Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok mononukleózis későbbi hatásairól? fórum

Tudtok mononukleózis későbbi hatásairól? (beszélgetős fórum)


16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - KisFarkas83)
2010. dec. 16. 04:00

dettó, csak engem nem hűtőfürdőztek, hanem 2 különböző hatóanyagú lázcsillapítót kellett bevennem ahhoz, h szünjön a lázam. Viszont, hőemelkedésnél uez van nálam is!

Sztem a mi immunrendszerünket kiütötte az akkori magas láz, és ez az ok. Viszont azóta, jóval kevesebbszer vagyok beteg is, mint előtte.....

15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - KisFarkas83)
2010. dec. 16. 03:53
én azóta nem lázasodok semmire, mióta Lyme-kóros voltam. Akkor magas lázam volt, azóta meg szintén, nekem is csak hőemelkedés a maximum. Előtte minden vacaktól lázas lettem, de 38,5 fölé soha nem ment. A Lyme- kórnál 39 feletti lázam volt, kombinált lázcsillapítással lehetett csak levinni, és az úgy kiütött, h ma már csak a hőemelkedésre futja :) Én annyira nem bánom a dolgot, viszont a hőemelkedésnél is legyengülök már. Ez 14 éves koromban volt, uhogy lassan már 20 éve.....
2010. dec. 15. 23:44
Majd mesélj, hogy mit mondott, mert érdekel:)
2010. dec. 15. 19:54
azon vagyok! keresek másik dokit,kérdezősködök ki jó és alapos,ha már átmegyek máshoz,szeretnék jól választani :)
12. Marjann (válaszként erre: 11. - KisFarkas83)
2010. dec. 15. 19:49
Hát akkor talán másik doki után kéne nézni.. Legalább jó lenne utánajárni, hogy miért van ez.
2010. dec. 15. 19:42
a dokim egy kretén,nem mond erre semmit... viszonylag ritkán vagyok beteg,így nem is nagyon foglalkoztam vele,de most megint elkapott vmi jófajta megfázás...
2010. dec. 15. 19:39
akkor emlékszem vizesruháztak-hűtőfürdőztek a szüleim,és azóta sem voltam lázas... De a hőemelkedést most kb olyannak érzem mintha 38,5 lenne legalább a lázam...
2010. dec. 15. 19:10

Van olyan szervezet, amely nem jelez lázt.

Nálam sem működik pl.

8. Marjann (válaszként erre: 7. - KisFarkas83)
2010. dec. 15. 19:09

Na, de ez nem magyarázza, hogy miért nincs lázad. Gondolom a májgyulladással lehet összefüggésben, de hogy hogyan? A doki nem mond rá semmit?


Egyébként tudtam, hogy mindig megmarad, olyan, mint a herpesz. Ezért van, hogy 30 éves kor fölött gyakorlatilag nem lehet elkapni, mert addigra mindenki túlesik rajta. Csak épp valakinek vannak tünetei, valaki észre sem veszi, hogy elkapta.

2010. dec. 15. 19:05
sehol :D De azt leírja h tulajdonképpen még mindig a szervezetben van ha egyxer megkaptad...
6. Marjann (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. dec. 15. 18:55
Hm, nem vagyok képben az orvosi szövegekben, de ez hol magyarázza a láztalanságot?
2010. dec. 15. 18:39
Köszönöm :)
2010. dec. 15. 18:10

Mononukleózis infekcióza


Az Epstein-Barr vírus titkai


Epstein-Barr, Epstein-Barr vírus, Epstein-Barr vírussejt



Az emberek több mint 95 százaléka fehérvérsejtjeiben hordozza az Epstein-Barr vírust. Vannak, akik fertőző mononukleózis útján kapják meg. A legtöbb embernél megfázás-szerű tünetekkel jár, de ha valaki egyszer megkapta a herpeszvírusnak ezt a típusát, élete végéig hordozni fogja.



Azoknál, akiknek le van gyengülve az immunrendszere, például az AIDS-betegeknél vagy akiken szervátültetést vagy csontvelő-átültetést végeztek, a vírus rákot okozhat.


A Science című folyóirat október 8-i számában a University of North Carolina és az oszakai egyetem kutatói génmanipulált egerek segítségével betekintést nyertek abba, milyen stratégia segítségével rejtőzik el az Epstein-Barr vírus a sejtekben.


Azt figyelték meg, hogy a vírus valósággal rabul ejti az immunrendszerünket. A vírus megfertőzi az immunsejteket, majd olyan fehérjét termel, ami szaporodásra ösztönzi ezeket a sejteket. A sejtek ezután a lépben és a nyirokcsomókban telepeket, úgynevezett germinális központokat hoznak létre, amelyek a szervezetben már meglévő csíragócok mellett helyezkednek el. Itt évtizedekig is megbújhatnak. Ha a szervezetet megtámadja egy vírus, ezek a sejtek viszonylag kis számban előbújnak a csíragócokból. A legtöbb ember szervezetében egymillió normális fehérvérsejtre 1-3 Epstein-Barr vírussejt esik, és az Epstein-Barr vírus rejtve marad a gócokban.


"Ez a vírus valóban zseniális" - mondja Nancy Raab-Traub, a Lineberger Comprehensive Cancer Center kutatója, a Chapel Hill-i University of North Carolina mikrobiológia- és immunológus-professzora.


"Az Epstein-Barr vírus drasztikusabban változtatja meg a limfociták biológiáját, mint gondoltuk volna - jelentette ki dr. Elliott Kieff a Harvard Medical School kutatója. - Ez a tanulmány arra is utal, hogy az Epstein-Barr vírussal megfertőzött sejtek amikor kijönnek a csíragócokból a véráramba, még mindig képesek megtámadni a betolakodó vírusokat. Így a legtöbben egész jól eléldegélünk az Epstein-Barr-féle vírussal."


Az egészséges immunrendszer felismeri az Epstein-Barr sejtek által termelt fehérjéket és elkülöníti őket. A legyengült immunrendszernél azonban a sejtek a véráramban szaporodnak, így magukban, maguktól elrákosodhatnak.


Raab-Traub professzor véleménye szerint azon kívül, hogy ez a tanulmány mélyítette tudásunkat az Epstein-Barr vírusról, közelebb viheti a tudósokat a vírushoz kötődő rákok antivirális kezeléséi módjainak kifejlesztéséhez.


Megjelent: Medical Tribune News Service

2010. dec. 15. 18:06
baj,mert pl tavaly tályog volt a torkomban,és azzal sem voltam lázas... Könnyebben gyógyulnék ha belázasodnék,meg az amúgy is jelezné elvileg ha nagy baj van... így meg csak hőemelkedéssel küzdök,és a tályoggal is kórházba kerültem majdnem,mert nem vettem észre h baj van,mert "csak" fájt de lázam nem volt...
2010. dec. 15. 18:01

Hm, nekem nem volt szövődményem az igaz, de nem is hallottam, hogy ilyesmit is okozhat.

Egyébként baj, hogy nem vagy lázas? Én évekig nem voltam, egyszerűen, mert nem voltam annyira beteg (egészen a mononukiig:D)

2010. dec. 15. 17:57
Gyerekkoromban átestem egy mononukleózisos megbetegedésen májgyulladásos szövődménnyel,azóta nem tudok belázasodni,hőemelkedéssel küzdök csak... Lehet a gyerekkori betegség miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook