Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam széklete 2. napja nyálkás, inkább lágy széklet. Tegnapelőtt volt benne egy kevés halvány véres valami. Szerintetek mi lehet ez? fórum

Kisfiam széklete 2. napja nyálkás, inkább lágy széklet. Tegnapelőtt volt benne egy kevés halvány véres valami. Szerintetek mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 6. 11:52
Mit kel adni egy másfél éves gyereknek ha hasmenése és láza van?Azon kivül hogy lázcsilapitot
2017. ápr. 6. 11:21
Nálunk ez csirkevérhas volt
19. pethoevi (válaszként erre: 18. - L.Niki18)
2010. dec. 16. 18:48

ez ebben a korban így szokott lenni

pl én kiskoromban kihánytam a betegség végén.

bocsi a naturális részletekért.:-)

reméljük,h a gyogyi használ majd!

18. L.Niki18 (válaszként erre: 16. - Sajtosperec)
2010. dec. 16. 17:49
Nekünk nem ez van szerencsére. Azt mondta a doktornő, hogy a slájm (ahogy gondoltam ezt is) az is most ürül ki a szervezetéből, mivel szájon át nem tudta kiköpni Istvánka a slájmot hanem mindig visszanyelte.
17. L.Niki18 (válaszként erre: 15. - Mucus00)
2010. dec. 16. 17:45

Hát ezek közül evett virslit, tegnap meg egy fél palacsintát, de a palacsinta evészet előtt már megvolt ez a tünet. Akkor inkább a virsli??

Na de voltunk közben a dokinál is, és normafloret kell neki szedni, és még írt fel neki valami béltisztítót amit 3 napig kell szednie.

2010. dec. 16. 14:59

Nálunk ugyan ezen tünetek voltak, szóról szóra.

Csirkehús okozta és a szélketminta alapján campylobakter volt :(

antibiot.kapott rá, 2-3 nap alatt el is múlt.

2010. dec. 16. 14:43

egyéb csirkés étel???

pl.: rántott csirke,zöldség, párolva, virsli (baromfi) csirke máj, ?

aztán gondolok még: palacsinta, piskótás sütemény?

14. L.Niki18 (válaszként erre: 13. - Mucus00)
2010. dec. 16. 14:17
Köszönöm a tanácsot mindenkinek! Tojásos dolgot nem evett mostanában. Tejet sem ivott. Így arra nem is gyanakszom.
2010. dec. 16. 14:11

Szia Niki!


A gyermekednek a tünetek ű a alapján étel eredetű a hasmenés, melyet feltehetően tojásos, csirkés ételek okozzák.

Széklet minta mindenképp, mert ha campylobacter vagy salmonella arra célszerű antibiotikumot adni, hogy ez a kórokozó minél előtt kiürüljön a bélrendszeréből.

Fertőtlenítésre figyelj most különösen.

12. pethoevi (válaszként erre: 11. - L.Niki18)
2010. dec. 16. 14:07

így van és ha nagyon komoly baj lenne,biztos,h fájdalmas tünete is lenne,pl a hasa fájna.

de az biztos,h a doki néni fogja tudni,h mi a teendő

11. L.Niki18 (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2010. dec. 16. 14:05
Rendben. Azért elviszem ma a doktornénihez. Remélem nem újabb vírus lesz. Bár ha az lenne, akkor szerintem más tünet is jelentkezne, pl. láz, hasfájás.
10. pethoevi (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2010. dec. 16. 14:04

csak azért kérdeztem,h milyen a táplálkozása,de akkor már mindent eszik,gondolom.

szerintem ne ijedj meg,add neki a probiotikumot,attól baja nem lesz.A gyógyszerek tönkre teszik a bélflórákat,ezért is lehet más a széklete

2010. dec. 16. 14:01
Jelenleg normafloret adtam neki reggel. És a mai nap diétázik.
8. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - Pethoevi)
2010. dec. 16. 14:01
4 éves lesz márciusban.
7. pethoevi (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2010. dec. 16. 14:00

ahan,szerintem is adj neki probiotikumot!

de a doki néni mondja majd meg a tutit,bár lehet,h kér székletmintát is

2010. dec. 16. 14:00
Ja, és tegnap az oviba 3-szor ment ki kisfiam wc-re, mondta az óvónő, hogy ment a hasa, de mást nem mondott, szóval gondolom nem volt semmi gond a székletével (ha egyáltalán megnézte) de szerintem megnézte, mert amikor mentem érte az oviba, azzal kezdte, hogy Istvánkának ment a hasa. Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett a kérdésem.
2010. dec. 16. 14:00
Szerintem biztos a betegségtől van.
2010. dec. 16. 13:59

hány éves?

gondold végig,h miket evett!(?)

2010. dec. 16. 13:59

Szia!

Nem tudom mitől lehet, de amikor nálunk volt hasonló, 1-2 hétig probiotikumot adtam neki, és rendbe hozta.

2010. dec. 16. 13:59
Szóval inkább lágy székletnek hívnám. Tegnap előtt volt benne nagyon kevés halvány véres valami, de az is nyálkás volt. Múlt héten volt beteg kisfiam, akkor szedett gyógyszereket. Nehezen jött fel neki a slájm a száján. Arra is gondoltam már, hogy így távozik és most a slájm? A gyógyszereket már nem adom neki, kivétel a kalciumot és tegnap adtam neki még köhögésre amit kapott, és a fenistil cseppet. Ma már nem adtam neki semmit csak normafloret. És ma délután megyünk a doktornénihez is. Szerintetek mi lehet ez? Újabb vírus, vagy ez csak a gyógyszerek hatásai, hogy tisztul?
2010. dec. 16. 13:56
Kisfiamnak ez a 2. nap, hogy amikor wc-re kell mennie kakálni, ilyen nyálkás büdit kakál, ami nem is kemény de nem is "folyós" állagú...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook