Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van aki az első perctől kezdve nem tudott szoptatni? Hogy oldottátok meg? fórum

Van aki az első perctől kezdve nem tudott szoptatni? Hogy oldottátok meg? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 2. 18:04
Sziasztok! Csatlakozhatnék én is? Első gyermekes anyuka vagyok, a lányom épp ma 7 hetes! Nagyon kevés a tejem, így én is hozzápótolok! Nem rég felmerült egy olyan problémánk, hogy eggyel erősebb tápit kaptunk, azóta viszont nagyon sötét zöld és híg a széklete és görcsök gyötrik evés után! Jeleztem is a háziorvosnak, de azt mondta azért, mert túl van etetve!És így is túlsúlyos,mert 4,85 kg mértem rá 7 hetesen.(ja 3,40 kg született) Eddig 4 óránkét ettünk 120ml tápszert és amit még a ciciből kitudott rángatni( nagyon nem sok ca. 40-50 ml) így evett 5x és a hasfájást leszámítva nyugodtan aludt általában 2 órát. Most az orvos tanácsára visszaálltunk a 3 órásetetésre,minden etetést mérek(így etetésenként viszont 20-30mljön) a tejem nem lesz több és úgy pótolom ki tápszerrel 120ml-ig! Így viszont 7x eszünk. Én gondolom nagyon bután a dolgot vagy érzem magam nagyon hülyének, ha úgy gondolom, hogy így is úgyis ca. ugyan annyit eszik a gyerek, bár mindig éhes marad az etetések után.Aludni így max. 1 órát ha alszunk, de nem nyugodtan, mert a cumi csak úgy jár még alvásközben is a szájában. Mennyit kéne egyáltalán átlagba adni egy etetésre egy ennyi idős gyereknek? Olyan butának és tehetetlenek érzem magam és nem tudom eldönteni mit tegyek??
39. tfazek (válaszként erre: 38. - 222fc493d7)
2011. jan. 3. 13:41
hát a más anyuka tejével még én se jutottam dűlőre, hogy kérjek vagy ne, pont ezek miatt...
38. 222fc493d7 (válaszként erre: 36. - Sajert)
2011. jan. 1. 15:16

Nekünk azért van több, mert van a tápszeres, meg van egy vizes/teás cumisüveg. És persze van különböző méretű is. Lassan kinőjük a 125 milliset és jöhet a 260-as.

De, tény, hogy egyszerre csak 1 üvegből tud inni:)


Kapott anyatejjel kapcsolatban egyetértek Veled.

37. sajert
2011. jan. 1. 15:03
Ja, az anyatej - úgy tudom - ingyenes, ha fel van írva receptre, a tápszer majd három éve is 2000 ft körül mozgott/doboz. Egy hónapban - legalábbis az én fiam - megivott 5-6 doboz/hó. A piciknek való tápszert csak receptre lehet kapni (Start, 1), és a támogatott ára volt ennyi. Tiszta rablás. Most már úgy tudom hogy 2500ft körül mozog az áruk.
36. sajert
2011. jan. 1. 14:56

Szia!

Az én fiam életének második napján kapott először tápszert, amit másfél évig itattam vele (persze ahogy nőtt, úgy a tápszer fajtája változott).

A kórházba Humana HA startot kapott, így itthon azt folytattuk :-). 4190gr-mal született, fél évesen 8400 gr volt, egy évesen meg 9 kg. Most, majd három évesen 14 kg (99cm), kis gebe :-)).

Avent cumisüvegje volt (azt kaptam valami ingyenes, terheseknek járó csomagban :-)), nullás cumival, nagyon sokáig. Egy cumisüvegje volt nagyon sokáig, olvastam valahol hogy a táposoknak többre van szüksége, de a mai napig nem értem hogy miért. Egyszerre csak egyből tud inni...


Én más tejét nem adtam neki, mivel nem tudni, hogy ki hogyan, milyen körülmények között fejte le, tárolta, meg hogy mikkel, kikkel keverik össze .... Na szóval én ezt végiggondolva inkább tápos lett. Arról nem is szólva, hogy ha jók az ismereteim, először jön a híg tejci, utána jön a zsíros, meg más az anyatej összetétele egy egyhetes babánál mint egy egyévesnek. Én se eszem meg más maradékát (már bocsi).

35. tfazek
2011. jan. 1. 14:21
egkérdezhetem milyen cumisüveget használtatok? Avent, tomme teppee egyéb?
34. bc6dea5c40 (válaszként erre: 4. - Marylu93)
2010. dec. 31. 18:33

Szia!

Én egyik gyerkőcömet sem tudtam szoptatni ,egyszerűen nem volt tejem .Illetve csak mutatóba 1-2 csepp .A korházban nem akarták elhinni ,azt mondta a doktornő ,hogy csak nem akarom .mIKOR MÁR 2 NAPJA ORDITOTT AZ úJSZÜLÖTT BABÁM MERT éhes Volt NAPI TÖBBSZÖRI 1,5-2 "SZOPTATÁS uTÁN "tÁPSZERT KAPOTT ÉS UTÁNNA IS .Nekem is felajánlották az anyatejet ,de én jobbnak láttam a tápit ...Nem akartam senki másét adni neki ...Ezzel nem akartam senkit megbántani ...)CSak a buta felfogás szerint lesznek a tápis gyerekek buták és kövérek !Kövérek a túl etetéstől lesznek !

33. 222fc493d7 (válaszként erre: 18. - Marylu93)
2010. dec. 30. 15:21
hihi, ez tetszik. én is tápszeres voltam és sztem vannak nálam butább anyatejes felnőttek.
32. Dézsa (válaszként erre: 25. - Sznébmárti)
2010. dec. 20. 20:14
A három óránkénti szoptatáshoz a 20 perces szopási időtartam tartozik, az igény szerinti szoptatásba pedig belefér az akár az egy órás szopizás is.
31. Dézsa
2010. dec. 20. 20:11
Eszterlánc anyatejmisszió - ha nem csupán csak tápszert szeretnél adni a babádnak.
2010. dec. 20. 18:26
Szia! Éhen nem halhat ugyebár, kitalálták a tápszert, úgyhogy én csak alkalmazkodtam a helyzethez.
2010. dec. 20. 18:20
köszönöm. Gondolom majd ez is alakul (addig nem bírná ki kaja nélkül). :o) igen kicsit eltértem a témától. Bocsi.
28. Mokka78 (válaszként erre: 25. - Sznébmárti)
2010. dec. 19. 13:37
neked akartam válaszolni :D
27. Mokka78 (válaszként erre: 26. - 5d58fc17fc)
2010. dec. 19. 13:36

ekem is azt mondták ,hogy 20 perc alatt jól lakik, aztán a fiam egyszer csak nem hízott csak ,aludt ,aludt, kicsit szopott, aludt....... sírni nem sírt, elvolt az előtejen ,de nem hízott mert annyira kényelmesen nyammogott ,hogy amikor elkezdtem mérlegelni mennyit eszik ,akkor egy kisebb adagot is majd egy óra laltt szopizott ki :D: D Lusta volt, de belejött :)



Jól eltértünk a témától :) :S

26. 5d58fc17fc (válaszként erre: 25. - Sznébmárti)
2010. dec. 19. 13:10
Nem baj egyáltalán, hogy őkelme 1 órát is szopizik, neki úgy jó :DDDD, bár azt mondják 20-30 percnél ne szopjanak többet, de ha egyszer a kicsinek úgy esik jól... Én úgy értelmeztem a 3 óránkénti szopit, hogy az előző szoptatás végétől teljen el 3 óra a következő kezdetéig, valamikor a tejcsinek is termelődni kell :)
2010. dec. 19. 10:31

Sziasztok!Csak egy kérdésem lenne:

Szeretném megkérdezni, hogy a 3 óránkénti szoptatás alatt azt kell érteni, hogy az egyik szopizás elejétől a másik elejéig? És ha 1 óráig van a cicin a baba? Az nem baj?

24. martin3 (válaszként erre: 20. - Tfazek)
2010. dec. 18. 23:25

szia! ne aggódj! túl van kicsit misztifikálva ez az anyatejes dolog! a te babád is a világ legokosabb, legügyesebb babócája lesz, nem ezen múlik! a nagymamám épp tegnap mondta, hogy a barátnője ijedve hívta fel, hogy képzeld el...az unokámtól kérdeztem mikor ad már a babának valami mást is mont anyatej, erre közölte, hogy majd 6hó után...ez normális? erre a nagymám: persze nyugodj csak meg, ma ez a divat...az én unokám(ez lennék én) is így tett mind a 4 babával...

és folytatta nekem a nagyi: hát tudod kisunokám, a barátnőm csak azért "hüledezik", mert a mi időnkben a háború után, nem volt ám ilyen hogy anyatej, a sok idegeskedéstől elapadt a tej, én pl anyukádat egyáltalán nem is tudtam szoptatni, mert begyulladt a mellem már a szülés után és elapsztották. Mondom és akkor mit evett anyukám: err ő: hát mindenfélét, vizet higítottak grízzel, meg kását, meg csalánfőzeléket...brrrrrr gondoltam...de végülis anyukám is felnőtt és normális, egészséges ember lett belőle. nincs allergiája, semmi baja, hás istennek.

bocs, ha hosszú voltam, de nyugodj meg, a tápszertől sem lesz semmi baja a babádnak, kicsit pufibb lesz kb 1 éves koráig és ennyi. A barátnőm sem tudta szopiztatni a kislányát, a 2.héten elapadt a teje, én meg pont fejtem egy csomót(együtt szültünk majdnem 3hónap különbséggel) és neki adtam az én felesleges tejemet, azóta is azon nevetünk, hogy a kislányának én vagyok az anyatejes anyukája...de persze ez csak napi 1-2x-i kajára volt elég(mert azért annyit nem tudtam fejni, hogy neki is jusson minden evésre), így ők is tápis babák voltak, és gyönyörű, értelmes kislánya van, 1 éves koráig kicsit duci volt, de mára(5éves) hajszál vékony, szóval ez sem törvényszerű, hogy akkor ők ducik is maradnak...sőt...

ne aggódj, és szép babavárást!minden jót!

23. tfazek
2010. dec. 18. 23:16
Köszönöm a hozzászólásokat, most megyek aludni de holnap este is jövök. Jó éjt nektek
22. kingi7
2010. dec. 18. 23:02

Valaki árulja már el, hogy mondják, ha szoptatsz sok mindent nem ehetsz-bab, gyógyszerek- mert bejut a tejbe... mi van az E betűkkel, vegyszerekkel, génmanipulált élelmiszerekkel, tartósítószerekkel...

ha ezt nézem egészségesebb a tápos baba, nem???

21. Marylu93 (válaszként erre: 19. - Kingi7)
2010. dec. 18. 23:00

:) végül kiderült, hogy ezt egy tápszeres "babának" mondja. .... nekem...

Anyám sem tudott minket anno szoptatni a tesómmal. Mégis felnőttünk. És annyira hülyék sem lettünk. :)

20. tfazek (válaszként erre: 18. - Marylu93)
2010. dec. 18. 22:59
Azért ez elég durva beszólás. Nem hiszem hogy igaz lenne, én inkább az immunrendszereét féltem, meg az emésztését. Dehát ez van, és jó látni hogy más gyerek is túlélte :-)
19. kingi7 (válaszként erre: 18. - Marylu93)
2010. dec. 18. 22:57
És a nővér tudományosan nem támasztotta alá??? Butábbak :)
2010. dec. 18. 22:56

Engem úgy engedtek haza a kórházból, hogy "szoptasson anyuka, a tápszeres babák bizonyítottan butábbak mint az anyatejesek".

Na ez után a mondat után jött a depi. Aztán írtak itt sokan, hogy nem eszik ilyen forrón a kását. Szerintem is túl agresszíven nyomják a szopizás témát.

17. kingi7
2010. dec. 18. 22:56
Tápszer, apropó! Az én lányomnak a HA tápszertől minden baja volt-ment a hasa, bukott-... aztán RENDESET kapott, na az volt a jó
16. kingi7
2010. dec. 18. 22:54

Az ég világon semmi!!!

Nekem tápszeres volt, próbáltam egy hónapig, napi max 30 gramm jött ki a kettőből... a kórházba cukros lötyit kapott. Sajnos én enni nem tudtam, mert a szervezetem "felborult", így tejcsi sem volt...

Engem is nagyon bántott, de azzal "vigasztaltam" magam, hogy nem kapja meg a tejből azt a sok E betűt, tertósítószert stb... én nem volt zsírgombóc sem :) az, hogy betegsebbek, nem igaz... sok olyan anyatejes anyukával beszéltem, akinek a kezdetektől beteges és problémás volt a baba...pl: ha jól tudom az anyatej majdnem laktózmentes és megfoghatja a babát.

nekem a lányom nem volt hasfájós sem... Ne izgulj :) nem dől össze a világ!

15. tfazek
2010. dec. 18. 22:46
Olyan jó olvasni titeket, kezdek megnyugodni. Csak mostanság olyan agressziv a szopizás melleti kampány (amit amugy meg is értek) hogy elfelejtik tájékoztatni az anyukákat arról, hog ymi van ha nem lehet. Én meg itt azt sem tudom ,hogy zajlik az élet ha nincs szopi...
2010. dec. 18. 22:34
persze nehéz feldolgozni, hogy az ember nem tud szoptatni. Aztán ez mellékessé válik. Ugyanolyan jó anya vagy/leszel. A kötődést tudod mással is erősíteni. Hordjad sokat magadon. Kendőben vagy ilyesmi. A tápszernek köszönhetően a párod is fog tudni etetni éjszakánként. Az se hátrány...
2010. dec. 18. 22:34

nekem a lanyom 3 hetesen kitalalta hogy nem akar ciciröl enni. A tejem meg igy hamar elapadt mert a fejest nem nekem talaltak ki. Tudnak üvegböl inni, es mar nagyon sok es szuper fejü üveg van. Ne aggodj, teljesen rendben lesz es semmi baja nem lesz töle. :)

A hasfajossag meg nem ezen mulik. A ciciröl evös gyerköc is lehet ugyan ugy hasfajos mint az üveges es forditva. :S

12. 5d58fc17fc (válaszként erre: 8. - Tfazek)
2010. dec. 18. 22:34
Nem engem kérdeztél, de leírom, hogy mind 2 picurom hasfájós volt. Kisfiam Milupa HA startot ivott, de az Infacol meg a meleg fürdő segített megszabadulni a hasfájástól, aztán úgy 3 hónapos kora körül már nem kellett. Kislányomnál is ugyanezzel a kombinációval próbálkoztunk, de nála nem vált be, tápszert is kellett váltani, nála a Beba HA start és az Espumisan cseppek váltak be. Nincs bajuk amúgy, egészségesek és nagyooon rosszak :DDDDD
11. koxy (válaszként erre: 1. - Tfazek)
2010. dec. 18. 22:32

Szia!

Nagyobbik lányomnak 2 hós koráig tudtam a lefejt tejet adni, persze jócskán kellett pótolnom tápszerrel. Szopizni nem szopizott sajna. Kisebbik csajszimnál csak 2 hétig volt tejcsim, de az is nagyon kevés, utána tápszert kapott. Mindkettő tápszeres volt, semmi hátrányunk nem volt, egyik sem volt hasfájós.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook