Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van köztetek olyan aki törpesünt tart? fórum

Van köztetek olyan aki törpesünt tart? (beszélgetős fórum)


2017. febr. 25. 20:56

Sziasztok!

Látom, hogy már nagyon régen nem írt ide senki, de hátha valaki mégis olvassa. :-) Törpesünit szeretnénk. Már nsgyon felkészültem, elolvastam róluk mindent, de egy nagy dilemmám van. Mi hétvégére viszonylag gyakran elutazunk (2-2,5 nap). A kérdésem az lenne, hogy ennyi időre egyedül lehet-e hagyni a sünit, vagy mindig vinni kellene magunkkal? Előre is köszönöm a segítséget!!! :-)

2013. dec. 9. 10:08

Sziasztok!


Segítséget kérnék olyanoktól, akik tartanak otthon törpesünit. Most nagyon szeretnék egy ilyen kis pici apróságot, eddig hörcsögeim voltak. Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire van erős szaguk, ha rendszeresen takarítva vannak? Mert olvastam, hogy kell nekik macska alom. És hát volt szerencsém párszor megérezni a használt macskaalom „illatát” ismerősöknél. Az nem igazán jött be. És mivel viszonylag kicsi a lakás nem szeretnék tőle megválni csak azért, mert olyan erős a szaga.

Éltünk már együtt hörcsögökkel, tengeri malaccal velük nem volt bajom, a vadászgörény viszont már erős szagú volt nekem.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

22. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 16. - SilverDragonLady)
2013. szept. 28. 19:38
Egy ideje teljesen beléjük vagyok szerelmesedve én is, nagyon gondolkodom azon, hogy "beszerzek" egy szépséget, egyszerűen zabálnivalók...
2011. máj. 10. 10:50

Sziasztok!


Törpe sünöm még nincs DE nemsokára lesz.Én tejesen véletlenül találtam neten eladó sünit és tejesen beleszerettem:)Páromat is meggyőztem már:)Már szinte mindent elolvastam róluk már csak a pici kell.Ami nehéz mert a megyénkben nem találtam sehol:(

Én mindenképpen olyan sünit szeretnék mint Amitech képei között Alexisz:)Nagyon aranyosak!

2011. márc. 29. 11:06

Sziasztok!


Nekünk is vannak törpesünjeink, jelenleg nyolc darab. Azért is írok, mert célomul tűztem ki, hogy minél többen megismerjék ezeket a tüneményes állatkákat. Én is meg tudom erősíteni, hogy ha épp nincs megijedve, akkor nem szúr, nyugodtan simogathatod a hátán a lelapított tüskéit, de a hasán a pihe-puha fehér szőrét is. Mindegyik süni egy külön egyéniség: mást szeretnek enni, máshol szeretnek aludni, más a jellemük. Nálunk van, aki olyan rendes, mintha ott sem lenne, más pedig reggelre fenekestül felforgatja az egész terráriumot. A futókereket és a lisztkukacot viszont egyöntetűen imádják. A családunk pedig egyöntetűen imádja őket, mert tüneményesek! Törpesünt mindenkinek! :)))

2011. febr. 2. 15:47

Már azon gondolkodom, hogy szerzek be...

Régen kínai törpehörcsögeim voltak.

Sajnos Zénóka házastársi bántalmazás következtében elhunyt :(

18. SilverDragonLady (válaszként erre: 17. - Amitech)
2011. febr. 2. 15:45

Jajj, annyira imádom őket, egyszerűen... akinek még nem volt, az úgyse tudja elképzelni, akinek meg volt, az úgyis érti:)))))

Nem tudom hogy lesz szívem megválni tőlük, remélem sikerül szerető gazdikhoz juttatni őket:))))

Sün^^

17. amitech (válaszként erre: 16. - SilverDragonLady)
2011. febr. 2. 09:37
Nagyon aranyos sünijeid vannak és most nagyon irigyellek ám a kissünik miatt ;)
2011. jan. 30. 17:31

Sziasztok!

Nekem is vannak törpesünijeim, egy lány szürke-fehér foltos, és egy albínó fiú. Illetve hétfő reggel született meg tőlük az első alom, 4 gyönyörű kis csipogóval. :)

3 kis albínó(2lány,egy fiú),és egy valószínűleg szürke,fehér foltos lány:)

Nagyon tündériek, és imádnivalók!

Szóval én csak csatlakozni tudok, az előttem szóló sünigazdákhoz!

Képeket tettem fel róluk:)

15. Nikike1988 (válaszként erre: 14. - Amitech)
2011. jan. 12. 22:50

ok meg is néztem:)))

nagyon édes pofija van:) nagyon helyes:P

14. amitech (válaszként erre: 12. - Nikike1988)
2011. jan. 12. 20:55
A nevemre kattintva találsz képeket :)
13. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - Vivif)
2011. jan. 7. 19:18
Mennyire kicsi? Még nem hallottam erről, de nagyon kedvelem ezt az állatkát...
2011. jan. 7. 18:58
képetek esetleg van a kis kedvencekről?:)
2011. jan. 7. 18:57

sziasztok:)))

de örülök hogy nem vagyok egyedül a süniszerelemmel:))

Remélem egyszer lesz nekem is egy sünim de amíg anyósnál lakunk addig sajnos nemhogy süni de semmi állat nem jöhet szóba....

Onnan jött nálam ez a dolog hogy falun laktam és ott rendszeresen megjelent a macskák tányérjánál 1-1süni sőt kölykök is és nagyon kis aranyos állatnak tartom őket.Némelyik már össze sem gömbölyödött mikor odamentem:) és hallottam hogy van törpesüni .Utánanéztem egy-két oldalon és párom is azt mondta ilyenünk lesz egyszer:)

10. vivif
2011. jan. 7. 17:07

Sziasztok!

Egyetértek amitech-kel! :) Nekünk is vannak törpesünjeink, sőt pár hónapja hobbitenyészet lettünk és sünbabáink is születtek. Tüneményesek! A gyerkőceim imádnak a sünikékkel játszani, lehet őket simogatni, kicsi labdát vagy autót gurítani nekik... Egyebek mellett állatterápiás célokra is klassz egy sünike, az én sérült gyermekemnek sokat segít. :)

2010. dec. 27. 18:29
Sziasztok! Nekem is és a páromnak is van egy-egy törpesünink és biztosan állíthatom, hogy az előttem szólóknak fogalmuk sincs ezekről a kis állatkákról :) Először is a törpesün nem büdös, nem bolhás és nem kullancsos, ha csak nincs a lakásban bolhás állat (pl:kutya, macska), ami elsősorban ugye nem az állat hibája, hanem a gazdié. A sünik szoktak bökni, sziszegni és puffogni ugyan, de harapni nem. A tüskéik koránt sem annyira kellemetlenek, mint amilyennek tűnnek, ha rosszul fogod meg akkor szúrnak ugyan, de két nap alatt rájön az ember, hogy hogyan kell őket megfogni. Sőt, meglepő, de ha kialakult a bizalom a gazdi és a süni között, akkor simogatni is lehet őket, de csak a nyakuktól lefelé, mert a fejükre érzékenyek. Ilyenkor teljesen lelapítják a tüskéiket és élvezik a kényeztetést. Alapvetően éjszakai állatok, de ha kedvünk támad, akkor nappal is ki lehet őket venni az alvóhelyükről, egy kis morcos puffogás után boldogan játszadoznak ilyenkor is, nekik nincs egójuk, úgyhogy nem fognak elküldeni a fenébe, hogy ők éjszakai állatok :) Félénk, de annál kíváncsibb állatkák, állandóan jár az orruk és mindent meg akarnak nézni, imádják felborítani a tárgyakat és szeretnek zajongani is velük, persze ha elég kreatív az ember, akkor ezeket a dolgokat könnyen megoldja. Arról viszont előre szólok, hogy ha egy szobában akarsz aludni a kisállatoddal, akkor ne sünit válassz, mert egész éjszaka "úton van". Az a kérdés pedig, hogy mit lehet velük csinálni teljesen abszurd, de azért válaszolok rá: - szeretni őket, de azt nagyon!
8. Nikike1988 (válaszként erre: 6. - 204b456479)
2010. dec. 13. 13:51

te az Európai sünről beszélsz:)

nézd meg amit belinkeltem:)


Kicsit utánanéztem a dolognak:)


egyébként most sajnos semmilyen állat tartása nem jöhet szóba anyós miatt sajnos...de a vadászgörény is aranyos szerintem is:)

2010. dec. 13. 13:48
tudom melyik állatról van szó, csak sosem értettem h miért tartják...
2010. dec. 13. 13:48
De egy sünnek mindig ki vannak eresztve a tüskéi, ahogy egy növénynek is állandóan ott a tüskéje, max a sün TALÁN le tudja lapítani, de simogatni akkor sem kellemes. Aranyosnak tűnnek persze, de pl. a sünök bolhásak tudnak lenni, jobban, mint a macska v kutya, simogatni nem lehet őket, nézni meg képen is tudod. Akkor már inkább vadászgörény, az aranyos, odabújik hozzád, ha egy sün hozzámbújna, lehet nem örülnék neki.
2010. dec. 13. 13:47

na a pontos neve afrikai fehér hasú törpesün :))

és erről azt írják hogy szinte nem is bökős:DD

2010. dec. 13. 13:38
egyébként lehet hülyeséget írok de szerintem csak akkor bök ha fél és kiereszti a tüskéit vagy hogy mondjam:). Én nagyon aranyos kis állatnak tartom őket..
3. Nikike1988 (válaszként erre: 2. - 204b456479)
2010. dec. 13. 13:36
nem tudok sokat róla ezért írtam ki a fórumot:)
2010. dec. 13. 13:34
Mit lehet egy ilyen állattal csinálni? simogatni nem hiszem.
2010. dec. 13. 13:30

Sziasztok.


Van köztetek olyan aki törpesünt tart?

Rengeteg törpesün tenyészetet találni a neten..Nagyon bírom ezeket a kis állatkákat és egyszer szívesen tartanék is:)

Valakinek van?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook