Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogy milyen kártérítés jár repülőúton elveszett bőröndök esetén?Vagy, ha kiszallítják házhoz, de már visszautaztunk? fórum

Tudja valaki, hogy milyen kártérítés jár repülőúton elveszett bőröndök esetén?Vagy, ha kiszallítják házhoz, de már visszautaztunk? (tudásbázis kérdés)

2010. dec. 26. 21:03

A mi barátaink Párizsba mentek dec24-én az eredeti járatot törölték de egykésőbbi géppel kijutottak csak a bőröndjük veszett el.

Minket kértek meg, hogy itthon érdeklődjünk.

Teljes káosz az első info szerint a bőrönd 27-én ér Párizsba,amikor ők már jönnek haza próbáltunk intézkedni, hogy akkor talán ki se kéne küldeni a bőröndöt, de nem sikerült.....össze-vissza kapcsolgattak minket telefonon végül kiderült gőzük sincs hol van a bőrönd.....és mindenki tök más infót mondott, mintha nem is egy helyen dolgoznának

2010. dec. 25. 11:47
Mar csak az lenne a "vicces", ha felutazunk Pestre es a mi borondjeink nincsenek is ott.
2010. dec. 25. 11:44
Most ott tartunk, hogy nekunk kell felmenni a repterre a csomagjainkert. Eszuk agaban sincs hazhoz szallitani, mert tobb szaz helyre kellene vinniuk... Ezt is csak onnan tudjuk, hogy aki pesti, az elment e repterre erdeklodni, mert telefonon senki semmit nem tudott. A talalt targyak osztalya pedig nem elerheto...
2010. dec. 24. 02:28
Meglesz a csomag,en is jartam igy.Kiszallitottak hazhoz.
21. Dodi44
2010. dec. 24. 02:20
Kerhetitek, hogy aholvagytok oda kuldejek at. Megmagyarazva nekik a korulmenyeiteket.
20. pteri
2010. dec. 22. 18:02
Nekem is veszett már el. Mivel a biztosításom x napig szólt, és a repülő közlekedési fennakadás miatt csak másnap hajnalban jött értünk, így a biztosító nem fizetett semmit. 1 hét múlva kiderült, hogy valaki hazavitte az ország másik végébe, de nem pakolt ki, mert utazott tovább és visszatérve vette észre, hogy nem az övé. A Malév hívott telefonon, hogy vagy érte megyek Ferihegyre , ha sürgős, vagy pár nap múlva tudják kiszállítani. Minden használható ruhám benne volt, és valamiért belehajítottam a kistáskám minden irattal. Tiszta ideg voltam én is, megértelek.
19. Kolibri (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2010. dec. 21. 19:11
Onnan, hogy meg utasok is varnak elszallitasra, a jaratokat meg folyamatosan torlik. A csomagokkal jelen pilanat szerintem senki nem foglalkozik. Amikor mi ott ragadtunk, akkor meg tobb ezer utas, fejenkent legalabb ennyi boronddel, amik ki tudja, most epp hol vannak. Ki tudja hany repulojaratnyi borond keveredett ossze. Ezt maga a tarsasag mondta.
18. andi6020 (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2010. dec. 21. 17:53

január 1-ig nem érkezik meg?????

Nehogymár! Lehet, hülye kérdés, de honnan tudják előre, hogy addig nem fogják megtalálni?

2010. dec. 21. 17:40
koszi a segitseget!
16. Kolibri (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2010. dec. 21. 17:40
oké, megnezem, csak annyira duhos vagyok. Nincs cuccunk, 2 napunk elveszett a vakaciobol, arrol nem is beszelve, hogy hogyan jutottunk haza 2 kicsigyerekkel...
2010. dec. 21. 17:39

Mi meg itt ulunk ruha, babakocsi es ajandekok nelkul.

Nem sokra megyunk hazza, ha majd hetek mulva valahol valahogy megkapjuk a dolgokat, mert mindenkepp potolnunk kell.

14. emagdi (válaszként erre: 13. - Kolibri)
2010. dec. 21. 17:38

nagyon kellemetlen lehet, abszolut megértem:(((


de tényleg nézd meg, hogy kinél van a biztosításotok, és konkrétan milyen fajta, és olvasd át a biztosítási feltételeket. az a tuti.

13. Kolibri (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2010. dec. 21. 17:35
telefonon senki semmit nem mond, csak ide-oda kuldozgetnek minket.
12. emagdi (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2010. dec. 21. 17:34

a biztosításban meghatározott összeghatárig el fogják fogadni a számlákat, amin ruhákat, tisztálkodási szereket vesztek. de tényleg nézd meg a biztosítód oldalát, ott ezek részletesen le vannak írva, hogy mit és milyen összeghatárig fognak majd nektek megtéríteni.

(én telenon is beszélnék a biztosítóval, hogy mi a teendő, ráadásul szerintem bizonyos időn belül be is kell nekik jelenteni a káreseményt)

11. Kolibri (válaszként erre: 9. - Arrival)
2010. dec. 21. 17:32
Nem fapados, hanem nagy legitarsasag.
10. Kolibri (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2010. dec. 21. 17:32

Oda visszakuldik, ahonnan elindultunk? Addig mit veszunk fel? A gyerekek osszes ruhaja kering valahol...Ferjemnek es nekem sincs igazan itt semmink.

Itt jan. 1-ig vagyunk, aznap utazunk vissza. Ma meg azt mondtak, addig szinte biztosan nem erkezik az itt megadott cimre.

9. arrival (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2010. dec. 21. 17:31

Kiszállítják a bőrönd cetlijén található címre.

Biztosítás akkor van rajta, ha a jegyvételkor bejelölted a biztosítást. (fapadosok esetén)

8. emagdi (válaszként erre: 7. - Kolibri)
2010. dec. 21. 17:28

ha már hazamentetek, akkor majd kiszállítják nektek az otthoni címetekre.

nagyon kellemetlen dolog, elhiszem, de kénytlenek vagytok megvárni amíg megtalálják a csomagjaitokat:((

addig is nézd meg, hogy milyen biztosításotok volt, miket térít és milyen feltételekkel. biztosítóval is vedd fel a kapcsolatot.

2010. dec. 21. 17:27

Ez az egesz a havazas miatti kaosz dolog. Utnak indultunk pentek este es szombat reggel helyett vasarnap este ertunk haza, vegul vonattal,amit a reptarsasag adott. A csomagokrol akkor elkertek az adatokat, meg azt, hogy meddig kellene kezbesiteni, de most telefonon azt mondtak, hogy a visszautazasunk elott szinte biztosan nem lesz meg, utana meg talan.

4 borondunk es egy babakocsink nincs meg, es semmi ruhasnk itthon, termeszetesen. A babakocsirol nem is beszelve, hogy mennyire kellene. A csalad karacsonyi ajandeka is benne van.

6. emagdi (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2010. dec. 21. 17:23
azt, hogy pontosan mennyit fizet neked a biztosító a biztosítási feltételekben tudod megnézni, nézd meg a biztosító oldalát.
2010. dec. 21. 17:22

gondolom a reptéren volt jegyzőkönyvezés, valószínű elkérték az adataitokat (telefon, cím, meddig maradtok ott).

ezzel egyrészt tudsz menni a biztosítódhoz ahol a poggyászbiztosításod van, másrészt kérheted a reptértől az intézkedést (info hol van a csomagod, mikor és hova hozzák, stb).

számlákat tedd el a cuccokról amiket vettél, ez majd kell a biztosítónak.

4. Kolibri (válaszként erre: 3. - 486f159516)
2010. dec. 21. 17:19
Az alapon benne van az árban
2010. dec. 21. 17:18
utas és poggyászbiztosítás?
2010. dec. 21. 17:12
A fél életünk a táskákban...
2010. dec. 21. 17:12
Tudja valaki, hogy milyen kártérítés jár repülőúton elveszett bőröndök esetén?Vagy, ha kiszallítják házhoz, de már visszautaztunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook