Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki mi a helyzet abban az esetben ha a munkáltató nem fizet táppénzt? fórum

Tudja valaki mi a helyzet abban az esetben ha a munkáltató nem fizet táppénzt? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 14. 19:41

de nemsoká meglesz, igaz lassan már minimum két nyelv kell. Lehet nemsoká olyan hirdetést látok takarítót felveszünk minimum középfokú nyelvvizsgával XD

Ja és semmi extra állásra nem gondoltam....

22. melinda 79 (válaszként erre: 20. - Sajert)
2010. dec. 14. 19:38

Bizony bizony mennyire igazad van...

csak annyi fizetésem van ahány napot ledolgozom. Másik állást még azért nem találtam mert még nem tudok minimum középfokú angol nyelvtudást felmutatni......öööö nem külföldön ... a saját hazámban...

21. judyt640 (válaszként erre: 20. - Sajert)
2010. dec. 14. 16:26
Nos akkor én vagyok a kivétel a kisvállalkozók között aki mindent normálisan csinál.
20. sajert (válaszként erre: 17. - Judyt640)
2010. dec. 14. 06:40

El vagy tévedve...


Sajnos a legtöbb MAGYAR kisvállalkozó, cég ezt csinálja :-((, tisztelet a kivételnek. Se szabi, se betegszabi, pótlékokról meg ne is beszéljük. A munkaidő a hét hat napja, 1 nap pihenőidővel (min, 9 óra/nap), és örülj, hogy dolgozhatsz. És ne gondolj magas fizetésre, a hat számjegyet nem éri el. Ha dolgozol, akkor kapsz pénzt, ha nem dolgozol, akkor nem, ennyi. Van olyan ismerősöm aki még a maga után fizetett járulékot, adót is oda kell adni a főnöknek (azt, amit a munkáltatónak kellene eleve viselni!).


Nekem több ismerősöm dolgozik pl. hipermarketben, ott igaz hogy kicsi a pénz, de jár nekik a szabadság, betegszabadság, és be vannak jelentve az "igazi" fizetésükre. A pótlékokat is megkapják.

19. mese (válaszként erre: 18. - Elfelejtett jelszó)
2010. dec. 13. 20:56

én mikor bajba voltam a munkahelyemen, nem a saját szakszervezetemhez fordultam, hanem egy függetlenhez, és leállították az igazgatót, aki nagyon csúnya, törvénysértő dolgokat tett velem, és zsarolt.

Én tanácsolnám, hogy mindenképp külső szervet kellene ezzel felkeresni...

Bármely városban van független szakszervezet, őket kellene keresni.

18. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 11. - Mese)
2010. dec. 13. 15:25
Az a baj, hogy a szakszervezetet legtöbb helyen a cég fizeti, az ő alkalmazottaik ezért nekik is meg van kötve a kezük ha nem akarnak bajt. Olyan helyen éri csak meg ahol független szakszervezet van.
2010. dec. 13. 15:12
Munkaügyi felügyelöségre egy névtelen telefon.Nálam most volt ellenörzés lekellett nyilatkozni a dolgozónak hogy mindent megkap e.tulóra ,müszakpotlék stb.Gondolom multi cégnél dolgozol mert ezt csak ööööööööök engedhetik meg maguknak.
16. sajert
2010. dec. 12. 23:07
Ha a 15 nap betegszabadságod papíron ki van adva, akkor utána már az OEP felé KELL továbbítania a munkáltatódnak a táppénzes papírt (amit az orvos ad ki). Ha leadod a táppénzes papírt, akkor azt három napon belül kell az OEP felé továbbítania a munkáltatódnak, kitöltött nyomtatványokkal együtt. Ha az OEP-nek adod le, akkor az OEP 30 napon belül felszólítja a munkáltatót a foglalkoztatói igazolás stb. kiállítására, általában 8 vagy 15 nap áll rendelkezésre, és ha az beérkezik, akkor onnan indul a kiutalásra a 30 nap. Magyarán mix. 60 nap.
15. malna64 (válaszként erre: 7. - 78826dc958)
2010. dec. 12. 22:16
Ez igy igaz!Mert a tb adatokat kér a munkáltatotol.És még valami a tp a papir beérkezését kővetően 1 honapon belül küldi a tb.
14. melinda 79 (válaszként erre: 12. - Böbe45)
2010. dec. 12. 22:15

Hűha!!!

3-4 hónap.. akkor elviszik a lakást a fejem felől.

Akkor azt hiszem ezt a táppénzes dolgot kihagyom... köszönöm

Csak könnyebb lett volna ha lett volna pár hetem hogy találjak valamit anélkül hogy megszakadt volna a munkaviszonyom.

2010. dec. 12. 22:12

Ezt már többen fontolgatták, de senki nem hajlandó lépni, mert félnek.

A cégnek olyan ügyvédei vannak hogy nem lehet őket megfogni, főleg hogy papír szerint minden rendben van, így nem is lehet őket feljelenteni. Nincs bizonyíték.

Inkább azon vagyok hogy mielőbb találjak valami mást mert ezt egyre nehezebben lehet bírni.

Se szabadság semmi.....de köszönöm a hozzászólásokat.

12. Böbe45 (válaszként erre: 1. - Melinda 79)
2010. dec. 12. 22:11
add le a papírokat a tb- hez, valamikor 3-4hónap múlva kifizetik,nekem már a 3.hónapja küldik a pénzt,hogy mikor ér ide, azt nem tudom
11. mese
2010. dec. 12. 22:10
fordulj a szakszervethez.És kérj a bíróságon jogi tanácsadást.
2010. dec. 12. 22:09
Ha nem fizet, akkor fel kell jelenteni a munkáltatókat ellenőrző osztályon az OEP-nél. Tapasztalatból, hosszadalmas, de megéri.
9. melinda 79 (válaszként erre: 7. - 78826dc958)
2010. dec. 12. 22:07
A kérdésem az lenne hogy a 15 napos betegszabadságot nem fogja kifizetni, ezért gondoltam hogy a tb-be viszem be a táppénzes papírt, akkor talán ők be tudják hajtani. Ha jók az információim a cégtől volt aki így csinálta. Igaz utána vége is lett a munkaviszonyának.. megoldották hogy ne akarjon visszajönni..
2010. dec. 12. 22:04
Igen sajnos ki van az ember szolgáltatva. A hirdetésekben lévő követelményeknek nem lehet megfelelni.... lassan három nyelvvizsga kell hogy egy cégnél recepciós állást be lehessen tölteni. A környezetemben is nagy gond ez. Annyira nagy a munkáltatók lehetősége hogy válogassanak hogy lassan mindenhez diplomás embereket keresnek. Ez van. Hitelek, számlák viszont vannak,dolgozni pedig kell....
7. 78826dc958 (válaszként erre: 3. - Malna64)
2010. dec. 12. 22:01
Betegszabi után tp-t köteles fizetni!Abban az esetben ha nem tb kifizetőhely akkor is nekik kell leadni táppénzes papirt amit ők továbbitanak az Eb felé és onnan kapja a dolgozó a táppénzt!
6. 96b0d6b01f (válaszként erre: 4. - Melinda 79)
2010. dec. 12. 21:59

Sajnos nem tudok neked segíteni... ebben nem vagyok olyan jártas 4 hónapja jelentettek be... :(

De szemét mind, annyira visszaélnek a nyomorult munkások helyzetével,hogy hányingert kap az ember tőlük...és csodálkoznak,hog y nem jó kedvvel megy az ember dolgozni...

2010. dec. 12. 21:57
Az én főnököm bezárta a munkahelyem nov. 5 óta nem dolgozom mert felújítás alatt van...és nem fizet egy fillért sem, pedig kéne neki, azóta napszámba járok... feketén, mert nincs más lehetőségem, ha feljelenteném még én szívnék, jah és élvezkedik a start kártyámon...
2010. dec. 12. 21:56

A helyzet a következő:

Ők a felvételnél jelezték, hogy táppénz esetén a rájuk vonatkozó 15 napot nem fizetik. A papírt le lehet adni, de ki nem fizetik. Csak papíron. Ugyanúgy mint a szabadságot....

Azt hallottam, ha nem a munkáltatónak adom le a táppénzes lapot, hanem beviszem a tb-be, akkor a tb kifizeti a munkáltató helyett, és ők hajtják be rajtuk.

Esetleg tud valaki erről információt?

Előre is köszönöm.

Milyen jó hogy így ki van szolgáltatva az ember...

két éve nem találtam mást, és csak azokat a napokat fizetik ki amiket ledolgozunk. A papírokban, munkaszerződésben minden rendben, és kénytelenek voltunk aláírni.

2010. dec. 12. 21:54
A munkáltató nem táppénzt fizet,hanam betegszabadságot,évi 15 nap.
2010. dec. 12. 21:54
Pontosabban? Nem akar, vagy azért nem mert nem tb kifizető hely?
2010. dec. 12. 21:51
Tudja valaki mi a helyzet abban az esetben ha a munkáltató nem fizet táppénzt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook