Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség jelei a fogantatástól számítva 2 hétig fórum

A terhesség jelei a fogantatástól számítva 2 hétig (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
189327. ManóBubi (válaszként erre: 189326. - HAVASI88)
2022. máj. 4. 18:27

Szia!

Szerintem csinálj még egy terhességi tesztet, de én úgy gondolom, hogy az első is pozitív volt neked. 🙂

189326. HAVASI88
2022. máj. 4. 15:42

Sziasztok ! Multhonapban alig volt menszim,most már egy hete kesik csináltam kazettás tesztet,a masodik csík erős lett de nem teljes csík...

Produkáltam menstruacios görcshöz hasonló jeleket,mikor megkellett volna jönni... tampont raktam be mert azthittem elönt a vér de semmi....tanács?

189325. ManóBubi (válaszként erre: 189235. - Kataleszek)
2022. máj. 3. 18:33

Szia!

Tudom régi beszélgetés, remélem még itt vagy.😁

Én csak a mostani ciklusomnál kezdtem el az ovu tesztelést, de még csak a második próbálkozásnál vagyunk, most szombatra (május 7) nem várom. Ovu teszt nekem is ilyen volt, hogy olyan erős nem volt, mint a kontroll, de egy nagyon erős határozott második csík volt a teszten. Csak halványabb. Ez lehet pl. egy probléma forrása? Kiderítettél esetleg azóta ezzel kapcsolatban valamit? 🙂

Köszi előre is!

Sok idő eltelt a hozzászólásod óta. Kíváncsiságból kérdezem tőled, remélem nem baj, babások lettetek végül? 😊

189324. Timilight (válaszként erre: 189323. - Nórikaaa20)
2019. nov. 4. 18:12
Akkor mégis tesztelsz? Én sem tudtam sosem megállni :) Drukkolok, írj majd!
189323. Nórikaaa20 (válaszként erre: 189322. - Timilight)
2019. nov. 4. 13:25

Jaj de jó,köszi a választ. Egyébként az a legfuràbb, hogy a hasam nem fàj csak a derekam leszakad, pedig mindig fordítva van.

Reggel szurka is volt.Na de holnap kiderül,csinálok tesztet és irok

Köszi mègegyszer :)

189322. Timilight (válaszként erre: 189321. - Nórikaaa20)
2019. nov. 3. 18:04
Szia! Minden szervezet más, ezek akár terhességre utaló jelek is lehetnek, akár sima pms tünetek. Én pl. mindig émelygek mensi előtti napokban. Amikor pedig állapotos lettem, előtte semmi jel nem mutatkozott, csak egy kis folyás. Szóval korai még bármit is mondani, de nagyon drukkolok, hogy sikerüljön!
189321. Nórikaaa20
2019. nov. 3. 16:24

Sziasztok! Remelem,hogy olvassa még valaki ezt a fórumot.

Én és a pàrom 3 hónapja próbálkozunk.5 nappal.menst. előtt hajnalban arra keltem hogy nagyon fàj a hasam,mint amikor megjön, vartam is hogy na ez tuti az.Aztan következő nap egybe rózsaszínes folyás . Most 2 nappal a menzesz előtt vagyok már múlik.a folyás. Enyhèbb hànyinger volt.multheten plusz a hőm reggel 36.9-37. Most is

Ezek lehetnek terhességre utaló jelek?vagy korai vetèlés?olvastam hideget meleget sajnos

Tesztelni nem merek,sokat csalódtam.Remelem valaki olvassa. Köszi a válaszokat!!

189320. reni0327 (válaszként erre: 189319. - Supergirl89)
2018. ápr. 8. 22:26
Lehet később fogant és azért nem mutatja még ki. Próbáld meg a Predictor Earlyt, elvileg 6 nappal nem várt előtt kimutatja, nekem mindkétszer így volt. 😊
189319. supergirl89
2018. ápr. 8. 19:25

Sziasztok!

Nagy dillemmában vagyok. Hátha valaki tud segíteni.Tavaly április óta nem szedek fogamzásgátlót. Idén februárban döntöttünk párommal , hogy belevágunk a gyerekprojektbe.. A márciusi menstruációm nagyon fájdalmas volt és 26 napra jött meg, holott azelőtt mindig óramű pontosággal jött. Ezen túl is estem. Ezen a héten kellett volna megjönnie újból csütörtökön. Görcseim voltak, de pénteken se történt semmi. Majd szombat hajnalban volt egy kis pecsételésem, amitől kicsit meg is ijedtem, de egész nap nem volt semmi ezután.Ma hajnalban is volt egy kis pecsételés, de azóta megint semmi. Érzem hogy meg akar jönni, de valahogy nem történik semmi. Szombaton csináltam tesztet, ami negatív lett, mégis úgy érzem hogy baba van a dologban, mert minden arra utal. Pont a héten nézettem teljes labort és vizeletet. A vizelet ketonom +- lett, amiről azt olvastam hogy utalhat terhességre. A vérképem tökéletes. Ma van a ciklusom 32. napja, ilyen még nem volt soha, hogy a menteszemmel gond lett volna. Lehet terhesség a háttérben? Ha igen, akkor a teszt miért nem mutat semmit? Állítólag a várt menzesz napján már kimutatják a tesztek.Az utolsó menzeszem március 8.-án kezdődött.Nagyon szeretném ha baba lenne a dologban.🙏🏻

189318. Hercegnő87
2018. ápr. 3. 08:54
Valamint azt is mondta, hogy van peteérésem, amivel ritkán találkozik... De az fogamzásgátló mellett nem blokkolva van?...? Egy fórumban olvastam, hogy az új gyógyszerek nem a peteérést gátolják, hanem valamit elfolyósítanak, hogy ne tudjon megfoganni a baba a szedés alatt. No de akkor jön a kérdés: hogy-hogy ritkán találkozik azzal, hogy van gyógyszer mellett peteérés? Ostoba módon nem kérdeztem rá... :/
189317. Hercegnő87
2018. ápr. 3. 08:50
Sziasztok! Voltam orvosnál, ő azt mondta, hogy inkább valami vírus lehet, ami ráment a gyomromra, semmi extrát nem lát, minden ok. Bogyóváltást nem javasolt, felírt következő adagot a jelenlegiből. (Már szedtem ennek a gyógyszernek az erősebb változatát úgy fél évig, de az nem vált be, szinte aszexuális voltam tőle, illetve folyton fájt a mellem és meg volt duzzadva...) Mondtam neki, hogy kimaradt előzőleg, erre nem mondott semmit. Arra leszek kíváncsi, mi van akkor, ha a legközelebbi is kimarad.... Ezt sajnos elfelejtettem megkérdezni tőle.:( Viszont mivel magánrendelésen voltam, a jövő hónapban nem szeretném újra kifizetni, ő állami intézményben azonban nem rendel. Na meg azzal eddig is megjártam, nagyon nem vált be. Azért fordultam magándokihoz. Őt ajánlották.
189316. lenagina0508
2018. márc. 29. 15:55

Sziasztok

Kérdésem az lenne hogy menstruáció után 2nappal voltunk együtt a párommal 6.ciklusnap peteérést néha tudom számolni minden honapban más napon jön meg azota eltelt egy hét és ma reggeltől olyan érzés mind ha megjönne fáj a derekam lehetséges hogy ilyen hamar tünetek legyenek?

189315. humoni (válaszként erre: 189312. - Hercegnő87)
2018. márc. 29. 15:47
mindenképp menj el orvoshoz mert ha baba van akkor veszélyben lehet a gyógyszer miatt,beteg baba meg nem hiányzik senkinek! saját megvallásom szerint gyógyszer mellett nehéz teherbe esni
189314. talpraállok (válaszként erre: 189312. - Hercegnő87)
2018. márc. 29. 12:59
Szia! Voltál dokinál? Mit mondott? Nekem is volt olyan, hogy 1 éve szedtem a gyógyszert és egyszercsak nem jött meg, amikor kellett volna, pedig gyógyszer mellett mindig percre pontos volt. Terhes nem voltam, de a doki gyógyszerváltást javasolt, de köztünk akkor már téma volt a baba, úgyhogy én akkor abba is hagytam. Remélem, nálad úgy alakul, ahogy szeretnéd!
189313. babika_ (válaszként erre: 189312. - Hercegnő87)
2018. márc. 29. 10:29
Nekem ismerősöm vérzett össze-vissza a gyógyszertől. Hol megvolt neki, hol nem, egy orvos ezt jobban meg tudja állapítani, hogy mi lehet a gond. Baba is lehet, de az is, hogy a gyógyszert nem bírja a szervezeted.
189312. Hercegnő87
2018. márc. 27. 09:35

Lányok, tudtok mondani valamit? Lentebb írtam, a 189312-189314 posztokban a problémám. Azóta is (már 2-2,5 hete) szinte folyamatosan fájdogál a hasam... mintha meg akarna jönni, de ugye a gyógyszer miatt nem, mert az szabályozza.

3 tesztet csináltam, negatív lett mind. De olvastam lejjebb, hogy volt olyan, akinek több teszt negatív lett, elment orvoshoz és kiderült, hogy 10 hetes terhes... Én holnap megyek dokihoz. Örülnék, ha még nem baba lenne, mert most még nem tervezzük... De ha meg azt nézem, inkább baba, mint valami ciszta vagy bármi rosszindulatú. Kicsit aggódok!!:((

189311. humoni
2018. márc. 23. 14:16

Köszönöm édes vagy! igen az első lányommal is itt voltam ugyan így a fórumba ő teljesen egészséges de lehet ez a baba nem lett volna az!

Köszönöm igen most lelkileg gyógyulunk aztán megint próba

189310. LoveInk (válaszként erre: 189308. - Humoni)
2018. márc. 23. 13:51

Valamiért mindíg azt gondoltam ez az első babád, de megnéztem a képeidet és nem :D nagyon cukiiii :))


Aztamindenit, nem sietik el a dolgot! Nagyon vigyázz magadra addig, mert baj is lehet belőlle ha beindul magától a vetélés! Pihenj és feküdj sokat!

Biztos nem véletlen hogy így alakult, lehet beteg volt szegény.

Sok erőt a következő időszakhoz, aztán újult lendülettel vághattok bele a próbálkozásba!

189309. humoni
2018. márc. 23. 13:35
Szerdán műtenek!Borzasztó érzés..
189308. humoni (válaszként erre: 189304. - LoveInk)
2018. márc. 23. 13:29

nem hanem nekem Decemberben egy nagyon erős vérzésem volt,majd januárban kimaradt,elmentem orvoshoz aki azt mondta uh alapján hogy nincs baba,én ebbe bele is nyugodtam. Ám február végén többször is rosszul lettem a munkahelyemen ami gyanus volt így elmentem sima orvoshoz aki azt tanácsolta vegyek tesztet,vettem is pozitív lett nagyon örültünk!!!elmentem nőgyógyászhoz aki megállapította a terhességet 5 hetesnek na itt már fucsáltam hogy ha mensim nincs mikor eshettem teherbe?hiába mondtam hogy neme Decemberben volt meg utoljára a méretek alapján 5 hetes terhes vagyok.mondom ok rábólíntottam mondván hogy ő csak jobban tudja meg látja! (már akkor sejthető volt hogy valami nem jó)

Ekkor jött a fekete leves! elmentem 2 hétre rá kontrollra ami ugye a 7 hetes lett volna ultrahang...ekkor az orvos nem találta a babát...na mondom ilyen nincs hát hova lett??

mondja nekem hogy jobb lenne ha bemennék Egerbe egy rendes nagyon ultrahangra akkor már az orvos hangján hallottam hogy valami zavar van a képben elkezdtem aggódni lám nem alaptalanul...

tegnap elmentem egy rendes sztk ba ahol rendes fejlett gép áll rendelkezésre nem egy őskövület és ott elsőnek keresték a babát...megtalálták de láttam a babán hogy valami nincs rendben láttam már babát ultrahangon de ez most valamiért más volt.

Ekkor nagy csend lett a teremben...mondta a nő hogy valami nagyon nincs rendben,ekkor kezdtem rosszul lenni,de persze éreztem én hogy baj van! mondja az ultrahangos nő hogy, Mónika a baba mérete nem felel meg a rendes méretnek és a petezsák méretei alapján már 13 hetesnek kellene lennie viszont a baba mérete 8 hetesnek felel meg,kereste a szívhangot de nem volt neki....ekkor mondta hogy sajnálom de ez a baba nem él!

összetörtem teljesen,amikor mentem ki komolyan mint ha nem is ezen a bolygón lettem volna!

189307. szilvi é.g. (válaszként erre: 189306. - Reni0327)
2018. márc. 23. 13:15

Én is mondenkinek mielőbbi babásodást, egészséget és legfőként boldogságot kívánok!

Foglak titeket továbbra is némán olvasgatni!

189306. reni0327 (válaszként erre: 189305. - Szilvi é.g.)
2018. márc. 23. 08:40
Remélem most már minden rendben lesz. Boldog babavárást kívánok.😊
189305. szilvi é.g.
2018. márc. 23. 08:25

Sziasztok!


Nagyon rég jártam már itt! Már nem is nagyon találkozom aokkal a nevekkel, akikkel akkor tartottuk a lelket egymásban.

Már korábban leírtam a történetem (de annak közel 10 hónapja is).

Tudom, hogy ennek a fórumnak a tagjai milyen izgatottan várják azt a bizonyos két csíkot! Én is ilyen voltam és minden egyes hónap csalódással, kétségbeeséssel, dühvel párosult, mígnem a teljes kétségbeeséssel.

Én is minden hónapban rengeteg pénzt dobtam ki terhességi tesztre.

Ha nem haragszotok "röviden" leírom a történetünket, hátha segít egy kicsit nektek abban, hogy SOHA ne essetek kétségbe, ne adjátok fel és egy kis pozitív lendületet adhassak nektek.


A mi történetünk majd' 2 éve kezdődött. Mikor elhatároztuk, hogy jöhet a baba, azt hittük, hogy pár hónapon belül a kezünkben tarthatunk egy pozitív tesztet. Sajnos nem így lett.

6 hónap múlva felkerestem egy orvost. Hormonvizsgálatot szerettem volna. Gondoltam, ha valami nem stimmel, még most derüljön ki. Természetesen kinevetett, hogy mit szeretnék...még csak 6 hónap, nyugalom, várjak legalább 1 évet.

újabb 3 hónap. Nem hagyott minket nyugodni a dolog. Felkerestünk egy családalapítással foglalkozó programot. Sperma vizsgálat, vérvétel. Megállapították a pajzsmirigy alulműködést. Fellélegeztünk, hogy végre valami (mert ugyebár mindenki jobban örül, ha találnak valami apró gubancot, amit hamar lehet orvosolni).

Hát nem így lett. Gyógyszert kaptam az alulműködésre. 3 hónap múlva hívtam az orvost (aki amúgy elég jó hírében áll, állítólag. Nekem nem nyerte el a bizalmam). Azt mondta nem kell kontroll, átjárhatósági vizsgálat kell (természetesen állami kórházba, államilag támogatott vizsgálat 30 ezerért).

Ennek ellenére elmentem vérvételre. Gyógyszer mellett tovább romlott a pajzsmirigy értékem.

Az átjárhatóságin is minden rendben volt, semmit nem találtak.

Doki azonnal inszeminációt javasolt. Én a pajzsmirigy rendbetételét szerettem volna. Nem tágított, így orvost váltottam.

A kezdetektől már 1 év telt el, mikor felkerestem a jelenlegi (imádnivaló dokim). Ő világított rá az inzulinrezisztencia lehetőségére. Javaslatára felkerestem egy endokrinológust, előadásra mentem stb.

Hozzáteszem, hogy egyik orvos a saját reggelis terhelést fogadta el a másik a 75g oldatosat. Mivel nem eszem évek óta cukrot, fehérlisztet stb. állítólag ne is csodálkozzak, hogy ir-t állapítottak meg. Semmis a leletem, 3 hónap múlva kontroll. Az akkori endokrinológusom se a pajzsmirigyre, se az ir-re nem mondott és adott semmit. Mindent tökéletesen csinálok, csak a napi 1-2 étkezés helyett egyek többször. Szupi....újabb 20ezer ft a semmiért, de nem számít, a célért bármit.

Januárban másik endokrinologushoz mentem, saját reggelis terhelés (ahogy az előző mondta). Természetesen az nem volt jó...ő azt nem fogadta el. Hurrá! Pajzsmirigyre nem kaptam semmit. Rátaláltam egy vitaminra, amit elkezdtem szedni. 3,3-as értékrőll levittem (magamtól, mert ugye a fizetős doki nem foglalkozott vele és nem mondott semmit) 2,49-re. Az új doktorom lecseszett, hogy miért szedek ilyet, azonnal hagyam abba stb. 3 hónap múlva kontroll. A pajzsmirigy visszaromlott 3,09-re. Semmi újat nem hallottam. Csak a ch anyagcserére kaptam gyógyszert.

Annyira haragudtam és pipa voltam, hogy azt mondtam a férjemnek, hogy befejeztem! Elegem van az egészből, hogy csak az idő és a pénz megy el és nem vagyunk előrébb. Sírtam egy kicsit, majd este barátnőmnek mondtam, hogy megkönnyebbültem. Mintha egy hatalmas terhet vettek le volna a vállamról. Elengedtem...tényeg létezik ilyen. Csak mindenkinek éreznie, tudnia kell, hogy ez a pillanat mikor fog eljönni és tényleg van ilyen.

Ha kedvem tartotta megittam egy pohár bort, néha rágyújtottam, mekis kaját ettem ha akartam, koccintottam pálinkával...és lám...1,5 hétre rá 2 db pozitív teszttel a kezemben ébresztettem a férjem.

Ha rám hallgattok, akkor mindig a megérzéseitekre halgassatok. A teszt előtt tényleg éreztem, hogy van valami. Álmodtam egy kislányról, hogy várandós vagyok (nagyon rég volt erre példa), más volt a kedvem, hangulatom. A melleim megduzzadtak, de nem mertem tesztet csinálni. Nakartam még egy csalódást. Inkább elmentünk koncertre :) Vártam a 32. napig. És lám! Itt van! :) A héten voltam uh-n. 5. héten, tekintve a küzdelmeket az orvosom azonnal látni akart (pedig ilyenkor váratják a kismamákat a 8-9. hétig).

Pulzál a kicsi szíve :) Remegő lábbal mentünk be a vizsgálóba, aggódtunk, hogy nem látjuk, azt, amit szeretnénk. De ott volt :) Még 1 cm sem volt, de pulzált a pici szíve!

Persze nem dölhetünk hátra. Pajzsmirigy alulműködésem még mindig van. Most 2 hét alatt tovább romlott (valószínű a kicsi is elszívja), nőgyógyászom az endokrinológusomra annyit mondott, hogy szakbarbár idióta. De kedden megyek hozzá (utoljára, mert váltani fogok).

Szóval lányok! Ne keseredjetek soha! Legyetek az orvosokkal erőszakosak és soha ne hagyjátok, ha azt mondják idő kell!

A mi "küzdelmünk" 1 év és 10 hónap volt. Holott lényegesen le lehetett volna rövidíteni, ha azonnal erőszakos lettem volna.

Most olyan vagyok, mint egy részeg kismajom :) boldog, kiegyensúlyozott. Persze aggódom még, de tudom, hogy a jelenlegi nőgyógyászom mellett 100%-ig nyugodt lehetek.

Merítsetek erőt a történetünkből és ne adjátok fel!


Kitartást, boldogságot, egészséget és sikereket kívánok Nektek! Higyjetek magatokban!

189304. LoveInk (válaszként erre: 189303. - Humoni)
2018. márc. 23. 08:08

Jézusom, nagyon sajnálom!

3 hónapos? Az hogy lehet? Volt mensis is közben ha jól emlékszem,de nem csak olyan lightos, hanem rendes!?

Mit mondott a doki, hogy történhetett ez?

189303. humoni
2018. márc. 23. 06:14

Sziasztok!

tegnap voltam ultrahangon,kiderült hogy már 3 hónapos terhes voltam nem 8 hetes! Sajnos tegnap beigazolódott hogy a baba szive nem ver,meghalt!ennyi volt!

ma vérvétel aztán műtét

189302. Hercegnő87
2018. márc. 22. 14:21
Egy kb. 2 héttel ezelőtti együttlétünk után pöttyöztem 2-3 napig, amit menzesznek hittem.. de olvasom itt, hogy az a beágyazódás jele is lehet??
189301. Hercegnő87
2018. márc. 22. 14:17
Úgy értem a múlt hét hétfőn, azaz 12-én. A gyógyszert időben folytattam tovább így, hogy negatív lett mindkét teszt. Ajánlott lenne még egyet csinálni, esetleg drágább tesztet? (DM-es olcsó tesztet próbáltam mindkét alkalommal.) Van valami olyan, amit ajánlotok?
189300. Hercegnő87
2018. márc. 22. 14:14

Sziasztok!


Úgy látom, elég friss a téma..... Nekem egy olyan kérdésem van, hogy én szedek már jó ideje fogamzásgátlót és nem tervezzük még a babát, viszont a legutóbbi megvonásos vérzésem kimaradt.... Hétfőn kellett volna megjönnie, esetleg kedden, de semmi. Sosem volt még ilyen. Csináltam 2 terhességi tesztet, mindkettő negatív volt. Teherbe eshettem bogyó mellett? Különösebb jeleket nem észlelek... Járt már valaki így a csoportban?

189299. supergirl89 (válaszként erre: 189298. - Ivanics.bernadett)
2018. márc. 8. 16:24

Oh.. most ez vajon jó vagy rossz jel.. én azért drukkolok hogy ne jöjjön meg.😊

nekem sajnos megjött előbb mint kellett volna, és olyan szinten görcsölök meg hányingerem van, hogy nem is értem az egészet. Mi boríthatta vajon fel az eddigi rendszert a ciklusomban? Februárban kezdtünk bele a gyerekprojektbe párommal és ennyi elég ahhoz hogy az eddigi napra pontos ciklusom meghülyüljön?

2018. márc. 8. 07:30
Ma reggelre megjönérzésem, 5 napos késés után.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook