Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lesz átlátszó a kocsonya? fórum

Mitől lesz átlátszó a kocsonya? (beszélgetős fórum)


23. 454db8ee37 (válaszként erre: 21. - Fókamama)
2010. dec. 21. 16:59

Nem lesz íztelen, csak más ízű lesz.Én pl. nagyon sok fokhagymát használok a kocsonyához, a lé minden literjéhez min. egy egész fej!fokit főzök bele, + babér+néhány szem szegfűbors,és a hagyományos só, bors, kömény a zöldségek (répa,petr.,zeller)mellé.

Amikor kitálalom, szoktam főzni kemény tojást, és egy-egy fél db-ot is a tányérra teszek,egy-egy karika főtt répát is,nagyon mutatós és finom így a kocsonya.

22. 937a2a883a (válaszként erre: 21. - Fókamama)
2010. dec. 21. 09:42
Mi sem rakunk bele füstölt dolgokat,de így is finom. :)
21. fókamama (válaszként erre: 20. - 454db8ee37)
2010. dec. 21. 08:44

Füstölt nélkül nem íztelen?Én 3-4 kg füstöltet is teszek bele,1 nagy csülköt olyan 2 kg körülit,meg sonkát is,plusz ennyi sima husit körmöt bürkét is.Mindig a füstöltet teszem bele először,azt főzöm 2-3 órát,majd amikor beleteszem a nyers húst,akkor még 3-4 órát.Én kimerés előtt ha állt kicsit leöntöm a levét szűrőn át mint a húslevest,a husikat kicsontozom,a levet zsírtalanítom,majd ha kiadagoltam a husikat akkor rámerem a lét.Mindig gyönyörű tiszta.Tényleg milyen sokféle képen lehet készíteni:D

Jó kísérletezést mindenkinek.

2010. dec. 21. 07:26

Tanulság volt végig olvasni a hozzászólásokat.Nem is gondolná az ember, hogy ennyi féleképpen lehet főzni kocsonyát.Nekem pl. újdonság,amit vevemama írt: hogy akkor teszi bele a hozzávalót, amikor fő a víz. Igaza lehet, mert az a husi is ízesebb, amit puhára sütés előtt forró zsiradékon körbepirítanak, mert így a zamatok belezáródnak.A kocsonyába meg a forró víz kapja körbe..ezt egyszer kipróbálom, ugyanis én eddig a hagyomágyos - hidegvíz,lehabozás,lassú,gyöngyöző, sokáig tartó főzés füstölt nélkül, zöldséggel, aztán kicsontozás, lezsírozás - módszert használtam. A fűszereket pedig fűszertojásba teszem, hogy ne kelljen vadászni a borsszemeket..

Eddig még csak akkor lett nem egészen tiszta, ha nem figyeltem rá és összeforrott a habbal.Most legutóbb pl. olyan tisztára sikerült, mint az aszpik.Büszke is voltam rá!

19. Ncilány (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2010. dec. 21. 06:10

Apósom minden ételt hülni hagyott. Mert tűzforón nem lehet enni, és persze az ízek miatt is.

A zsák az jó sőt a régi teatojás is. Azt persze nem kell eldobni, csak kidobni a benne lévő cuccot, és elmosni.

Nem utolsó sorban a bűrkés hús a lényeg. Van aki csirke lábából csinál kocsonyát.

Én a sokáig 1 - 1,5 órát meghaladja a főzési idő, az ételt kuktában főzöm. Kocsonya is megalszik mindig.

nem teszem fül olyam sok vízzel, mert kevés folyadék párolog el belőle.

2010. dec. 20. 22:06
Én sem az első levét nem öntöm le,sem a habját nem szedem le egyszer sem,(mert karakteresebb így az íze)a hagymát is pucolva teszem bele,és mégsem zavaros.Szép tiszta átlátszó mindig.A lényeg,hogy nem szabad forralni,ép csak gyöngyözzön.Teszek bele zöldségeket is,mire megfő én meg a gyerekek kiesszük belőle:D
17. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - Lisy50)
2010. dec. 19. 15:42
Anyukám leszedi a hagyma héját mégis szép és nem zavaros.Ő először felforralja,majd leszedi a habját és utána tesz bele egész borsot,sok fokhagymát,sót,és kb fél óra után 3-4 szárított hegyes pirospaprikát (amit darálni szoktak)egészben.Ő nem füstölt dolgokat tesz bele,mert nem szeretjük.Lassú tűzön jó sokáig főzi és utána hagyja állni kb 10 percet,majd kiszedi a húst,leszűri és megint hagyja állni,hogy a zsírt feldobja a tetejére és le tudja szedni,majd merőkanállal tányérokba meri a húsra.
2010. dec. 19. 15:18
Kinek a pap kinek a papne nekem a fia:))))mar az elejen irtam mindenki maskeppen fozi.Fustolt soha...CSAK FRIS HOZZAVALO.
15. Lisy50
2010. dec. 19. 14:34

Nagyon fontos hogy a hagymák héjastól főljenek, mert zavaros lesz!

Amúgy én sem öntöm le!

14. t.Ili (válaszként erre: 12. - Kata óvónéni)
2010. dec. 19. 14:32

Így,így!

Én még varrok egy kis tüllzsákot,beleteszem a fokhagymát,héjastól.szemes borsot,2 db babérlevelet.

Aztán könnyedén kidobom.

Azért,van,hogy 1 szál répát teszek bele,de csak ha túl sok a füstölt alkatrész benne!:))

Azért is kell hűlni hagyni,mert forrón a husikat nehéz kiszedni,sőt,nem csak,hogy leülepszik,de össze is érnek az ízek!

13. 9c8432d068 (válaszként erre: 10. - T.Ili)
2010. dec. 19. 14:21

Én sem szedem le a habját,mégis tiszta a leve.

Az első levét sem kell leönteni,mert az már tartalmazza a kocsonyásító anyagot.

40 éve főzök kocsonyát,van tapasztalatom.....

2010. dec. 19. 14:10
Nem kell leönteni a levét,a habot le kell szedni.Sok fokhagyma kerüljön bele héjastól,zöldségek nélkül.Sokáig,a legkisebb lángon kell főzni.Főzés után még pár percig hagyni kell ülepedni,teaszűrőn át,merőkanállal tálkákba szedni.Szerintem ez a "tiszta"kocsonya titka!
11. Ncilány (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. dec. 19. 14:08
Többször le kell szedni a habját.
10. t.Ili (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2010. dec. 19. 13:57
Soha nem habozom,mégis tiszta!:)
9. 37a3ebdd88 (válaszként erre: 7. - Ronka)
2010. dec. 19. 13:50

Így van!!!

Akkor én már le sem írom:)

2010. dec. 19. 13:46
4-5-ször le kell habozni a készítés során
7. ronka (válaszként erre: 5. - Vevemama)
2010. dec. 19. 13:41

Én sosem öntöm le az első lét de nagyon nagyon lassan főzőm,6-7 órán keresztül.Amikor felforr leszedem a habját ezután teszem bele a fűszereket.Zöldséget sosem teszek bele.

Ha kész papírszalvétával zsírtalanítom,mindig szűrőn keresztül merem a tányérokba is.Kristály tiszta marad .

A leglényegesebb nem szabad forralni nagy lángon.

2010. dec. 19. 13:41
Köszönöm, mindegyik fortélyt figyelembe veszem :-)
2010. dec. 19. 13:27
Szia!Mindenki maskeppen kesziti,en mindig felfozom,aztan leontom rola a vizet atmosom es aztan tiszta vizbe felrakom.Az anyosom fo'' a viz akkor rakja bele a hozzavalot.A fazik aljara lelatok olyan tiszta.Jo fozest.
4. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Gne2)
2010. dec. 19. 13:25
Igazad van,ez a másik fontos dolog. Hagyni kell ülepedni,akár fél órát is.
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. dec. 19. 13:24

Nem elég lassan főzni,nagyon lassan kell,hogy csak éppen "gyöngyözzön" a lé,és már a legelején sem szabad hagyni,hogy hirtelen lohogva felforrjon. Figyelni kell,mikor kezd el forrni,és mindjárt takarékra kell tenni.

Talán tudtam segíteni. 5-6 órát igénybe vesz így a főzés,de megéri.

2. gne2 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. dec. 19. 13:22
Én állni hagyom egy kicsit a főzés befejezése után, ahogy a húslevest is. Szépen leülepszik, és nem lesz zavaros, amikor kiadagolom. És nem önteni szoktam, hanem merőkanállal merem.
2010. dec. 19. 13:16
Sziasztok! Többször főztem kocsonyát, az íze nagyon finom szokott lenni, ám mindig zavaros, nem szép átlátszó. Lassan főzöm, ahogy kell, leszűröm a végén, leszedem a zsírt a tetejéről, mégsem szép tiszta. Mi a titka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook