Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi örökbefogadás? fórum

Külföldi örökbefogadás? (tudásbázis kérdés)

10. kkrisztina72 (válaszként erre: 8. - 555dee555)
2016. jan. 3. 18:17

Szia!

Nem tudom,hogy szoktál-e mèg itt lenni a hoxán.

Olvatam hogy Nigèriàban dolgoztál önkéntesként....

És a kèt kisfiúról is.

Tudsz valamit azöta róluk?

Üdv :Kriszti

9. Annie1130 (válaszként erre: 8. - 555dee555)
2014. ápr. 8. 22:50

Nagyon szép gondolat...Szörnyű sorsok vannak... Én egy erdélyi árvaházba szoktam ellátogatni rendszeresen, ott is sok kisgyermek várja azt, hogy végre egy szeretetteljes családban megpihenhessen a kis lelke.


Mindig elképedek, hogy hogy lehetnek olyan "szülők", akik pl. egy 5 éves gyereket csak úgy, mikor már megunnak, felraknak egyszerűen egy belföldi vonatra, mint egy kivert kutyát...Vagy van pl. egy kislány, akit a "szülők" a mozgásképtelen nagymamára hagytak egy lakásban, és a gyámügyesek törték be a rendőrség segítségével az ajtót, hogy kimenekítsék a gyereket. Amikor bementek, akkor a 3 éves kislány a földön ült a mocsokban, papírdobozok, ételmaradékok között, mert ugye magának kapirgálta elő azt, amit talált, szegény. A kislány annyira traumatizálódott, hogy nem beszél... A szívem szakad meg az ilyen történetektől, ezeket csak azért írtam le, mert sajnos sokkal közelebb is, a "küszöbünkön" is találni elképesztő sorsú gyermekeket.

2014. ápr. 8. 12:32

Sziasztok!

2013 júniusától november közepéig Nigériában önkénteskedtem egy árvaházban. Nagyon a szívemhez nőtt egy fiú ikerpár, most 6 évesek. Sajnos se anyagilag, se magánéletügyileg nem állok úgy, hogy örökbe tudnám őket fogadni, de nagyon szeretnék nekik segíteni. Ha ismertek olyan megbízható, jó körülmények között élő házaspárt, akik akár őket is örökbefogadnák, szóljatok mindenképp! Köszönöm! Edina

2011. júl. 21. 20:54
Betticicus nekem is hasonló vágyaim vannak, bár én itthon is tervezek majd örökbefogadást. Kérlek, ha van valami új infód, azt oszd meg velem! Köszi előre is.
2011. febr. 3. 12:20

Betticicus,azt kell mondanom,lehetetlen.Miért? Mert keresztül mentem rajta.Többször beszéltem a Minisztériummal,írtam nekik,elutasították,felebeztem,de hiába,nem sikerülhet.Olyan országokból lehetne örökbe fogadni amely részese a Hágai Egyezménynek(egyes afrikai államok is részesei ennek).Ha mindemellett olyan helyről szeretnél örökbe fogadni amely ország nem részese ennek az egyezménynek,ebben az esetben saját magadnak kell intézkedni,kiutazással,ügyvéddel,tolmáccsal,és sokáig kint tartózkodni.Mivel én az egyezményben szereplő valamely afrikai államból szerettem volna örökbe fogadni,erre a Minisztériumtól olyan választ kaptam,hogy ez is mindhiába,mivel a jelen esetben egy ilyen ügyük van,amelyre még válaszolni sem voltak hajlandóak Afrikából,hét év alatt válaszra sem méltatták őket.Valószínű azért,mert a harmadik világbeli országokból nem is válaszolnak a megkereséseinkre.Vannak ugyanis olyan Nyugat-Európai országok, valamint az Egyesült Államok és Kanada, amelyeknek polgárai több száz, esetenként ezer fölötti számban fogadnak örökbe gyermekeket egy-egy harmadik világbeli országból kirendeltségeiken keresztül. Ezek mellett a harmadik világbeli országok nem alakítanak ki kapcsolatot Magyarországgal néhány örökbefogadás érdekében.

Nagyon sokáig kell várni kisbaba örökbe fogadására itt is Magyarországon,de még nagyobbacskára is,tapasztalom,és szerintem egyre többet kell majd várni.

2010. dec. 21. 22:23
Ez a Te döntésed, és a Te dolgod, de sztem itthon is van rengeteg éhező gyerek, akit adoptálni lehet. Én hármat vettem magamhoz. :)
4. Betticicus (válaszként erre: 3. - 6f731e9185)
2010. dec. 21. 22:14
Lehet saját gyermekem is, szeretnék is legalább hármat, de egy gyereket mindenféleképpen örökbe szeretnék fogadni!:) Tudom, hogy ez egy nagyon hosszadalmas procedúra, de én csak akkor érezném teljesnek az életemet ha véghezvinném amit elterveztem!:)
3. 6f731e9185 (válaszként erre: 2. - Betticicus)
2010. dec. 21. 22:06

Szia.

És miért ez a terved?


Neked nem lehet saját babád?

Mert akkor megértem és 100% ig támogatom az ötleted!


Ha pedig igen, és cappucino babára vágysz inkább csináltass:DDDD


Nekem egy nagyon jó ismerősöm ezt tette..40 éves és egy fekete gyerekre vágyott...


És előttem szült 2 hónappal:D

Gyönyörű kisfiú lett:D

2010. dec. 21. 22:03

Régi, nagy álmom az, hogy egy afrikai kisbabát örökbe fogadjak. Ezt olyan 10 éven belül szeretném valóra váltani. Nem az a szándékom mindezzel, hogy legyen egy "különleges" babám akit mindenkinek mutogathatok, hanem az, hogy kiemeljek egy kisgyereket a nyomorból és felneveljem.

Midig megszakad a szívem ha egy csontsovány kicsikét látok valahol!:(

Apám egyenesen azt mondta, hogy "hülye vagy" és "ha hazahozol egy ilyen gyereket akkor, azt sose fogom szeretni". :(

Jó kezdés. . . de nem tudott eltántorítani a tervemtől!:)

Érdekelne, hogy mennyire macerás egy örökbefogadás, mi kell hozzá, egyáltalán van esélyem minderre? Minden érdekelne ezzel a témával kapcsolatban, ha van tapasztalatod légy szíves oszd meg velem!:)

2010. dec. 21. 22:02
Külföldi örökbefogadás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook