Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 7 hetes múlt, sajnos köldöksérve lett. Kell ragasztani vagy sem? Hogyan gyógyul jobban? Mi van akkor, ha nem húzódik vissza? fórum

Kisfiam 7 hetes múlt, sajnos köldöksérve lett. Kell ragasztani vagy sem? Hogyan gyógyul jobban? Mi van akkor, ha nem húzódik vissza? (tudásbázis kérdés)


9. Zsönzsi (válaszként erre: 8. - 48bf8c027e)
2010. dec. 17. 15:05
Köszönöm a választ. Nem marta fel a bőrét a tapasz? (én ezt hallottam még negatívumként). Hogyan szedted le a tapaszt úgy, hogy ne okozz a babónak fájdalmat, sérülést?
8. 48bf8c027e (válaszként erre: 7. - Zsönzsi)
2010. dec. 17. 14:30

Ha jól emlékszem 2-3 hónap alatt ment neki vissza. És folyamatosan volt ragasztva. De fürdetésnél levettük és újat ragasztottunk föl neki utána.

Ha majd viszed babaúszásra akkor elötte leveszed és ha vége van ragasztasz fel neki egy újat.


Én így oldottam meg a ragasztást.

7. Zsönzsi (válaszként erre: 6. - 48bf8c027e)
2010. dec. 17. 13:44
Mennyi idő alatt ment vissza nektek? Mennyi időre ragasztottatok és mennyit pihentettetek? Hogyan tudtad fürdetni a picit? Engem azért riaszt a ragasztás, mert a védőnéni azt mondta, hogy 3 napig rajta kell hagyni, 2 napig szabadon és a 3 nap alatt ne pancsizzon. Ezt nem lehet megoldani sztem, főként, hogy babaúszásra is szertnénk majd idővel vinni, ugyanis imádja a vizet és a pancsit.
6. 48bf8c027e (válaszként erre: 1. - Zsönzsi)
2010. dec. 17. 13:29

A fiamnak is kidudorodott a köldöke és mi ragasztottuk. Szépen vissza ment.

Lehet kapni kimondott köldöktapaszt aminek a közepén egy félkör alakú műanyag van ami visszanyomja a köldököt a helyére.

5. Zsönzsi (válaszként erre: 2. - Kisj)
2010. dec. 17. 10:21
Mivel ragasztottátok és mennyi ideig? Mivel szedted le aragasztót, hogy ne okozzon sérülést?
2010. dec. 16. 12:45

Én is csak más példája nyomán tudok véleményt mondani....

Le kell ragasztani, minden éjszakára, és valami kemény érme szerű műanyaggal, nem csak ragtapasszal...

A másik ,ami fontos, hogy a sírás is ártalmas rá, úgyhogy minél előbb meg kell szűntetni a sírás okát...amint lehetséges persze.

2010. dec. 16. 12:33
Szia!Igaz az én fiamnak nincs köldöksérve de az egyik ismerősöm gyerekének igen!Ha leragasztod azzal megakadályozod,,h súlyosbodjon de az nem javít rajta!Szóval szerintem ragaszd le!
2. kisj
2010. dec. 16. 12:33
mi ragasztottuk és tökéletes lett
2010. dec. 16. 12:29
A kisfiam most 7 hetes és 5 napos. Sajnos köldöksérve lett, 4-5 hetes kora óta egyre jobban kifordult a köldöke, mostanra kb 1 cm átmérőjű kis búb van a hasán. A kórházban az orvosa azt mondta, hogy nem ragasszam le, mert attól függetlenül meggyógyul 8-10 hónapos korára, ő ragasztásellnes. A gyermekorvosunk, aki ma nézte a picit azt mondta ragasztani kell, s azzal a mozdulattal gyorsan le is ragasztotta. Osszátok meg lécci a tapasztalataitokat. Kell ragasztani vagy sem, hogyan gyógyul meg jobban, vagy nem befolyásolja a gyógyulást? Mi van akkor, ha nem húzódik vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook