Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Honnét lehet tudni, hogy jön a baba foga? fórum

Honnét lehet tudni, hogy jön a baba foga? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 30. 10:41
Bőg egész éjjel, én meg sétálok vele.:)
19. Rekus
2007. aug. 30. 07:18

Köszönöm mindenki segítségét!

Egyenlőre úgy tűnik, hogy a fogak még maradnak a helyükön. Abbahagyta az erősebb nyáladzást, kevesebbet rágcsál és megint ALSZIK rendesen :)))

(Már csak a férjemet kéne lebeszélni a horkolásról;))

18. Rekus (válaszként erre: 17. - Delete)
2007. aug. 30. 07:14

:)

A kicsi lányom három hónapos kora óta nyáladzik, és születésétől kezdve nagyon sokat veszi a szájába a kezét. Csak most kicsit többet, és már nem csak szopogat, hanem rágcsál is. Szóval annyira nem egyszerű a helyzet. Ráadásul annyi más is lehet a probléma pl. kevés a tej, altatási/alvási gond, torok vagy fülfájás, amitől fájdalmas a nyelés...

Pont azért írtam ki a kérdést, mert ez volt a legvalószínűbbnek tűnő öteletem:)

17. Delete
2007. aug. 27. 06:54
kicsikét butus a helyzet, melyben egy férfi mondja…. szóval: Ne csak NÉZZ, LÁSS is. Ha csak arra figyeltél most amit írtam, /és belátod/ akkor észre fogod venni, a baba többet rág ill. egyre több dolgot vesz a szájába, és így tovább.
2007. aug. 26. 21:25
Én onnan vettem észre,amikor az íne elkezdett feldagadni,mintha buborék lenne ott és kis fehér folt keletkezett ott,ahol később kibújt a fogacskája
2007. aug. 26. 20:57
Dugdossa a kezecskeit a szajaba, mindent harapni probal.
2007. aug. 26. 20:01
minél később jön a foga, annál rosszabb, mert állítólag "megkeményedik"az íny. Ez ellen sajnos tenni nem lehet. Ha sok nyála van, arra viszont figyelni kell, mert a kis állat, nyakát kicsipheti a sok nyál, és pöttyös lesz, ami viszkethet is és az is egy plusz kellemetlenség
2007. aug. 26. 19:58
Én az első két fogát úgy vettem észre, hogy ráharapott a cicire. A felső 4 egyzserre jött, annál volt egy kicsit nyügis. Folyik a nyála, beduzzad az ínye...mindent a szájába gyűr... duzzadt az íny, néha láz is előfordulhat, ezek a főbb jelek. Lehet venni neki rágókás fogkefét, amivel ő tudja irányítani, hogy hol akar rágni, megvakarni/S*gnal/ és van fogzáskönnyítő gél is, recept nélküli ez a DentinoxN gél
2007. aug. 26. 18:28
Sokat nyálzik, nyügösebb és az inye duzzadt.
11. Rekus (válaszként erre: 8. - D@nu)
2007. aug. 26. 16:36

Az ínymasszírozás tetszik neki:) Lelkesen motyogott, meg mosolygott:)

Közben megengedte, hogy bekukucskáljak a szájába, de semmi pirosodást vagy duzzadást nem látok. Akkor lehet, hogy még sokáig tart. Szegénykém.

Igen valami fájdalomcsillapítót beszerzek, elvileg az itteni gyógyszertárban árulnak homeopátiás dolgokat:)

10. Roni24
2007. aug. 26. 15:01
Én is masszíroztam neki az ínyét, főleg, mikor a fölsőkkel küszködött, csípte nagyon. :) Amellett ha nagyon vészes volt, sósborszeszes fülpálcikával ecseteltem neki, jól bevált, nem kellett túl sokszor alkalmazni, de azonnal hatott, elzsibbasztotta neki az ínyét! Egyébként ajánlottak nekem Dentinox oldatot (van belőle krém is), vettem is, de sose használtuk, nem volt rá szükség!
2007. aug. 26. 11:46
Amikor eteted, véletlenül meghallod hogy koppan-koccan a kiskanál a szájában.
8. d@nu
2007. aug. 26. 11:25

A nyálzás és fájdalom jóval előbb kezdődik, mint ahogy a fogak elkezdenék áttörni az ínyt. Lehet, hogy Te ezt észre sem vetted és már éppen az áttörés előtti stádiumban vagytok, de az én lányomnál ugyanezek a tünetek voltak 4 hónapos korában és 7 volt, mire az első fogacska áttört. :( Ez nem egy állandó fájdalommal járó időszak, hanem kb. 2-3 hetente néhány nap. Aztán nyugalmi időszak következik, majd újra kezdődik. Szóval ne lepődj meg, ha esetleg elmúlik anélkül, hogy történne valami. :)


Az íny kipirosodása és duzzadása az első fogaknál már elég jellegzetes tünet - amikor ténylegesen bújik a fog, akkor előtte vékony vonalban kifehéredik az íny. Majd megjelenik egy apró, tűszúrás-szerű foltocska, na innentől még 1-2 nap és áttör. :D Lehet, hogy mindebből semmit nem fogsz látni, mert a kicsid nem hagyja, nálunk a bébi az első fogaknál még megengedte, hogy nézelődjünk a szájában...


Ha teheted, szerezz be neki valamilyen homeos fájdalomcsillapítót, vagy ecsetelőt/gélt, ugyanis esténként a legrosszabb a fájdalom, éppen, amikor a babád is pihenne és ilyenkor nem tudsz patikába szaladgálni gyógyszerért. Legyen kéznél szükség esetére. :)

7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Rekus)
2007. aug. 26. 10:14

Ezen tünetek alapján tuti, hogy jön a foga!!!!! Gratulálok!


Nézz be a szájába tiszta ujjal akár bele is nyúlhatsz, és dörzsöld meg óvatosan kicsit belül. Így érzed hol tart a fogzásban, és a dörzsi jó érzés neki. Az enyémek imádták! Persze, minden baba más!

6. Hisztikirálynő (válaszként erre: 4. - Rekus)
2007. aug. 26. 10:13

Igazából addig van nyüszizés, amíg át nem töri a ínyecskéjét a fogacska, azután már kicsit jobb neki. Majd, ha érzed, hogy szúrja az ujjadat a foga, onnantól könnyebb lesz. Amíg az ínyét töri át, az néhány nap, amíg teljesen előbújik, az több hét. Addig is jól esik neki, ha valami masszírozza az ínyét és erre az anyuci ujja a legjobb. :)

Puszi:)

5. Rekus (válaszként erre: 3. - Hisztikirálynő)
2007. aug. 26. 10:02

Köszi:)

Remélem gyorsan túl lesz rajta.

Kinézte a kisujjamat magának:), pedig beszereztem több rágókát is, de azok nem kötik le sokáig.

2007. aug. 26. 09:56

A nyála már egy jó ideje patakokban folyik, ha sétálunk derékig benyálazza a ruhácskáját (még jó hogy ilyen meleg van). Pár napja mindent megrág, eddig inkább csak a szájába vette és szopogatta, de most rágcsálja és szopizza is. Folyton szopizni szeretne (mondjuk ez igaz volt rá eddig is;), de ha megkapja a cicit gyakran csak a szájába veszi és elengedi, vagy ha elkezd szopizni az elején megáll, elfordul nekiáll rágcsálni a kezét, majd újra próbálkozik. Szerencsére ha éhes akkor kis nyűglődés után nekiáll ténylegesen is szopizni. Meg sokkal erősebben szív.

És nyűgösebb, meg éjszakánként felébred. Nem éhes, csak nyűglődik. Van hogy elég neki ha csak kicsit megsimogatom és visszaalszik, van hogy megszoptatom, hogy könnyebben elaludjon.

Akkor lehet, hogy fogzunk?

Mennyi idő alatt bújik ki egy fog?

2007. aug. 26. 09:55

Szia!

Az én kislányom se szenvedett meg különösebben az alsó két fogával, már csak azt vettem észre, hogy kopog rajta a kanál (kb. 5 hónapos volt). A felső 4 foga egyszerre jött ki később, akkor elég nyügös volt, hisztizett sokat, éjszaka felsírt.

Van olyan baba, aki belázasodik, sőt, esetleg még hasmenés is előfordulhat fogzás során. A kis ínye megduzzadhat, bepirosodhat (ezeket én nem tapasztaltam a kislányomnál).

Az, ha folyik a nyála, sokat rág, mindig kell, hogy valami dörzsölje az ínyét (mint ahogy azt az előttem szóló leírta) tipikus jelei a fogzásnak, de nem biztos, hogy azért rág. Nemtom érthető-e. :)

Puszi a kicsinek:)

2007. aug. 26. 09:30

Szia!

Hát, először is patakokban folyik a nyála, rágja az öklét, a játékait, rágókáit stb. és előfordulhat, hogy kicsit nyűgösebb, vagy éppen nagyon, mint általában! De az is lehet, hogy nem. Ez szerintem babafüggő! :) Én a kisfiam első két fogát alig vettem észre, mert semmivel sem volt nyüszisebb, mint általában! Ezek alsó fogak voltak, a felsőkkel már jobban "megszenvedett!"

2007. aug. 26. 09:10
Honnét lehet tudni, hogy jön a baba foga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook