Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magyar egészségügy - van ilyen? fórum

Magyar egészségügy - van ilyen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 20. 14:45
Csak azért kérdeztem mert mikor nekem kiderült a betegség (kórház,szteroid kúra...) szigorú diétát kellett tartanom,ami igen csak megterhelte a családi kasszát,mert külön kellett főznöm magamnak...
37. f64f0d9a69 (válaszként erre: 36. - Moncsa85)
2010. dec. 20. 13:58
Amíg itthon laktak nagyjából mindenkire figyelemmel voltam, de nem egyforma csoportba tartozik az egész család. Azonkívül ez önkéntes. Meglestem az adatlapod és látom 1 éves a babókád. Az én unokám 2 és szintén novemberi. Igazi "A" vércsoportos, már ajánlotta nekik a fülész is ezt a módszert, mert a tejtől beteg lett.
36. moncsa85 (válaszként erre: 35. - F64f0d9a69)
2010. dec. 20. 13:53
És az egész család azt eszi?
35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Moncsa85)
2010. dec. 20. 13:49

Javítani sokat lehet.

Én a vércsoport szerinti étrendet alkalmazom. Nem kerül többe, mint bármi más. Mást veszek. A betegségek nagy részét az ételeinkben, az életmódunkban kell keresni.

Én is ezt tettem.

34. moncsa85 (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2010. dec. 20. 13:41

Crohn-beteg vagyok!Az orvostudomány jelenlegi állása szerint EBBŐL nem lehet kikecmeregni...

Neked hogy sikerült??

33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - Moncsa85)
2010. dec. 20. 13:39

Én is krónikus beteg voltam. Megtaláltam a módját, hogy rendbe jöjjek.Allergia, Ízületi betegség. Nekem is azt mondták, ezzel együtt kell élni. Ezt nem kell elhinni. Vannak olyan nyavalyák amikből ki lehet kecmeregni. Én is és sokan mások is megtették már. A topkiokban rengeteget lehet erről olvasni.

"...Nem tudok mit csinálni..." - ez nem biztos, csak még kevés az ismereted. Vagy olyan, amin tényleg nem lehet segíteni, de azért szerencsére ez a ritkább, még ha létezik is, sajnos.

32. moncsa85 (válaszként erre: 31. - F64f0d9a69)
2010. dec. 20. 13:30

Ne haragudj hogy ezt írom de nem arról a rétegről volt szó akik ki maradnak minden jóból,hanem akinek semmije sincs...

Van olyan ismerősöm akiknek úgy van beosztva a pénz hogy napi 500Ft jut kajára-3gyerek,2 felnőtt- és hiába vannak tisztába azzal hogy nem esznek egészségesen NEM TUDNAK MIT CSINÁLNI!!!

Nem tudnak ebből kikecmeregni...

Egészségügy:

Nos Én sem szívesen járok orvoshoz,csakhogy 25 évesen krónikus beteg vagyok...Nem tudok mit csinálni...

és itt jön megint hogy szegény-gazdag:lehet hogy ha kicsivel több pénz jutot volna EGÉSZSÉGES ÉLELMISZEREKRE,GYÜMÖLCSRE,VITAMINRA lehet hogy nem lennék beteg,de így rákényszerülök az egészségügyre,akármilyen tré az egész...

2010. dec. 20. 13:03

Tudod, most éppen mi is abba a dolgos rétegbe tartozunk, akik a jelenlegi adózás során minden jóból kimaradunk és a lehúzottak közé tartozunk.

Én elsősorban az egészségügyről, az egészségről írtam, ehhez szóltam hozzá.

Arról, hogy valamit mindenki megtehet magáért. Nem a szegénységről és a gazdagságról szól ez a topik, hanem a magyar egészségügyről, bár az eredeti kérdéstől már eltértünk.

A véleményem pedig még mindig az, hogy nekünk magunknak kell megkeresni a boldogulás útját, mert helyettünk ezt senki nem teszi meg. Aki nem így gondolja, soha nem is tud kikecmeregni a szegénységből. Állambácsi nem tud segíteni és más sem. Magad uram…

Az idézett gondolatok pedig nagyon igazak és hasznosak, mert csak mi tudunk magunkon segíteni. És ez minden téren igaz.

30. moncsa85 (válaszként erre: 29. - Manka10)
2010. dec. 20. 12:20
maximálisan egyetértek!!!
29. manka10 (válaszként erre: 28. - F64f0d9a69)
2010. dec. 20. 11:00

Nem kívánnám neked,hogy megtapasztald mi a különbség a kettő között. Szerencsére nem saját tapasztalatból beszélek de sajnos előttem is zajlott ilyen.Mikor mindennap kenyér- kenyérrel,esetleg azért hogy a rezsi ki legyen fizetve,és egész hónapban jusson kenyérre,akkor nem mondhatsz ilyet hogy az emberek fejében kéne rendet tenni.Biztos van olyan is ,de ilyet ebben a mai világban,ami már teljesen lejjebb lehúzott

egy dolgos réteget, nem lehet mondani!!

Örülj neki hogy te ezt nem tudhatod,neked annyi problémád van mert megteheted,hogy egészségesen táplálkozz.Éld át azt,aki egyáltalán csak enni szeretne!!!!!Itt csak azon lehet gondolkodni aki abban a helyzetben él,hogy vagy lesz holnap mit enni vagy nem,vagy megfagyok - vagy nem!!!!

Az hogy te az egészségügyet is elkerülöd, ez egy olyan dolog ,hogy pillanat műve egy egész ÉLET!!

Itt megint nem bizakodhat el senki,esetleg szerencsésnek mondhatja magát,hisz senki nem jókedvében megy oda, sőt már inkább elkeseredésében az életét is képes feladni!!


Ebben a mostani kemény világban,a lakosság nagyobbik részénél ezek a gondolatok amiket idéztél egyáltalán semmit mondóak.Ugyanis gondolataik nekik is lennének,de...........

2010. dec. 19. 17:45

Az egészséges életmód nem feltétlen drágább, mint az egészségtelen!

Ez általában a kifogás - ezt saját tapasztalatból tudom, de egy ideje rájöttem, ez nem egészen igaz.

Ez a statisztika sajnos nagyon is valós képet mutat.

Az embereknek pedig először a saját fejükben kellene egy kis rendet rakni szerintem. Nem észosztásról van szó, hanem sok minden múlik rajtunk, csak nem akarjuk észrevenni vagy inkább elfogadni.

Sok dologban máshogy kéne gondolkodni.Ezt persze én is csak így utólag tudom, mert nekem muszáj volt változtatnom. Úgyhogy néhány dolgot sikerült is megtapasztalnom...

Azzal teljesen egyetértek, hogy a magyar élelmiszert fogyasszuk - és ezt amennyire lehet be is tartom. Már csak több jó minőségű és megfizethető árú termék kéne. Mert ugye csak a magasabb jövedelműeket támogatták meg most egy kis plusz pénzzel.

A megszorításokkal nagy valószínűséggel még sokáig sújtva leszünk.

Az egészségügyet pedig jó messzire elkerülöm és gyógyszereket sem veszek. Viszont sokat gyalogolok,mozgok - ezt ingyen lehet- és megválogatom mit veszek meg. Nem kell drága dolgokat.

"Az emberek egészségért könyörögnek az istenekhez. Hogy ők maguk is befolyással vannak rá, nem tudják." (Hérakleitosz)

"Ha azt szeretnéd, hogy a dolgok valóban megváltozzanak, más gondolatokra van szükséged." (Abraham Hicks)

27. manka10 (válaszként erre: 23. - F64f0d9a69)
2010. dec. 19. 12:34

Azért ne felejtsük el,nem volt ennyire elbetegedve a lakosság mint most.Főleg amióta minden szemét élelmiszert behoznak az országba,a saját jó minőségüt pedig ki viszik az országból.

Mivel az egészséges életmód igen sokba kerűl,ezért lehet sokan evés helyett elszívnak egy cigit,vagy hasonló.Én azért nem itélném el őket sem,mert mint mindennek, ennek is oka lehet.

Nem beszélve bármilyen megszorítás van az országban,az ezt a rétegen duplán súlytja.

Én erre azt mondanám,csak egy hétre vagy egy hónapra élje azt az életet át,aki osztogatja az észt meg a statisztikát, és mindjárt változni fog a véleménye. Meg kell tapasztalni és utána véleményt alkotni.

2010. dec. 18. 18:06
amikor nemigen van a nyugdíjaknak fedezete szerintem nem érdeke az államnak, hogy sokáig éljünk
2010. dec. 18. 18:05
sokan azért isznak, mert enni nincs mit
2010. dec. 18. 18:04
egészséges kajára szerinted a lakosság hány százalékának van anyagi lehetősége?
23. f64f0d9a69 (válaszként erre: 22. - F303be5590)
2010. dec. 18. 17:57

Az államnak is érdeke lenne...

De az emberek többsége még mindig nem gondolja úgy, hogy magának is tenni kéne a saját egészségéért és hogy felelős érte.

"Magyarország az egyik legegészségtelenebb ország az unióban és itt törődnek legkevésbé az egészségükkel az emberek. Nagyon sokan dohányoznak, isznak alkoholt, sok az elhízott és minden második magyar sohasem sportol. Itt a legrövidebb a születéskor várható élettartam: 8 évvel számíthatunk rövidebb életre, mint például a svédek. Csak Bulgária és Románia mutatói rosszabbak."

[link]

22. f303be5590 (válaszként erre: 20. - Manka10)
2010. dec. 18. 17:37
néha elgondolkodom azon, hogy az államnak egyáltalán mennyiben érdeke, hogy a polgárok hosszú ideig jó egészségnek örvendjenek
21. *Csajszi* (válaszként erre: 18. - C27c71e957)
2010. dec. 17. 23:06
Persze, magyar allampolgar. Vszinu (sot majdnem biztos), hogy nem annyira igaz ez a tortenet, csak valamit el akart erni.
20. manka10 (válaszként erre: 19. - F303be5590)
2010. dec. 17. 18:57
Már ettől jobban lesüllyeszteni nem nagyon lehet,hisz már a béka segge alatt van. De akik tehetnének érte,őket más eü.intézményben gyógyítják, ott van ám színvonal! - nekünk meg úgyis mindegy - szerintük.
2010. dec. 17. 18:46
hagyják lerohadni az egészet, aztán majd óccsóé privatizálják
18. c27c71e957 (válaszként erre: 1. - *Csajszi*)
2010. dec. 17. 18:09
De tényleg, nem találtam rá a konkrét választ, ő magyar állampolgár?
17. pteri
2010. dec. 17. 13:36
Én is eü-s vagyok, ilyen tuti nincs. Csak lakcímkártyával kell igazolni, hol lakik. És nálunk ilyenkor tele a kórház hajléktalannal, akiknek még TAJ kártyájuk se mindig van. Szerintem kéregetni akar az illető.
2010. dec. 17. 08:45
2010. dec. 17. 08:41
14. tavaszilány (válaszként erre: 13. - Aidababa)
2010. dec. 17. 08:37
Én értem a példádat, de tapasztalatom szerint az eü-ben nem foglalkoznak ezzel ilyen mélységben...
2010. dec. 17. 08:28
Mondok egy példát. Ha valaki pl. Budapesten lakik, de Siófokon van egy nyaralója, ahová nincs bejelentve. Akkor lehetséges, hogy el kell látni a siófoki kórházban azon az alapon, hogy ingatlan-tulajdona van ott. Nem tudom, hogy így van-e, inkább kérdezem.
2010. dec. 17. 08:26

Nem tudom, mondom nekem elegge santit a tortenet.

Be van jelenkezve, igaz nincs neven az ingatlan, csak berli, de a lakcim kartyajan az a cim van.


Sajnos nemtudom milyen osztalyra kellene befekudnie, elegge titokzatosan beszelt.

Mindegy, akkor jol gondolom, hogy ez vszinu kamu.

11. Aidababa (válaszként erre: 8. - C27c71e957)
2010. dec. 17. 08:23
De ha lakóhelyet nem tud igazolni, akkor az is jó, ha van a nevén ingatlan az adott területen. Erre gondoltam. Nem minden esetben olyan egyértelmű, hogy melyik kórház az illetékes.
10. tavaszilány (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2010. dec. 17. 08:22
Én eü-ben dolgozom, de ilyenről még sosem hallottam! Nem lehet, hogy félreértett valamit? Elképzelni sem tudom, mire lenne ez jó?!
2010. dec. 17. 08:22

De ingatlan vagy INGÓSÁG!!!

Ingósággal nem tudsz lakhelyet igazolni:O

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook