Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meddig lehet így egy házasságban élni? fórum

Meddig lehet így egy házasságban élni? (beszélgetős fórum)


1 2
36. caravell (válaszként erre: 35. - Noraelizabet)
2010. dec. 19. 21:46
Akárhogy is, ez nem olyasmi, amit egy-két beszélgetéssel,egy jól sikerült éjszakával, hétvégével egyenesbe lehet hozni. Ennyi év kellett, hogy félrecsúszva megfenklett kátyúba kerüljön, akkor a kivonszolás sem megy egyik napról a másikra.
2010. dec. 19. 21:09
húúú nem lesz könnyű.Átgondolva csak gondoljunk bele.3 gyerek még ha már nagyok is és úgy voltak nevelve,hogy anyukának segítsenek,akkor is sok teher rakódott az anyára.Főtt étel,sok mosatlan sok szennyes sok vasalni való+ az anyuka hivatalos munkája,gondolom késő este mire ágyba kerül.Kedves rikava ,gondolkodtál már azon ,hogy a férjed azért menekül a gép elé és az alvásba mert ő is elhanyagoltnak érzi magát? Itt már csak az segít ha ti legalább hetente 1x 1 nap csak a tietek.Csak kettesben vagytok.Ezt kellenne a férjeddel megbeszélni,hogy érezze ő is olyan fontos neked mint a gyermekeid.Hidd el az én férjem ezt mondta nekem amikor neki szegeztem a nagy kérdést,hogy mi házasok vagyunk vagy csak papíron? Az volt a válasza,hogy "te mindig csinálsz valamit.Mosni kell a gyerekekre,főzni kell stb....Én már csak csendesen meghúzódtam a háttérben"Na akkor nagyon megsajnáltam,és utólag rájöttem,hogy mindketten félre értettük egymást ebben a negy taposómalomban.Én nagyon drukkolok nektek.Én sem vagyok az aki mindenért válni akarna.Még egyszer sok sikert,de ne várj vele ünnepek utánig
34. 06718ca650 (válaszként erre: 31. - Rikava)
2010. dec. 19. 17:29
Hát változtatni sosem késő, remélem partner lesz a férjed is, szorítok neked. :*
33. 1e76158442 (válaszként erre: 31. - Rikava)
2010. dec. 19. 16:36
Tényleg akkor frissitsd fel ezt a kapcsolatot,ahogy emlitették is egy jól megszervezett hétvége,szexis alsónemü,gyertyafényes vacsora,huncutkodj!
32. rikava (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2010. dec. 18. 19:24

Ja egy hullámzó,viharos tenger jobb lenne.Majd meglátjuk mi lesz ebből.Mondanám én neki de már nem is tudom hol kezdjem.Nem akarom az ünnepeket elrontani,elég ha nekem van rossz hangulatom,de ez sem fogom mutatni.Fiamék is jönnek karácsonykor haza,nehogy már egy morgó anyukával találkozzon.

Jó tudom most azt kapom,hogy megint csak kifogás........

31. rikava (válaszként erre: 16. - 06718ca650)
2010. dec. 18. 19:17
Átgondolva IGEN szeretnék próbálkozni,mert tudom,hogy nem csal(t)meg.Ha megcsalás lenne a háttérbe nem kellenne itt kiöntenem a lelkem.Akkor már léptem volna.
30. a14deb9047 (válaszként erre: 28. - Rikava)
2010. dec. 18. 19:14
Ez egy érzelmi-lelki stagnálás, ... amolyan állóvíz.
29. rikava (válaszként erre: 15. - 06718ca650)
2010. dec. 18. 19:14
Mert mindig csak a más érdekeit néztem.Nem értem rá a saját problémámmal foglalkozni.Talán én is most ébredezek? Mennyit adtam és mennyit kaptam.Most billent el a mérleg nyelve.
28. rikava (válaszként erre: 12. - Arcansas)
2010. dec. 18. 19:11

Közös nyaralás valami mindig közbe jött.Anyagi hiány,pici gyerek(ek).A gyerekek mentek legalább nagyszülőkkel.Közös séta mikor moziba mentünk az első gyerekkel voltam terhes.Azóta nem.Azt mondta van videó(mostmár dvd).Szilveszterek csak családban de nagyon jól szórakoztunk.Az tényleg jó volt.Ma már senkihez nem járunk.


Na lentebb utaltam rá,meztelenül tényleg nem látott.Mióta is?.....már nem emlékszem.Nincs rá igénye.

Néztem 23 vagy.Akkor még én sem tudtam volna elképzelni ilyen helyzetet.

Azért azt nem mondtam,hogy semmit nem csinál otthon.Porszívozik,elpakol,van,hogy elmosogat,kiteregeti a ruhákat.Elmegy a boltba.


Mindig itthon van,haverjai nincsennek.Nekem van 2 barátnőm nem járunk el együtt sehova.Nekik is megvan a maga bajuk,nem terhelek senkit a sajátommal.Ők irigyek,hogy nálunk minden rendben van :)

2010. dec. 18. 19:06
De lehet, én a most 18éves lányommal járok koncertekre! Nagyon jó, teljesen kikapcsol! :))
26. rikava (válaszként erre: 9. - Fibonacci)
2010. dec. 18. 18:59
3 gyerek mellett nem sok hobbim lehet.Akkor sem ha már egy nem velünk lakik.19-17-14 évesek.Pedig egyszer biztos borul a bili.Érzem.De azért igazat adok Neked.
25. rikava (válaszként erre: 7. - Clugie)
2010. dec. 18. 18:56
Jaj.Ez nem ilyen egyszerű.Szex hiány? Hát persze.De nem szeretnék ilyen kapcsolatot.Visszafogotabb vagyok attól.Nem tudok a bókokkal sem mit kezdeni,pláne egy ilyen kapcsolattal.Szigorú neveltetésben volt részem.Sajnos arra neveltek,hogy jó legyek.Nem tudok,nem birok "rossz kislány"lenni.Amúgy már rég léptem voltam,úgy hogy hátra se nézek.
24. rikava
2010. dec. 18. 18:50
Ne haragudjatok,de csak most lett szabad a gép.Eddig itt játszott.Most bement tv-ni.Mindjárt utánna olvasok amit irtatok és válaszolok is.
2010. dec. 18. 17:12
Sokáig lehet így élni, de nem érdemes! Élni jöttünk erre a földre, nem csupán lakni...
2010. dec. 18. 14:24
Nehéz megértelek kedves első hozzászóló és mélységesen megértelek 32 év után végetért egy olyan dolog, ami nekem rendkivül fáj és ezt nehezen tudom megemészteni nekem is két felnőtt lányunk van és ők is élik a saját életüket. Sajnos néha hiányzik és küszködök és kínlódok vele, ha rossz a hangulatom néha előhozakodok vele és szemrehányást teszek neki biztos rosszul esik neki, de olykor kikívánkozik belőlem. Tudod nem vagyunk tökéletesek vannak hibáink én ezt belátom nálam ez annyit jelent, mintha váratlanul hátbadöftek volna. Nem könnyű elfogadni, ami elmúlik az sajnos vissza nem jön. Ennek ellensúlyozására eljárok szórakozni egy kicsit addig is közösségben vagyok és addig sem foglalkozok azzal, ami engemet bánt. Különben teljesen kikészülnék idegileg és az egészségemet tenném tönkre. Neked is fel a fejjel és te is vigyázz magadra. Sok szeretettel üdv.Ágnes
21. 06718ca650 (válaszként erre: 20. - 06718ca650)
2010. dec. 18. 14:23
De a gyermek akkor is a szemünk fénye, csak nem szabadna hogy teljesen elvakuljunk. :(
20. 06718ca650 (válaszként erre: 19. - D5ef6da91d)
2010. dec. 18. 14:22
Igen, ezt nem mertem leírni.
19. d5ef6da91d (válaszként erre: 18. - 06718ca650)
2010. dec. 18. 14:06
Sőt, legelsősorban egymásra kell figyelni és minden más csak ezután jöhet(ne).
18. 06718ca650 (válaszként erre: 17. - D5ef6da91d)
2010. dec. 18. 14:02
Ez szomorú. Pedig egymásra is kellene figyelni. :(
17. d5ef6da91d (válaszként erre: 15. - 06718ca650)
2010. dec. 18. 13:59

Nagyon sok házasság ürül ki, mikorra felnőnek a gyerekek.

Elkezdenek járni az emberek, végülis jól elvannak, hát összeházasodnak. ha már házasokkal, akkor jöjjön a gyerek. Ha már egy van, akkor legyen neki testvére. Aztán velük el lehet tölteni 15-20 évet.


A végén a gyerekek felnőnek és akkor döbbennek rá, hogy ki ez az idegesítő idegen mellettük?


Tipikus tünet. Soha nem egymásra vagy az igényeikre figyelnek, hanem, hogy tartsák sorrendet s közben valahol a házasság már régen elveszett.

16. 06718ca650 (válaszként erre: 15. - 06718ca650)
2010. dec. 18. 13:45
Csakis rengeteg türelemmel lehet felnyitni a szemét, ha még szeretnél próbálkozni. :(
15. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Rikava)
2010. dec. 18. 13:44
Félre ne érts, nem bánatni akarlak, de hogyhogy csak most hiányzik minden, amikor a gyerekek felnőttek? Lehet hogy ezt nagyon megszokta a férjed, és nem látja hogy változol, mert eszébe sem jut hogy változhat valami.
2010. dec. 18. 13:31
Ó bocsánat Szeklice akkor nálad olvastam a jó ötleteket és ezért írtam neked:D
13. Arianne113 (válaszként erre: 10. - Szeklice)
2010. dec. 18. 13:29
No lám mennyi intenet függő férfi. Édesanyám is az. Apu dolgozott ő meg egész nap netezett és még ki is szolgáltatta magát ( hozz ezt azt dolgom van) ... jónagy vita verekedés veszekedés válás lett a vége. Egy nagyon jó ötletet olvastam itt nemtudom kitől hogy befizetni egy közös hétvégére. Ez nagyon sokmindent megfog számodra mutatni. Aztán ez után egy nagy értékelő beszélgetés sem ártana, attól függ hogyan tellt a hétvége. És ha minden kötél szakad, te legalább tudni fogod hogy mindent megtettél. Az meg hogy a család a hobbid ne zavarjon, sok családcentrikus embert ismerek én is, aki a családjának él. Ettől függetlenül azért lehet más hobbid is.
2010. dec. 18. 13:25

Miért nem voltak közös nyaralások?Közös séták sem voltak a parkban?Mozi?Szilveszterek?Kirándulás?Múzeum?Vásárokban körülnézni?

Ezekre nem próbáltál utalni a 20 év alatt?

Hogy nem vesz észre 12kiló fogyást?Tán nem lát meztelenül???

Hú annyira nem tudom elképzelni...Valóban lusta,tohonya ember lehet.El van kényelmesedve...

Ne várd otthon mindig meleg étellel,hanem legyen otton kenyér neki meg felvágott.Keress barátnőket és menj el néha velük szórakozni!Neked is kijár!Lehet ez is baj,hogy külön-külön nincsen társaságotok..Neki haverjai?Neked barátnői?

Ha meg akarod menteni a házasságot,és nemcsak egy takarítónő és szakácsnő akarsz lenni,akkor ki kell találnod közös programokat,és tenni a kapcsolatért.Ha ő ebben nem partner,akkor el kell dönteni,hogy valóban egymás társai vagytok-e...

2010. dec. 18. 13:23
Nekem a volt barátomnál volt ilyesmi probléma. Odaköltöztem hozzájuk, de neki csak a gépezés, játék volt az élete. Eközben egy idegbeteg, igénytelen ember volt. Azért nem fürdött 2 napig, mert játszott és késő este hagyta abba. Csodálkozott, hogy megundorodtam tőle. Ha tudtam volna, hogy ilyen, nem költöztem volna hozzájuk. Már mindegy.
2010. dec. 18. 13:15

Én a helyedben befizetném magunkat egy hétvégére valahova,meglepném az uramat,és tennék egy utolsó próbát.(Nem nézném ,mennyibe kerül,meg hogy most ez nem fér bele,mert a válás az drágább).szóval megnézném hogy reagál,hogyan áll ehhez a dologhoz...na és persze hogy van e még kedve egyátalán jól érezni magát velem.Ennek függvényében talán elbillenhet valamerre a mérleg nyelve...

Egyébként a netezés nálunk is nagy probléma...

2010. dec. 18. 13:13

Csak a család a hobbid? Szerintem ez szomorú.

Te tudod, a Te életed.

2010. dec. 18. 13:11

Mi is így voltunk!!

Aztán kiderült barátnője van,és lőn válás-és új szerelem már mint nekem-neki maradt a régi-és lett új házasság- már mint nekem.Újra élek!!!Ő még mindig annál a barátnőnél tart-jön közös gyerek-hát nem irigylem.Rázd fel valamivel-mert ez nem lesz jó így.Sok szerencsét!!!Rita

2010. dec. 18. 13:10
És mi lenne ha neked lenne valakid? Tele vannak a társkeresők hosszútávú, de laza kapcsolatot kereső pasikkal. Ha meg véletlenül bukta akkor legalább döbben... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook