Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi hagyományok. Nálatok hogyan? fórum

Karácsonyi hagyományok. Nálatok hogyan? (beszélgetős fórum)

2010. dec. 22. 20:18
Ja és még egy hagyomány:) Amióta tudom, hogy nincs Jézuska (nem tudom mióta, nem volt egy nagy törés) és segítek én is díszíteni a fát, szóval a tesóimmal mindig "ki kellett próbálnunk", hogy jók-e a csillagszórók. Így délután, még világosban, játszósruhában meggyújtunk egyet egyet és idióta hangon elénekeljük az Égagyertyaég-et:) Amikor már nem volt itthon az egyik bátyám, akkor telefonon énekeltük neki:)
2010. dec. 22. 19:18

Nálunk is megvolt hogy jézuska de tudtam hogy a szüleim hozzák az ajándékot. :)))) A fa díszítés mindig 24-e délelőtt. sütés főzés kicsi koromban segítettem ezt azt de főleg hátráltatni a munkát. :) este mindenki elbújt és egyenként kerültek elő az ajándékok. ez máig megmaradt :) aki az utolsó volt egy kis csengővel jelzett hogy a fa alatt bizony van valami :)

gyerekként játszottunk szólt a zene ééés a csillagszóró. mániám volt imádtam. Lekapcsolt fénynél mindenkinek egyet kettőt a kezébe és meggyújtani. Nekem az az illat a karácsony. :) nem tudom miért :)

6. cimoka (válaszként erre: 4. - -magnólia-)
2010. dec. 22. 17:04
ez nekem is nagyon szimpi. :D Amikor 10 év körüli voltam, "okos nagylányként" asszisztáltam a sztorijához, mivel Hugi még kicsi volt, pedig hogy szerettem volna én is díszíteni... :)
2010. dec. 22. 17:02

Amikor kicsik voltunk, midig a délutáni alvásidőben járt nálunk az Angyalka és a Jézuska, feldíszítve hozták a fát, alatta pedig az ajándékok. :D


Jövő karácsonykor már mi is hármasban ünneplünk majd, viszont ez a sztori nálunk nem lesz megvalósítható, ugyanis nem családi házban élünk és nincs hová eldugni a fát... Úgyhogy valószínű az Angyalka fogja küldeni a fát, hogy díszítsük fel, s tudja hozni az ajándékot. :D

4. -magnólia- (válaszként erre: 1. - 89a16b9c50)
2010. dec. 22. 16:56

Hát arra nem emlékszem, mi volt, mikor nagyon-nagyon pici voltam... De mikor már nem voltunk pelenkások, mi díszítettük tesómmal a fát. Máig emlékszem, hogy imádtam karácsonykor jó sokáig fent lenni, játszottunk az új játékokkal a karácsonyfa fényénél, tömtük magunkba a szaloncukrot... :)

Valahogy én is így képzelem, hogy kisfiam amint részt tud majd venni a díszítésben, segíteni fog. Ami hagyomány, gyerekkoromtól fogva és ezt én is tovább viszem, az a svéd mézes nevű aprósüti karácsonykor. És ha kicsit nagyobb lesz a fiam, ő is segíthet majd cukormázzal kidíszíteni őket... :)

Egyébként te konkrétan mire gondoltál, milyen hagyományokra?

2010. dec. 22. 16:47
Én mindig tudtam nincs jézuska,és mikulás!Mi gyerekek szoktuk diszíteni! :)
2010. dec. 22. 16:40
Amikor én kicsi voltam, akkor mindig elvittek valahova, moziba ilyesmi, közben a szüleim feldíszítették a fát és alá tették az ajándékokat. Mire hazaértem már nem volt szabad bemenni a nappaliba, nehogy megzavarjuk az angyalokat. Közben megjöttek a rokonok is, aztán amikor besötétedett akkor az angyal csengetett (lehet, hogy apu volt?), akkor lehetett bemenni a szobába. Égtek a gyertyák, magnóból szólt a Menyből az angyal, azt együtt elénekeltük. Pezsgős koccintás, aztán lehetett ajándékot bontani.
2010. dec. 22. 16:37
két kisgyerekem van és amig picik addig kell házi hagyományokat kialakítani, nálatok hogyan zajlik a karácsony mikor és ki hozza a fát és az ajándékokat? eddig nálunk az angyalkák hozták reggel a fát és vacsi után a Jézuska az ajándékot. Nálatok hogy van? és hol vannak a gyerekek amíg díszititek a fát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook