Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakcímkártya nélküli kijelentés.... fórum

Lakcímkártya nélküli kijelentés.... (beszélgetős fórum)

13. geridina (válaszként erre: 12. - Joel30)
2011. márc. 4. 18:29

Bemész az okmányirodára, ha nincs helyben, akkor az önkormányzathoz, megmondod, hogy megvettétek a házat, és megkéred, nézzék meg, be van e valaki jelentkezve, mert mondjuk hozzátok mennek a levelei. A népességes programban megnézi az ügyintéző, és megmondja, hogy igen vagy nem. A személyes adatok védelméről szóló törvény szerint nem lehet adatokat kiadni, de ilyen esetben ezt megteheti, mivel érintett vagy. Amúgy pedig másik törvény szerint, ha nem tiltotta le az emberke az adatai kiadását, akkor is ki lehet adni.

A nagyobb gond ott van, ha nem tudjátok, hogy hol lakik a régi tulaj. Elég tudni biztosan a várost, ahol él, és akkor az ügyintéző elküldi annak a városnak az ügyintézőjének a megkeresést, hogy idézze be az emberkét, hogy miért nem jelentkezett ki. Nekem most volt fél éve egy ilyen esetem, és megjött a válasz a másik városból, hogy beidézte, és egyúttal be is jelentkezett ott az emberke. Úgyhogy megoldódott.

12. Joel30
2011. márc. 4. 17:53
A kijelentkeztetés nem könnyű. Én is vásároltam 1 ingatlant és szerettem volna ha csak 2-en a párommal legyünk oda bejelentve. De még nem tudtam elintézni. Mivel nekem kell megmondani kiket szeretnék fiktiválni. Honnan tudnám ki van bejelentve ide. Szerintem nem tudnak kijelenteni onnan benneteket. Az áramot viszont lehetne úgy csinálni ,hogy a saját névre kérni 1 bekötést ami nem kis összeg de még mindíg jobb mint ha ti fizetitek az ő számláit is.(szerintem, megtérül)
11. geridina (válaszként erre: 10. - -magnólia-)
2010. dec. 16. 16:03

Akkor igen, ez lehetett valóban.

Én is 2-3 hetente töltöm le a frissítést

10. -magnólia- (válaszként erre: 9. - Geridina)
2010. dec. 16. 15:05
Igazából mikor megkaptam a levelet, pont előtte 1,5-2 héttel lettem átjelentve. Nyilván az is idő, míg hozzám eljut a levél, szóval szerintem csak MÉG nem látszódott, mert pár napos lehetett az átjelentésem.
9. geridina (válaszként erre: 8. - -magnólia-)
2010. dec. 14. 18:44
Ez furcsa, mert a népességnyilvántartásban megjelenik, ha kijelentkezik valaki
2010. dec. 14. 16:01
Hát engem 2 éve bizony simán kijelentett az exem. Vitt 2 tanút azt annyi. Jött nekem a levél, ami úgy kezdődött, hogy feljelentés én meg először infarktust kaptam... :) Akkor már rég máshol laktam, a mázlim az volt, hogy én akkor már át voltam jelentve máshova, csak az önkormányzat erről nem tudott.
2010. dec. 14. 10:12

Sziasztok!

Kijelenteni külön nem tud, az a rendszer már megszűnt. A mostani szerint úgy "jelentődik" ki valaki, ha valahol máshol bejelentkezik.


Az anyósod maximum fiktiváltatni tudja a lakcímeteket, de sokat nem ér vele. Először is elég sok pénzbe kerül (okmánybélyeg), másodszor pedig az ügyintéző először beidéz az anyósod fiktiválási kérelmére, és megkérdezi, niért nem jelentkezel be máshol. Aztán közlöd, hogy ott laksz, és ennyi. Ha fiktiválva is van a lakcím, az csak a népességnyilvántartásban jelenik meg, de például a postásnál nem, tehát ugyanoda mennek a levelek, stb. Hidd el,nem tud kijelenteni.


Én ezzel dolgozom, éppen most kellett fiktiválnom egy címet, de nem volt rá szükség, mert bejelentkezett máshova a volt férj.

2010. dec. 14. 09:48

Most lett belőle elegem. A párom azt mondta majd elbeszélget vele,de hiába az anyja,ő sem szereti! (azért mert nem ő nevelte fel,haenm a nagymamája...ő csak kóálygott......ivott)

Nem anya! DE azért követelőzik. Szerintetek mit lehetne csinálni

2010. dec. 14. 09:46
Azt még tudnodtok kell,hogy "beteg" a nő....Szó szerint bolond. KAndallóval is fűtűnk,de a fát kint táruljuk egy lakattal lezárt "dbozban",mert mindent elvisz amit tud. Sajnos már nem egyszer lopott meg. Mit lehet ilyenkor csinálni? Mindneki tudja a környéken,hogy milyen. Mi fizetjük a számlákat,de már kötel 100ezer ft-tal tartoznak. :(
4. addi66 (válaszként erre: 1. - 7f4731178d)
2010. dec. 14. 09:46
Elmondom neked,hogy nem olyan egyszerü kijelenteni valakit.Elsősorban az Önk. megnézi hogy életvitelszerüen ott laktok-e,majd ha igen,mehet a francba.Tapasztalatból beszélek.Én is kiakartam jelenteni egy ismerőst aki még csak nem is rokon,de nem tudtam.Annak ellenére,hogy soha nem lakott nálam az Önkr.nem jelentette ki.
2010. dec. 14. 09:42
Azért ennél egy kicsivel több kell.
2010. dec. 14. 09:41
Ki nem tud jelenteni, de hogy az elműnél mi a rendszer, nem tudom
2010. dec. 14. 09:39
A párom anyja ki akar minket jelenteni,mert berágott...megteheti? Egy telken vagyunk,de külön házban....Ő nevükön van a telek. AZt mondta felmegy az önkörményzathoz és kijelent minket,sőt még az elműt is kihívja,hogy levágják a villanyunkat(náluk van a nagy óra nálunk pedig almérő)Ezt mind megteheti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook