Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyám szőrében olyan mintha mák lenne beleszórva, mi lehet ez? fórum

Kutyám szőrében olyan mintha mák lenne beleszórva, mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


23. genlips (válaszként erre: 22. - Molyka)
2010. dec. 18. 18:06

nem tudom, télidőben hol lehet kapni ilyet. nyáron a fáról a diólevelet :) nagyobb bioboltokban talán van, talán nincs... utána kell járnod.

illóolajat a kétbetűs drogériából szerezhetsz, kék csomagolásban vannak (ha 500 forint alatt találsz máshol illóolajat, az nem illóolaj, csak szintetikus illatanyag olajban)

22. Molyka (válaszként erre: 20. - Genlips)
2010. dec. 18. 00:33

Köszi, de ezekhez hol jutok hozzá?


Valaki írta, hogy a macska. Erzsi a macska is kapott, sőt, a fekhelyüket meg minden bútort leirtottunk olyan szerrel, ami arra való.

21. godgoda (válaszként erre: 20. - Genlips)
2010. dec. 17. 13:22
Köszi a jó ötleteket, kipróbálom én is. :)
2010. dec. 17. 12:12

még ezt találtam segítségként, ha nem vegyszerekkel akarod terhelni a kutyák szervezetét:

A dohánylevél és a diókopács erős főzete kiváló bolhaűző, illetve a teafa olaj, az eukaliptusz illóolaja. Egyes források szerint a szegfűszeg olaj is nagyon hatásos.

Íme egy általános rovarriasztó keverék:

* 30 ml hordozó olaj

* 4 csepp bergamottolaj

* 4 csepp fenyőolaj

* 4 csepp teafaolaj

* 3 csepp eukaliptusz olaj

* 2 csepp pacsuliolaj

* 1 csepp borsmentaolaj

A hozzávalókat keverjük össze, és kenjük be vele a bőrünket. Ha napra megyünk, akkor nem szabad alkalmazni!

Ha az illóolaj keveréket nem tesszük hordozóolajba, akkor lehet vele párologtatni a lakásban, illetve ha összekeverjük 1 dl tisztított vízzel, akkor porlaszthatjuk a levegőbe is.



Én nem vagyok biológus, viszont gyerekkorom óta vannak kutyáink, macskáink, stb. Én azt szoktam csinálni, hogy az állatokat mosódió főzettel fürdetem meg. Utána egy kis levendula olaj jöhet. A szőnyegeket is kimoshatod vele, ill szőnyegtisztítógépbe is tettem már mosódiófőzetet és levendulaolajat. Azon kívül, hogy szép lesz tőle a szőnyeg, a bolhák sem szeretik. Én olyankor mindent egyszerre mosok, ágynemű, plüssállatok, kárpitok, szőnyegek, kutyák, törölközők, mert ezek az ugró jószágok jól befészkelik magukat sajnos.



z illóolajokkal próbálkozhatsz, nem vegyszer, nem történik semmi, ha lenyalják...Tedd a cica marjára, vagyis a nyakszirtjére, hogy ne tudja lenyalni. Fontos a környezetük rendszeres macerálása is, hogy a bolhák ne tudjanak a fekvőhelyeken dekkolni. Kimondottan ajánlott még, hogy diólevelekkel dörzsölgesd a bundáját.



(illóolaj alatt a 100% tisztaságút értsd)

19. genlips (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. dec. 17. 11:59

ha a klotyót nem húzod le, de elköltözöl, attól az még ottmarad nem? nem fog utánad szaladni :D

szóval attól, hogy bolha már nincs benne, az még ott maradhatott. (fogalmam sincs, meddig tart ettől megszabadulni a kutyádnak, de) gyakran nézegesd és ha kopik, egyre kevesebb, akkor tényleg elköltöztek a gazdák

18. t.Ili (válaszként erre: 17. - Molyka)
2010. dec. 17. 08:50

Nálam is a macskák fertőzték vissza.

Ugyan a frontlina hatásos,de a bolhák próbálkoznak!

Pedig a macsekok is kaptak belőle.De nekik a fészküket is kellene fertőtleníteni,ahhoz meg nem mindenütt férek hozzá!

Sőt amelyiket beszórtam,oda nem is mennek vissza!

17. Molyka
2010. dec. 17. 08:42
Pfffff. Összeszarta a kutyámat a bolha. De honnan??? Frontline-t vettünk,előtte Kiltex volt, egyik se hatékony ezek szerint?
16. bobe2 (válaszként erre: 13. - Godgoda)
2010. dec. 17. 08:02
Köszi.A zsemle szinüt menhejröl hoztuk.Imádjuk öket.Sajnos a PIRET-MIX nekünk nem használt ,eddig azzal szortam be öket,de a másikat megnézem még ma,Köszönöm:)
2010. dec. 17. 08:01
Bolha kaka. Ha egy picit megvizezed, akkor elvileg véres lesz, mert a székletükkel ürül ki....
14. godgoda (válaszként erre: 11. - Nívea)
2010. dec. 17. 07:51
Nem volt a szavatossága lejárva? Én mióta ezt veszem a kutyusomnak bolha-kullancs nem volt benne
13. godgoda (válaszként erre: 12. - Bobe2)
2010. dec. 17. 07:49
Akkor vegyél PIRET-MIX bolhairtó port és szórd be őket a szőrüket visszafelé simitva,hogy a bőrüket érje a por, 700 ft körül van. Nagyon hatásos még az Insecticide 2000 rovarirtó permet írd be a goggleba és elolvashatod mi mindenre jó igaz egy fél literes flakon 2000 forint de nagyon jó. Szépek a kutyusaid :-)
12. bobe2 (válaszként erre: 10. - Godgoda)
2010. dec. 17. 07:39
Hát fürdetni ,nem igazán tudom most ,mert a mieink kinti kutyusok.ha nagyon hideg van,bejöhetnek éjszakára ,de igy nem merem öket beengedni:(
11. Nívea (válaszként erre: 10. - Godgoda)
2010. dec. 17. 07:35
Mi is rátettük a kiltixet, de nekünk kullancs és bolha is belement a kutyába.
2010. dec. 17. 07:31
bizony bolhakaki, neostomosan oldat állatorvosnál kapsz nem drága 200-300 ft. Fürdesd le vele a kutyát majd bolhairtó cseppet vagy nyakörvet tegyél a nyakába én a kiltixet ajánlom igaz nem olcsó 3-4 ezer de 7 hónapig hatásos saját tapasztalat nem csak reklámszöveg.
2010. dec. 17. 07:28
mi a legjobb rá,mert amit mi használunk az is k.ki.
8. emi75 (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. dec. 17. 07:03
bolhakaka
2010. dec. 17. 05:42

Amikor elolvastam a címet, rögtön a bolhakaki jutott eszembe nekem is.

Sajnos hiába a csodás irtók, van, hogy silányabb a minősége és nem hat úgy. Én jártam úgy, egy nem gyengén márkás készítménnyel, hogy egy hét múlva már újra jelentkezett a bolha. A következő adagnál már tényleg húzta majd 3 hónapig. Lehet neked is sikerült egy silányabb szériát kifogni.

2010. dec. 17. 04:18
sztem bolha
2010. dec. 17. 02:50
márpedig bolhakaka a bolhától származik:) bár reméljük, hogy a bolha még nincs benne, csak rajta!
4. Molyka (válaszként erre: 3. - Genlips)
2010. dec. 17. 01:00
Jajnekem. És akkor bolha is van benne? Ki lett írtva és nem is látok benne sehol.
2010. dec. 17. 00:57
bőrön, szőr tövénél apró pöttyök: kakija a bolháknak
2010. dec. 17. 00:57
Nem kosz, mert nem. :) Egy helyen van nagyjából, nem rég lett kiírtva belőle a bolha, tehát az sem lehet. Olyan, mintha máskos lenne.(fehér a szőre egyébként)
2010. dec. 17. 00:56
Kutyám szőrében olyan mintha mák lenne beleszórva, mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook