Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napköziből hazahozott lecke fórum

Napköziből hazahozott lecke (beszélgetős fórum)


2010. dec. 15. 16:23

Hát ugyebár volt egy csodálatos iskolareform...

A mi időnkben még nem a diák verte a tanárt!!! És azt hiszem így volt rendjén.

Ma meg miért is tisztelnék a tanárokat amikor otthon is azt hallják,hogy a Piroska néni na az hülye... Tudom konkrét családi példa.

A leckének az is a célja, hogy a szülők is lássák, hogy fejlődik,mit tanul a csemete és igenis otthon kéne ellenőrizni.

Ja és mindenkit nyugtasson az a tény, hogy később megtérül az így befektetett idő!!!!

2010. dec. 14. 11:19
Én kivettem a gyerekeket a napköziből hasonló okok miatt.Ez volt az egyik ok.A másik meg a fegyelmezetlenség,az igaz hogy az én gyerekeim sem minta gyerekek,de amilyen viselkedés formát kezdtek felvenni ...(trágár szavakat egymással szemben ,visszabeszéltek,hanyag, csúnya hibával teli feladatok stb.)már nem tudtam elnézni.A napközi nagy része azzal megy el, hogy az olyan gyerekeket kell rendre utasítani akik nem birnak magukkal.A tanárnak meg nincs ideje arra hogy ellenőrizen vagy segítsen ha valaki elakad a leckében leckében.A mi sulinkban a legnagyobb gond azzal volt ,hogy sem az osztályfőnök ,sem a napközis tanár nem jelezte(az igazgató asszony felé )hogy van 3-4 olyan gyerek aki bontja a rendet és nem hagyja a többit tanulni.Már odáig fajult a dolog hogy a kislányok kijártak a wc-be leckét írni.Sajnos ezzek szerint máshol sem jobb a helyzet:(
6. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Addi66)
2010. dec. 14. 10:36
Én dolgoztam suliban, a gyerekek kiabálnak, szaladgálnak, monsjuk itt eléggé fegyelmezhetetlenek voltak. :( nem lehet szerintem napköziben rendesem megtanulni. én nem voltam kiskoromban napközis, hazamentem és megcsináltam a leckét, megtanultam egyedül. de mondjuk ha dolgozol, és nincs nagyobb tesó vagy mama, akkor meg jó lenne, ha megtanulna suliban. :(
2010. dec. 14. 10:32
Én ötödiktben kivettem a napköziből, mert csak megőrzés volt, de azt is csak úgy hogy nem fegyelmezett a tanár, mindent a gyerekekre hagyott, állandó volt a balhé. A gyerek panaszkodott hogy nemtud ott tanulni, nem ellenőrizték a házit... akkormeg minek, csak idegeskedhet a szülő nehogy baja legyen a fegyelmezetlen társai miatt. Így nem engedtem többet napközibe. Így itthon szépen megírja.
2010. dec. 14. 07:58

Ha iskolaotthonos, tilos lenne otthonra maradnia bármilyen házinak. Elvileg... a gyerekem negyedikes és mindig, kivétel nélkül van. Pedig még a törvény is tiltja.

Ha napközis, akkor pedig simán adhatnak. az más kérdés, hogy iskolája válogatja. Első két évben máshová járt, ott még a táskát sem kellett hazahozniuk. Sosem volt lecke, pedig az sima napközi volt.

2010. dec. 14. 07:47
Nekünk is volt napközi ált suliban egészen 6. osztályig.De már akkor is annyi tananyag volt,hogy otthon is kellett tanulni,már elsőben is.Sajna ez az oktatás.Hivatalosan a pénteki órák házijait is péntek délutánra adják és nem hétvégére.Ezt onnan tudom,hogy még gimiben is mindig azon volt a vita,hogy a hétvége az "szabadnap" és akkor nem egész nap tanulni kéne,erre mondta a tanár és a házi rendben is benn volt,hogy ők péntek délutánra adják a leckét.Az más kérdés,hogy mindig kétszer annyit adtak,sőt hozzá is tették,hogy lesz időnk mert jön a hétvége,de hát nekünk nem lehetett szavunk,főleg 8-9-10 évesen,de még a gimiben se nagyon.Szóval nem tudsz ezzel mit csinálni és csak rosszabb lesz.Sajnos...
2010. dec. 14. 05:50
Amikor én ennyi idős voltam, pont azért volt a napközi, hogy ott megcsináltuk a leckét.
2010. dec. 14. 01:38
Én ezt nem értem.Muszály az elsősöket még este 6-7-8kor is a leckével nyaggatni?Most jöttek ki az oviból pár hónapja.Nem elég amit délelött megtanulnak?És otthon kezdjük még kora este is.Persze,hogy fekszik az asztalon úgy unja az egészet,reggel meg mehet megint.És miért nem a napköziben csináltatják meg a leckét??Tulajdonképpen mit csinálnak ebédtől délutánig?Szaladgálnak a padok közt,mert ott már nincs játék!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook