Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jeges mellékút fórum

Jeges mellékút (beszélgetős fórum)

27. 3232b7bb0b (válaszként erre: 26. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 13:38
Mert arra is épül. :(
26. hajnalfény73 (válaszként erre: 25. - 3232b7bb0b)
2010. dec. 14. 13:35
Mintha minden arra épülne, hogy büntetni tudjanak. Nehezítik az emberek dolgát.
25. 3232b7bb0b (válaszként erre: 24. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 13:33
Igen, nem rakhatsz le semmit a házad elé. Mi 2 éve nyáron építkeztünk és a nagykapun nem fért be a teherautó, de mivel a kapu elé nem lehet pakolni a sódert, stb, muszáj volt betalicskázni.....nagyon durva!!!!!!!
2010. dec. 14. 13:28

Nevetséges, hogy amikor a járdát takarítani kell, akkor az ott élő a felelelős.

Viszont minket már régebben büntettek meg azért, mert sódert hozattunk egy régebbi házhoz, ahol laktunk, mivel járdát akartunk csináltatni.

Oda borították le, de már a közterületes ott is volt a büntetéssel.

Nagy nehezen kijártuk azt, hogy ad határidőt mire be kell hordani a telekre.

Nevetséges volt, mert a járdát sem nekünk kellett volna építeni, hanem önkormányzatnak, helyettük csináltuk meg és akkor csak nehezítették a munkát, hogy a telekről kellett kihordani a betont...

2010. dec. 14. 13:25
Igen, sajnos ez megy minden területen:(
22. 3232b7bb0b (válaszként erre: 20. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 13:24
bérelj fel valakit, aki készenlétben áll ilyen esetekre. MEG KELL OLDANOD!!!!!! :) NEKIK NEM KELL MEGOLDANIUK SEMMIT!!! :(
21. 3232b7bb0b (válaszként erre: 17. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 13:22
Így van. Jégen tök mindegy mit csinálsz, tök mindegy, milyen gumi van a kocsin, tök mindegy a rutin, minden mindegy, csúszik és pont. Ilyenkor szokott az jönni, hogy amíg nem követel ember életet a dolog, addig úgyse tesznek semmit. Utána lesz egy látszat cselekvés, aztán megint semmit nem fognak tenni ez ellen. Nekik aztán mindegy, hogy egyel több vagy kevesebb! :(
2010. dec. 14. 13:22

Az a gáz, hogy ha a járdátat nem takarítod el, akkor meg téged büntetnek meg.

Reggel el mész dolgozni, napközben esik az ónos eső, nincs otthon senki, aki takarítani tudná, vagy leszórni és ha akkor elesik valaki, akkor te vagy a felelős.

De bezzeg önkormányzati utcára ez nem vonatkozik....

2010. dec. 14. 13:21
Akkor a gyalogost is megbüntetik, mert elesett a jeges úton és szétütötte a fejét?
2010. dec. 14. 13:20
Ahogy ismerem a mostani helyzetet, ne üljön kocsiba,mondanák az okosok.
2010. dec. 14. 13:19

Egy jeges úton, dombról lefelé, centiről-centire haladva hogy kéne vezetni??

Sajnos a jég az csúszik...akár 5-el megy akkor is, viszi az autót és irányíthatlan.

2010. dec. 14. 13:16
Akkor sajnos a vezető a hibás, mert nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett. :(
2010. dec. 14. 13:13

Tudom sajnos.

De most csak egy autó tört össze...de ha bárki elesik és bevágja úgy a fejét, hogy komoly sérülése lesz??

Mivel a dombról lefelé menet csúszkál rendesen és itt nincsenek járdák sem amúgy.

Vagy tényleg jönnek haza a gyerekek és egy irányíthatlan autó elüti őket....Bele gondolni is rossz!!!

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 13:10

Az önkormányzat tulajdona, tehát neki kellene gondoskodni a takarításról is, jó gazda módjára.

Ha belegondolok pl.van egy kertesházam, azt bérbe adom,a telkemen lévő fa kidől az utcán álló kocsira, a kárt nekem kell rendezni, és nem annak akinek kiadtam a házam.

Egyébként tudom naiv logika, a végtelenségig hárítanak. Nekünk csak kötelességeink vannak, jogaink nincsenek. :(

2010. dec. 14. 13:09

Jópofák...ne közlekedjen addig az ember...

Nem azért fizetjük a rengeteg adót, hogy azért cserébe kapjunk is valamit?

Egyszer a férjem megkérdezte, hogy miért kell a gépjármű adót fizetni? Mire megy ez a pénz? Hová kerül?

Erre az ügyintéző annyit mondott, hogy semmi köze hozzá...na szép.

2010. dec. 14. 13:07
Ezek azok a dolgok, amikre mi egyszerű halandók nem fogunk soha választ kapni! :S
11. 3232b7bb0b (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2010. dec. 14. 13:07

Igen, mondjuk nálunk ez nem kivitelezhető, mert párom maszek gázszerelő...

meghát ha folyamatosan elveszik a buszokat, vonatokat, akkor hogy????

2010. dec. 14. 13:06
Ne is mondjátok! Én az önkormányzatnál dolgoztam (olyan lóti-futiként) és akinek a feladata lett volna a havat eltakarítani, úgy gondolta hogy csak a főutat kell. És belecsúszott a céges kocsijával az én autómba a parkolóban. Jó, "rendes" volt mert jött és bocsánatot kért, meg ő fuvarozott a munkahelyre amíg szerelőnél volt a kocsim, DE miért vállalja el, ha nem csinálja meg a dolgát rendesen?
9. 3232b7bb0b (válaszként erre: 7. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 13:04
Igen, tudom! Ez nem fog változni. Fizetni senki nem akar! Vagy elismerni a felelősségét! Pedig sokkal szimpatikusabb lenne és jobban működne sok minden, pláne olyan magas szinteken!
2010. dec. 14. 13:04
Sajnos ilyen esetben nincs felelős, vagyis mondják, hogy aki teheti nem menjen kocsival...
2010. dec. 14. 13:01
Tudod az bosszant, hogy olyan ügyesen tudnak rögtön hárítani.
6. 3232b7bb0b (válaszként erre: 4. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 12:58
Igen. Én azt tudom miylen, amikor elveszti az ember az uralmát az autó fölött. Anno párommal egy felüljárón lassítás közben a jég megdobott (nem mentünk már 50-nel sem-felfelé, mert tudtuk, hogy jobbra fogunk kanyarodni rajta és meg kellett álljunk) és az út elválasztó betonra rávágódtunk és fullra összetörtük a kocsi bal elejét! Kb. mint párod.
5. 3232b7bb0b (válaszként erre: 3. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 12:56
Úgy, ahogy mondod! De ez ellen sajnos nem tudsz tenni vagy ha igen, iszonyatosan nehezen és nagyon nagyon sok idődbe, fáradtságodba és ne adj Isten pénzedbe kerülne!
4. hajnalfény73 (válaszként erre: 2. - 3232b7bb0b)
2010. dec. 14. 12:55

Nagyon durva. Csoda, hogy még nem történt ott is baleset.

Bele sem merek gondolni, hogy a kislányom jön haza az iskolából és egy autó a dombról lefelé csúszva, mivel irányíthatlan az autója elüti......

2010. dec. 14. 12:54
Egyre jobban az az érzésem, hogy nekünk, állampolgároknak csak fizetni van jogunk és kussolni.
2. 3232b7bb0b (válaszként erre: 1. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 12:53

Szia!


Ez sajnos így van! Mi egy térnél lakunk, amit tavaly még néha-néha takarítottak, de idén egyszer sem tolták el a havat, vastag jég az egész. Ide járnak játszani az ovisok és naponta több 100 ember halad át a téren, mert erre járnak az iskolások is. A hótolók felénk rendszeresen felemelt lapáttal járnak, kérdem én, ha már úgyis fogy a benzin, nem lehetne lerakni azt a lapátot, hogy toljon is????? Nem értem én ezt..

A lányom egy éves, a járdákat nem takarítják, az úton tolni nem lehet a kocsit, de így sajnos a járdán sem. Bezzeg ha mi nem takarítanánk le a járdát, tuti valaki itt zakózna el és jól megbüntetnének! Embertelen amit művelnek!!

2010. dec. 14. 12:46

Sziasztok!

Kérdésem lenne, szerintetek ki a felelős?

Az utcánkban reggelre tiszta jégpáncél lett az út. Mellékúton lakunk, majdnem egy domb tetején.

Tegnap a férjem csak csúszott tovább a jeges úton és neki csúszott egy beton padkának, az autó eleje össze tört. Az önkormányzat hárít, ők nem felelősek.

Kiadták az utak tisztítását egy cégnek. A cég azt mondja, hogy nincs pénzük, így csak a főútvonalakat kell takarítaniuk, a mellékútra nem terjed ki a kötelezettségük.

Ha elesik valaki a jeges úton lefelé közlekedve, akkor is mindenki mossa a kezét és nincs felelős??


Bezzeg ha a járda nincs eltakarítva, jégmentesítve, akkor jön a büntetés.

Mert a ház tulajának a kötelezettsége.

Ha viszont ki tesz valaki mondjuk sódert, akkor megbüntetik, mert önkormányzati terület.

Most akkor hogy is van?? Ha a ház lakójának van kötelezettsége, akkor tudnak büntetni. De ha az önkormányzatnak kéne tennie valamit, a beszedett adó után tenni is valamit, akkor neki nincs kötelezettsége.


Szerintetek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook