Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes melletti munkavégzés fórum

Gyes melletti munkavégzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2017. júl. 9. 21:48

Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kérni!Most tölti kislányom a 2 évet,gyes alatt nem maradnéj itthin visszamennék dolgozni,de a munkáltatóm csak 4 órában vesz vissza.Ha felmondanék és másik munkahelyen teljes munkaidöben 8 órában dolgoznék akkor a gyes ugyanúgy jár kislányom 3 éves koráig és azt leadóztatják?

Előre is köszönöm

163. rbéla
2012. nov. 13. 17:59
A lányom már 3-ik hónapja,hogy beadta a GYES iránti igényét, de eddig egy fillért sem kapott. Érdeklődésre ill.reklamációra az a válasz,hogy legyen türelemmel,majd visszamenőlegesen megkpja.De elfogyott már a türelem és pénz sincs, mit lehet tenni?
162. lavazza
2012. szept. 10. 12:58
Sziasztok! A lányom májusban múlt 3 éves, ám mivel tartós beteg (asztmás), így emelt családit kapok és hosszabbított Gyes-en vagyok. Most szeptembertől már oviba jár a lányom, én pedig munkát keresek. A hosszabbított Gyes-t írjam be az önéletrajzomba? Jelent ez a fajta GYES valamilyen kedvezményt a munkáltató számára, amiért mondjuk szívesen alkalmazna? Vagy emiatt eleve hátrányból indulok? :(
161. itimi78
2012. jún. 30. 10:42
Valaki véletlenül nem tudna felvilágositást adni,hogyha én gyes-en vagyok az ikreimmel(5 évesek)és heti 20 órába vagyok bejelentve,akkor a munkáltatóm fizet-e utánnam járulékokat(tb,nyugdijjárulék...)? Mert a legjobb tudomásom szerint a gyes-ből már ezeket levonják.
160. itimi78 (válaszként erre: 159. - Garfield6)
2012. jún. 30. 10:35
Szia.Nem kell szólnod a munkahelyeden.Ha nem tudnak részmunkaidős poziciót biztositani,akkor semmi közük hozzá.Ez olyan,mintha másodállásod lenne.
2012. jún. 5. 12:09

Gyes mellett alkalmi munka?

Tudom, hogy hivatalosan 30 órát lehet dolgozni hetente, de alkalmi munkánál, ez hogy van? Tehát hetente egyszer-kétszer elmennék mondjuk idénymunkára, vagy felszolgálni?Akkor az a lényeg, hogy ezek időtartama ne haladja meg a 30 órát? Van rendes munkahelyem még, ahonnan eljöttem szülni, de felszámolás alatt van, így nem tudom, gyes mellett simán csinálhatok még egyéb munkát is, a még folyamatban lévő munkahelyem( csak papíron már végül is) ebbe nem szólhat bele? Ha elmegyek alkalmilag dolgozni, kell szólnom a munkaügyinek, vagy nem?

158. smumika
2012. jan. 24. 18:18
Sziasztok egy kérdésem volna tartosan beteg gyerek mellett vagyok gyesen de gyes mellet erre a közmunkaprogramba részt vehetek e valaki nem tudja ??Mert munkahelyet itt nem tudok találni ezen a környéken hogy helyben is legyek ha bármi van meg csak 6 orába lehet dolgozni ugy tudom .Aközmunkaprogramba van 4 orás is talán ott el tudnék helyezkedni az a kis pénz is jo volna mert a férjem is most munkanélküli!
2012. jan. 6. 15:25

sziasztok.


Gyes mellett hány órát lehet dolgozni 2 éves gyerkőc mellett?

156. Violett09 (válaszként erre: 155. - Szücsbeáta)
2011. szept. 28. 17:52

Szia!

Én úgy tudom, hogy lehet mellette otthon végezhető munkát vállalni, de biztosat egy munkaügyi szakértőtől tudhatsz meg. Viszont én is otthon végezhető munkát keresek,de olyat eddig még nem találtam, ami valós lenne. Ha tud valaki ebben segíteni, nagyon megköszönném.

2011. szept. 26. 13:46
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy ha engem vissza vesz a munkáltatóm, gyes mellett heti 30 órában, akkor az mellett lehet-e otthon végezhető munkát folytatni. kérem segítsenek! Sürgős lenne. Köszönöm
2011. márc. 30. 13:48
Sziasztok!Gyes mellett megyek vissza dolgozni,jelenleg a felgyülemlett szabadságomat töltöm (kb 40 nap),ténylegesen májusban állok majd munkába.Kérdésem az lenne,hogy a tavalyi és azelőtti szabadságot szintén 6 órában számolják el vagy pedig 8 órában,hiszen azok régi szabik.Kérem segítsetek.Köszönöm
2011. márc. 26. 20:26

lehet nem jó helyen járok, de ha valaki jártas, légyszi segitsen.

Ápr. 15. -től gyesen vagyok/ leszek. Jelenleg van munkahelyem, de napi 4 órába NEM ide megyek vissza dolgozni.

Másodállásba megtehetem, hogy más munkahelyre megyek? Ha nem jelent be az illető, milyen papírt kell írni, hogy az ellenőr ne büntessen meg? Alkalmi, próbaidős szerződést?

Nekem van e teendőm?

Köszike

152. cony4
2011. márc. 7. 17:04

Még nem igényletem meg.Április 23.-ától járna a gyes, azt mondták elég ha majd márc. végén megyek intézni,mert gyorsan fog pörögni a dolog.Legalábbis náluk ez a helyzet.De ez helyi sajátosság, lehet máshol már hónapokkal előbb menni kell.

Én áprilistól szabin leszek, tehát elméletileg onnantól dolgozom.A fizetés nélküli szabim onnan kezdve szakad meg.Erről a munkáltató adott egy igazolást.

151. encike 2 (válaszként erre: 150. - Cony4)
2011. márc. 3. 18:36

az anyasági akkor jár majd, ha 3. évet tölti a kicsim.

Te megigényelted már a gyest?

én most töltöttem ki, de a sima gyest.

Van munkáltatód? Nekem igen. Tőle engedélyeztetenem kell a fizetésnélküli szabit?

150. cony4
2011. febr. 27. 11:54
Szia Encike.Én már felhívtam az illetékes MÁK-ot, és szépen felvilágosítottak.Úgy ahogy te én is áprilisban(akkor tölti a 2-őt) lennék gyesen a kisebbik gyerekemmel, de felvilágosítottak, hogy érdemesebb a tartós beteg gyerekre kérni a gyest, mert vele 8 órában lehet dolgozni, úgy hogy közben a gyes összegét is kapom.Ha a kicsire kérném, mellette csak 6 órában dolgozhatnék, az meg nekem nem lenne jó.Szerintem neked is érdemesebb a tarós beteg kisgyerekedre kérni a gyest ápr. 15.-étől.Hogy az anyaságival mi a teendő azt nem tudom.Nem lehetsz anyaságin úgy hogy kapod a gyest is ?Ezt tényleg a MÁK-nál kell megkérdezni.Nehogy veszni hagyd ami járna!!!
149. encike 2 (válaszként erre: 149. - Cony4)
2011. febr. 26. 13:11

sziasztok!

Mi is tartósan betegek vagyunk, ekcéma. Pont mult héten lett meghosszabbitva még egy évig.

Jelenleg gyeden vagyok a 3. babámmal, de ápr. 15.-től gyesen leszek.

Ezek szerint, ha a sima gyest lemondom és a tartós gyesre megyek, akkor napi 8 órában is dolgozhatok?

3 gyerkőcre majd járni fog a főállású anyasági. E mellett is heti 30 órában lehet dolgozni. Akkor nekem érdemesebb lenne tartós gyesen maradni, mig jár,

Ha lejár a gyes utána nem tudjátok mi a teendő, hogy anyaságira jöjjek? Próbálok én is tudakolodni még.


Köszi a segitségeket!

148. zsanci79 (válaszként erre: 147. - Cony4)
2011. febr. 25. 10:34

Ismerős a háborgásod, nagyon :))))

Anyámtól anno megkérdezték a nyugdíj igazgatóságnál, hogy honnan gondolta, hogy jár neki a korkedvezményre jogosító szolgálati idő? Hát mer' a lányom kinyomozta bakker.....

A lényeg, hogy megoldódik a kéréds.

Nemtudom mi a baja, a gyerkőcnek, mindenesetre jó egészséget Nektek!

147. cony4
2011. febr. 25. 10:12
Zsancinak írnám.Felhívtam a Máknál dolgozó ismerősömet.Azt mondja tartós beteg gyereknél most is lehet korlátlanul dolgozni és így is jár a gyes.Lehet tényleg a munkahelyemen néznek el nagyon valamit a rendeletben.Jövőhéten megyünk be személyesen az illetékes Mákhoz, és akkor kiderül.Ha jár akkor mostmár intézni kell hogy folyamatos legyen.Azért eszméletlen hogy ezt úgykell kinyomozni.Az meg még idegesítőbb, hogy az illetékesek meg egyszerűen nem képesek felvenni azt a rohadt telefont.Nem tudom miért kell ezt megengedni.Nem mindenkinek van lehetősége 3-4-szer elmenni intézkedni.Merthát ugye ez is kell nekik meg az a papír is hiányzik....Csúnyát nem írok bár tudnék...
146. zsanci79 (válaszként erre: 144. - Cony4)
2011. febr. 24. 16:30

Az f@sza! Persze ezt nem hangoztatják. valamiből persze ki kell fizetni a jól megalkotott SZJA törvényük miatt a bérkompenzációt.....

Akkor az előttem szólónak is igaza lesz még a végén, hogy csak 4 órás munka lesz a 6-ból.

145. cony4
2011. febr. 24. 13:54
Akkor gondolom megint változott az általad iderakott rendelet.Ezt mát nem lehet követni...
144. cony4
2011. febr. 24. 13:53

Zsanci köszönön az utánajárást.De én állami cégnél dolgozom, és nem akarnak átvágni vagy ilyesmi.Pár napja kapták meg a legújabb erre vonatkozó törvényt, és már megkapták hozzá a magyarázatot is.És ez a helyzet sajnos.Azért még utánajárok máshol is, hogy biztos-e.Természetesen nem bízom csak rájuk.

Mégegyszer köszi

143. zsanci79 (válaszként erre: 142. - Zsanci79)
2011. febr. 24. 10:46

Na meg is találtam, nincs igaza a munkahelyednek, szerintem vidd be a törvényt, vagy vegyék már elő.


359/2010. (XII. 30.) Korm. rendelet a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény végrehajtásáról szóló 223/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet, valamint az egyes szociális tárgyú kormányrendeletek módosításáról szóló 140/2010. (IV. 28.) Korm. rendelet módosításáról



"75. § A Cst. 21. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:


„21. § (1) A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt, az örökbefogadó szülőt a 20/B. § szerinti esetben, továbbá a kiskorú szülő gyermekének gyámját - kereső tevékenységet


a) a gyermek egyéves koráig nem folytathat,


b) a gyermek egyéves kora után heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik,


c) a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat,


d) ikergyermekek esetében a gyermekek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat azzal a megkötéssel, hogy a gyermekgondozási segélyben részesülő személy ikrek esetében egy gyermek után jogosult a gyermekgondozási segélyre.


(2) A kiskorú szülő gyermekének gyermekgondozási segélyben részesülő gyámja időkorlátozás nélkül folytathat kereső tevékenységet.”

142. zsanci79 (válaszként erre: 139. - Cony4)
2011. febr. 24. 10:08

"A törvény kivételt is teremt, mert a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek gondozását ellátó jogosult a gyermekgondozási segély mellett - a gyermek egyéves korától - a napi munkaidő-keretre vonatkozó korlátozás nélkül végezhet munkát, valamint az ikrek utáni gyermekgondozási segély teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár, azonban a törvény értelmében csak egy gyermek után."


Szerintem meg kéne nézni konkrétan a törvényt, mert én is így emlékeztem, hogy tartósan beteg gyermek esetén nincs korlátozva heti 30 órára a munkavégzés.

2011. febr. 24. 10:08
A gyesem meg 1 év mulva jár le addig dolgozni kell:(
140. e07aa834c4 (válaszként erre: 137. - Zsanci79)
2011. febr. 24. 10:06
Én is a jogaimat hangoztattam...ezért ő határozottan kijelentette nem mond fel vagy megyek 4 órába dolgozni 35-ezerért vagy én mondok fel,mivel már várnak egybíztos,korrekt munkahelyre hónapok óta nem variálhatok,kekeckedhetek,mert az csak időhuzás lenne,így el kell fogadjak mindent külömben a másik helyen is megunják a sok várakozást aztán két szék közül a földre pottyanok s se munkám se pénzem nem lesz...ha nem mond fel tényleg nincs választásom:(
139. cony4
2011. febr. 24. 09:37
Már felhomályosítottak a munkahelyemen.Lényeg csak hat órás munkánál jár a 3 évet be nem töltött gyerek után a gyes, de az után is csak addig, amíg el nem kezdi a bölcsit. Klassz.És tartós beteg után is csak 6 órás munkánál.Nálam ez megoldhatatlan, mivel 24-72-es munkarendben fogok melózni.Ígyhát nincsmit tenni lemondok a gyesről.Ki van ez találva
138. f303be5590 (válaszként erre: 121. - 23443e225c)
2011. febr. 24. 08:11
ha 2010-es vagy korábbi a szerződés akkor igen
137. zsanci79 (válaszként erre: 136. - E07aa834c4)
2011. febr. 23. 17:59

Ne hagyd magad, mert ezt így nem lehet!

Én tavaly pont ilyeneket kérdeztem egy munkajogásztól.

A gyes letelte után ki kell adják a szabijaid, és utána még 30 napig védett vagy, addig nem rúghatnak ki!!!!!

Én biztos semmilyen közös megegyezésbe nem mennék bele, ha nem tetszenek neki a jogszabályi feltételek, akkor mondjon fel Ő neked! Hát azért álljon már meg a világ egy kicsit, nem mindent csinálhat ám kénye kedve szerint a munkáltató. Ja és ha nem tetszik neki, lehet a munkaügyi bírósághoz is fordulni, úgyis neked van igazad, és minden költség amúgy is őt terheli. De eddig nem kell eljutni.


Amúgy meg tényleg 6 órában lehet dolgozni mellette, tavaly még lehetett 8 órát is, én is úgy vagyok, még március 31-ig lehet 8 órát dolgozni mellette, annak a 2010-ben így kezdte. Utána már csak 6 órában.

Amúgy meg a gyes folyósítása alatt ha dolgozol, tehát a gyereked 2 éves korától 3 éves koráig mostmár csak 6 vagy 4 órában, akkor az idő alatt is védett vagy, nem rúghat ki, csak a gyes letelte után 30 nappal.

Kérdezz csak meg szakembert bátran!

Én biztos hogy jogszabállyal a kezembe mennék oda hozzá, hát ne nézzen már hülyének!

Nem értem miért kéne neked felmondanod? Ez hülyeség! Rúgjon ki Ő, ha nem fogadod el a feltételeket. Pl. nem fizet bérletpénzt, meg ilyenek. Meg milyen jogon vonna Ő le 20 ezret?

Ha meg ezt megcsinálná én biztos rá küldeném a munkaügyi ellenőröket, ezt is megmondanám neki, és akkor észbe kapna! Nem szabad hagyni magad, ha már így is úgy is meg fog szűnni a munkahelyed.

2011. febr. 23. 16:26
Mult héten jártam utána.A röhely...kedves munkáltatóm 4 órába Budapesten dolgoztatna 35 ezer ft-ért!viszont pestig a bérletem 15 ezer,budapesten szerintem ugyanennyi magyarán 5 ezer ft-ért utazzak 2 órát és dolgozzak 4-et...ezek után azt mondja vagy felmondok vagy a felgyült szabipénzemből 20 ezret levon és megírjuk a közös megeggyezéses munkamegszüntetést...mert ugye ha én mondok fel munkanélkülire se mehetek a gyes letelte után.Hajrá anyukák ennyit a korrekt munkáltatókról és a kismamák munkalehetőségéről...!
135. e07aa834c4 (válaszként erre: 130. - BRIGI0906)
2011. febr. 23. 16:20
Jelenlegi azaz 2011-es jogállás szerint napi 4 órába lehetséges a munkavállalás:(a 2010-es évben még 6 órába lehetett idén csak 4 órában,ami az interneten információ van a 6 órás munkavégzésről csak kérelemként van beterjesztve az államnak de nincs elfogadva.Sajnos ez van:(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook