Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A vezetéknélküli egér miért "csúszkál"? fórum

A vezetéknélküli egér miért "csúszkál"? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 28. 11:44

valószínű a "tükröződés" miatt van,nem?

Nekünk nem vezeték nélküli,de nincs benne golyó.Ha az egérpadon akarunk dolgozni sokkal lomhább,mint ha csak az asztallapján van.

Amikor volt itt egy ismerős szerelőnk,mondtuk neki,hogy lomha nagyon erre azt válaszolta,hogy felesleges alá tenni mert valószínű ez a baja és igaza lett,sokkal gyorsabb lett.Innen gondolom,hogy esetleg ez a baj.

2008. szept. 27. 21:34

Az én egerem is mindig csuszkált vezeték nélküli először meg kell nézni az elemet, nem-e kell kicserélni! Alul van a golyó azt a részt elforditani, és a golyókiesik és kitisztitani én fültisztitóval szoktam és ki fogtok nevetni annyira idegesitett 2-3 naponta tisztitottam és ahogy takaritottam véletlenül a az egérpadot megforditottam és azota remekül müködik


Jó javitást

9. Rozália (válaszként erre: 5. - Sasfioka)
2007. okt. 8. 06:03
Végülis visszatettem a vezetékes egeret, egérpad nélkül tökéletes.
8. 70a5a27405 (válaszként erre: 3. - Jjhmarta)
2007. okt. 8. 00:12
Amikor megvette a készüléket és a hozzá tartozó egyéb dolgokat nem volt hozzá vezetékes akumulártöltő ill. akumulátoros elem?
2007. aug. 29. 05:59

Kedves Sasfióka!

Mégegyszer elolvstam, amit írtál, most csak simán az asztalon kipróbáltam, egyenlőre nem csúszott...:)

Azért majd jelzek, hogy megoldódott-e a probléma.

6. Rozália (válaszként erre: 5. - Sasfioka)
2007. aug. 29. 05:58

Püff! Most aztán írtál egy csomó dolgot, amiről fogalmam sincs:)

A csúszkáláson azt értem, hogy megmozdítom az egeret az asztalon, de a kis nyíl csak többszöri próbálkozásra indul tovább.

Így talán érthetőbb. Pl. ha Hoxakasztófázom, ahol számít az idő, csomószor nem tudok a megfelelő betűre menni emiatt. De ez csak egy példa.

2007. aug. 28. 15:12

Rozália!


Mit értesz az alatt, hogy "csúszkál"?

Az egér álló helyzetében is mozog a kurzor? Vagy mit értesz alatta?

Mert ha az egér nem úgy működik, ahogy "kellene", annak jellemzően két fő oka van (a számos más mellett):

1) Nem megfelelő az egérpad. Az optikai egereknek homogén felület a legjobb. A csilivili mintás, piros egérpadok nem megfelelőek

2) Interferencia van a szobában. Valami olyan frekvencián "dolgozik", amely zavarja az egeret.


A vezeték nélküli egereknél gond szokott lenni a sajátfrekvenciáján lévő interferencia. Ilyenkor késik a vezérlőjel, ez nagyban befolyásolhatja az egér működését. Érdemes "újraszinkronizáltatni" az egeret (egéren, vevőn is megnyomni a "kis gombot") hátha megjavul.


SF

4. Rozália (válaszként erre: 3. - Jjhmarta)
2007. aug. 28. 09:59

Reméljük, akad majd előbb-utóbb valaki, aki tud valami okosságot ezzel kapcsolatban.

Egyébként én is jobban szeretem, mint a zsinórosat - ha jól működik psze.

2007. aug. 28. 07:50

Hasonló a gondom nekem is, 1 hónapja vettem , de hol a billentyüzet, hol az egér nem megy, nem győzök ellemet cserélni.

Amugy én is szeretem.

2007. aug. 28. 07:48
Nekünk vezeték nélküli van és nagyon szeretem. Már el sem tudnám képzelni, hogy folyton húzgálni kell a madzagot, ha hátúl beakad. Nekem ez nem csúszkál és semmi probléma nincs vele.
2007. aug. 28. 07:45
Egyszerűen megőrjít, hogy a vezetéknélküli egér miért "csúszkál"? Egyébként nagyon szeretem, de ilyenkor bármit csinálok vele (tisztogatás, elemcsere, ráolvasás, stb.) nem segít. Gondoljátok,hogy jobb a vezetékes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook