Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogyan készítitek a karácsonyi kacsához a narancsöntetet? fórum

Ti hogyan készítitek a karácsonyi kacsához a narancsöntetet? (tudásbázis kérdés)


8. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - 44d5abb30c)
2011. júl. 12. 16:24

eredeti francia cointreu-t használtam, a narancslekvár valamilyen bio cucc volt, és az akkor még kaiser'snek hívott árkádbeli boltban vettem, de ez most mar interspar és eléggé lepusztult a választéka.


cointreu-t lehet neten rendelni, narancslekvárt meg sok helyen kapni, bár én abból is francia importot vettem, bio-t, ha jól emlékszem, a vásárcsarnokban.

2011. júl. 12. 16:16

Ez nagyon klassz, köszi!:D

Milyen likőrt és lekvárt használtál?? Boltit vettél?

Lehet egyáltalán kapni, nem volt nehéz beszerezni??

2011. júl. 12. 12:55

én ezt csináltam meg két évvel ezelőtt:


[link]


eszméletlen sikert aratott :)

2011. júl. 12. 12:53

Nagyon jól hangzik. Azthiszem most karácsonykor kifogom próbálni:) Még soha nem készítettem ilyet:)

Köszönöm, hogy leírtad a készítését!:)


Legyen szép napod!

4. 44d5abb30c (válaszként erre: 3. - Szöszi71)
2011. júl. 12. 12:30

A megmosott bébipulykáról mindenhol lefejtem a bőrt úgy, hogy ne szakadjon el, hanem vissza lehessen rá teljesen hajtani. A combokból fogóval kihúzom a vastag inakat és a mellel együtt mindkettő húsát késsel hosszan bevagdosom (bőrt nem!). Az egész pulykát jól bedörzsölöm sóval és pulykafűzser keverékkekkel bőr alatt és a bőrön egyaránt. A bevagdosásokba, és a bőr alá kockára vágott szalonnát és szeletelt almát nyomkodok (amilyen sokat csak lehet). A pulyka üreges belsejét is teljesen-, kibuggyanásig megtöltöm almával, szalonnával és egészben hagyott, de lehéjazott nyers gesztenyékkel. A pulykát szeletelt alma és gesztenyeágyra fektetem a tepsiben, meglocsolom olajjal és alufóliával jól beborítom. Kb. 200 fokon annyi órán át sütöm, ahány kilós a pulyka (bébipulyka kb. 4-5 kg, tehát összesen kb. 4-5 órát kell sütni). Amikor már puha a hús, leveszem az alufóliát, és piros ropogós bőrig sütöm tovább.

Az egészben vásárolt gesztenyét héjazás előtt érdemes vízbe áztatni, hogy megpuhuljon. A héjazás elég nehéz munka, mert a gesztenye kemény. Van egy kis vékony, barna héja is a kemény héj alatt, amit a nyers gesztenyéről elég nehéz leszedni. Ezt ha nem sikerül leszedni, rajta lehet hagyni, mert a pulyka mellett az almalében lefő róla.

A pulyka alá nem kell vizet tenni, mert az elfővő alma levében párlódik puhára a húsa, ettől lesz olyan páratlanul finom zamatú. A szalonna zsírjában pedig megsül, az alamlében megfőtt gesztenye íze teszi rá a koronát erre a fenséges kompozícióra!

Mi krumplipürével és kétféle párolt káposztával szoktuk enni (fehér, lila káposzta).

;o)

2011. júl. 12. 09:54

Szia!


Hogyan készíted el a pulykát?

Nagyon jól hangzik amit leírtál:)

2011. júl. 9. 00:24

És a kacsát hogyan készíted el?? Simán megsütöd?

Felvettem a fórumot, remélem jönnek a receptek..:))


Mi almás-gesztenyés-szalonnás pulykát szoktunk sütni Karácsonyra. Az is isteni!:P

2010. dec. 14. 13:28
Szeretnék tanácsokat a narancsos kacsa öntetéhez. Én még soha nem csináltam, így azok leírását várom akiknek már bevált receptjük van rá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook