Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akkor futunk, ha lőnek fórum

Akkor futunk, ha lőnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Akkor futunk, ha lőnek

1 2
47. wirgi (válaszként erre: 46. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 8. 14:54
Bár nem tudom, hogy merre laksz az országban, de ebből a nyugati csücsökből minden elég messze van ahhoz, hogy az egy igazi zsírégetés legyen.
46. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 45. - Wirgi)
2011. jan. 7. 15:44
Feltehetően befejezted a vasalást, átugranál hozzánk?! :)
45. wirgi (válaszként erre: 44. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 6. 17:19
Látod erre nem is gondoltam. Majd vigyázok.
44. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 43. - Wirgi)
2011. jan. 5. 21:38
Vasalóval égetni mindenképpen lehet :)
43. wirgi (válaszként erre: 42. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 5. 20:41
Hát én a héten már el kezdem a tornát, de most a takarítás mellé még bejött 1 óra vasalás is. lehet, hogy ezzel is tudok zsírt égetni ??? ha.ha.
42. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 41. - Wirgi)
2011. jan. 1. 13:51

A kombinált pad ott van a futópad mellett, arra egyszer leültem bekötni a cipőmet :DDD


Ennél lustább már nem lehetek, úgyhogy nagy reményeket fűzök 2011-hez.

41. wirgi (válaszként erre: 40. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 1. 13:46

Nana? és hol vannak a súlyzók meg a többi?


Egyébként mindenkinek sikerekben gazdag , békés új esztendőt kívánok

40. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 39. - Wirgi)
2010. dec. 31. 22:20
Áááá, én csak bölcsen egyetértek a sport fontosságával, de ritka lusta évet zárok (egyszer volt bekapcsolva a futópad, akkor is csak szervizeltem).
39. wirgi (válaszként erre: 36. - Anthico)
2010. dec. 30. 17:54
Végül is igazat adok neked, mert 15 évvel ezelőtt én is azt a mozgás formát űztem mint Ti, Sőt 40 évvel ezelőtt élsportoló voltam, de ez már a múlt, most néha a nagytakarítás is edzésnek számít. Egyébként emellett heti két alkalommal még járok -férjem szerint- a nyanyák tornájára ahol az átlag életkor 56 év. Ez egyébként eléggé húzos mert mind a régi tornászokból álló kis csapat és mindenki túl szeretné szárnyalni a másikat. /Én még meg tudom csinálni az angol spárgát /
38. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 37. - Anthico)
2010. dec. 30. 13:51

Lehet, hogy nem a legjobb hasonlat, de olyasmi, mintha valaki a bulvársajtó rendszeres átlapozásától érezné magát olvasottnak :)


Mondom én, aki egy baromira lusta 2010-et tud maga után. Na, de majd 2011-ben!!! :D

37. Anthico (válaszként erre: 35. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 30. 13:12

"De a hason fekve tévézésnél több szempontból hasznosabb:)))"


Hehe...igen. De vannak olyanok is - nem is kevesen-, akik mondjuk napi 8 órában ülnek, meg se mozdulnak, aztán hazamennek, leülnek vagy lefekszenek a tv elé és ennyi. Olykor-olykor megcsinálnak 1-2 házimunkát és ezzel a 20-40-akárhány perces kis otthoni tevékenységgel azt hiszik, h ők igenis aktívan mozognak.


Sok embernek be kéne látnia, h a sport az egy létszükség. Karban tartja a kondit, erősíti az izmokat, edzi a tüdőt, a szívet. Továbbá feszültséget, stresszt old és ahogy te is írtad, nem sok házimunkáról mondható ez el. Azokat sokszor az ember muszájból csinálja, vagy ha nem is, akkor sem fülig érő szájjal és nem huppan le utána, h "jaj, de jó, szinte érzem, h energikusabb vagyok, érzem a jótékony hatását".

Nekem is volt olyan időszakom, amikor a lustaság győzött és én is azt mondogattam, h hát biciklizek én erre-arra, csinálom a házimunkát, elég ez. Aztán ismét elkezdtem aktívan sportolni,láttam a változásokat a testemen, éreztem, mennyire javul a kondim, h az anyagcserém is h felgyorsul, stb. Pedig előtte is napi szinten megvolt a min 2 óra házimunka.

36. Anthico (válaszként erre: 34. - Wirgi)
2010. dec. 30. 12:46

Ahogy ArnoldSchwarzenegger is írta, akármennyire lefáraszt egy ilyen, ez nem igazi edzés. És nem hiszem, h heti 2-3x művelne az ember ilyesmi fárasztó házimunkákat 1-2 órán keresztül.:P


De az is nézőpont kérdése, h mi is a fárasztó. Mert mondjuk az, akinek egyáltalán nincs jó kondija, az egy 10-20 perces hólapátolástól már azt hiszi, h megváltotta a világot, mert patakokban folyik róla az izzadtság...közben meg egyszerűen a rossz kondi miatt érzi azt, h ez olyan hiperszuper hatékony zsírégetés lenne :D

35. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 34. - Wirgi)
2010. dec. 29. 20:20

Igen és milyen sűrűn takarítunk festés után? :D


Nem az a baj a takarítással, hogy nem elég fárasztó, hanem az, hogy nem összehasonlítható egy célirányos testmozgással.


De a hason fekve tévézésnél több szempontból hasznosabb:)))

34. wirgi (válaszként erre: 22. - Anthico)
2010. dec. 29. 19:57
Nem tudom mi a problémád a takarítással mint kalória égetővel, hidd el, hogy több kalóriát éget mint némely edzés. Egy festés utáni nagytakarítás -1 kg legalább.
33. editta16 (válaszként erre: 32. - Ageeca)
2010. dec. 19. 18:31
ha hallgattál volna , bölcs maradtál volna :DDDDD
32. Ageeca (válaszként erre: 30. - Editta16)
2010. dec. 19. 13:25
csak ezt az egy sort DIREKT ragadtam ki :D
31. Nyul80
2010. dec. 19. 13:14
Ezzel a cikkel csak simogatod a sok lusta nő lelkét! Soha nem lesz attól csinos valaki, hogy szánakozva nézi a kocogókat! Inkább példát kéne róluk venni! Ennyire semmitmondó cikket már rég olvastam itt!
30. editta16 (válaszként erre: 29. - Ageeca)
2010. dec. 18. 22:54

elolvastad te amit irtam végig ? S meg is értetted? Vagy csak ezt az egy mondatot ragadtad ki.

:)

29. Ageeca (válaszként erre: 21. - Editta16)
2010. dec. 18. 22:22

"Sok mindent kipróbáltam a fennt irt csodás módszerekböl, de egyik sem tartható hoszabb távon."


Nem kötekedni szeretnék, de csoda módszer nincs. Ahogy csoda bogyók sincsenek...

Normális étkezés, kevés lisztes termék, sok zöldség és gyümölcs, nah meg húsok.. Fehér hús a legjobb... Nasinak csoki mehet de nem minden este. És ha mozogsz mellé... pl leviszed a kutyát pisilni, ha bérházi vagy, vagy gyalog mész el az utca végi boltba, vagy mittudomén ... csak mozogsz, már tettél az egészségedért!


:)

28. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 26. - Anthico)
2010. dec. 18. 22:15
Jaj, kösz a tippet!!! :DDD
2010. dec. 18. 22:15
elgondolkodtató ez az agresszio .
26. Anthico (válaszként erre: 25. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 22:14
De akkor egyesével vidd fel őket, akkor abban már lehet valami edzés-jelleg :D És nem lassan lépegetve, hanem ütemesen lépcsőzve :D
25. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 24. - Anthico)
2010. dec. 18. 22:12

Mondjuk az is megkönnyebbüléssel járna, ha végre kivasalnám ezt a hegyet, amit napok óta nézegetek.

Te izmosabb nem leszek tőle az biztos. Báááááár, mire felhordom a ruhákat az emeletre... :D

24. Anthico (válaszként erre: 23. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 22:00

Pontosan. Egyrészt oldja a feszültséget, kikapcsol, endorfint termel, megmozgatja az egész testet kívül és belöl,égeti a zsírt, erősíti az izmokat, javítja a kondit, feszesíti a bőrt.És a tüdőnek és érrendszernek is szüksége van minderre.

Rengeteg jótékony hatása van és ha valaki azt mondja, h a vasalás, ablakpucolás, porszívózás elég neki, akkor az vagy túl lusta vagy tudatlan a témában vagy mindkettő :D

23. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 22. - Anthico)
2010. dec. 18. 21:45

"Mozgok én eleget"

Azt hiszem ezt szokták mondani sokan.


Ami igaz is lehet, de nem mindegy, hogy mit és hogyan mozog az ember.


A sport egyik lényeges eleme a kikapcsolódás, növeli az adrenalin termelést. Nem véletlen, hogy a depresszió ellen is nagyon hatásos.


Melyik házimunkáról lehet ezt elmondani?

2010. dec. 18. 21:07

"A főzés, takarítás, mosás, vasalás, teregetés, udvaron sepregetés, kertgondozás bőséges kalóriát emészt fel."


Ez egy hihetetlen nagy tévedés. Vannak nők, akik ezeket rendszeresen művelik, mégse formálódik a testük. Hogy miért? Mert ez nem zsírégetés, ez nem izomformálás. Bocsánat, de ezt a mondatot azoktól szoktam hallani, akik túl lusták ahhoz, h célirányosan edzenek, h dolgozzanak a testükön. Nekem ez mindig úgy hatott, mint valami kis kibúvó, h "hát én otthon is hajlongok, meg takarítok és az bőven elég".


A cikk többi része is picit előítéletes. Ha valaki lejár edzeni, akkor már sznob? Akkor ő egy olyan ember, aki feleslegbe csenget ki X forintot azért, h különböző gépeken (amik nincsenek az otthonában) erősíthesse a különböző izmait? Nekem úgy hat, mintha az egész arról szólna, h ez csak amolyan mások felé villogás, miközben otthon is sepregethetne a teraszon és kúszhatna porszívózás közben. Bocsi :D

Ha valaki azt hiszi, h az edzőterem úri, pénzmutogatós, felesleges b*romság, ahol a felfújt pasik próbálják megtoldani pár cm-rel az így is iszonyat nagy izmaikat, az nagyon el van tévedve.

Ennyi erővel sehova se járjon el az ember...se aerobicra, se teniszezni, sehova. Minek az? Hiszen elég vasalgatni és kertet gondozni és azzal minden le van tudva. Jaj, ne már :D


A sportnak nem hiába sport a neve. A sport egészséges normális keretek között és rendszeresen űzve. A sport nem egyenlő a házimunkával. Ezt azért néhány embernek helyre kéne tennie a fejében. Inkább vallja be magának, h nincs kedve, ereje, indíttatása ahhoz, h igenis szánjon x időt hetente a saját testére, minthogy jöjjön azzal, h a házimunka elég mozgás.


Én nem járok el edzőterembe, de edzésekre igen. Pénzt is fizetek érte és sok emberrel vagyok "összezárva". Akkor egyből sznob lennék? Egyből felesleges ez az egész? Van olyan sport, amit otthon nem lehet művelni, mert nem tudod megtanulni könyvből, dvd-ről vagy éppen eszközök kellenek hozzá. És ha valaki ezek hiányában felkeres egy olyan helyet, ahol ezeket használhatja, az már egyből hülyeséget is csinál???? :D

Ott tévesztik el sokan, h 10 perc ablakpucolás után picit kifáradva azt hiszik, h ezzel most mennyi zsírt égettek. Mert hát lihegnek, kimelegedtek és talán le is izzadtak...huha...ezzel letudva a mai sport...jaaaaj, ne már :D

2010. dec. 18. 21:01

jó cikk ..szerintem igazából egy kis figyelmeztetés ha úgy tetszik segitség arra, hogy lehet "normálisan " szinten tartani a testünket.


-Van aki zabál s lusta, s hizik s bánatában még többet eszik


- van aki zabál s erön felüli mozgással próbálja több kevesebb sikerrel kompenzálni


- van aki nem mozog de koplal ihhhh


Mind rossz mind árt a testnek s a léleknek is. Ugye az a jól ismert lelkifurdalas.Ahh ma kimaradt a RR mélyhasi torna holnap hány dekéval is leszek több ?

Sok mindent kipróbáltam a fennt irt csodás módszerekböl, de egyik sem tartható hoszabb távon.


Aki otthon van gyerekkel házimunkával kerttel , s persze odafigyel arra hogy mit eszik , annak van elég pörgése egész nap, nem kell feltétlen még sportolnia is. Ha van egy kis szabadideje beülhet nyugodtan a barátnöivel egy moziba vagy amire a lelkének is szüksége van hogy a mindennapokból kilépjen.


DE!! Aki egész nap asztalnál ül, annak nem elég ha sétál haza annak kell a futás a bicaj stb.- S ha ugy tudja csak motiválni magát hogy szuper cuccokba teszi azt, az ö dolga.

Èn rendszeresen futok,mert a legolcsobb legegyszerübb mindenhol megoldható sport.:)Egyetlen befektetás egy jó kis Nike volt aki azóta is a legjobb barátom. Meg a leghüségesebb is :))


Az agyongyötört test legyen az túlzott torna (kiemelt inak) szolárium stb 40 fölött hozza meg "gyümölcsét ". Lássd Madonna Jessica Parker ..


Azt hiszem ha kicsomagolnánk pár öreg néniket a sok szoknyából meglepöen frisebb bört találnánk a ruha alatt, s a kor inkább csak az agyondolgozott inas napégette kezükön látszik.

Azzal meg egyáltalán nem értek egyet hogy a cikk irója lusta lenne.

20. Mocori (válaszként erre: 19. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 20:43
:)))
2010. dec. 17. 20:47

Gyerekek, szerintem még a sznob klubtagságnak is van értelme - azon túl, hogy valakinek bevételt jelent. Hisz valószínűleg, azért lesz valaki sznobizmusból egy klub tagja, mert jó érzéssel tölti el. Akkor meg már megérte! Ha meg még edz is néha...:)


A sportolásnak rengeteg előnye van. A túlzásba vitt sportolás árthat. De minden árthat, ha eltúlozzuk.

2010. dec. 17. 20:09

Én mozgás-párti vagyok. De nem mindig volt ez így!

Szülés után volt jelentős súlyfeleslegem (20 kg), amit leadtam, és nagyjából tartom is a súlyom.

A sport ellazít, kellemesen elfáraszt, igaz, én egyedül végzem, magányos futó vagyok és a súlyzózást dvd-zés közben szeretem. És erre nemcsak az alakom miatt van szükség, hanem a mozgás öröme miatt. Nekem, aki (kegyelem)hármass voltam tesiből!

A háztartási munkákat nagy elánnal végzem, a nagytakarítás napján nem edzek általában, de az más jellegű fáradtság, és másnap kívánom a tornát.

Nem értek egyet a cikkel!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook