Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jár a baba, jár... fórum

Jár a baba, jár... (beszélgetős fórum)


1 2
50. Mandula71 (válaszként erre: 49. - 6be116df82)
2011. jan. 3. 09:58

Boldog új évet!

Örülök, hogy rendeződött a dolog és hogy a védőnőre hallgattál. Csak azt sajnálom, hogy a párom nevelt lányával ugyanezt képtelen vagyok megértetni:(

2011. jan. 3. 09:49

Sziasztok,


boldog új évet mindenkinek. Na a sétáltatás dolog megoldódott. Voltunk védőnőnél, aki amikor meglátta, hogy Bencit vezetgetjük szólt, hogy erről villámgyorsan szokjunk le. Volt egy nagyon hisztis napunk, amikor minden áron sétálni akart, de erős voltam, sőt mindenkire rászóltam, hogy ne merje sétáltatni. Az eredmény hamar jelentkezett, mert kb. másfél nap után a kis drágám már nem is akart sétálgatni. Gyönyörűen elmászkál, eljátszik a földön, most újra megpróbál egyedül felállni ahol csak tud. Szóval azt hiszem minden a rendes kerékvágásban halad.

48. Mandula71 (válaszként erre: 47. - 6be116df82)
2010. dec. 20. 22:35

A legtöbb baba (legalábbis akiket én ismerek) előbb állt, mint ült magától:)

Én továbbra is azt mondom, hogy nem fognám a kezét, hagynám, kapaszkodjon meg másba és mászkáljon úgy. Ha már fel tud állni, persze, hogy nem marad el lent, ez normális. Az is, hogy csak pár percre lehet elterelni a figyelmét. Nekem ez nem újság, két fiam van (1 és 3 évesek), akik nem tudnak megülni a fenekükön:)

47. 6be116df82 (válaszként erre: 46. - Mandula71)
2010. dec. 20. 22:23
Ha nem a kezét fogom, akkor felkapaszkodik mindenen, csak akkor marad lent, ha lekötözöm :-))) a mászást nem kell segítenem, mert gyönyörűen mászik, ha van kedve. És nálunk ez a lényeg :-)))) Bencét nem lehet átverni, holmi kis játékokkal, max ha két percre el tudod terelni, többre nem, ha menni akar, akkor kiköveteli. De nincs ezzel baj, csak nekem furcsa, hogy előbb áll, és még nem ül. Más fórumokon is megnéztem, és nem én vagyok az egyetlen, akinek a gyerkőce a saját sorrendjét tartja. :-)))
46. Mandula71 (válaszként erre: 44. - 6be116df82)
2010. dec. 20. 22:16

Te tudod, én nem hagytam magam:) Eltereltem a figyelmét valami játékkal, de nem voltam hajlandó fogni a kezét, hogy ő mehessen. Mehetett, csak találnia kellett valami kapaszkodót.

Én a helyedben a mászást segíteném jobban, ugyanis abból tudnak könnyen leülni.

45. mgagi (válaszként erre: 44. - 6be116df82)
2010. dec. 20. 17:17
Ne aggódj. Szerintem később fog rájönni, hogy ülni is jó. Nálunk is Veránál volt ami felcserélődött. Most így hirtelen nem tudom mi volt az. De azt hiszem, hogy először kúszni kezdett el, és később kezdett el ülni.
44. 6be116df82 (válaszként erre: 43. - Mandula71)
2010. dec. 20. 15:29
Nem én döntöm el,hogy sétálunk-e vagy sem, leültetem és tolja fel magát állásba, húzza a kezem, hogy menjünk, ha ne megyünk, sírni kezd. Az már régen megy neki, de magától nem ül fel, ha én ültetem megül, de nem tartja magát rendesen.
43. Mandula71 (válaszként erre: 42. - 6be116df82)
2010. dec. 20. 14:09

Nem baj. Én mondjuk a helyedben nem fognám a kezét, hogy menjen:)

Kúszás, mászás megy neki? Magától nem ül le-fel, vagy ha leülteted, eldől?

2010. dec. 20. 14:06

Sziasztok,


Szerintetek az baj, hogy Bence még nem ül? Feláll egyedül, ha fogom a kezét tud menni, de ülni nem akar. ????

2010. dec. 19. 15:58
Első cipőnek én is elefántos cipőt vettem. Sajnos gyorsan kinőtte. Nekem az volt a fontos, hogy puha-hajlékony legyen a talpa, és tartsa a bokáját.
2010. dec. 17. 22:26
A kislányom 9hónapos kora előtt állt fel,majd kapaszkodva járkált a szobában pár hétre rá,önállóan a szülinapja után kezdett el járni.
2010. dec. 17. 22:16
Bence 6 hósan kezdett mászni 8hósan felállt kapaszkodva totyogott 10 hósan meglátott egy kislányt aki már járt megirigyelte és ő is menni akart segítetünk neki fogtuk a kezét 2 héttel később letetta földre és elindult a tv -felé maj 3 napra rá önnállóan odasétált az apjához
38. 6be116df82 (válaszként erre: 34. - Azure_)
2010. dec. 17. 21:28
Azért indítottam a fórumot, hogy minél több véleményt "meghallgassak", mert igaziból én sem tudom. Bence nekem az első gyerkőc, így nincs tapasztalatom.
37. terek
2010. dec. 17. 16:20

én fiam 7 hónaposan állt fel, 8 hónaposan már kapaszkodva totyogott, 10 hónaposan mindent tolt maga előtt (szék, lábtartó, etetőszék, bébi taxi, stb), kézenfogva sétált velünk.

pont egy évesen kezdett önállóan járni :)

2010. dec. 17. 15:24
Én elefántos cipőt vettem neki,tudom piszok drága,de nagyon jó.Semmi máshoz,de a cipőhöz ragaszkodom,hogy új legyen és ne valami gagyi.De ez csak az én véleményem.
35. Orsy27
2010. dec. 17. 15:21
Az én kislányom 8 hnaposan állt fel kapaszkodva, 9 hónaposan kezdett el lépegetni az ágy mellett. Jan. elején lesz 1 éves, még nem áll egyedül, csak akapszkodva szalad, még nem szereti ha a kezét fogva vezetjük, nem is sietünk sehová, majd elidul, ha itt az ideje. Karácsonyra kapunk anyósomtól járássegítőt, inkább ezt, mint bébikompot, de nem ettől fog elindulni, hiszen mindent tol így is maga előtt, és úgy közlekedik a lakásban. Én anno 10 hónaposan álltam fel, és 14 hónaposan indultam el.
34. azure_
2010. dec. 17. 15:18

Cipő:

Amikor a baba járni tanul már első lépés cipőt kell ráadni.

Rossz sztereotípia, hogy anyáink idejében sem volt cipő. Lehet, de ennyi beton, meg asztfalt sem. Volt a föld, meg a mező.

A védőnő is azt mondta nekem, hogy mezítláb kizárólag csak a fűben menjen a gyerek, de akkor is figyeljek a darazsakra. (mi nyáron tanultunk járni). Még a lakásban is kell a kis szandi, mert nem tesz jót a talpának a kemény padló. Pláne ha még hideg is a járólap esetleg.

Persze megoszlanak a vélemények. Ha ilyen fórumot indítasz lesz is tábora mindkét nézetnek.

Szerintem fordulj bizalommal a védőnődhöz vagy a gyerekorvoshoz. Tuti megfelelő tanáccsal látnak el.

Mi falcon szandival kezdtük, de azóta is csak olyat adok a lábára ami könnyen hajlik.

én voltam a legjobban kiborulva a cipő témán, pláne mikor rájöttem micsoda rablást csinálnak a boltok ilyen cipő téren. De! Megvettem az olcsó cipőcskét is és nem tudott benne járni. Elesett, fogta a kezem. Az olcsó is ötezer volt egyébként... :(((

Szóval jó a téma. Vegyesek az érzelmek. De a Te döntésed! :) Ahogy érzed. Ami a gyereknek a legjobb....

2010. dec. 17. 15:18
Én nem használtam semmi segítséget,sem kompot és nem is vezetgettem.11 hónaposan indult el tök egyedül.
2010. dec. 17. 15:12

Szia!

Megvagy!

Na ugye Viki még nem jár,de ez jó ötlet volt tőled!Ő 6,5 hónaposan állt fel a kiságyba rá egy-két hétre már körbe járt,segítséggel nagyon szépen halad előre egyre gyorsabban most azt gyakorolja,hogy meddig tud az ágyon kapaszkodás nélkül állni.Visítással jelzi ha sikerül felállnia.Magától még nem jár,de majd lassan-lassan eljön az ideje!A bébikomp-ban szalad.

2010. dec. 17. 15:00
Sziasztok elköszönök, mert mindjárt itthon lesz a párom, aztán elmegyünk itthonról. Szép hétvégét mindenkinek. Nagyon köszönöm a válaszokat, majd még jövök vissza,ha lesz egy kis időm.
30. 6be116df82 (válaszként erre: 28. - Mandula71)
2010. dec. 17. 14:59
Édes lehetett :DDD
2010. dec. 17. 14:58
Az én kislányom is kb 7 hónaposan állt fel egyedül. 9 hónaposan már kapaszkodva lépegetett. Később próbált pár lépést egyedül, és kézen fogva szeretett menni, de mindig csak az egyik kezemet fogta. Pontosan 2 héttel az első szülinapja előtt elindult... vagyis onnantól már tényleg távolságokat tett meg egyedül, most 13 hónapos, most már a kezemet se fogja, magabiztosan megy. Ő is akkor indult el, amikor már teljesen biztos volt magában. Járássegítőt nem használtunk, néha a babakocsit vagy a kisszéket tolta maga előtt, de nem ez a jellemző, inkább anya keze nyújtott neki biztonságot :-)
28. Mandula71 (válaszként erre: 26. - 6be116df82)
2010. dec. 17. 14:57
:))) Hidd el, feltalálja ő majd magát, nem kell kitenni semmit ehhez.Ákos tolta az etetőszéket, az autót (ráülős kisautó), a hokedlit, mindent, amit csak bírt:)
27. mgagi (válaszként erre: 23. - 6be116df82)
2010. dec. 17. 14:57
Az a lényeg, hogy a talpa ne legyen lapos belül, hogy ne legyen bokasüllyedése, és fogja a cipő a bokáját. Mi találtunk ilyen cipőt 6000ft-ért.
2010. dec. 17. 14:55
Azt hiszem teszek ki valami olyat, amit tud tologatni, hátha megpróbálja.
2010. dec. 17. 14:54
Megnézem mindenki adatalapját, olyan szép gyerkőceitek vannak.
2010. dec. 17. 14:53
Mindkét fiam 7 hónaposan állt fel és 11 hónaposan indultak el önállóan. Szerintem nem érdemes csinálni semmit, én vezetgetni sem voltam hajlandó egyiket se. A kisebbik feltalálta magát, tolt maga előtt mindent, amit tudott:) A nagynál ez nem volt, de érdekes módon szinte napra pontosan ugyanannyi idősen kezdtek önállóan menni. Én még csak nem is csalogattam őket.
2010. dec. 17. 14:53
Cipőt majd csak akkor szeretnék ráadni, ha már rendesen tud menni. Ti milyen cipőt ajánlanátok? A járássegítőről nem volt nehéz lebeszélni :DDD
22. mgagi (válaszként erre: 20. - 6be116df82)
2010. dec. 17. 14:51
Amíg lehet legyen mezítláb (zokniba). Azaz egészséges.
2010. dec. 17. 14:51

SE CIPŐ SE JÁRÁSsEGÍTŐ

kaptunk egy kompot de csak akkor ültek bele mikor már tudtak menni:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook