!)

Vagy mézglicerines szappan, sok kisbabának elmulasztotta az ekcémáját.

2010. dec. 22. 21:21
Még sose vizsgálták,hogy mire allergiás?Az ekcéma legtöbbször annak a következménye.
2010. dec. 22. 21:21
fejre jó még a svédkeserűs sampon, és balzsam, meg oldat
2010. dec. 22. 21:20
Allergia vizsgálaton volt már? Bátyám is 22 éves koráig szenvedett az ekcémával, mejd kiderült,hogy lisztérzékeny!
2010. dec. 22. 21:18
diprosalic kenőcs, és oldat
2010. dec. 22. 21:17

Kis sógornőm 19 éves és kb 4 éves kora óta ekcémában szenved.A hajtőnél, fejbőrön ,könyökön,lábon.

Rettenetesen szenved tőle néha azt kérdezi, hogy miért is született ő ilyennek.Utálja magát.

Ha tudtok valami gyógymódot irjatok.

Sok mindent kipróbáltak már-öko termékek mindenféle drága szerek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook