Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretném a kenyeret kiiktatni az étkezésből, de imádom. Mivel lehetne helyettesíteni? fórum

Szeretném a kenyeret kiiktatni az étkezésből, de imádom. Mivel lehetne helyettesíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. ani001
2011. jan. 5. 13:01
Abonett, Pufi rizs, teljes kiőrlésű kenyerek
41. c0275abe94 (válaszként erre: 33. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 5. 12:51
jól hangzik a menü :)
40. c0275abe94 (válaszként erre: 1. - Carigaline)
2011. jan. 5. 12:46
Nem érdemes teljesen kiiktatni az étrendből, szüksége van rá a szervezetnek. Én orvosi felügyelet mellett 6 hónapos szigorú candida diétára kényszerültem, mert az elszaporodott bélgombák miatt már szinte minden elfogagysztott ételtől fájt a hasam. Ebben a 6 hónapban csak rizslisztből és kukoricalisztből készült termékeket ehettem (kenyérpótlóként). Nálam az abonett, a puffasztott rizs nagyon bevált, a diéta után pedig teljes kiörlésű rozskenyeret ettem. Nagyon finom.
39. fe9e12ede0 (válaszként erre: 28. - C1e9612cd3)
2010. dec. 19. 18:52

A WGA-val kapcsolatban pedig számos kutatás azt derítette ki, hogy ez csak úgy simán átjut a bélfalon, és más szervekben okoz galibát. Tehát ez nem a hüvelyesek felfújó hatása, vagy a gluténre jellemző emésztőszervi elváltózások tünetei közé sorolandók.

Ezen pár kutatás melyekból idézgettem, ezek olyan elméleteket boncolgatnak, hogy pl. a leptin háztartást borítják fel.... Mi történik ilyenkor? Hiába telnek a zsírpárnák, nem fog működni a leptin étvágysökkentő hatása. Inzulinként is hathat, ezek után az sem melepő, hogy ha a sejtek egy idő után már a valódi inzulinra sem fognak reagálni. Kifejthetik áldásos tevékenységüket a pajzsmirigyben is, akár más szervben.

Hogy pánikkeltés az egész, vagy vészharang kongatás, az nehéz eldönteni. De mint az előző hozzászólásban elemezgettem, a túlésésünk szempontjából nem mindegy. Hogy kinek lesz igaza, és ki téved, an legfeljebb úgy nyilvánul meg a valós életben, hogy majd ki kinek visz virágot a temetésére...

38. fe9e12ede0 (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2010. dec. 19. 18:30

Még a testoszteron e-magazinhoz hozzátennék egy gondolatot. Ők maguk nem állítják, hogy az szentírás amit leközölnek, és tetszik benne, hogy hangot adnak olyan nézeteknek is, melyek nem feltétlenül a fősodorba tartoznak. Ez elengedhetetelen, hisz e nélkül nem kerülnének napvilágra a forradailmian új felismerések. Az, hogy meg tudjuk különböztetni mely infók helyesek, vagy nem, az meg evolúciós szempontból a túlélésünk záloga. Itt van például egy cikk, ez nálam csaphatta volna le a biztosítékot.


[link]


De mielőtt azt mondanám, hogy az egész tesztoszteron nem ér semmit, végiggondoltam, hogy ha lesznek emberek, akik e cikk hatására úgy fogják gondolni, hogy a visceralis pocak az nem baj, akkor bizony több kárt okozott a cikk mint hasznot. A cikknek abban igaza van, hogy a versenyagár 1 számjegyű versenyagár testzsírszázalék nem feltétlen alapkövetelménye a fittségnek, de arról meg elfelej beszélni, hogy át is lehet esni a ló túloldalára, és bizony a hasi elhízás (mert ha tetszik, ha nem, a zsírszövet is endokrin szerv)

kibocsát interleukinokat, TNF -t és egyébb trutyit a véráramba, az pedig nem a kicsattanó egészség ismérve ugye...

37. Mari20
2010. dec. 16. 08:24

SZIA DRÁGA

kenyér helyett, tönkölybúzás élesztő nélküli kenyeret ajánlok, bio boltokban lehet kapni,

fél év alatt meg lehet szeretni....


az egészséges élet felé vezető egyik út ....


sok sikert MAri

36. c1e9612cd3 (válaszként erre: 35. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 16. 02:58
ez így van! De idő kell hozzá. Át kell, h álljon a szervezet is, meg az agy is!
35. fe9e12ede0 (válaszként erre: 32. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 02:58

Ehhez még hozzátenném, hogy valaha olyan csokifüggő voltam, hogy aki azt állította, hogy még tőlem is jobban függött, az hazudik :)

Magam meglepődem, hogy mennyire tud váltózni az ízlés annak függvényében, hogy miket ettem.

34. c1e9612cd3 (válaszként erre: 33. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 16. 02:57

ez jó is! :) Ma már én se nagyon kívánom a kenyeret, de nekem évekbe tellett elhagyni. Évek kellettek ahhoz, h a cukrot is ki tudjam iktatni, és a kenyér evést is. Viszont, mivel én is szeretem, azért reggelire vagy tk kenyér, vagy abonett, v bmi de biztos, h van.

Meg nemcsak szeretem, hanem igényli is a szervezetem!

33. fe9e12ede0 (válaszként erre: 32. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 02:47

Husit sem vetem meg. Mai ebédem fasírt volt, aminek a fele patizon (tök), fele meg disznóhúsból állt. (fokhagyma + fűszerek). Zabpehelyben panírozva. Ehhez köretnek párolt répa, pertezselyem, és cékla szeletek. Utána pár alma.


Másik étkezés pedig retek (még a fagy előtt szaggattam fel) leszelve gyuf avékony szeletekre, 2 főtt tojás, tartár, olíva bogyók, házisonka kockázva apró szeletekre, olívaolaj, lenolaj - salátának. Erre kerültek a metélő petrezselyem levelei.

Nasinak 1-1 marék aszalt datolya.

32. c1e9612cd3 (válaszként erre: 31. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 16. 02:39

persze, csak nem mindenki él el zöldségeken! Alapvetőleg nem vagyunk egyformák. Van, aki fehérje (értem itt a húst ezalatt most éppen) nélkül nem tud meglenni, van, aki zöldségek, gyümölcsök, és van, aki kenyeres, tésztás, stb. Ezt el kell fogadni.


Jó is az a Nap! :))) Nem volt hülye, aki kitalálta :)))

31. fe9e12ede0 (válaszként erre: 30. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 02:30

Így már érthető :)) Fotoszintézist meghagyom a növényeknek, bár a D vitamin szintézist nem vetem meg. Nem félek a napsugaraktól :)


De hát a zöldségek rosttartalmával ugyanúgy megdolgozik az emésztőrendszer. Bennük legalább nincsenek olyan jelentősen tripszin inhibítorok, mint például a szójában.

30. c1e9612cd3 (válaszként erre: 29. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 16. 02:22

a fotoszintézisre :)))

Pont az a lényege ezeknek a dolgoknak, h mivel mi nem tudjuk hasznosítani, lassítják a felszívódást, serkentik a bélmozgást, stb. Jah, és nem utolsó sorban, takarítják a bélfalat! Ami béldaganatok szempontjából nem mindegy!

29. fe9e12ede0 (válaszként erre: 27. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 02:10

Lektinek szempontjából még a hüvelyesek vannak ilyen sötéteten feltűnetve.


Vitaminok és nyomelemek ügyében én is a természetes forrást részesítem előnyben. Ezért jó ha van kiskerted, lehetőleg nem műtrágyázott földdel. (mert a műtrágya az csak a nitrogén, foszfor, kálium utánpótlást bizosítja....) Zöldségek/gyökérnövények szempontjából szinte mindent sikerült megtermelni. Ma még a hó alól kotoram ki a metélő petrezselyem zöldjét :)

Mióta hanyagolom a gabonákat, azóta tetemes mennyiségben fogyasztom a zöldségeket.


Gabonák magvaiban a fitátok megkötik ami hasznos, a rágcsálók tudják hasznosítani, az ember már nem annyira....


(bocsika, nem értem mire írtad, hogy nem áll jól a zöld szín)

28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 26. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 16. 02:00
ezzel az a baj, h mellékhatásként (mármint ennek a lektinnek a káros hatásaként) a hasmenést, a membrán zavarokat, stb. említik. Meg felszívódási zavarokat, meg, h nem tudjuk emészteni, puffadást, hasi fájdalmat, stb okoz. Ez pedig nem más, mint a coeliakia. Az pedig genetikus...
27. c1e9612cd3 (válaszként erre: 24. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 16. 01:58

cöliseknél még el is hiszem, h komoly probléma ez, de azért, ha ennyire utána olvastál, akkor azt is olvastad, h nem csak a gabonafélékben vannak iylen lektinek. Akkor ennyi erővel sokmindent nem szabad ennünk, mert hűha, nagy baj lesz.

Kezd az a meggyőződésem lenni, h lassan már fotoszintetizálni kell megtanulnunk az életbenmaradáshoz, mert időről időre valamire mindig ráhúzzák az okosok a vizel lepedőt.... Sajna nekem nem áll jól a zöld szín.....

És mint sokminden hasonló dolog, ez a lektines történet is eltúlzott, pánikkeltő húzás. De, hogy kinek, és mire jó ez....Már lassan nem lesz olyan élelmiszer alapanyag, amiről vki ne találná ki azt, h nem egészséges mégsem a fogyasztása.

A teljes kiörlésű gabonában pedig még mindig több a szervezetünk számára hasznos vitamin, ásványi anyag, mint az esetlegesen káros.... Tablettákon se akarok élni, uhogy inkább a természetes forrásokat választom a vitaminok, ásványi anyagok, és nyomelemek bevitelére.

Persze mindemellett a szélsőséges táplálkozás természetesen nem egészséges! Kell ez is, az is az egyensúlyhoz.

26. fe9e12ede0 (válaszként erre: 23. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 01:50
A coeliakiával kapcsolatban nincs mit tenni. Nem is hoztam fel mint témát. A WGA cikk épp azt hangsúlyozta, hogy a búzalektin az genetikától FÜGGETLENÜL mindenkinek odatesz.
2010. dec. 16. 01:42
Még az angolul nem beszélők kedvéért hozzáteszem, hogy a tanulmányban a paleolit étrendet hasonlították össze a diabetikus étrenddel 2-es típusú cukorbetegek kezelésében.
24. fe9e12ede0 (válaszként erre: 22. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 01:37

Nagyon helyes, én is szkeptikus vagok az információk forrásával. (ezért szoktam egy cikk végén felsorolt hivatkozásoat letöltögetni, amennyiben elérhetőek) Kérdés, hogy mit tekintünk hivatalosnak. Ajánlok ilyet. Cardiovascular Diabetology jó lesz? ( [link]


Tehát egy tanulmány:


[link]

23. c1e9612cd3 (válaszként erre: 22. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 01:33

jah, és a diabetes mellitusnak 2 formája van.... ebből az egyik abszolút nem gyógyítható, csak karbantartható megfelelő diétával, illetve megfelelő inzulinadagolással!

Hány olyan ember van, aki ilyen-olyan netre feltöltött állítólagosan tudományosan bizonyított háttere van az állításának! Pfffff..... Csak, ha odaállnál elé, h na, akkor nézzük a kontroll csoport, és a teszt csoport eredményet, semmit nem tudna eléd tenni....

A coeliakia pedig örökletes.

22. c1e9612cd3 (válaszként erre: 20. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 16. 01:18

hát ez az, h nem csak a CH mennyiségről való leszokás az, ami gondot okoz ilyenkor, hanem a pszichés függőség is, no meg sok esetben a hyperinzulinémia is..... És a pszichés dolog az valóban olyan, mint a drogról való leszokás....


Amúgy meg, olvastam én már olyan külföldi szerzőjű könyvet, amiben a léböjt kúra azon hasznos hatását, és a szervezet léböjtre való pozitív reakcióját taglalták, hogy még az AIDS-et is gyógyítja.... No comment....Ha ez így lenne, akkor nem lenne ennyi HIV fertőzött a világban, és már régen meglenne a gyógymód.

Számomra, ha nem tudományos lapban jelennek meg publikációk ezekről a dolgokról, akkor bizony hiteltelenek.

21. fe9e12ede0 (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 01:09

Ezt csak most vettem észre. Inkább ne általánosítsunk. Dietetikusok és orvosok között is akadnak olyanok, akik más véleményt hangoztatnak mint az átlag. Csak pár példa:


Diane Melisa Smith dietetikus szakértő, aki a saját szakmája aranyszabályaiba betegedett bele. Meg is gyógyult a vaskalapos dogmák megtagadása után.


[link]

[link]


Dr. Ben Balzer Ausztrál háziorvos szintén a saját bőrét vitte vásárra, ő sem tudta saját magát kikezelni. Sportolni hiába szeretett volna, 2 és fél éven át begyulladt Achiles nem tette lehetővé. 102 kilósan 37 évesen nagy bajban volt, és mint orvos tisztában volt az állapotával.


[link]

20. fe9e12ede0 (válaszként erre: 19. - C1e9612cd3)
2010. dec. 16. 00:38

Fokozatosság elve részedről érthető, csak hát olyan ezt betartani, mint a herroinról való leszoktatás esetén :)


Azért ajánlottam más alternatívát, a lenmagból készült melegszenyót. (abban található anyagokból a bélbacik legalább lingánt készítenek, az a kis cián ami található benne nem árt meg :)) ) Nekem az a véleményem, hogy itt nem kizárólag a CH mennyisége ami a függőséget okozza, hanem más.

Ezzel meg nekem van saját magamon megélt tapasztalatom.


Itt jön a képbe a WGA.


[link]


Na mármost amennyiben a WGA inzulin rezisztenciát is okoz, meg leptin rezisztenciát is, akkor ebben az esetben ezeknek a tüneteknek a felszámolása a fontosabb, a vércukor szint pedig rendeződik. (természetesen amennyiben van még elég működő béta sejt.....)

Tehát ebben az esetben ne szőrével (teljes kiőrlésű) gyógyítsuk a kutyaharapást. Dr. Mercola is ezt az álláspontot képviseli:


[link]


Ez a mondat biztos lecsapja Nálad a biztosítékot:


"Again, it's imperative to understand that if you have diabetes, you need to avoid sugar/fructose, grains (even organic, whole grains) and other starchy carbs like rice, potatoes and cereal, to get healthy. "


De hát ugye nem kötelező meggyógyulni. Hisz olyan fincsi a kenyérke.

19. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 15. 23:14

nézd, én benne dolgozok, jópár diabost, fogyókúrázót látok el, így látom a különbséget, és a vércukorszintre kifejtett hatását is.

Mivel én is szinte folyamatosan diétázok, soxor fogyasztok tk (nem sima korpás! amit te emlegetsz) pékárút, így magamon is tapasztalom a dolgokat. Tudom, saját tapasztalatból, h hirtelen megvonással, jön a farkaséhség. Pláne olyan embereknél, akik kifejezetten imádják a kenyeret. Aki nem, annak könnyű lemondania róla, de aki sokat fogyaszt, az csak fokozatosan tudja letenni. És egy idő után kialakul az, h a szervezet már nem igényli akkora mennyiségben, mint előtte (saját tapasztalat), és simán el tudja hagyni, illetve korlátozva tudja fogyasztani.

Ez pont olyan dolog, mint amikor a magas vérnyomásos kap vérnyomáscsökkentőt, és eleinte szédül, rosszul van a gyógyszer mellett. Hogyne lenne rosszul, amikor a szervezet hozzászokott a magas vérnyomáshoz, és most hirtelen lerántotta a gyógyszer normál szintre. Sokan ezért azt hiszik, h nekik az nem jó, ezért elhagyják a gyogyót...

De pont így van ez a diabosoknál is, amikor hozzászokott a szervezete a magas vércukorértékekhez, akkor bizony egy (jelzem, még mindig magas!) 8-as vércukrot is hyperglikémiának él meg, és szédül, rosszul van....

Ez ennyi.... Az emberi szervezet már csak ilyen. Könnyen hozzászokik még a rosszhoz is.

18. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Jnemargo58)
2010. dec. 15. 23:04

én semmi ilyesmit nem tapasztaltam a tk dolgokkal kapcs. Nálam az volt a nyitja a szorulás elkerülésének, h többször, kis adagokat ettem csak. Reggelire is max. 2 szelet tk kenyér (amikor éppen nem abonnettes korszakom van), tízóraira inkább gyümölcs, vagy joghurt, kefír, ebédre csak a főtt étel (kenyér, pékárú nélkül, ha lehet), uzsira szintén max. 2 szelet tk kenyér, és ha vacsira megéhezek akkor vagy sali, vagy 1-2 szelet sajt vmilyen sovány felvágottal.

Ha nagyobb adagokat, és ritkábban eszek, akkor nálam tök mindegy, h milyen pékárúval körítem, többször okoz szorulást, mint így.

2010. dec. 15. 20:22

[link]


Ők sem esznek kiflit, knédlit, nokedlit. Teljes kiőrlésűt sem! Mégsem betegek. Hirtelen halált csak balesetből ismerik, mikor valaki leesik a kókuszfáról, vagy megfullad... (meg gyilkosság)


Hogy milyen a vérképük? Ilyen:


[link]


Most távol álljon tőlem, útálom a bagót, nem védem a dohánzást, de őket még a 77-78% elterjedtségű dohányzás sem képes megtizedelni! Még ennek ellenére sincsenek szív és érrendszeri megbetegedésük. Se cukorbaj....

Sőt még 100 éves korukban is akad köztük aktív...

2010. dec. 15. 19:59

kifli?

zsemle?

knédli?

2010. dec. 15. 19:55
egyél csak kenyeret
14. fe9e12ede0 (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2010. dec. 15. 19:55

Jó, akkor hagyjuk a teszto magazint, de nem a glutén ellenesség miatt idéztem a cikket, hanem a nutrition facts-os összehasnonlítás miatt. Azt pedig fenntartom.

Mi Neked a hivatalos hely? Az a gáz, hogy már pár évtizede köztudott dolgok ezek, csak valahogy nem értesülünk róluk. De idézek párat (ezek pár éves kutatások), ez elég hivatalos?


[link]

[link]

[link]

2010. dec. 15. 19:32

A teljes kiőrlésű kenyérrel kapcsolatban nekem sem legjobb a tapasztalatom, különösen, hogy van benne korpa. Nálam igencsak szorulást okozott, de úgy, hogy gazdagíthattam vele az aranykészleteimet (aranyér), mire düledező szemmel megszabadultam tőle néhány napi fogyasztás után.

Le is tettem örökre. Bár lehet, hogy ezt is embere válogatja.

Talán nevetséges amit most írok, de az jutott utána az eszembe, hogy amikor még kismalacokat hízlaltunk, és ment a hasuk, akkor mindig korpás ételt kellett nekik adni, hogy fogja meg a hasukat. Arra remekül be is vált.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook