Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cserépedényben sült almás-narancsos kacsa krumplival? fórum

Cserépedényben sült almás-narancsos kacsa krumplival? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 20. 12:43

Én szívem szerint a krumplit külön sütném meg.... én nem szeretem az ilyen párolt-főtt" krumplikat, a többi maradna a kacsával együtt.

Egyébként a kacsa nagyon szereti a majorannát és a f.hagyma krémet is....

4. Szeszipuszi (válaszként erre: 1. - Lujzacica)
2010. dec. 20. 10:44

Ha legalulra rakod a krumplit, azután a kacsát és rá a gyümölcsöket, akkor a gyümölcs a húst ízesíti, a hús zsírja pedig lecsorog a krumplira és a végén a krumpli abban sül meg.

Víz nem kell rá, mert a cseréptálat be kell áztatni használat előtt és a magába szívott nedvesség adja a párát a hús párolásához. Azt hiszem, vagy 1és1/2-2 óra kell neki (ennek még utánanéznék a helyedben), aztán a tetejét levéve lehet még pirítani.

3. Szeszipuszi (válaszként erre: 2. - 4300750b82)
2010. dec. 20. 10:41
A cseréptálban sütéskor mindent egyszerre kell beletenni.
2. 4300750b82 (válaszként erre: 1. - Lujzacica)
2010. dec. 20. 10:25
Én a krumplit picit később raknám bele, mint a kacsát, amikor puha mindkettő fedő nélkül pirítanám a sütőben, közben pici olajjal meglocsolnám.
2010. dec. 20. 10:19

[link]


Találtam egy ilyen képet, de nem írtak hozzá receptet.

Megpróbáljuk együtt kitalálni hogyan is kell elkészíteni, hogy minden jól átsüljön benne? Az addig oké, hogy alulra rakom a krumplit, rá esetleg a narancs és alma karikákat, a tetejére a sózott, borsozott kacsát, végül ráöntök egy kis vizet és fedővel kb. egy óráig párolom, majd lesütöm, de ettől még a krumpli csak főtt marad...

Ötletek? Nagyon tetszene, mert egyszerű:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook