Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan válasszunk fenyőfát és hogyan maradjon szép? fórum

Hogyan válasszunk fenyőfát és hogyan maradjon szép? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan válasszunk fenyőfát és hogyan maradjon szép?

2011. jan. 4. 11:01
Szerintem a lucfenyő a legszebb, bár tudom, hullatja a levelét, de minden télen vannak belőle olyan kedves kis tömzsi, ugyanakkor roppant kecses kis ágú fácskák. És olyan jó az illata. Kiskoromtől kezdve erre szocializálódtam, persze azóta már megkomolyodtam, túlestem egy "brühühűkivágjákszegényfákatakadályozzukmegezt!" korszakon, amikor elkeseredetten tiltakoztam a szülőknek a favásárlás ellen. Azóta, mióta külön lakom tőlük, mindig boldogan szagolgatom a fát, amit állítanak, nekem pedig van egy hely- és költséghatékony karácsonyfám: nem, nem műanyag, mert vicces módon az is hullatja a levelét, hanem pici, cserepes, a piacon vettem, körülbelül egy méter, és bőven elfér a teraszon, ha épp nincs használatban. És ha jól látom, nem nő valami gyorsan, tehát legalább tíz évre biztosítva van az élő, illatos, friss fenyőfa. Mindenkinek cska ajánlani tudom ezt:)
17. eeweey
2010. dec. 22. 15:44

Hol lehet kapni olcsóbban normand fenyőt?

szerintetek 24.én lesznek még árusok?nem akarom megszíni viszont baromi drága még.

2010. dec. 19. 10:22
Nálunk ezüstfenyő szokott lenni, amit december 22.-én vagy 23.-án vágnak. Pokrócba kötve szokott hazautazni és mindjárt be van állítva a helyére, majd december 24.-én délelőtt van feldíszítve. Karácsonyfa talpat tavaly csináltattam, így már faragni nem kell.
15. c33bd8536b (válaszként erre: 12. - Szimba)
2010. dec. 19. 07:42
Én is szeretem, de az idén nálunk nem árulják. Én egy szép jegenyefenyőt vettem.
14. c33bd8536b (válaszként erre: 10. - 7717d911a9)
2010. dec. 19. 07:38

Az ünnepig tárolásról már írtam . Az udvar sarkában tartom, mert ott van hely. Levegőn van:), hull rá a hó, nem is tudom, mi lesz, mikor behozzuk. Ha vízbe teszem, belefagy, -12 fok van. Na akkor vakarhatnánk a fejünket, hogyan szedjük ki belőle. Ami a napot illeti, mióta megvettem, még csak mutatóban sem láttunk napot. Sem én, sem a fenyő.:)


Volt egy évünk, amikor két fánk volt. Vettünk egyet, aztán láttunk egy szebbet... Mivel senkinek nem kellett az első fenyő, feldíszítettük az udvaron. Egy nagy vederbe köveket tettünk, hogy ne dőljön el, abba állítottuk. Nem tettünk bele vizet! Na, ez a fa még március végén is gyönyörű volt az udvaron. Végül azért szedtük le, mert jött a húsvét, és már vicces volt. De akkor is fájt a szívem miatta.

13. SF (válaszként erre: 12. - Szimba)
2010. dec. 18. 21:33
De annak semmi illata nincs! Az én szerelmem a luc, hiába hullik le gyorsan.
12. szimba
2010. dec. 18. 20:40
nordmannt vegyetek, bár drága, de nem hullik.
2010. dec. 18. 20:20
kár h. nem olvastam ezt a cikket előbb el, már megvettük, rem nem vmi girhes rég kivágott fenyő
10. 7717d911a9 (válaszként erre: 9. - C33bd8536b)
2010. dec. 18. 19:49
Igen, de én az ünnepig tárolásról írtam.
9. c33bd8536b (válaszként erre: 8. - 7717d911a9)
2010. dec. 18. 19:19
Nekem olyan karácsonyfatalpam van, hogy vizet lehet tölteni bele. Egyszer próbáltuk. Nem jött be. Egy hétig friss volt a fa, szilveszter után két nappal egyszerre hullt le minden levele. Pedig nekem február közepéig áll a karácsonyfa általában.
8. 7717d911a9 (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2010. dec. 18. 19:05
Hozzáteszem a leírtakhoz, hogy a fenyőfa azért kiemelkedő fontosságú így télen, mert ő veszi fel és tárolja legtovább a Nap erejét. Ezért érdemes az ünnepig olyan helyre rakni, ahol több a napfény(fény) és a levegő, viszont védett helyen, vízben van.
7. nati0220 (válaszként erre: 6. - Bri*)
2010. dec. 18. 18:17

Sziasztok,


nálunk a nagyszülők intézik a karácsonyfát, ezért hálás is vagyok! Ez az ő ajándékuk. Próbáltam egyszer gyökereset, de a földlabdával együtt már nagyon nehéz volt - és aztán vissza is kellett vinni. Talán ha házhoz hoznák - nekem az a megoldás tetszene leginkább. Egyik ismerősömnél mindig műfenyő van, illetve volt, mert tavaly nem volt kedve kicsomagolni. Nekem az illata miatt fontos, hogy igazi fenyő legyen. Tudom, hogy kivágják szegényt, de hát ezért ültették. Különben nem is "született" volna meg. Nati

6. Bri*
2010. dec. 18. 18:01
Mi a szembeni szomszédból vesszük a fát, 24-én fogják kivágni. Ennél tutifrissebbet... A mérce a párom, mindig akkorát veszünk, amekkora Ő. :)
2010. dec. 18. 17:26
Ami műfenyőt láttam kicsomagolva, nem igazán tetszett. Nem tudom milyen lesz..
2010. dec. 18. 16:48
Szép legyen a formálya, ne legyen túl drága, ésmikor végevan az ünnepeknek, szépen visszacsomagolom a dobozba, így szép marad jövőre is! :-))))
2010. dec. 18. 16:48

Bocs, hozzászólnék, egy nem szakértőként. Vagyis eddig nem foglalkoztam a fenyőfavásárlással, a férjem dolga volt, de az idén úgy hozta a sors, hogy ez (is) az én feladatom lett.


Szóval én a nagy fát szeretem. Hogy befér, vagy nem, ahhoz az első évben kell collstock, amikor az első saját lakást díszítjük vele. Az utána következő huszonvalahányban az ember LÁTJA, hogy mekkora a fa, és befér-e.


A karácsonyfákat MINDIG régebben vágják ki, mint ahogy megvesszük. A többség (normann fenyő) hetekig érkezig Skandináviából. Azok a legszebbek.


Az életben nem láttam karácsonyfát, aminek a tönkje betalált volna a karácsonyfatartóba. A mienkbe, úgy értem. Ezért kell a kisbalta, meg a férfiember. De az idén (mély sóhaj), magam is be kell tudnom igazítani a tartóba. Na jó, a szomszéd majd segít.


Ha összecsomagolva kapom, soha nem bontom ki, mert hálás vagyok, hogy ÍGY be tudom vinni az ajtón. Másként össze-vissza törnének az ágai az ajtónyílásban.


A karácsonyfát mindig az udvar sarkában tartom 23-ig, mert hova tenném? Nem fagy meg, ugyanis ő fenyő. Bírja a fagyot az istenadta, mégha ki is vágták szegényt. Épp ezért nem tudom vízbe tenni, mert belefagyna, és 23-án este nagyon idegesek lennénk miatta, ha nem tudnánk kitörni a jégből.


Elnézést, nem akartam kötekedni.

2010. dec. 18. 16:38
Én eddig nem ilyen szempontok alapján választotam,hanem ami először megtettszett azt vettük meg:):)Állítólag,akkor az lesz a tökéletes!:):)Eddig nem csalódtam:)De majd most ezeket is megnézegetem:)
2010. dec. 18. 16:08
Ha feldíszítünk egy fenyőt, karácsonyfa válik belőle. Mindegy milyen, legyen csak pár ág, vagy két méteres óriás, mindenképp gyönyörű.
Ha tökéletes fát szeretnél, leírok hozzá néhány tippet, amiket egy szakembertől hallottam.

Ugrás a teljes írásra: Hogyan válasszunk fenyőfát és hogyan maradjon szép?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook