Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor terhes lettél, és esetleg a párod nem örült ennek, mit tettél? fórum

Amikor terhes lettél, és esetleg a párod nem örült ennek, mit tettél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
112. 211d16142a (válaszként erre: 109. - F758a7200f)
2010. dec. 21. 13:18
Hát azért hogy most költ, vagy később, az lehet, hogy marhára nem mindegy. Nálunk emiatt lesz négy év korkülönbség a két gyerek között. Mert mostanra állunk úgy, hogy nyugodtan tudjuk vállalni. Mert ugye ez is a mi felelősségünk.
2010. dec. 21. 13:17
Én nem is elsősorban felelősségről beszélek. Én egyszerűen azt gondolom, hogy nem tenném meg a férjemmel azt, hogy a világra hozok egy gyermeket, amit ő nem akar. Mert nekem igenis ő a legfontosabb, én vele akarok boldog családban élni, én vele együtt akarok örülni. Máshogyan nem kell. Persze én sokkal kevésbé vagyok abortusz ellenes, én sokkal inkább a felelőtlen és meggondolatlan gyerekvállalás ellen lázadnék.
110. fókamama (válaszként erre: 109. - F758a7200f)
2010. dec. 21. 13:05

Persze,hogy garantálja,erőszakkal senkit nem lehet abortuszra kényszeríteni,ilyen nincs!

De azért az nem értem,hogy egy normálisan működő házasságban hogyan fordulhat ez elő,hogy ennyire ne egyezzen a döntés,kenyér törésre kerüljön sor emiatt.Azért a gyerek téma szerintem nem olyan,amit úgy beszélünk meg,hogy mindegy lesz e vagy sem.Ha pedig az apuka leszögezte már,hogy Ő aztán nem szeretne több gyereket semmiképp,akkor csak van annyi gógyija,hogy odafigyel a biztonságra.Mert azt mondom,ha későbbre tervezték és ezért nem védekeztek hatékonyan,mert ha becsúszik sem baj...

De ha teljesen 100%-os a nem,akkor igenis az ő felelőssége is,hogy ne legyen gyerek.Mert nem hinném,hogy ez a humánus megoldás,ha becsúszott majd elveteti a nő.

Az ő feje sem dísznek van,gondolkodjon vele előre!

109. f758a7200f (válaszként erre: 107. - Fókamama)
2010. dec. 21. 12:55

Asszem a törvény szerencsére garantálja, hogy a nő dönthessen az abortuszt illetően. Legalább ezt. Egyébként a gyerek eltartása mindkettő felelőssége, tehát ebben azért 50-50 hogy eldönthessék, hogy akarják-e, de ha már egyszer bármilyen okból a baba becsúszott, én abszolút anyapárti és babapárti vagyok, csak ugye ha apuci megmondta előre hogy nem szeretne, akkor nem kell rajta csodálkozni hogy felháborodik (felháborodik, ha ő akart esetleg védekezni, de mégis hiba csúszott)


Ha jól emlékszem, ebben az esetben viszont apa is akarta csak kicsit később. Szóval ha akarta akkor miért akarja abortuszra küldeni?? Később vagy most, nem sokat változtat, anyagilag nem hiszem, mert hogy most költ, vagy később, de az összeg majdnem ugyanaz

108. 937a2a883a (válaszként erre: 102. - D5ef6da91d)
2010. dec. 21. 12:54
Egyetértek :)
2010. dec. 21. 12:45

Azért van amit nem értek meg azoktól,akik ennyire támadják az anyát,és védik a férjét,akik szerint csak szegény áldozat apukának vannak jogai a döntést illetően.Valamelyik hsz-ba olvastam,hogy mindig a nő viszi vásárra a bőrét,ő lesz terhes,tehát jobban övé a felelősség mint a férfié védekezés ügyében.A nő csinálja végig a szülést,Ő szoptat gyereket...stb.Akkor aki ugyanezen a véleményen van,az mégis miért gondolja azt,hogy a döntés az esetleges abortuszról 50-50% kellene legyen?!Ez esetben talán nem a nő testéről van szó?

Mégis milyen jogon dönthetne más akár a párja felőle?Vagy csak ebben fele-fele a döntés joga, a megelőzés meg csak a nő dolga lenne?

Nekem ez is ellent mondásos kissé....

Mindegy,szerintem előre van joga dönteni mindenkinek,hogy akar-e gyereket,viszont ha már ott van akkor igenis vállalja a felelősséget érte,hiszen nélküle nem lenne.Persze ez nagyban függ a körülményektől,de amint írja a fórum indító annyira azért nem siralmas a helyzet.

106. fókamama (válaszként erre: 105. - Sly001)
2010. dec. 21. 12:35

Nem is lehet,minden eset egyedi.Nekik kell eldönteni mi legyen,itt mi leírhatjuk az érzéseinket gondolatainkat a dologról,de nem ismerjük a körülményeiket a kapcsolatukat megfelelő mélységében.

Remélhetőleg megszületik a közös döntésük,és nem érzi majd egyik fél sem kényszerítve magát semmi olyanra amit tényleg nem szeretne,mert az életre szóló nyomot hagyhat.

105. Sly001 (válaszként erre: 104. - Pen80)
2010. dec. 21. 12:28

Hú,ezt tényleg nagyon kényes helyzet,ebben nincs jó és rossz döntés sem,és nem lehet jó tanácsot adni...

Sajnálom Őket nagyon.

104. Pen80 (válaszként erre: 48. - 211d16142a)
2010. dec. 21. 12:23
Szerinted mi lesz, ha most abortuszra megy, habár nem akar? Szerinted meddig maradnak együtt? Mert az megmérgezi a kapcsolatot, abban biztos lehetsz. Semmivel sem jobb, mint a másik út.
103. f758a7200f (válaszként erre: 98. - 937a2a883a)
2010. dec. 21. 12:20

Én egész másra gondoltam, de tényleg a "véletlen baleset" is egy lehetőség. Szóval itt nem felelőssége senkinek, de mégsem vetetném el.


A gyermek ajándék.

102. d5ef6da91d (válaszként erre: 100. - 937a2a883a)
2010. dec. 21. 12:18
Tudod, hány kapcsolatot látok, ahol a felek nem is ismerik egymást? Szerelemből házasodnak, aztán elfelejtik alapozni a kapcsolatot, nem ismerik házasfelüket, sok év után jönnek rá, hogy miről mit gondol a másik, hogy mit akar stb. Nem is értem...
101. 937a2a883a (válaszként erre: 99. - D5ef6da91d)
2010. dec. 21. 12:17
Hát ja :)
100. 937a2a883a (válaszként erre: 96. - D5ef6da91d)
2010. dec. 21. 12:17
Hát nem hiszem,hogy 30 év után kizárólag a szerelem lenne az alap.Az a friss házasokra igaz,akik a nagy szerelem miatt férjhez mennek,aztán elmúlik és elválnak.Nem hiszem,hogy 30 év után is ez a helyzet...De az igaz,hogy mindenki a sajátjáért felelős,és mindkét fél kell hozzá.Az én szüleim is 25 éve vannak együtt és szerencsére még mindig jó a kapcsolatuk :)
99. d5ef6da91d (válaszként erre: 98. - 937a2a883a)
2010. dec. 21. 12:16

Sokban egyetértek. Viszont, ha megbeszélték, hogy nem akarnak gyereket és furcsamód mégis lett, akkor a férj nem küldheti abortuszra a feleségét, a feleség viszont nem kötelezheti apaságra a férjet.


Mindkettejüknek vállalniuk kell a felelősséget ezért és mindkettejük joga azonos erősségű. Patthelyzet. El kellett volna kerülni, mert itt már senkinek nem lehet igaza.

98. 937a2a883a (válaszként erre: 82. - D5ef6da91d)
2010. dec. 21. 12:12
Ezekben viszont egyetértek nagyrészt egyetértek.Én is úgy gondolom,ha eldöntötték,hogy most nem akarnak gyereket,akkor jobban kellett volna védekezni.És lehet,hogy védekeztek,de mint tudjuk,nincs 100%-os védekezési módszer.Egyik fórumban már írtam,hogy egy barátnőm fog.gátló és óvszer mellett lett terhes.Szóval,ha nem akarták,de becsúszott,akkor az rossz.De úgy még rosszabb,hogy már az egyik fél akarja a másik nem.Hiába "véletlen baleset" volt,most már az anyukában egy új élet fejlődik és megértem,hogy megszerette.Abban viszont a férj is hibás ha becsúszott,tehát tényleg nem küldheti el abortuszra a feleséget.Nem olvastam végig az összes hozzászólást,de lehet hogy valahol elhangzott,hogy nem akartak,de nem is védekeztek.Akkor viszont benne volt a pakliban,hogy lesz gyerek,tehát a férj is vállalja a felelősséget.
2010. dec. 21. 12:10

En arra lennek kivancs hogyha nem terveztetek a babat, akkor hogyan vedekeztetek ellene? Az abortusz nem hiszem hogy megoldas, olyan szomorunak tartom, de nem tudom, hogy a ferj reakcioja miert ilyen babaellenes? Szoval amikor szeretkezesre kerult a sor akkor o lett volna elovigyazatosabb es te meg inkabb biztattad, vagy forditva?


Bocs ha hulye a kerdes de alapveto biosz-ismereteket feltetelezek szoval ha belement a jatekba akkor nem ertem, most miert ellenkezik, ha viszont mas a helyzet, ugy ertem, te biztattad tudva hogy teherbe is eshetsz akkor megint mas a helyzet


Amugy nem vetetnem el a helyedben de ez ne is legyen

erzelmi zsarolas targya, ha o meg nem akarta. Hagyd hogy o is dontson ebben a helyzetben hogy menni akar vagy maradni, de add a tudtara hogy a baba marad.


Nezd manapsag annyira sokan szeretnenek babat es nem lehet nekik, hogy az abortuszt en veluk szemben is kvazi sertesnek tartom. Inkabb elotte kellett volna gondolkodni

96. d5ef6da91d (válaszként erre: 94. - 937a2a883a)
2010. dec. 21. 12:07

Tudod, mások életéért mások a felelősek, én a sajátomért vagyok az.

Tudom, hogy mi házasok maradunk, mást nem mondhatok s ennek semmi köze a lila ködhöz.


Az, amiről te beszélsz, előttem is ismert jelenség: jajj, de nagy szerelem, aztán válnak. csak nem kellene egy ilyen illékony valamire alapozni két ember életét kizárólag, mint a szerelem.

95. d5ef6da91d (válaszként erre: 92. - Anyegin)
2010. dec. 21. 12:05
Sokkal összetettebb a világ ennél.
94. 937a2a883a (válaszként erre: 50. - D5ef6da91d)
2010. dec. 21. 12:04
Szerintem ezt a házasok 90%-a így gondolja,aztán puff,elválnak.Többségünk nem úgy házasodik,hogy úgyse vele akarom leélni az életem.Rengeteg pár van körülöttem,akik 25-30 év után most válnak.Pedig ők is úgy gondolták,hogy egy életre szól...
93. fókamama (válaszként erre: 90. - Fókamama)
2010. dec. 21. 12:04
Nálunk nem főnökösködhet,akkor sem ha ez nem tetszik neki.Így járt,ez legyen az ő baja.
2010. dec. 21. 12:03

én nem nagyon szoktam hsz-t írni, csak olvasgatok. de most csak kapkodom a fejem. három gyerekes anya vagyok, a harmadikat nem terveztük. nem tudom elképzelni, hogy egy ANYA, aki már gyereket szült, nevelt, szoptatott erre a világra, egyáltalán az abortuszra még csak gondolni is tudjon. (persze mindenki magából indul ki). az okos jó tanácsok meg, hogy mit kellett volna tenni,már nem segítenek semmit, inkább destruktívak, a legkisebb jóindulat nélkül, teljesen feleslegesek.

most már megtörtént, én csak kívánni tudom, hogy a férj megváltoztassa a véleményét, hiszen akartatok még babát, csak nem most.. meg lenne az elönye, hogy egyszerre nönek fel, nem 5 év múlva kell mindent elölröl kezdeni..nálunk van egy közmondás, lefordítva kb igy hangzik : a gyerekek akkor jönnek, mikor akarnak..

minden jót nektek, a babáknak is..

91. mgagi (válaszként erre: 88. - Fókamama)
2010. dec. 21. 12:02
Igazad van és én is így gondolom:)
90. fókamama (válaszként erre: 87. - Sly001)
2010. dec. 21. 12:01

Jujj,ez nem semmi.De azért ezekben a dolgokban szerintem a férj a legnagyobb hibás,ahol irányíthatja az anyja még felnőttként is.

Ez nem nevelés kérdése csak.Felnőtt emberek felelősek önmagukért,az életükért, a döntéseikért, a kapcsolatukért, a családjukért...stb.Ők,és nem a mamájuk.De ez lehet csak az én véleményem.

Egyébként ilyen az én anyósom is,ezért nincs is sok köze hozzánk.

89. d5ef6da91d (válaszként erre: 87. - Sly001)
2010. dec. 21. 11:59
Nem értetlenkedtem vagy ilyesmi, csak az általad leírt félmondatokból nem derült ki pontosan, hogy mire gondolsz.
88. fókamama (válaszként erre: 84. - Mgagi)
2010. dec. 21. 11:57

Bocsi,nem rosszindulatból kérdeztem.

Csak szerintem bele szólása ebbe csakis 2 embernek van,az adott párnak.Anyós azért mert segít,nincs felhatalmazva arra,hogy bele avatkozzon a fiatalok életébe,ehhez nem lehet jogot vásárolni.

Persze az csak jó,ha jó a kapcsolat anyósékkal,és

meg lehet velük beszélni sok mindent.

De ne Ő tervezzen már a fiatalok életében akkor sem,pláne gyereket ne.

Bocsi,hogy eltértünk a témától.

87. Sly001 (válaszként erre: 86. - D5ef6da91d)
2010. dec. 21. 11:57
Nem várom el,hogy megértsd,de sajnos igenis vannak ilyen anyák.Saját bőrömön tapasztaltam.Ő volt a családban a főnök,nagyon durva húzásai voltak,párom bátyjának is minden kapcsolatát tönkretett,aljas módszerekkel...De halottról jót,vagy semmit...
86. d5ef6da91d (válaszként erre: 85. - Sly001)
2010. dec. 21. 11:54

Ezt nem értem.

Ki hagyta, hogy egyáltalán véleményt nyilvánítson egy ilyen magánügyben?


És hogy jön ide, hogy a fia kisfiú negyven évesen is?

85. Sly001 (válaszként erre: 81. - Fókamama)
2010. dec. 21. 11:53

Sok férfit kezel úgy az anyja,hogy anyuci kicsi fia marad akkor is,ha 40 éves...

Anyós azt akarta,vetessem el,és majd később vállaljunk gyermeket,két év múlva...

De a sors közbeszólt neki,mert 5 hónapos terhes voltam,amikor meghalt agyvérzésben.Azt sem érhette meg,hogy megszülessen az unokája.Ma Ő lenne a legbüszkébb Rá,de nem adatott meg neki,hogy láthassa.

84. mgagi (válaszként erre: 81. - Fókamama)
2010. dec. 21. 11:51
Semmi. Mikor megmondtam neki, hogy jön a baba, akkor azt mondta, hogy ő úgy gondolta, hogy majd akkor jön a 2. ha Vera már 6 éves lesz. Könyörgöm ez akkor már sok volt totál kiborultam. De attól függetlenül ők azok akik mindenben segítenek.
2010. dec. 21. 11:50

Szerintem,ha egy anya megakarja tartani a gyermekét,mindenképpen tegye!!

Nem véletlenül esett teherbe,oka van..

ha az apa nem is szeretné,és az anya emiatt úgy dönt,hogy nem tartja meg,milyen életük lenne ezekután?Mennyi időbe telne neki feldolgozni,az apának közben lehet lekifurdalása lenne..semmiképpen nem tenne jót egyiküknek sem,tehát,lehet szétrombolná házasságukat../amiben megfogadták egymásnak-jóban-rosszban./

nos,ha viszont mégis megmarad,és ahogy gömbölyödik a poci,megszépül a nő,az apa újra átérzi a várandósság idejét..jönnek az uh-képek,és hozzászokik,újra apuka lesz,mikor világra jön babóka,akkor pedig örülni fog ő is,és talán a fejét verné a falba..mert rájön majdnem hibát követett el,mikor nem akarta a csöppséget..és persze rájön,hogy a boldogságtól sírni is lehet!

Sok boldogságot!

Tarsd meg!:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook