Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A mandarin hizlal? fórum

A mandarin hizlal? (tudásbázis kérdés)


11. e974230abd (válaszként erre: 9. - Rékaság)
2010. dec. 11. 19:39
Köszi:)Magam is ebben dolgozom..és nem igazán bizonyított ez a negatzív kalória dolg,e egy elmélet inkább a mai táplákozástudományban mint tény...A tény a kalóriacsökkentés,és a ketogén diéták...a többi elméleti tudomány..pl. a negatív kalória is.
10. mese
2010. dec. 11. 18:37
egyáltalán nem hízlal. A cukor betegek, és a diétázók, fogyózók, sokat ehetnek belőle. Az inzulinszintet teljesen beállítja, nyugodtan fogyaszd, kedvedre!:)
9. rékaság (válaszként erre: 8. - E974230abd)
2010. dec. 11. 18:18

Azért nem hülyeség, nem szószerint negativ kalória, tehát nem úgy, hanem úgy hogy a megemésztésére több energiát használ fel a szervezeted mint amennyit maga az étel tartalmaz. Ezt tudom hogy így van, én eddig konkréttan a káposztáról, a zellerről és a gombáról tudtam, ezért lepett meg, hogy ennyi félét felsoroltak, és bevallom ebben kicsit kételkedek is, de nem mondom, hogy nem így van, mert nem tudom. És Neked se kellene szerintem olyanra mondanod, hogy hülyeség, amiről nem tudod biztosan :)

Künönben semmi népámítás nincs benne, bármelyik táplálkozás szakértőt megkérdezheted, ha nekem nem hiszel, vagy az is elég lehet, ha egy picit utána olvasol :)

8. e974230abd (válaszként erre: 6. - Naplemente.)
2010. dec. 11. 18:09

Ez hülyeség,és a népámítás tipikus példája:)))

NINCS negatív kalória,csak kalóriahiány van,,ha aláeszel a napi kalóriaszükségletednek fogysz,ha fölé,akkor hízol,ha egyensúlyban vagy súlyt tartasz.Kivétel a ketogén diéták,de az egy más lap...

7. rékaság (válaszként erre: 6. - Naplemente.)
2010. dec. 11. 17:50
Vagyis Te azt állítod ha jól értem, hogy az itt felsorolt gyümölcsök és zöldségek mind negatív kalóriások, jól értem?
2010. dec. 11. 17:41

Negatív kalória

A negatív kalória működik. Koplalásom idején este 10-kor bezabáltam őszibarackból, és semmi hízás nem volt.

Szeptember közepétől már nem koplalok. Megválogatom, mit mikor eszek, cukor, liszt teljesen kizárva. Azóta 9 kiló ment le. A fogyásom nem gyors, de a gyors fogyásnak, idétlen, kínzó diétáknak semmi értelmét nem látom.


A negatív kalóriatartalmú ételek olyan étkek, amiknek a megemésztése több kalóriát használ el, mint amennyit tartalmaz. Az ezekből az étkekből származó kalóriákat a szervezet nehezen dolgozza fel, nehezebben vonja ki. Az azonos kalóriatartalmú táplálékok közül a negatív kalóriatartalmúak kisebb arányban alakulnak át zsírrá, mivel kevesebb kalória dolgozható fel belőlük a szervezet számára, ezért ezek az ételek zsírégető hatásúak.


Például:

Egy 400 kalóriát tartalmazó desszert megemésztése 150 kalóriát használ el, vagyis "csak" 250 kalória adódik hozzá a test zsírtartalmához.

Egy 5 kalóriát tartalmazó zeller megemésztése 150 kalóriát igényel, vagyis 145 kalóriát veszítünk közben. így minél többet eszünk belőle, annál több kalóriát használunk el (a meglévő tartalékainkból).


Zöldségek: spárga, cékla, brokkoli, káposzta, sárgarépa, karfiol, zeller, cikória, chili, uborka, zsázsa, fokhagyma, zöldbab, tök, póréhagyma, saláta, hagyma, retek, spenót, fehér répa, cukkini, paradicsom


Gyümölcsök: alma, áfonya, sárgadinnye citrom, lime, mangó, narancs, papaya, barack, grapefruit, ananász, málna, eper, mandarin, görögdinnye.


:))

2010. dec. 11. 17:32
:D köszönöm a válaszokat:)
2010. dec. 11. 17:28

A mandarin 100 gramja/1 db kb 30 gramm tehát 3 darabról van szó/

44 kilokalóriát,0.7 g fehérjét,9.8 g szénhidrátot,és 0.8 gram zsírt tartalmaz...mint ilyen egy kilóban 440 kalória,valóban kb napi 5 kilótól lehetne esetleg hízni::DDD

2010. dec. 11. 17:24
ha meg bírsz enni belőle egy nap 5 kg-ot, akkor tuti:-))))))))))
2010. dec. 11. 17:24
Szerintem nem!
2010. dec. 11. 17:22
A mandarin hizlal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook