Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Névváltozás miatt új adókártyát igényeltem. Ennek már több mint 1 hónapja, és még mindig nem küldték az újat! Volt valaki ilyen helyzetben? fórum

Névváltozás miatt új adókártyát igényeltem. Ennek már több mint 1 hónapja, és még mindig nem küldték az újat! Volt valaki ilyen helyzetben? (tudásbázis kérdés)

28. kristo_f (válaszként erre: 25. - Hancsalean)
2013. jan. 18. 18:14

Használhatod ameddig meg nem kapod a kártyát,

nem kell az idődet tölteni a telefonálgatással, emilezéssel

27. hancsalean (válaszként erre: 26. - 1b2d7e91c0)
2013. jan. 18. 17:46
Magyarország! Így szeretlek :)
26. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2013. jan. 18. 17:18
Hát ez 2010 ben volt,de nem lett ám vége az ügynek,mert a véglegesnek gondolt kártyámon még mindig elírtak egy o betűt a- nak.Azóta így használom. Szemfüles aktakukac szólt már,hogy cseréljem le,mert így nem érvényes...,majd talán egyszer:)
25. hancsalean (válaszként erre: 22. - Kristo_f)
2013. jan. 18. 17:10
De papírt azt kaptam!
24. hancsalean (válaszként erre: 23. - 1b2d7e91c0)
2013. jan. 18. 17:09
Jézusom és ez mikor volt? Mert egy darabik állt a nyomda, d emár elméletileg 2012. augusztusa óta nyomtatják, nos akkor miért ne ér ide? Pfff
2013. jan. 18. 14:55
Nekem is nagyon sokára jött meg,legalább háromszor voltam bent a hivatalban,mire végre megjött,akkor meg el volt írva a nevem...
22. kristo_f (válaszként erre: 21. - Hancsalean)
2013. jan. 18. 14:52

Nem kaptál egy papirt sem amin rajt az új szám?

Mert én kaptam, aztán vagy egy év mulva jött meg maga a kártya

2013. jan. 18. 12:59
Tavaly nyár közepén igényeltem adókártyát névváltoztatás miatt. Azóta se kaptam meg, akkor azt mondták, hogy leállt a nyomba, majd majd majd valamikor. ennek több mint 6 hónapja. Valaki járt már így?
20. f5848578d5 (válaszként erre: 15. - 2cb29de033)
2011. máj. 17. 10:22
Én is több mint négy hónapot vártam rá, kb. 3 hete kaptam meg.
2010. dec. 22. 10:41

Nekünk is kb. 1 hónap volt, amire megérkezett.

Én a gyerekeimnek igényeltem anno.

2010. dec. 22. 10:03
Közben sikerült telefonon elérnem őket, és megnyugtattak, hogy kicsit húzódik a dolog technikai okok miatt! Mégegyszer köszi itt is mindenkinek! :)
17. vkatka
2010. dec. 22. 09:45
Én szintén névváltozás miatt igényeltem még szeptember elején, és két hete kaptam kézhez az újat...
16. Sibetti (válaszként erre: 12. - Szilvita)
2010. dec. 22. 08:10

Igen, postán igényeltem! A vicces az, hogy akkor telefonon megkérdeztem, és mondták, hogy melyik formanyomtatványt töltsem ki és küldjem el. Azt nem mondták, hogy a régi kártyát csatolni kell. Aztán rá egy hétre, jött egy levél, hogy csatolnom kell a régi kártyát, de azt már nem sikerült bele írni, hogy sajnos ilyen vagy olyan problémájuk van, és hosszú ideig tart majd, mire megkapom az új kártyát...

Na, mindegy nem égetően fontos, csak furcsa volt, hogy az összes papíromat sikerült elintéznem gyorsan, ezzel meg még mindig nem jutottam előbbre. Akkor várok még januárig! Köszi mindenkinek a segítséget és a tapasztalat megosztást! Szép ünnepeket! :)

15. 2cb29de033 (válaszként erre: 2. - Sibetti)
2010. dec. 22. 06:48

Szia.

Én június 26-án mentem férjhez, utána nemsokkal intéztem is az adókártyát. Kitöltöttem a megfelelő formanyomtatványt, plusz csatoltam a régi kártyát is. Gondoltam előtte felhívom az APEH-ot, és megkérdezem, hogy jól csinálom-e. Közölték, hogy igen, csak a nyomda leállt, nem nyomtatnak, ezért nem tudja mikor tudja küldeni az újat. Mondom neki, és ha szükségem van a számomra, vagy kártyára? Erre a nő, menjek az illetékes hivatalba, és ott adnak egy igazolást.

Kb. egy hónapja érkezett meg az új kártyám postán, tehát bő 4 hónapot vártam rá... :S

14. Marice
2010. dec. 21. 23:57
Én is igy vagyok most ...én is névváltozás miatt kértem kb 1 hónapja ...adtak egy igazolást és azt mondták hogy küldik ,de még nem történt semmi azóta...
2010. dec. 21. 22:12
Én annak idején kértem új adókártyát, de nem történt semmi.. 3 évig a régit használtam, és mindnehol elfogadták
12. Szilvita (válaszként erre: 10. - Sibetti)
2010. dec. 21. 21:07

Akkor postán igényelted? Minden adat, amit feltüntettél a kérelmen, stimmel a személyihez/anyakönyvihez képest? Tudom, hülye kérdésnek hangzik, de nem az, ez a leggyakoribb hiba.

De ha csak novemberben küldted be a régi kártyát, akkor szerintem még várj vele, ha nem égetően sürgős, és majd januárban érdeklődj, ha nem kapod meg. De ha rossz bármi adat, akkor telefonálj be már most. Igazolást bármikor kérhetsz róla, amit mindenhol és minden ügyhöz elfogadnak, mintha a kártya lenne a kezedben.

11. Manon (válaszként erre: 9. - Szilvita)
2010. dec. 21. 14:34
akkor bocsi :)
10. Sibetti (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2010. dec. 21. 14:03
Szia! A nevem szeptember 04-én változott, de új személyit, pl. csak októberben csináltattam, az adókártyát pedig először november elején kértem. Aztán kaptam hiánypótlást, mert a régit nem mellékelten a kérelemhez. Ezt küldtem el november közepén!
9. Szilvita (válaszként erre: 8. - Manon)
2010. dec. 21. 13:57
...ezzel foglalkozom...:)
8. Manon (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2010. dec. 21. 13:48

azt nem tudom hogy ingatlan adás-vételnél elfogadják-e

de nekem a tgyás, anyasági és családi igénylésnél simán elfogadták...


egyébként a rendszer azonnal jelez, mert én előszőr csináltattam a személyim rá 2 napra mentem az adókártya miatt és mondták hogy nem kellett volna mert látják már....

2010. dec. 21. 13:42

Mikor változott meg a neved? Mert ha azonnal mentél ahogy átirattad, akkor még lehetséges, hogy nem "látta" még a rendszer, és addig nem küldik az új kártyát. Kaptál igazolást?

Egyébként érdemes betelefonálni, mert az ügyintéző is csak ember, és ha valamit elrontott, sosem lesz belőle kártya...

De a szám az tényleg a régi marad, csak hivatalos ügyben nem fogják elfogadni mondjuk egy ingatlan adás-vételnél pl.

2010. dec. 21. 13:39

Sziasztok!


A lánykám 08.18-án született. Még akkor meg lett igényelve. A múlt héten jött meg az adókártyája. Elromlott a gép és eddig csak igazolást tudtak adni.

Ha valahová be kell mutatni,akkor az Ügyfélszolgálati irodán lehet róla kérni igazolást.

5. Sibetti (válaszként erre: 4. - Manon)
2010. dec. 21. 13:30
Ez most nagyon megnyugtatott, KÖSZÖNÖM! Már kezdtem aggódni!
2010. dec. 21. 13:27

Szia!


Sajnos valami bibi van a géppel ami gyártja így több hónap...

de a szám ugyanaz, elfogadják simán..


Én okt közepén csináltattam meg és még mindig nincs a kezemben a kártya..


De mindenhol elfogadták hogy elmondtam hogy miért nem tudom bemutatni... a lényeg hogy a számod tudd...

3. e28ddc7c9b (válaszként erre: 2. - Sibetti)
2010. dec. 21. 13:23
Elvileg 2 hét, de hívd fel az helyileg illetékes APEH irodát és ott megmondják. Általában segítőkészek az ügyintézők.
2010. dec. 21. 13:20

Sziasztok!

Névváltozás miatt új adókártyát igényeltem! Ennek már több mint egy hónapja, és még mindig nem küldték az újat! Volt már valaki ilyen helyzetben? Mennyi idő mire kiküldik?

Köszönöm!

2010. dec. 21. 13:19
Adókártya! Segítség!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook