Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szült úgy valaki, hogy a terhesség alatt volt röntgen vizsgálata? fórum

Szült úgy valaki, hogy a terhesség alatt volt röntgen vizsgálata? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 21. 21:41

Szia!

Én nem tudtam, hogy terhes vagyok, és két hetesen átestem egy mellkasröntgenen (tüdőszűrő), egy csontritkulásvizsgálaton, és két fogászati röntgenen. A cégem egészségmegőrzési-programjában kellett részt venni. Hát mit ne mondjak, amikor pár nap múlva láttam a teszten a két csíkot, majdnem elájultam. Azonnal rohantunk a terhesgondozóba...

Elküldtek genetikai vizsgálatra, Debrecenbe, oda jártunk hónapokig. Ez vérvételt, ultrahangot jelentett. Itt nem egy konkrét eredményt kaptunk, hanem arányszámot, ami azt mutatja, hogy mekkora az esély bizonyos rendellenességekre. Egyébként minden orvos azzal vígasztalt, hogy ilyen fiatal terhességnél a ,,mindent vagy semmit elv,, érvényesül. Ez azt jelenti, hogy ha probléma lenne, akkor elvetéltem volna. Igazuk lett, problémamentes terhességem volt, tündéri kisfiam született. És főleg, egészséges. Szóval szerintem ne aggódj, ezek a törpék erősebbek, mint azt mi gondolnánk.

2010. dec. 17. 18:46

Engem még a helységből is kiküldtek mikor a kislányomat vittem a röntgenre a nődokim meg egyenesen fel volt háborodva hogy miért én viszem....

Inkább nem magyarázkodtam neki :)

De az a legbiztosabb ha beszélsz a nőgyógyászoddal.

2010. dec. 17. 18:04
Mintha azt mondta volna valaki, hogy ezek a sugár-dózisok már rég nem olyan brutálisak, mint a régiek. Mondjuk a fogorvosom nem küldött röntgenre, azt mondta elvből, de azt is, hogy igazából nem lenne baj belőle.
9. nedi (válaszként erre: 7. - Baby0309)
2010. dec. 17. 17:44

Az ismerősöm babája is egészséges lett,szerintem ne aggódj és gratula a pocak lakóhoz.

Esetleg,ha az jobban megnyugtat beszélj a nőgyógyászoddal,majd ő biztos megnyugtat.

8. berhukri (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2010. dec. 17. 17:33
nekem kb a 4-5 heten volt röntgenem (váll)és itt szuszog az ölemben a manó, semmi baja.
7. Baby0309 (válaszként erre: 6. - Nedi)
2010. dec. 17. 17:31

Nagyon köszönöm!!!


Most egy másik baba miatt aggódom.....hogy lehet-e gond ebből?

6. nedi
2010. dec. 17. 17:27

Úgy látom a képeken neked már megvan a babád,aki nem mellesleg tündéri és gyönyörű:)Gratulálok hozzá.

Szerintem már nem kell ezen aggódnod.

2010. dec. 17. 17:22
Igen,ez esetben nem volt bebugyolálás. Czeizel Endre szerint semmi problémát nem okozhat ez a dolog,de akkor miért óvják annyira mégis a terhes anyukákat a röntgentől?
2010. dec. 17. 17:20
Ha lenne valami a babának a 9 hónap alatt végzett UH vizsgálatoknál biztos kiderült volna.
3. nedi
2010. dec. 17. 17:20
Nem nekem,de egy kedves ismerősünknek volt,azt hiszem 6.vagy 7. hónapban a lábát röntgenezték.Jól bebugyolálták a hasát és úgy csinálták.
2010. dec. 17. 17:18
Mondjuk a 6. héten történt egy mellkasröntgen sajnos.
2010. dec. 17. 17:17
Szült úgy valaki, hogy a terhesség alatt volt röntgen vizsgálata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook