Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megőrülök a nővérem gyerekétől! fórum

Megőrülök a nővérem gyerekétől! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 21. 22:05
Ha egy gyereknek nincsenek korlátok fölállítva, mint ahogyan írod, a tesódénak, akkor nagyon könnyen átveszi a család fölött az irányítást. A nővérednek sürgősen kézbe kellene vennie a gyeplőt, mert egy-két év és késő lesz.
46. sajert (válaszként erre: 45. - A360345bdd)
2010. dec. 21. 21:18
Nekünk is van még mindig gyerekdugó :-)).
2010. dec. 21. 12:49

És én sem verem a lányom. Mikor szakad a cérna, mert csak belenyúlkálna a konnektorba megfogom a kezét és arra a kezemre csapok, amelyikkel a kezét fogom. Kb 3napig tart a hatása :( De most egy rém ijesztő játék őrzi a veszély forrást és kerüli jóóó messzire.


(Van benne gyerekdugó, de jobb félni!)

44. a360345bdd (válaszként erre: 42. - Sajert)
2010. dec. 21. 12:46

Nem akartalak letámadni! Nem konkrétan a Te fiadra gondoltam, bocsi, hogy ilyen félreérthető voltam.


Az lett volna a mondandó lényege, hogy a szülő nevelési módszere nagyban befolyásolja, hogy gyerek milyen habitusú. Hiszen a személyiség (a professzorok szerint) 20% genetika és 80% nevelés.

43. jozsi.38 (válaszként erre: 42. - Sajert)
2010. dec. 21. 06:26
igen ezt ki lehet nevelni belőlük csak oda kell rájuk figyelni és nem egy ejnyebejnyével letudni
42. sajert (válaszként erre: 40. - A360345bdd)
2010. dec. 20. 22:14

Nekem is ismerte ezeket a szavakat (kérem, köszönöm, tessék, szia, csókolom stb.. )a saját nyelvén már 15 hósan :-)). Az ADD IDE szó összetételt a bölcsibe szedte össze, most szeptemberben (már elmúlt 2,5 éves addigra). Én is tanítottam neki az osztozkodást, gondolhatod hogy nem arra tanítottam, neveltem hogy mindenkin átgázoljon.



Nekem a sógornőmnek van egy nebáncsvirág kislánya. Na nekünk volt már nem egy konfliktusunk. Ő az égig dicséri a kislányát, hogy milyen ügyes, okos, osztozkodik, jaaaa rengeteg verés után eljutott idáig, és ha bizony nincs ott az Anyja, akkor 100X rosszabb mint a fiam, mivel egy sunyi kiscsaj (két évvel idősebb a fiamnál, lassan lesz öt éves).


Egyébként írtam, hogy a fiam kinőtte (rengeteg tanítás árán), de SIKERÜLT, és nem csak előttem okos :-)). A fiamra a bölcsibe sincs panasz, jól viselkedik, odaadja, megcsinálja amit kérnek tőle, segítőkész, előzékeny. 1,5 éves korában ezt el se tudtam volna róla képzelni!! A kislány a szüleinek már többször szóltak, hogy mit kéne másképp csinálniuk, mivel egyre több vele a probléma.


Szerintem mint ahogy a felnőttek között is van temperamentusabb ember, meg nyámnyila is.

41. a1f813b884 (válaszként erre: 1. - Csillaglilla)
2010. dec. 20. 13:33
Semmiképpen ne hagyd, hogy a gyereked megalázkodjon egy erőszakos gyerek miatt. Ha már gyerekkorában megszokja, akkor később is ilyen felnőtt lesz belőle. A nővéred pedig saját kárán fog tanulni, csak akkor már késő lesz!
40. a360345bdd (válaszként erre: 37. - Sajert)
2010. dec. 20. 12:28

Az én lányom 28án lesz 15 hónapos, és ismeri a kérem, tessék, köszönöm szavakat! Nem, nem mondja ki, csak az első szótagot. És nem hagyom, hogy bárki átgázoljon rajta! Az én gyerekem tud osztozkodni, mert tanítjuk neki. A könyvtárban beszólt neki egy "anyuka" (mekkora király, mi? egy felnőtt semmibe vesz egy kislányt, aki egyébként szépen elkért egy játékot, erre az "anyuka" elküldte a francba!) na azóta oda se viszem, mert nem kell neki ilyen idős korában ekkora parasztokkal lennie egy légtérben.


Szerencsére nem viselkedik mindenki ilyen bunkó módon. És azt is tudom, hogy a legtöbben igyekeznek kulturált embereket faragni a gyerekeikből. De tényleg, miért kellene elviselni, hogy az okos gyerekeink olyanokkal játszanak, akik "leszarják a fejedet"? Maradjanak ők nyugodtan egymás közt!


Bocsi, ingerült vagyok, de nagyon kikívánkozott belőlem...

2010. dec. 19. 06:25
szerintem is beszélj a nővéreddel és ha nem használ, ne engedd össze a két gyereket. mondd meg neki kedvesen de határozottan, hogy nem szívesen látod a fiát amíg nem tanítja meg viselkedni.
38. szabot.88 (válaszként erre: 1. - Csillaglilla)
2010. dec. 18. 22:18
Ne hagyd, sajnos mi is mindig ráhagytuk..hogy hagyd majd először .... Nem szabad! Volt olyan, h megharapta a lányom..és vágj jópofát....de én is azt hisezm a szülő a hibás!
37. sajert
2010. dec. 18. 21:56

Jelentkezem, mint egy olyan fiú Anyukája, aki hiába tanította két éves fiának, hogy nem szabad, tojt a fejemre. Persze nem csak akkor kezdtem el nevelni. Most majd három évesen ÉRTI mit akarok tőle, már tud osztozkodni. Másfél évesen még rosszabb volt a helyzet. Nekiment minden gyereknek, mindenkitől elvett mindent, pedig ezt nem tanulta, látta itthon! Tény, hogy nem egy elveszett gyerek, mondjuk én mindig próbáltam diplomatikus lenni. Nálam ki se alakult volna az a helyzet, hogy állandóan a fiam szorult volna háttérbe (mert mondjuk visszahúzódóbb természete lenne). Mint ahogy a fiamnál vissza kellett venni az akarásból, úgy a fiadnál valószínűbb, hogy inkább akaratot kell erősíteni :-).


Mondjuk én a verésnek nem vagyok a híve...

2010. dec. 18. 21:47
Köszönöm a tanácsokat, hozzászólásokat, kedvesek vagytok, most megyek alszok rá egyet!
2010. dec. 18. 21:42

meg kell mondanod neki, hogy neked mi nem tetszik.

gondoljon bele, forditott helyzetben is elintezne egy "enyje nyuszokam, add oda" suttogassal???

34. Vikianya (válaszként erre: 26. - Csillaglilla)
2010. dec. 18. 21:40

azért írtam, hogy ne akkor mond, amikor a legdühösebb vagy, mert ilyenkor az ember sok olyat mond, amit később megbánhat.

Mindenképpen beszélned kell vele, mégiscsak a tesód :)

33. csillaglilla (válaszként erre: 28. - Arcansas)
2010. dec. 18. 21:40
Nem abban biztos vagyok, hogy ő akkor is ilyen, ha nem vagyunk ott. És szerintem engem tart türelmetlennek, vagyis inkább szigorúnak. Mert ha az enyém olyat tesz amit nem szabad én rászólok először normál hangnemben, aztán hangosabban és ha még mindig nem hagyja abba, akkor felállok és akkor már tudja, hogy tényleg abba kell hagyni. Na és egy-két ilyen alkalommal láttam rajta, hogy neki viszont ez nem tetszik, csak épp nem veszi észre, hogy az enyém viszont szót fogad. (Bocs, most ezzel nem magamat akartam fényezni, én is sok mindent rosszul csináltam, mire ide eljutottunk.)
32. 06718ca650 (válaszként erre: 31. - T.Ili)
2010. dec. 18. 21:37
Szia Ili! :)
31. t.Ili
2010. dec. 18. 21:37

A nővéredet kéne megnevelni,ha akarsz változást!:)

A gyerek nem tehet semmiről.

30. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Csillaglilla)
2010. dec. 18. 21:37
sajnos az én nővérem gyerekei is ilyenek. :(
2010. dec. 18. 21:36
Az apa nem nagyon veszi ki a részét a nevelésből. Állandóan dolgozik, sosincs otthon. Közös nagyszülők már nincsenek.
28. arcansas (válaszként erre: 26. - Csillaglilla)
2010. dec. 18. 21:35

ha rosszul fogja fel,akkor az már inteligencia kérdése... :S

lehet ő féltékeny a te türelmedre,és lehet mikor nem vagy ott,akkor a nővéred tök türelmetlen a gyerekével,és ezért olyan agresszív a kis lurkó!

27. Imisz
2010. dec. 18. 21:33

Nővéred fia hogy áll apjával? Ő is ráhagy mindent? Nagyszülők? Ők is látják ezt? Ha igen, próbálj segítséget kérni, hogy tesód szeme felnyíljon végre.

Kívánom, hogy sikerüljön elrendezned ezt a dolgot sértődés és harag nélkül.

26. csillaglilla (válaszként erre: 24. - Vikianya)
2010. dec. 18. 21:33
csak remélhetem, hogy úgy fogja majd fel, hogy segíteni akarok, és nem ellene vagyok.
2010. dec. 18. 21:31
Huh, akkor nincs más hátra, mint előre. Muszály vagyok beszélni vele. Remélem lesz eredménye, mert akkor tényleg kerülni fogjuk a gyerkőcöt, amikor csak lehet.
24. Vikianya (válaszként erre: 19. - Csillaglilla)
2010. dec. 18. 21:31
csak vigyázz, a harag rossz tanácsadó. Addig mond meg, amig még nem vagy nagyon ideges, mert ha rossz pillanatban jön ki, akkor egy életre elronthatod a kapcsolatotokat
23. 625b4da9ec (válaszként erre: 20. - Csillaglilla)
2010. dec. 18. 21:30
Ha a tesód ennyire nem látja be a saját nevelése hibáit, akkor egy megoldás van (legalábbis átmenetileg), a 15-ös hsz a megoldás!
22. Vikianya (válaszként erre: 11. - Imisz)
2010. dec. 18. 21:29
ezt nagyon jól írtad, minden szavaddal egyetértek :)
21. Imisz (válaszként erre: 14. - Csillaglilla)
2010. dec. 18. 21:27
Hát akkor így nehéz, ha anyuci mindig enged a hisztijének. Persze attól, hogy szalad anyuhoz még nyugodtan rászólhatsz! Ha marad a nővéreddel való beszélgetés, csak a fiad érdekét védd! Ne hagyd terrorizálni őt! Nehogy úgy érezze, cserbenhagyod.
20. csillaglilla (válaszként erre: 18. - 625b4da9ec)
2010. dec. 18. 21:26
Erre? Azt, hogy "Jaj kicsi szivem nem szabad" Mindezt halál nyugodtan.
19. csillaglilla (válaszként erre: 12. - Arcansas)
2010. dec. 18. 21:25
Ja és lemaradt, hogy nem vagyok beletörődő, előbb-utóbb borul a bili, mert mint korábban írtam, nem akarok megalkuvót nevelni a fiamból, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is.
18. 625b4da9ec (válaszként erre: 14. - Csillaglilla)
2010. dec. 18. 21:24
Erre mit lép a tesód????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook