Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elemes orrszívó van-e olyan hatékony, mint a porszívós? fórum

Elemes orrszívó van-e olyan hatékony, mint a porszívós? (tudásbázis kérdés)


25. beata21bea (válaszként erre: 23. - Zsanci79)
2010. dec. 16. 10:30
Köszönöm!
24. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Anikko)
2010. dec. 15. 17:01

15 hónaposan az én fiam is üvöltött, kénytelen voltam lefogni, szakszerűen, ahogy láttam, szegénykém nem is tudott kificánkolni.

De fél év múlva mikor megint trottyos lett, lám-lám nem sírt már a porszívó láttán. Igaz, kellett az is, hogy először én dugjam bele az orrom, de mostanra (2 éves) teljesen megbarátkozott vele. Szerintem ezek a dolgok is egyik pillanatról a másikra változnak:)

23. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2010. dec. 15. 16:57
Közel sincs olyan hatékony. Sőt! Nekem livinglab volt és szó szerint semmit nem szívott ki, még a víz szerű folyást sem.
22. Dézsa
2010. dec. 15. 11:33

Mi többféle elemeset is kipróbáltunk, azok között is van jobb és rosszabb is. Ha utazós a család, szerintem hasznos lehet...

De a porszívós a leghatékonyabb!!!

21. anikko (válaszként erre: 20. - Babszibobó)
2010. dec. 15. 11:12
Nekem alapból semmi baj a fülemmel, csak régen azért kellett szórni, mert ugye azok a szívók nem szívtak rendesen és ráment e fülemre. Milán is piszkálja a fülét amikor bújik egy foga, akkor a hideg ráz, hogy nem tán...
20. babszibobó (válaszként erre: 18. - Anikko)
2010. dec. 15. 10:35

Sajnos a fiam tőlem örökölte, sőt az orvosok még azt is mondták, minden gyerekem örökli majd, mert dominánsan öröklődő "hiba". így első perctől kezdve nagyon figyeltünk rá, mégis megtörtént, ráment nagyon a fülére...és a legrosszabb az volt, hogy fájni nem fájt neki és egy véletlen folytán vették észre a bajt...tavaly vették ki az orr-és garatmanduláit, azóta mondhatni csak szipogni szokott, igazán beteg nem volt, de a füle még azóta is csak javuló félben van!!!


Igen, inkább Én, mint az Orvos, régen mindig ezt mondogattuk neki is :-)

19. babszibobó (válaszként erre: 16. - Beata21bea)
2010. dec. 15. 10:31
Szerintem még jobb is valamivel :-), az áráról nem is beszélve :-)
18. anikko (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2010. dec. 15. 10:30

Én is attól félek a fülére megy, mert nekem sokat szúrták a fülem anno. Nem akarom ezt Milánnak.

Apa utálja még nagyon, hogy kínzom, és mindig azt mondom inkább én, mit a fülész!

17. anikko (válaszként erre: 14. - Lucusmanó)
2010. dec. 15. 10:29
a porszívó nem zavarja,sőt, azt szereti, még ennek ellenére, is, alig várja hogy bekapcsoljam amikor porszívózunk, mert segít abban is, tolja utánam :) csak amikor az orrszívót meglátja, mér menekül, meg sír. A szívem szakad meg!
2010. dec. 15. 10:28
Hát, ezek szerint a kézi szippancs hatékonysága egyenlő az elemesével.... csak az ára kevesebb !! Megpróbálok egy olyat! Köszönöm!
15. babszibobó (válaszként erre: 13. - Anikko)
2010. dec. 15. 10:26

Szia!

Kitartás, lassan rá fog jönni, hogy jó az neki!

Az 5 éves fiamnál mai napig használjuk, persze már fújja az orrát, viszont füles, így ha nagyon sűrű a váladék, mindenképp rásegítünk. Már Ő is magának "csinálja" két éves korától!!!(előtte úgy üvöltött, mint egy sakál)

14. Lucusmanó (válaszként erre: 13. - Anikko)
2010. dec. 15. 10:24

Kitartás. Már mi is elértünk oda kb 4 hónapja, hogy hozza a porszívót vagy kéri, és hát akkor nincs mit tenni, szívni kell. Vagy ha szólunk, hogy ki kellene porszívózni, már megy a pelenkázóhoz és rákészül a dolgokra. Úgyhogy tényleg van ilyen, csak hadd ismerkedjen vele.

Mondjuk nálunk úgy volt, hogy próbáltam hamar végezni, egy szimpadi mozdulattal bejelenteni, hoyg kész, ezzel máris kirángatod az esetleges sírásból és még amíg szív, odaadtam neki, hoyg az ujjával sipoltassa a tetejét. És így egy idő után már egyáltalán nem volt vészes az egész... Segít az is, ha letakarod a porszívót, hoyg ne legyen oylan hangos, mert az is zavarhatja...

13. anikko (válaszként erre: 11. - Lucusmanó)
2010. dec. 15. 10:20

tényleg? De jó, hallottam már mástól is egyszer de azt hittem kamu, ahogy Milán üvölt 15 hónaposan... mondom itt fél év múlva nem lesz változás. Rendszerint be is reked, és utána napokig fáj a torka és csak egyre rosszabb, amíg át nem esünk a holt ponton, hogy csökken a váladék, mert ugye az is ahogy megyünk ki belőle egyre sűrűbb, egyre nehezebben jön ki.

Na de akkor kíváncsian várom, hogy mikorra teszi magának oda :)

12. babszibobó (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2010. dec. 15. 10:19

Én a táskában kis kézi klasszikus orrszívót hordok, ami olyan szippancsos, nagyon jól szív akkor, ha szívás közben a másik orrlyukat befogod!!!

Bár nem árt szétnézni, hogy melyik veszi meg belőle az ember, mert van amelyik gyenge gumis és az nem szippant akkorát!

11. Lucusmanó (válaszként erre: 9. - Anikko)
2010. dec. 15. 10:17
21 hónapos, de már maga teszi az orrához, én meg csak kapcsolom a porrszívót, ha arról van szó, vagy szívom.
10. Lucusmanó (válaszként erre: 7. - Beata21bea)
2010. dec. 15. 10:16

Persze. Nem a szádba megy, nyugi... :-P

Simán ki lehet, és ha nincs más megoldás, akkor ez van.

Erre én egy ötórás taknyos út során jöttem rá. Nincs mit tenni.

9. anikko (válaszként erre: 8. - Lucusmanó)
2010. dec. 15. 10:16

megszokta?? mennyi idős?

igen jól meg kell szívni, kell hozzá tüdő, de nem lehetetlen! :)

8. Lucusmanó (válaszként erre: 6. - Anikko)
2010. dec. 15. 10:15
persze üvöld, de nem lehet mit tenni... Sajnos. Mondjuk az enyém már megszokta...
7. beata21bea (válaszként erre: 5. - Lucusmanó)
2010. dec. 15. 10:11
Szívjam meg én? Hű... :-) Az infót köszi, hogy nem éri meg megvenni.
6. anikko (válaszként erre: 5. - Lucusmanó)
2010. dec. 15. 10:11
Na ezt akartam mondani, én volt h éjjel ha nem akartam zörögni szájjal szívtam, mondjuk apa így is felébredt, mert a gyerek ugyan úgy üvölt közben. :(
2010. dec. 15. 10:09

Szia!


Meg sem közelíti. Felesleges megvenni. Én is megvettem, egyszer próbálkoztam, és esélytelen. Inkább akkor vidd magaddal a porszívós orrszívót, és szívd meg erősen Te a másik végét. Még ez is jobb, mint az elemes.

4. beata21bea (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2010. dec. 15. 10:08
Köszi!
2010. dec. 15. 10:06

Szia!

Nekünk van és csak az enyhébb váladékozásra tudtam használni, igazi beteg-váladékos orrszívásra közel sem volt jó, de ez csak az én tapasztalatom :-(

2010. dec. 15. 10:03
Sajnos ebben az időben gondoltam rá, hogy a táskámba kellene egy elemeset rakni, mert a középső és a kicsim még nem tudnak orrot fújni... Tapasztalatok?
2010. dec. 15. 10:03
Elemes orrszívó van-e olyan hatékony, mint a porszívós?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook