Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltások fórum

Védőoltások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőoltások

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. szept. 15. 10:22

Ezt érdemes elolvasni:


[link]

833. polex (válaszként erre: 832. - Picilányka25)
2012. máj. 4. 15:21
Már biztosan nem aktuális a válasz, de az mmr néhány éves oltás csupán, akkoriban nem volt csak kanyaró ellen.
2010. dec. 7. 10:11

Anyukák, segítsetek! :)

1985. júniusában születtem. Nem tudom h akkoriban már az oltási rendhez tartozott-e az MMR oltás, ami rózsahimlő ellen is véd? Most 25 éves múltam és nemsokára babát szeretnék, tudom h terhesség alatt károsodást okoz a rózsahimlő. Köszi a segítséget!!!

2010. nov. 13. 18:23

Talán nem kellene elhinni a topkiindító szöveget!

Már csak azon megfontolásból, hogy nem igaz!

Ezt bizonyítja maga a WHO!

Kezdésnek ennyi: [link]

830. Talian35 (válaszként erre: 829. - 39ff6fe670)
2010. márc. 24. 12:30

Ja, majd erre is legyintenek.


Azért az utolsó mondatot kiemelném:


" "A WHO nem ajánl semmiféle változtatást a vakcina használatában a fejlődő országokban""


Ott mindegy, mi, mennyi döglik?

2010. márc. 24. 07:19

Vírus nyomait találták a Glaxo rotavírus elleni vakcinájában

Azonnali információkat kértek az európai gyógyszerügyi hatóság illetékesei a brit GlaxoSmithKline gyógyszergyártó cégtől hétfőn, miután a gyerekek számára készült vakcinájában egy sertéseket megfertőző vírus nyomaira bukkantak.


Az Európai Gyógyszerügynökség közlése szerint az egyébként ártalmatlannak ismert vírustól származó DNS-t a Rotarix nevű, szájon át alkalmazott vakcinában találták, amellyel a hasmenéssel és hányással járó rotavírus-fertőzés ellen védik a gyerekeket.


"A megállapítás nem értelmezhető közegészségügyi fenyegetésként" - áll az ügynökség közleményében, amely szerint sem az nem tisztázott, hogy gondot jelent-e a vírus DNS-ének felbukkanása a vakcinában, sem annak forrása. A londoni székhelyű szervezet ezért sürgősen további információkat kért a gyártótól, amelynek vakcináját 2006-ban engedélyezték az Európai Unióban.


Az Egyesült Államok gyógyszerügyi hatósága, az FDA hétfőn azt ajánlotta az orvosoknak, hogy átmenetileg függesszék fel a vakcina alkalmazását, helyette a Merck cég RotaTeq elnevezésű rotavírus-vakcináját használják a gyerekeknél. Ezt a vakcinát más módszerrel állítják elő, és eddig nem találtak benne a vírus jelenlétére utaló nyomot.


A vírustól származó DNS-re az FDA és a gyártó is rábukkant a vakcinában, ám az még nem tisztázott, hogy a teljes vírus vagy csak darabkái találhatók meg benne. "Úgy hisszük, hogy a termék biztonságos" - hangoztatta újságíróknak Margaret Hamburg, az FDA biztosa.


A Rotarixet szennyező vírus a sertés cirkovírus 1-es típusa, a PCV-1, amelyről nem ismert, hogy betegséget okozna; megtalálható a mindennapi, gyakran fogyasztásra kerülő hústermékekben is.


Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közleménye szerint a rotavírus miatti kockázat meghaladja a PCV potenciális kockázatát, hiszen az előbbi miatt évente 500 ezer gyerek hal meg világszerte. "A WHO nem ajánl semmiféle változtatást a vakcina használatában a fejlődő országokban" - áll a közleményben.


[link]

2008. dec. 12. 10:28
Nekünk is visszament és tegnap éjszaka már nem lázasodott be hála az égnek :-) Ugyhogy azt hiszem ennyi volt a reakcio :-)
827. Cicus62
2008. dec. 11. 19:56
A barátnőm kislányának,lassan aztán visszahúzódot a nyirokcsomó duzzanat.Nem lett később ebből gond:).
826. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 825. - Cicus62)
2008. dec. 11. 15:45

Szia!

Mi is 1 hete kaptuk meg, szintén mind2 oltást, és nekünk is megduzzadtak a nyirokcsomoink, sőt kisfiam 2 éjszakára be is lázasodott, nem is kicsit..de igazábol mi se tudjuk, hogy ez az oltástol lenne-e.. állitolag az oltást követő 2-3napban szoktak belázasodni stb.. Ha vki tuna biztosat azt mi is megköszönnék!

825. Cicus62
2008. nov. 18. 16:19

Tudna valaki segíteni?

A barátnőm kislánya egy hete kapta mega 15 hónapos oltást,plusz a pneumococcus(azt hiszem így írják)elleni oltást.Észrevette,hogy a kicsi nyirokcsomói meg vannak duzzadva.Normális ez?Ha igen,meddig nem húzódik vissza?Köszönöm,ha valaki válaszol!

824. ropcsike (válaszként erre: 823. - Caravell)
2008. júl. 15. 19:34

Drága Caravell!


Nehogy hasra ess magadtól! Nehogy meg akard magyarázni az ellenkezőjét annak amit olyan emberek mondanak el,(szerencsére most már) akiktől függünk, akiknek a kezében volt, illetve van ez a dolog.

Hogy csak a kisebbeket említsem, magyarország New York-i tiszteletbeli konzulja, valamint az az orvos aki végül is bevonatta a higanyos oltásokat.

A többiek nevét egyenlőre nem tehetem közre.

Csak fújod a nótádat, annélkül, hogy egy kicsit is olvasnál illetve értelmeznéd a leírtakat. Mert akkor nem vádaskodnál olyan dolgokkal amiket nem is mondtak az emberek.


Puszika: Röpcsike.

823. caravell (válaszként erre: 816. - Ropcsike)
2008. júl. 15. 16:10

Nem fogom szánni-bánni bűnömet. Mindenki teszi,amit hite és tudása szerint tenni kell. Bűnös akkor lennék,ha nem ennek megfelelően cselekednék.

Köszönöm az orromra koppintást a "szakmailag hozzá nem értő mert azt tanultam egyén... megtévesztő szakmai tudás" - ról, talán megérdemeltem. Mi a fenének szállok vitába olyanokkal, akik ugyan nem tudnak semmit, de az információjukat nálam sokkal okosabbaktól (vagy annak vélt emberektől) kapják. Olyan helyről, ahol nincsenek érdekek, mindenki független és talpig becsületes (Nyugat erről nagyon híres).


Ehh... , szélmalom harc itt vitatkozni.


Legyenek járványok,ha úgy akarjátok, haljanak meg milliók, azután lehet sírni a védőoltások után és azt mondani, hogy még mindig jobb volt az a kevés kockázat, amit egyébként nem tagad senki.

És akkor akit érint, szánhatja bánhatja bűneit.


No, ez volt az utolsó hozzászólásom bármiféle fórumon védőoltás ügyben.

822. gerna
2008. júl. 13. 12:02

Én arra gondoltam, hogy mivel a MÁJ a méregtelenítő, és ő ezt enzimek segítségével csinálja, elvileg sokféle enzim hiányozhat egy emberből, amitől viszont a különböző mérgek felszaporodnak a szervezetben és mindenféle károkat okozhatnak. Tuti, hogy nincs még minden feltérképezve - de az is, hogy ha sok ember jól méregtelenít, pl. higany tekintetében, akkor valami ott hiányozhat.


Ez is egy amatőr gondolkodásmód, de kiindulási sémának jó. Enzimszinteket kell mérni, egészséges és "beteg" pupuláción, összehasonlítani a statisztika megfelelő eszközeivel... na jól feltaláltam, amit gondolom, már csinálnak is sok témában.

821. gerna (válaszként erre: 820. - Ropcsike)
2008. júl. 13. 11:58
Elküldtem priviben!
820. ropcsike (válaszként erre: 819. - Gerna)
2008. júl. 13. 11:27

Gerna!


Írnál pár sort arról a tablettáról, ha megkérlek?

Honnan, hogyan, mennyiért?


Röpcsike.

819. gerna
2008. júl. 12. 15:07

Érintett vagyok, mivel az egyik fiam ezt szedi, méghozzá hosszú évek óta. Még másik 3 gyógyszert is kap emiatt, a hiányzó neurotranszmittereket.

Tehát van róla tapasztalatom, hogy milyen volt gyógyszerek nélkül és milyen a gyógyszerszedés mellett. Milyen akkor, ha csak 1 tabletta is kimarad valami okból - ne lásd meg! rögtön autista-módjára viselkedik, a súlyosabbik fajtából, mellé még egy csomó neurológiai tünet :(


Drága bizony! hogy ezt a gyógyszert Magyarországon kb. az elsők között kaphatta meg, és kapja azóta is, köszönhetjük a MAGYAR orvosoknak és a MAGYAR társadalombiztosításnak, és az alapítványnak, ami a költségek nagy részét állja. És köszönhetem ennek azt a meggyőződésemet, hogy mindennek megvan az "egyszerű" gyógymódja, a csodaszer, amit meg kell találni... nem mindenért az a szegény higany a hibás, meg a cukor, meg a tejfogyasztás stb. Megvan annak az egyénben rejlő belső oka, hogy miért pont ő - érted te, mit akarok mondani.

818. ropcsike (válaszként erre: 817. - Gerna)
2008. júl. 12. 12:53

Kedves Gerna!


A tetrahidrobiopterin, mint kezelési lehetőség van fent. Ugyanis, ezen anyag hiánya vezethet anyagcsereproblémához. Nagyon sok más anyag, enzin kialakulásának, illetve rossz irányú működéséhez vezethet. Egy igen fontos, sok mindenre kiható vegyület.

Jelenleg 5mg/testsúlykilóval kellene adagolni, hogy valami kézzelfogható változás jelenetkezzen. De, mivel Magyarországon jelenleg csak biokémiai laborokban használják segédanyagként, nagyon drága. (ez, egy 30kg-os gyereknél is 100.000 forint lenne)

Folyamatban van ennek a vizsgálata, s nézzük a felhasználás lehetőségeit.

A Svédek igen jó eredményeket értek el vele.

Te, milyen szinten vagy érintett?

Ha, nem is itt magánban válaszolhatnál. E-mail cím a honlap tetején.

A szer hiánya nem közvetlenül, de közvetetten hat ki az autizmus kialakulására. Konkrétan, eddig nem nagyon határozható meg kizárólagosan egy konkrét anyag felelősége sem, hanem csak a közvetetten, illetve közvetlenül hozzá kapcsolódó, anyagok hiánya, és túltengése, melyek nagy mértékben befolyásolják, s ezúton közrehatnak az emésztőrendszer, valamint az idegrendszer sérüléséhez, mely igen csak odahat a már meglévő gondok súlyűnak növeléséhez.

Normál, egészsége ideg-és emésztőrendszer esetében, nehezebben alakulna ki, illetve könnyebben kezelhetőbb volna.



Üdv: Röpcsike.

817. gerna
2008. júl. 11. 21:58

Ropcsike! belenéztem a honlapodba, személyes érintettségből a "Tetrahidrobiopterin" címszóra is. Hogy is mondjam: ha azzal a szándékkal tetted fel, hogy tájékoztasd a honlap látogatóit erről a ritka enzimhiányos anyagcserebetegségről, melynek lehetséges szövődménye az autizmus, hát én nem egészen fogtam fel a magyar fordítást.

Egy kis ízelítő:


"Klinikailag minden nem tipikus PKUs, azt kivéve okozott egy 4 a-CD hiányosság, pontosan jelentkezik mint klasszikus PKU, i.e.fejlődési késedelemmel haladó neurológiai romlás *hypokinesisekkel(), rajongó, *truncal() *hypotonia() és fokozott végtaghang nagyon fürge ínnal jerks 1,2. Az 4 a-CD hiányosság-társított PKU egy viszonylag enyhe zavar, klinikailag összehasonlítható jóindulatú *hyperphenylalaninaemiával(). A szigorú tünetek hiányának az oka az 4 a-a CD a másik három enzimtől eltérően nem teljesen lényeges bh 4 anyagcsere qbh 2-t szintén tudnak alakítani non-*enzymatically(), bár némileg slower 2. A másik három nem tipikus PKUs vagy végül halálos ha bal kezeletlen – javarészt szigorú neurotranszmitterhiányosságok miatt."


Tehát, ha rajtam kívül még valakit érdekelne az ún. atípusos PKU, állok rendelkezésére. És igen! a hiányzó neurotranszmitterek és a hiányzó enzim pótlása a megoldás erre az állapotra, és sosem szabad abbahagyni. Én a helyedben inkább erre az ösvényre terelném az orvosi kutatómunkát - ha már a higannyal úgy néz ki, sikeresen leszámoltál.

816. ropcsike (válaszként erre: 807. - Caravell)
2008. júl. 11. 21:16

Igen! Nem vagyok orvos! Keveset tudok!

Viszont olyan orvosok vesznek körül, s beszélek velük, akik igen is foglalkoznak a kérdéssel.

Közvetlenül az USA-ból kapjuk az információkat.


Nem szeretnélek megbántani, sem megsérteni, de Én csak azt sajnálom, hogy az ilyen szakmailag hozzáértő, mert azt tanultam egyének kezében vannak az emberek sorsai, akik simán beszopják a sok baromságot, amit mondanak nekik, ahelyett, hogy egy nagyon kicsit is gondolkodnának.

Figyeld kedves a médiát, s remélhetőleg rövidesen meg fogsz lepődni. Kiváncsi lennék, hogy akkor majd fogsz e írni a különböző fórumokon, hogy hát elnézést kérek mindenkitől, hogy a nagy szakmai tudásommal megtévesztettelek benneteket. Ja! És szánom, bánom bűneimet.


Egy kis előzetes:

2006-ban sikerült betiltatni a higyantartalmú oltásokat. Az akkori Tisztifőorvos, Dr. Bujdosó vezetésével éppen akkor szerezték be a nyugaton már betvont vakcinákat. Ez iszonyú nagy érvágás volt eme csapatnak, S a bevonató kis csapat orvosának azóta nincs prakszisa, mert a megvásárolt prakszisából kirakták. Mára, Bujdosó is a mi oldalunkon áll, mert időközben bevallotta,.................................!

(na, innentől már nem írhatom tovább)


De, Én itt be is fejezem, mert hiábavaló itt minden.

Te is mielött tovább vitáznál Bárkivel is, nézzél körül egy kicsit itt is: [link]


Na! Puszi Mindenkinek: Röpcsike.

815. gerna (válaszként erre: 798. - Talian35)
2008. júl. 9. 13:53
Agyhártyagyulladása volt, de nem vettek tőle liquort? nahát! akkor HONNAN tudták, hogy meningitise van, hiszen ezt csak abból lehet biztosan diagnosztizálni. Nagyon sántít ez a történet!
814. caravell (válaszként erre: 808. - Caravell)
2008. júl. 9. 09:45
Bocs, elnéztem, azt hittem, ezt Talian írta. A fertőzéses része neki szól. Bár tudom a Te személyes érintettséged is és szívemből együtt érzek Veletek.
813. 14775640c4 (válaszként erre: 812. - 1e958693ca)
2008. júl. 9. 09:34

az biztos :(

még a filmekben is nem egyszer hallom hogy megkérdi a doki a beteget, van biztosítása?

anélkül szóba sem állnak vele.

812. 1e958693ca (válaszként erre: 810. - Caravell)
2008. júl. 9. 09:10
Sajnos, ilyen tapasztalataim nekem is vannak, ugyan nem a saját bőröm, de egész közeli bőrről volt szó. Vesegörcsös rohamot kapott vesekő miatt, kintutazóban, be sem engedték az ambulanciára, mivel nem volt biztosítása. A kórház hátsó bejáratánál (!) bekötöttek neki egy infúziót, amit azon nyomban ki is fizettettek vele. Hát ennyit a sokbiztosítós okos, emberbarát rendszerről....
2008. júl. 9. 09:05
Nah, mentem dolgomra. Nem akarom játszani itt tanárnénit, viszont tényleg olyanok vagytok, mint a kamaszok: alig tudtok valamit de a véleményetek az megingathatatlan.
810. caravell (válaszként erre: 793. - Talian35)
2008. júl. 9. 08:58

Már megint az a nyugat... már megint Amerika... !

Fizettek igen. Még azért is, mert valaki betette a mikróba a megfürdetett macskáját megszárítani és elpusztult: fizettek kártérítést, mert a használati utasításon nem volt rajta,h élőlényt nem lehet beletenni...

Mindig elszomorít amuikor annyira istenítitek nyugatot. Ne higgyétek,hogy ott minden tuti. Nekem élnek kint rokonaim és sokat hallottam pl. arról, hogy ott mindennek megkérik az árát, és símán hagynak meghalni,ha a biztosításod nem fedezi a gyógyítást.

809. 14775640c4 (válaszként erre: 806. - Caravell)
2008. júl. 9. 08:54

az viszont tény hogy az autizmusért, nem csak az oltás felelős, sőt kisebb részben felelős az oltás.

inkább szerencsétlen összhatás következtében kialakult dolog az autizmus.

808. caravell (válaszként erre: 795. - Ropcsike)
2008. júl. 9. 08:53
Ezt már megbeszéltük: nincs az autizmusban részem, nincs ilyen a családban. Ha lenne, biztosan elfogult lennék, és másként ítélném meg. Mint ahogy Te is a saját szövődményedből indulsz ki (megjegyzem, nem az oltás következménye volt a fertőzés, hanem az oltást követően higiéniai hiányosságok miatt UTÓLAG belekerült valami az oltási sebbe és azért fertőződött el!) és megismétlem,. hogy az sem szükségszerű, hogy a saját problémádból indulj ki, himlőoltást követően négyszer voltam klinikai halott, azóta is vannak erre vezethető egészségügyi problémáim (mint ahogy írtam korábban) és mégis fontosnak tartom az oltásokat és jó, hogy elmondhatjuk,h himlőmentes lett a Föld!
807. caravell (válaszként erre: 794. - Ropcsike)
2008. júl. 9. 08:46

Röpcsike!Nem hiszek el minden szart, ahogy írod, 25 éve vagyok a szakmában, 7 évig tanultam járványügyet és mikrobiológiát.

Nekem az alapján, amit írtál, úgy tűnik, hogy harmatkeveset tudsz ezekről a dolgokról, úgyhogy amit írtál, az Rád vonatkozik.


Orális immunizációról pedig csak egy példa:

"... Évente egy-egy esetben súlyos gyermekbénuláshoz hasonló tünetek fordultak elő az élő vírust tartalmazó, szájon át adott polio-vakcina (Sabin-cseppek) következményeként. Ez volt az ára annak, hogy a korábban rettegett gyermekbénulás-járvány megszűnt, Magyarországon 1969 óta nem történt természetes fertőzés. Hazánkban, a világon harmadikként, 1992-ben megváltoztatták a védőoltási rendszert, azóta oltási poliomyelitis sem fordult elő. 2006-tól a szájon át adott polio-vakcina helyett csak inaktivált poliovírust tartalmazó vakcinát (IPV) használnak, amely biztosan nem okoz szövődményt..."


le kellene már szállni az oltásokról, mert ezer más dolog van, ami nagy üzlet és megkérdőjelezhető és sokkal károsabb az emberiségre.

806. caravell (válaszként erre: 798. - Talian35)
2008. júl. 9. 08:37

Megint olyasmiről írtok, amit nem is tudtok? Tudjátok,h mi az eljárási rend az oltási szövődmények/reakciók/balesetek tekintetében? Én tudom, mert szerepem van benne és elhihetitek, hogy nem lehet csak úgy eltusolni, ezer szálon megy a dolog, az oltóorvosnak nem érdeke, hogy elhallgassa (miért is vinné el a balhét, ha rákenheti az oltásra is?) későbbiekben pedig nem lehet csak úgy lezárni a vizsgálatot.


Az autistákról pedig: Megismétlem a kérdést: miből gondoljátok,h éppen és csak és kizárólag a védőoltások a felelősek??? Valaki magyarázza már meg nekem, hogy miért hagyjátok figyelmen kívül a rengeteg egyéb mesterséges anyagot és hatást, ami a kismamát és a csecsemőt éri???


Folyamatosan ezzel a BCG-s esettel példálózol, hogy nem csináltak gerinccsapolást stb. z ügyet nem ismerem, viszont ismerek egy csomó ügyet (amire írtam is példát,de nem reagáltál rá), hogy kikiáltották a (szülők? tudatlan orvosok? Hozzátartozók? Oltásellenesek?) hogy ebben v. abban az ügyben az oltás a felelős és kiderült, hogy köze sincs hozzá! Nincs kizárva,h ez is olyan ügy. Nem vagy orvos, nem tudhatod, mit vizsgáltak, mit állapítottak meg és miért. Csak okoskodsz, részismeretek birtokában.

805. 1e958693ca (válaszként erre: 804. - Talian35)
2008. júl. 9. 08:11
Pontosan mire, melyikre gondolsz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook