Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kávézó, kifőzde indítása fórum

Kávézó, kifőzde indítása (beszélgetős fórum)

24. NNick
2012. ápr. 3. 09:12

Sziasztok, tanácsot/segítséget szeretnék kérni tőletek. Azon gondolkodunk hogy nyitunk egy kifőzdét és jelenleg 2 kérdésre szeretnék választ találni:


1. Napi 300 ebédben gondolkozva átlagosan mennyibe jön ki egy adag étel elkészítése ha csak az alapanyagot számolom? Elsőre 350 Ft körülre lőttem be, ez nagyon messze van a valóságtól? (főzelékek, saláták, tészták, frissensültek, átlagos kifőzdés ételek)


2. Konyharész kialakításának és az engedélyeztetésnek költségei. Egy ismerősöm azt mondta 50 milliót elvisz egy kifőzde beindítása de abból amit eddig láttam nekem ez durva túlzásnak tűnik. Tudna valaki tanácsot adni?


Meskete70, sikerült végül elindulnotok? Hálás lennék minden tanácsért.

23. Derya (válaszként erre: 22. - Meskete70)
2011. jún. 16. 15:19

szia!

csak kíváncsiskodom, hogy hogy áll a projekt?

Sikerült megnyitni az üzletet?

22. Meskete70 (válaszként erre: 15. - MarcsiD)
2010. dec. 17. 14:07
Nem mondod! Ilyesmit még nem is hallottam! Tartok tőle, lesz még néhány ilyen döbbenet :)
21. MarcsiD (válaszként erre: 20. - Meskete70)
2010. dec. 17. 14:06

A lényeg a győzelem... :) Na, meg a kitartás...

Aztán már az ember csak mosolyog rajta.

20. Meskete70 (válaszként erre: 17. - MarcsiD)
2010. dec. 17. 14:00

Igen, kell végzettség, ezt a barátnőm már csinálja. Nálunk is szigorúbb a szabályozás az EUs-nál :))) de pont ezzel nyomjuk agyon az éttermeket.

Jó kis nyitásotok lehetett :) vagyok annyira realista, hogy én sem számítok sima ügymenetre. Minimum egy 10 menetes boxmeccsre :)

19. MarcsiD (válaszként erre: 17. - MarcsiD)
2010. dec. 17. 13:51
Ja, Szlovákia se kutyafüle a szabályozásban... Az ANTSZ-ünk szigorubb, mint az EU-s követelmények..
18. Meskete70 (válaszként erre: 13. - Fura)
2010. dec. 17. 13:50

Fura! Köszi a véleményt, hasonlókat hallottam már sokmindenkitől, nem valami biztató :(

Aluljárók büféje még hagyján. A múltkor egy kínai kifőzde konyhájába pillantottam be véletlenül: nagyon durva volt (ez nem jelenti azt, hogy mindegyik ilyen). Hol van ilyenkor az ÁNTSZ?

17. MarcsiD (válaszként erre: 16. - Meskete70)
2010. dec. 17. 13:50

Mire meg a hely, már jo, ha pontosan tudod, milyen papírokat kell intézni. Rögtön az elbírálással kezdeni, ki tudja mikor érnek oda megnézni, aztán a vállalkozoit kiválltani. Utána kell nézni, kell-e szakmában végzettség.

Mi a nyáron kezdtünk, már minden engedély kész volt , de a vámosok elfelejtettek szolni, hogy még egy papír kell, így még nyitás napján is futkostunk... Nekünk kocsmánk van...

16. Meskete70 (válaszként erre: 12. - MarcsiD)
2010. dec. 17. 13:41

Igen, a dohányzó illetve nem dohányzó részen már gondolkodtunk, de őszinte leszek, olyan étteremben még nem voltam, ahol a cigiszag ne ment volna át a nemdohányzó részbe, ami rohadtul zavar, mert jómagam nem dohányzom. Na jó, voltam, de az nagyon drága étterem volt, fényévenként egyszer megyünk oda :) Úgyhogy ez még eldöntendő kérdés, de igazad van, a dohányzó rész valószínűleg kelleni fog.

Az alkoholon is gondolkodtunk, legyen-e egyáltalán. De valószínűleg lesz, bár azt mondják, ezzel a beszerzendő engedélyek száma tovább nő... igazság szerint Magyarország halálra van szabályozva. Remélem átmegyünk ezen idegösszeroppanás nélkül :))

15. MarcsiD (válaszként erre: 13. - Fura)
2010. dec. 17. 13:39
A mieink leszedetik a műkörmöket még a pincércsajokrol is...
2010. dec. 17. 13:37
Ja, és nem árt egy könyvelőt is akár megkérdezni papírozásrol.., olyat, aki ilyen területnek könyvel.
13. fura
2010. dec. 17. 13:31
Mindenképpen járjatok utána, mert a sok engedélyt beszerezni nagyon-nagyon macerás. Főleg kifőzde esetében! Rengeteg mindenbe bele szoktak kötni, én is hasonlóban dolgozom, mi nonstop-ok vagyunk, 3 műszak és minden műszakváltásnál át kell pakolni az összes kaját új dobozba, mindent átmosni ... stb. szóval kész vicc! Dehát ez a szabály! Az ÁNTSZ mindenbe beleköt, ha koszos a fal, pókhálós, zsíros a tűzhely ... ha kijönnek, (azért ritka), tuti hogy valamiért jön a bünti! Gondolom úgy vannak vele, ne jöjjenek hiába! :(((Azért kérdem én, egy aluljáró büféjébe hol van ilyen higiénia? Mégis működnek ... Szóval sok szerencsét hozzá! :)
12. MarcsiD (válaszként erre: 11. - Meskete70)
2010. dec. 17. 13:26

Mindenképp essetek neki, érdemes. Nálunk körbejárnak, megmondják, mit követelnek, ha azt megcsináljátok, akkor nem lehet gond átadni.

Nézzétek meg a vám felé nincs e valami kötelezettség (nálunk kell az alkoholhoz, cigihez). Feltéve, ha lesz a kínálatban.

érdemes dohányzo és nem dohányzo kialakítása, így mindkét réteg szivesebben megy majd. A jo ebéd után, a kávé mellé meg kifelyezetten jol esik rágyujtani is...

11. Meskete70 (válaszként erre: 9. - MarcsiD)
2010. dec. 17. 13:15

Marcsi, köszi szépen a tanácsokat, nagyon jók. Gondoltunk rá, hogy átnyaljuk a HACCP szabályozást, de eddig még nem volt hozzá erőnk :)

valóban egyszerűbb lenne egyenesen a hatóságot megkérdezni, kérdés, hogy az előzetesen adott véleményüket mennyiben tartják fenn a végleges engedély megkérésekor...

A tél biztosan nem olyan pörgős, de remélem, hogy ha kellemes a hely, jó a kaja, akkor kimozdulnak az emberek a téli vacokból :)

10. MarcsiD (válaszként erre: 8. - Meskete70)
2010. dec. 17. 13:11
Mi szeretjük az ilyen helyeket, nyaraláskor is ilyen helyen kajálunk, és tök jo. :)
2010. dec. 17. 13:08

Olyan még az utolso pillanatban is felmerül. Nem tudom, nálatok lehet e ilyet kérvényezni, de ha meg a helyiség, kihívni a közegézségügyiseket előzetes elbírálásra. Megmondják mit, hogyan kell megcsinálni.

Végülis, a télen renberakni a papirokat, a helyiséget, meg amit akartok, és tavasz (szezonkezdetre)nyithattok is. A tél holt időszak.

8. Meskete70 (válaszként erre: 6. - MarcsiD)
2010. dec. 17. 13:07
Igen, ilyen helyszínekre gondoltunk mi is, köszi szépen a tanácsot! Remélhetőleg nem mindenkinek jön be a céges menza :)
7. Meskete70 (válaszként erre: 5. - 77db34f8a9)
2010. dec. 17. 13:04
Igen, tudjuk, hogy nem lesz egyszerű. De nagyon szeretnénk, ezért kérdezgetünk, véleményt kérünk és próbálunk annyira körültekintően tervezni, amennyire csak lehet. Aztán úgyis jön majd valami, amire nem gondoltunk :)
6. MarcsiD (válaszként erre: 4. - Meskete70)
2010. dec. 17. 12:57
Lehet olyan hely is, ahol sok az építkezés , vagy több cég, gyár van a közelben.
5. 77db34f8a9 (válaszként erre: 4. - Meskete70)
2010. dec. 17. 12:43

Pesten nagyon sok van ilyen.

És ahhoz nagyon jól kell mennie, hogy nyereségesek legyetek, de sok sikert hozzá!

4. Meskete70 (válaszként erre: 3. - 77db34f8a9)
2010. dec. 17. 12:25
Egyelőre üzlethelységet keresünk. Nem feltétlenül Bp. belvárosára hajtunk, bár ez volt az eredeti elképzelés, hanem olyan helyre szeretnénk menni, ahol van esély a nagyobb forgalomra, pl. irodaházak környékére.
2010. dec. 17. 12:14
Hol?
2010. dec. 17. 11:47
Sziasztok! A barátnőmmel kávézó, illetve kifőzde (reggeli - ebéd) indítását tervezzük. Minden tapasztalat érdekelne bennünket! Köszönjük előre is!
2010. dec. 17. 11:45
Kávézó, kifőzde indítása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook