Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ötleteljünk- mit készítsek az alábbi hozzávalókból? fórum

Ötleteljünk- mit készítsek az alábbi hozzávalókból? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 2. 16:38

Még tejföl, narancs is van.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2014. jan. 2. 16:37

Én is ötletet kérnék tőletek.

Csirkemellből szeretném mindenképpen.

Én most a srágarépás-cukkinis csirkét akartam, de nem kaptam sehol sem cukkinit.

Ami van itthon: sárgarépa, karalábé, citrom, méz, paprika, mustár, majonéz, ketchup, bacon, tojás, rizs, tészta, krumpli, hagyma, fokhagyma.

7. katus3 (válaszként erre: 5. - Timédi)
2010. dec. 18. 14:47
Csirkés spagetti: A húst apróra vágod,vaj és olaj keverékén megpirítod, szórsz rá borsot,kevés sót, és ha van egy kis sonkád,azt is aprítasz bele. Fél citrom levével meglocsolod,leöntöd a következő öntettel: 1 tejföl,1 főzőtejszín,de ha sima van otthon,szerintem az is jó, 1 tömlős sajt, só, 2 gerezd zúzott fokhagyma, 1 evőkanál mustár, 1 evőkanál liszt. Összeforralod a hússal,tésztával tálalod.:-)
6. Evawitch (válaszként erre: 5. - Timédi)
2010. dec. 18. 14:28
Nálam van finom, házi kolbász. Amikor melegítettem a tejszínes cuccot, mert azt csináltam, szeltem bele és mégfinomabb lett. :)
2010. dec. 18. 14:08
Kiindulási alapnak nagyon jók az ötletek. Köszike! Azt hiszem valami tejszínes sajtos dolog lesz a csirkéből. A debreceni karajt imádom, de sajnos kolbász nincs itthon.
2010. dec. 18. 14:06
A csirkemellet vagy a karajt szép szeletekre vágod és picit megborsozod. Ráteszel mindegyikre, egy-egy szelet felvágottat, mondjuk sonkát. Erre sajtkrémet kensz és szépen feltekered és bacon-ba csavarod. Összetűzöd, megvajazott alufóliába csomagolod és hőálló tálban vagy tepsiben jó 40 percig előmelegített sütőben sütöd. Ezután kinyitod a fóliát és hagyod egy kicsit megpirulni. Köretet ízlésed szerint készíts hozzá. Én a rizst szeretem mellé és a hús levével meglocsolom. Jó étvágyat!
2010. dec. 18. 14:02
Tejszínes csirkemell pennével (vagy más is jó), sajttal a tetején. Tettem bele fagyasztott zöldséget, kukoricát, gombát is tehetsz bele. Minden, mikor megfőtt, beleteszel a tepsibe egy réteg tésztát, rá a hús, kevés tejszínnel megfőzve. Rá zöldség, rá megint tészta és a tetejére szórtam a kis dobozos kukoricát. A többi tejszínnel leöntöttem még, ráreszeltem a sajtot és a sütőben melegítettem, míg a sajt jó nem lesz rajt. :) Tejszín helyett tejfölt is használtam már. Abba villával szétnyomkodott, főtt brokkolit tettem, úgy kentem a tészta tetejére.
2010. dec. 18. 14:01
Készíthetsz töltött csirkemellet, vagy pedig debreceni sertéskarajt kolbásszal töltve és főtt burgonyát, v.rizst köretként mondjuk sárgarépával, konzervkukoricával, zöldborsóval. Akkor nem annyira egyhangú, ha ez sem jó akkor ezekhez főzeléket és máris van egy jó laktató ételed. Üdv.Ágnes
2010. dec. 18. 13:57

Van itthon csirkemell és karaj. Ez a kiindulási alap. Ezenkívül krumpli és rizs is. De nem akarom a klasszikus rántott hús + sült krumplit készíteni.

Pörköltet sem annyira...

Van még itthon gesztenye, narancs, sajtkrém, tojás, bacon, tejföl és szinte mindenféle tészta. Kérlek adjatok ötleteket, mindenre vevő vagyok. Gondoltam többen több okosat kitudunk találni. Olyat is mondhatsz, amiben van valami amit nem sorsoltam fel. Természetesen vannak még alap dolgok is (liszt, vaj, olaj, stb...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook