Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Baconba tekert hús sütése fórum

Baconba tekert hús sütése (beszélgetős fórum)


2010. dec. 26. 09:26

Darált húst fűszerezni kell,fokhagyma,só bors mint a fasírozottat és kis adagokat alakítani belőlük.

Aztán ezeket a kis adagokat el kell lapítani tenyérnyi lapokra,csemege uborkát fektetünk a közepére és betekerjük,hogy ne látszódjon ki az ubi.

Ezeket a kis hengereket aztán betekerjük baconbe!!!!

A tepsiben egymás mellé pakoljuk őket és készre sütjük.

Hát ha még ettetek finomat........

Szép látvány is az aranybarnára sült csíkos adagok,tört burival a legjobb,savanyú nem kell hozzá,hisz benne van ,csak ezt ne forrón tálaljátok :)

13. juti42
2010. dec. 25. 21:02

Kedves Moonlight1984 és Vaczilla!


Nagyon jól sikerült, hatalmas siker lett!

Még egyszer köszönöm.

Kedves Zsóka54 csak ma láttam a hozzászólásod, de érdemes volt bepácolnom a húst, egész éjjel állt benne és isteni lett.


Juti 42

2010. dec. 23. 10:34
Nem fűszerezném még külön be a húst, mert belül a füstölt kolbász, kívül a bacon... Ez a kettő ízhatás elég.
11. juti42
2010. dec. 23. 05:47

Kedves Moonlight1984 és Vaczilla!


Köszönöm szépen a tanácsokat!:D

10. vaczila (válaszként erre: 8. - Juti42)
2010. dec. 22. 07:25
Mivel kolbász lesz a töltelék, szerintem a magyaros fűszerkeverék is jól illene a húsra.
9. moonlight1984 (válaszként erre: 8. - Juti42)
2010. dec. 21. 23:42

Én kevés olajban elkeverek zúzott fokhagymát,őrölt borsot, kevés kakukkfüvet, sót-nem kell túl sok a bacon miatt- ezzel jól bedörzsölöm előző este, hűtőben pihen másnapig.

A kolbászt is jó beletűzni előző este, kicsit átveszi a hús az ízét.

Másnap csak sütöm, fólia alatt, aztán megpirítom.A krumplira ugyanez a fűszeres olaj, plusz némi só kerül nálam.

A krumpli közé egy kis vörös vagy lilahagymát is szoktam szelni, én imádom a hagymát és jó ízt is ad az egésznek.

Panasz nem volt eddig, hamar elfogy :)

2010. dec. 21. 23:25

Kedves lányok, asszonyok!

Kérlek szépen benneteket segítsetek,(bár nem tudom mennyire diétás a téma).

Évek óta nálunk ugyanaz volt a karácsonyi menű, amihez hozzátenni lehetett, de elvenni soha(a 3 gyerek miatt, akik azóta mind elköltöztek).

Idén már csak ketten maradtunk a férjemmel, aki sajnos karácsonykor dolgozik(szentestén is).

Kitaláltam, hogy egész pulykamellbe középen beleszúrok finom füstölt kolbászt, a tetejét pedig befedem bacon szalonnával, mellé a tepsibe, pedig krumpli szeleteket teszek és a sútőben megsütöm.

Szerintetek mivel fűszerezzem, vagy egyéb jó ötleteket várok. Örök hála annak,aki jó tanáccsal szolgál!:D

2010. dec. 21. 22:54

Szerintem előbb kicsit süsd meg 1 1 percig mindkét oldalát serpenyőben kevés olajon,és úgy tedd be a sütőbe..fedd le fóliával kb 20 percig süsd így,majd anélkül,míg meg nem sül.. pulyakhús lévén,kb.40 perc alatt kész van..de lehet tévedek..

én karaj és csirkemellfilét fogok göngyölni banánnal,és baconbe tekerem..

passz,hogy mennyi a sütési idő,látni azon,mikor van kész..:)

2010. dec. 21. 22:51
Összesen mennyi időt legyen a sütőben? Kb.?
5. 8285925b39 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. dec. 21. 22:48
... külön-külön a tekercseket tekerd be alufóliába.... aztán mittomén mennyi a sütési idő, talán kb. 35 perc után csomizd ki és süsd pirosabbra... (legalábbis sertéskarajjal én így csináltam hasonló töltött cuccot. :)))
2010. dec. 21. 22:31

és inkább szüzet tölts

ne pulykát

2010. dec. 21. 22:30
A száradás ellen nagyon jó megoldás a szilva melletti sajt és szalonna töltés.
2010. dec. 21. 22:30

fólia alatt kezdd sütni

ha puha, akkor süsd pirosra folyamatosan locsolgatv a a zsírjával

2010. dec. 21. 22:28
Sziasztok! Szentestére baconba tekert aszalt szilvával, ill. gombával töltött pulykamellet tervezek. Szeretném, ha átsülne, de nem száradna ki, mennyi a sütési idő, aminél pont jó lesz? Gondolom, párolni is kell előtte. Mennyi ideig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook