Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rakott krumpli - mindenki megfözi elötte a krumplit? Van aki nyersen teszi a tepsibe? fórum

Rakott krumpli - mindenki megfözi elötte a krumplit? Van aki nyersen teszi a tepsibe? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jún. 13. 00:57
Anyukám is, nagymamám is, én is mindig megfőzzük
2010. dec. 15. 16:58
Sziasztok, en a rakott krumplit mindig nyers krumplibol keszitem, le kell foliazni az elejen, majd nelkule sutni. Sokkal finomabb lesz igy a krumpli benne.
2010. dec. 15. 16:51

lehet nyers krumplival

egy kicsit tovább kell a sütőben hagyni

és a sütésiidő feléig le kell fedni

31. Nyafa (válaszként erre: 30. - Móriczka)
2010. dec. 12. 23:21
Az biztos :) imádom a hasam,szó se róla
30. Móriczka (válaszként erre: 29. - Nyafa)
2010. dec. 12. 23:04
De azért meg állapíthatjuk így a vége felé hogy mi magyar menyecskék ,lányok asszonyok és családjaik azért tudunk ééééééééélni :-)),jókat enni tudjuk mitől döglik a légy :-))
29. Nyafa
2010. dec. 12. 21:50
Köszi a válaszokat! Én a nyersre voksolok,csak nézegettem r.k. recepteket & már bosszantott,hogy mindegyiket úgy kezdték,hogy FÖZZE MEG A KRUMPLIT... :/
2010. dec. 12. 21:45

Én a krumplit, tojást megfőzöm, a tejfölt összekeverem egy egész tojással (nyers tojás) és ételízesítővel, belekarikázom a kolbászt, tojást, majd ha megfő, mehet bele a krumpli, összekeverem, majd be a sütőbe és kész.

Isteni finom és nem lesz száraz.

2010. dec. 12. 21:41
Én is nyersen teszem bele a burgonyát és a kolbászt is,csak a tojást főzőm meg,szép lenne ha azt nem főzném meg:))
2010. dec. 12. 21:40

Én megfőzöm előtte, mert ha nyersen teszem be és úgy a sütőbe, akkor fél napig is sülhet, annyira szar a gáz minősége felénk... Így időt spórolok sütésügyileg még úgy is, hogy előtte főzöm a krumplit.

Jénaiba egy sor krumpli, tojás, kolbász, krumpli, és a tetejére jó sok tejföl. Szoktam a tejfölbe néha sajtot is reszelni, illetve a tetejére angol szalonnát, vagy bacon szalonnát tenni...


Vagy krumpli, hagymás párolt darált húsos cucc, tejföl, krumpli, tejföl, sok bacon a tetejére

2010. dec. 12. 21:39

Én nyersen teszem bele.

Szerintem sokkal finomabb, ha minden együtt készül el, jobban összeérnek az ízek.

2010. dec. 12. 21:39
Nyersen készítem, a lényeg, hogy ebben az esetben le kell fedni és én félig fel szoktam önteni vízzel vagy tejjel, így szaftos lesz. Imádom sajnos! :-)
2010. dec. 12. 21:39
Én is főve, tojással ,és sok sok sajtos besamellel...Félhülve lehet kockázni..nagggyon fincsi:))))))))))))))
2010. dec. 12. 21:38
Már gondolkodtam a nyers krumplin, de még nem mertem magam rászánni. Hiába, a több évtizedes megszokás.
2010. dec. 12. 21:36
Én is nyersen teszem bele a krumplit, és az a tejfölös cuccban sokkal finomabbra fő. Olaj krumpli, vegeta, kolbász, kevés csípős is, majd tojás só, tejfül. Ezt jénaiban 3-4X lerakom, tetejére tejföl, esetleg reszelt sajttal keverve. Tovább kell sütni, de nagyon megéri. :)
20. anikko
2010. dec. 12. 21:29

főve, sok besamel mártással meg tejföllel

De ki fogom próbálni nyersen az alábbiakat olvasva.

2010. dec. 12. 21:29
Olajjal kikenem, rá a főtt krumpli karikát, a főtt tojáskarikát, amit a szeletelővel szép vékonyra lehet vágni, és házi füst kolbász szétmorzsázva, rá tejföl, picit megsózom, újra krumpli, tojás, kolbász, tejföl, só, olajjal kissé meglocsolom itt-ott és be a sütőbe. Csak akkor veszem ki, amikor már szép világosbarna a tejföl...
2010. dec. 12. 21:28
nyersen
17. verem
2010. dec. 12. 21:23
Én lapjára sült krumplival készítem már egy jó ideje. A férjem így sokkal jobban szereti.
2010. dec. 12. 21:22

Én is egy ideje nyersen teszem bele a krumplit és sokkkkkkkkkkkkal finomabb mint főve, hiszen a krumpli finom és ezt azt ízt a főzővízzel ki is öntjük !!

én jénaiba szoktam készíteni

Ki vajazom a jénait ,alsó sor szeletelt füstölt szalonna aztán krumpli majd kolbász ,tojás krumpli egy sor karikára vágott hagyma ,kolbász ,tojás ,krumpli stb stb ja és a közepetáján is és a tetejére is egy egy kupa tejföl be fedem alufóliával és a jénai tetejét is rá teszem egy nagyobb adag 1-1,5 órát van a sütőbe ,

Friss kenyérrel és savanyú uborkával vagy ubisalival halálos ...........Nyammmmmmm Nyamm csak reménykedni lehet hogy nem hízunk tőle egy kilót egy evésre :-)))

15. era06
2010. dec. 12. 21:22
nyersen, tartármártás félével nyakon öntve, hogy szaftos legyen
2010. dec. 12. 21:20

próbáljátok meg, ahogy én csinálom,"fél-hagyományosan":

egy almát is közékarikázok és egy fej hagymát is.

Nagyon finom!

13. anyone (válaszként erre: 6. - Kiraanyu)
2010. dec. 12. 21:20
Hát persze, én is héjában főzöm, de ezt mindenki így csinálja nem?Egyszer csináltam nyersen nagyon vékonyra vágtam, mégse puhult meg mindenhol, biztos azért, mert nem fedtem le sütéskor.
2010. dec. 12. 21:19
Én megfőzöm előtte,héjában:)
2010. dec. 12. 21:18
én héjában főzöm meg
2010. dec. 12. 21:18
Én sem főzöm meg elötte a krumplit, szerintem sokkal finomabb így. Jénaiban szokatam rétegezni, fedővel lefedem, kb másfél óra.
2010. dec. 12. 21:18
én kb 3-4 percig főzöm előtte,héjában.
2010. dec. 12. 21:17
Én nyersen szoktam a tepsibe karikázni.
2010. dec. 12. 21:16

Jó kérdés:)

5 percig főzöm a krumplit,aztán tszem be.

Bár,a mostani krumplik majd mind szétfőnek:(

Úgyhogy ezentúl nyersen fogom a tálba karikázni.

Szerintem is jobb lesz az íze:)

2010. dec. 12. 21:15

Én megfőzöm a krumplit, ráadásul a héjában.

Így sokkal másabb az íze és nagyon fini :-)

2010. dec. 12. 21:15
Anyukám is nyersen teszi bele, és jó bőven nyakon önti frissföllel (tejföl helyett, mivel az hígabb). Így is nagyon finom, de én a hagyományos módon, főzve csinálom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook