Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valami jól bevált piskótareceptetek? fórum

Van valami jól bevált piskótareceptetek? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Sibetti (válaszként erre: 32. - Adryca)
2011. jan. 6. 09:43

Szia!


Örülök, hogy sikerült! BÚÉK Neked is! :)

32. Adryca
2011. jan. 3. 13:21

Sziasztok! B.U.É.K! :)

Kipróbáltam 2 félét az egyik Sibetti-é volt a másik meg olyan volt,hogy: Ahány tojás annyi púposkanál cukor és annyi púposkanál liszt.

Mind a kettő sikerült. :) Figyeltem arra maiket írtatok: nem nyitottam ki az ajtót meg hasonlók! nagyon köszi mindenkinek!!! :)

31. tixtina (válaszként erre: 27. - Sibetti)
2010. dec. 22. 09:42

Igen-én is tanultam cukrászatot.

Semmilyen fújató dolgot nem teszünk a piskóta tésztájába-élvezeti értéke lecsökken.


Vannak tésztafélék,amibe kell sütőpor,és szódabikarbóna-de a piskóta tésztájába nem kell.

Ügyesen ki kell keverni-nem szabad,hogy összeessen a hab-óvatosan egyneművé "varázsolni"-nekem ez a tudomány benne:))Nem mindig sikerül sajnos:(

Gyakorlat teszi a mestert:))

30. tixtina (válaszként erre: 28. - 388b941089)
2010. dec. 22. 09:39
Attól,hogy jól ki kell keverni:DDDD
29. Sapienta (válaszként erre: 28. - 388b941089)
2010. dec. 22. 08:46
a tojásfehérje habjától ;)
28. 388b941089 (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2010. dec. 21. 16:45
akkor szted mitől lesz jó magas? :D:D:D
27. Sibetti (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2010. dec. 21. 16:28
A tesóm cukrászatot tanult, és tőle van a recept. Tényleg csak azóta tudok normális piskótát sütni, mióta ez alapján csinálom!
2010. dec. 21. 12:37

sose hallottam róla, hogy kéne a piskótába sütőpor. a felvert tojásfehérjétől dagad meg.

én az ún. vizes piskótára esküszöm, azt lehetetlen elrontani.

4 tojás, 21 dkg cukor, 17 dkg liszt, 4 kanál víz

tojássárga+cukor+víz - elkeverni, bele a liszt, végül a tojásfehérjékből vert hab.

(Pelle Józsefné szakácskönyvéből)

25. sutoczkine (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2010. dec. 20. 15:29
Én szódaport teszek helyette, mert a sütőpor nagyon szárít.
24. tixtina (válaszként erre: 5. - 388b941089)
2010. dec. 20. 14:53
Magam is ebből a könyvből csinálom.:)
2010. dec. 20. 14:52

Sütőport nem teszünk a piskótába.:D


Sibetti-Te recepted itt a legjobb.:)

22. Adryca
2010. dec. 20. 11:45
Júújjj de izgulok! Remélem sikerül. :)
21. gne2 (válaszként erre: 12. - Adryca)
2010. dec. 20. 11:08

A régi gázsütőnkkel az vált be, hogy a hideg sütőbe tettem be a piskótát, 3.fokozaton pontosan 1 óra alatt sült meg.

Légkeverésesnél viszont nem szoktam előmelegíteni, mert nagyon hamar eléri a beállított hőfokot.


Mindenkinek más jön be, a saját sütőnket kell "kiismerni"! :)

20. emily32 (válaszként erre: 19. - Gne2)
2010. dec. 20. 11:07
Igen,ez így van!
19. gne2 (válaszként erre: 16. - Adryca)
2010. dec. 20. 11:03
A légkeverésessel sokkal szebben nő fel a süti, és 20-30%-kal kevesebb energia is elég, mert gyorsabban sül, egyenletesen. Én ezt szeretem a legjobban használni.
2010. dec. 20. 10:36

6 evőkanál liszt

6 evőkanál cukor

6 tojás

1 sütőpor


Cukor,tojások sárgája,sütőpor,liszt egyben összekeverve.Beleforgatni tojások felvert habját,és mehet a sütőpapírra.Egyszerű,nagyon finom,és könnyen megjegyezhető.Mindig sikerült!

2010. dec. 20. 10:17
valami jo kis sos toltelekreceptetek van? Eloetelnek szeretnem.
16. Adryca (válaszként erre: 13. - Sutoczkine)
2010. dec. 20. 10:15
Nekem elektromos van. Van rajta alsó felső sütés, csak felső, légkeverés, meg még egy pár, de én csak ezt a 3-at használtam eddig. A légkeverés az jó? Vagy inkább alsó felső sütés?
15. herczegova (válaszként erre: 3. - Gne2)
2010. dec. 20. 10:10
en is vizes piskotat sutom,nekem az nagon bejott,magasra no es puha is marad
14. Dina2 (válaszként erre: 10. - Katicam)
2010. dec. 20. 10:08

és egyszerű.

én nem állítgatom a hőt, kb. 175 fokon addig sütöm, míg szét nem terjed a finom piskóta-illat a konyhában! soha nem kell tűpróba. persze addig sütő ajtaját nem kinyitni!

13. sutoczkine (válaszként erre: 12. - Adryca)
2010. dec. 20. 10:08
Én végig nagy lángon sütom és nem szokott összeesni. Ja és hagyományos gázsütőbe. Az se mindegy, hogy milyen sütőbe teszed, mert állítólag máshogy kell az elektromosba, mint a gázosba. Meg az se mindegy, hogy légkeveréses e vagy sem.
12. Adryca
2010. dec. 20. 10:01

Köszi mindenkinek! :)

Nekem mindig tökre összeesik és kemény lesz.

Amúgy kb 35X20 cm-es tepsiben szeretném sütni.

Meg én azt hallottam, hogy először magas hőmérsékleten kell sütni, hogy feljöjjön, aztán meg alacsonon. Ez hülyeség?

11. Tótágas (válaszként erre: 1. - Adryca)
2010. dec. 20. 09:52

A legegyszerűbb(mindig sikerül és edényspóróló):

Ahány tojás annyi púposkanál cukor és annyi púposkanál liszt,pici szódabik.

A tojásokat nem választom szét,hanem a cukorral,géppel addig verem amíg szinte kifehéredik és szép habos lesz.Ekkor óvatosan,fakanállal kanalanként hozzákeverem a szódás lisztet,és mehet sülni.

10. katicam (válaszként erre: 6. - Dina2)
2010. dec. 20. 09:42
Én is ez szerint a recept szerint készítem a piskótát már legalább 15 éve :)) Szerintem ez a legjobb.
2010. dec. 20. 09:38
Koblob receptjei között nézd meg, eddig az a legjobb, amivel találkoztam!
8. koxy (válaszként erre: 1. - Adryca)
2010. dec. 20. 09:35

Én is a vizespiskótát szoktam sütni, mindig sikerül!

4tojás, 250g porcuki, 9 ek víz, 150g liszt, 10g sütőpor.

2010. dec. 20. 09:31

Szia!


Nekem ez a "Tuti piskóta receptem". Mióta így készítem, minidg sikerült. /Addig soha.../



Piskóta


Hozzávalók:


8 tojás

16 dkg kristálycukor

20 dkg liszt


Elkészítés:


A tojásokat szétválasztod.

A cukor 1/3 – t a sárgájával habosra kevered. 2/3-t a fehérjével kemény habbá vered.

A sárgájás habba belekavarod a fehérje habot, óvatosan, hogy ne törjön, aztán apránként hozzáadod a lisztet is.

2010. dec. 20. 09:28

Én már évek óta ezt használom sok fajta süteményhez, nagyon egyserű és 99,9%-ban sikerül:

-ahány tojást veszel, ugyanannyi evőkanál vizet teszel a sárgájához, valamint kétszer annyi evőkanál cukrot és lisztet, és egy fél sürőport. tehát pl egy közepes tepsihez 5 tojás, 5 kanál víz, 10 kanál cukor és 10 kanál liszt.

a fehérjét kemény habbá vered és óvatos mozdulatokkal hozzáadod a sárgájával elkevert hozzávalókat.

nekem mindig szép sárga és nagyon könnyű lesz!

5. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Adryca)
2010. dec. 20. 09:28

Én csak ezt ismerem, Horváth Ilona szakácskönyvben találod meg, ezt csinálom 10 éve: :)


Piskóta Hozzávalók: 6 egész tojás, 6 kanál por- vagy kristálycukor, 6 ka-nál grízes liszt, késhegynyi szódabikarbóna. A lisztet púpozottabban mérjük, mint a cukrot, mivel a cukor nehezebb. Tehát a liszt és a cukor azonos súlyú legyen. A tortakészítés sorrendje: a sütő megmelegítése, az anyagok kimérése, a tortasütő előkészítése és végül a hozzávalók feldol-gozása. A tortaformát nagyságának megfelelően vékony papírral ki-béleljük, vagyis a tortaformát ráhelyezzük a papírra, azt körül-rajzoljuk és ollóval kivágjuk. Ha lábasban sütjük a tortát, akkor is hasonlóképpen készítjük elő. (6—7 tojásból készült anyagot 3 literes lábasban sütünk.) A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét habüstbe vagy mély porcelántálba, a sárgáját csészébe tesszük. A habot jól felverjük és utána adjuk hozzá kanalanként a cukrot, amellyel még to-vább verjük, amíg fényes és jó kemény lesz. Most hozzáadjuk egyenként a tojássárgákat, amivel szintén még verjük kb. 4—5 percig. (Ajánlatos keverőgéppel verni, gyorsabb, könnyebb a ki-dolgozása.) Végül lassan adagolva hozzászitáljuk a szódabikar-bónával elkevert lisztet, de ezzel már nem verjük, hanem csak könnyedén, fakanállal elkeverjük. A tortasütőbe öntjük az anyagot, tetejét simára igazítjuk. Egyenletes, középhőmérsék-letű tűznél sütjük kb. 30 percig. A nagyobb masszát tovább, 337

40—50 percig is süthetjük. A sütő ajtaját 10 percig ne nyissuk ki, mert a tészta könnyen összeesik. Próbatűvel megszúrjuk a közepét, s ha az teljesen száraz, a tészta készen van. A kész tészta tapintása rugalmas, a teteje nem horpad be. Amikor az anyagot a sütőbe betesszük, az ne legyen túl forró, mert a cukor hamar megég, a torta kemény kérget kap és a belseje nem sül át. Ha a teteje sütés közben erősen barnul, fehér papírt tegyünk rá, és a tüzet csendesítsük. Mikor a tortát kivettük a sütőből, pár percig még szikkadni hagyjuk, azután az oldalát éles, vékony késsel körülvágjuk, gyengén lisztezett deszkára kiborítjuk, és a papírt a tetejéről le-húzzuk. A papíron maradt piskótaréteget lekaparjuk és össze-gyűjtjük édesmorzsának. A tortát hűvös helyiségbe visszük, és csak kihűlés után vágjuk fel.

2010. dec. 20. 09:25
6 tojás, 6 evőkanál liszt, 6 evőkanál cukor, 1 teáskanál szódapor. A tojások sárgáját összekeverni a cukorral, a fehérjét kemény habbá verni, összekeverni a lisztet a szódaporral. A cukros tojásba belekeverni apránként a habot és a lisztet. Előmelegített sütőbe kb 10-15 perc alatt megsül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook