Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a szoláriumról tudni kell fórum

Amit a szoláriumról tudni kell (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
102. nkltt
2015. jún. 5. 14:04

Sziasztok!


Nekem nagyon fehér bőröm van, tisztában vagyok vele, hogy barna sosem leszek, DE egy kis színt szokott adni a szoli ( csak nyáron megyek néhányszor) Idén 3x (48 órás szünetekkel) voltam a Kiwis.-ba 7 percet és egyszerűen nem akar látszani :( Ennyire gagyik azok a gépek? Szerintem a 3. alkalom után már kéne látszania...


Ergoline- ról vélemény? Azt hiszem negyedszerre oda megyek.

101. e92edf4555 (válaszként erre: 100. - E92edf4555)
2015. máj. 8. 14:36
Bar tavalyelott megprobalkoztam vele...9-szer, par percet,aztan folt lett az egyik anyajegyem korul,es ugy hagytam abba. Meg idoben.
2015. máj. 8. 14:34

Vannak anyajegyeim,mar ki is love a szolizas.

Konkretan a borgyogyaszom ugy fogalmazott,ha ertekes az eletem,ne menjek,mert nagy a rak veszelye. Szoval legyek inkabb egy kicsit sapadtabb ,de legalabb egeszseges.:)

2012. máj. 18. 11:56

Én is az EU szabványos csőveket ajánlanám mert nekem is érzékeny böröm van könnyen megégek és ettől a fajta csőtöl nem szoktam egyáltalán megégni viszont gyönyörű barna színem lesz tőlle :))))))

Meg fontos,hogy használj szolárium kozmetikumokat !

98. Adrika815 (válaszként erre: 90. - Zokkni)
2012. máj. 4. 12:33

Szia!

Szerintem nincs okod a félelemre, ha a megfelelő gépet és percet választod. Én EU szabványos gépet ajánlom( én is abba járok). Ezek a típusú csövek a legkímélőbbek, szóval érzékeny bőrűek is nyugodtan használhatják.:)

97. Nicole0605 (válaszként erre: 96. - Nicole0605)
2012. ápr. 26. 08:51
Annyira vékony az ózon rétegünk hogy sajnos már nem véd meg minden káros sugárzástól mint régebben( erről is lehetne vitázni hogy niért de az másik téma)De érdekes hogy mégis az egyenlítőtől távol élő fehér bőrű emberek szenvednek inkább bőrrrákban......A szoláriumban te választod ki mennyi ideig fekszel be és mekkora sugárzásra van szükséged míg a napod a folyamatos sugárzás miatt leégsz ÍGY NAGYOBB ESÉLYED LESZ bőrrák kialakulására.Én évek óta szolizom védem a bőrömet és hidratálom de viszont a napon nem egyszer megégtem így nem hinném hogy annyira jót tenne a bőrömnek:) Csak
2012. ápr. 26. 08:45

Kedves Asztrid22!

Remélem tisztában vagy vele hogy a földön élö emberek közül az egyenlítőhöz közeli emberek szenvednek legkevésbé bőrrákban.Ebből ha levonod a következtetést amiben teljesen igazad van a nap éltet és erőt ad. DE!

95. juditka0606 (válaszként erre: 94. - Kovats.vera)
2012. ápr. 20. 09:56
Igen, én is úgy tudom, hogy azoktól nincs félnivaló.Én évek óta ilyenbe járok és nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Ez jórészt a szoláriumcsövek fajtájától függ. Ahová én járok, ott azt mondták, hogy ilyen choclete brown csövek vannak beépítve és mások is nagyon elégedettek vele.
2011. dec. 13. 15:52

Másik fórumon már leírtam a véleményem kedves Asztrid22!


Menj eu 0,3-as szoláriumba, az egészséges...

2011. nov. 28. 16:19

Sziasztok! Én most tévedtem csak erre az oldalra, de szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy a SZOLÁRIUMMAL NAGYON VIGYÁZZATOK!

Természetesen a szolit én is megpróbáltam, leírom dióhéjban a tapasztalataim. Csak igen rövid időre mentem azon pár alkalommal mikor gondoltam kipróbálom, mivel alapvetően világos bőröm van. Egyből elkezdtem szeplősödni, pigment foltosodni. A napfénytől soha nem volt ilyen problémám, hiába égtem le. Abba is hagytam azonnal a szoliba járást.


Kérlek, csak egyet gondolj végig, mielőtt bemész, és kiteszed a bőröd ennek a kínzásnak. Hogy amíg a nap éltet, hiszen a növények többsége fotoszintézis(napfényt átalakítja, tápanyaggá, vitaminná, )útján képes a létezésre, addig ha beteszel egy növényt a szoláriumba, és rácsukod a tetejét, nos a szegény növényke szép lassan fonnyadni kezd és elpusztul. Ahogy a te bőröd sejtjei is. Szerinted a Te bőröd, hogy viseli a szoláriumot ezek után? Lehet akármilyen bio, meg csoki cső, meg miegymás. De ez csak a szolitulajok jól megkomponált marketingja, hogy ott hagyd a pénzed, és nem menjenek tönkre. Nekem sajnos egy barátnőm járt így. Minden figyelmeztetés ellenére ment, hogy trendi legyen, és egyszer csak, nemrég rákos bőrelváltozást állapítottak meg nála. A szoláriumtól. Pedig ő még nem is vitte túlzásba. Most kemóra jár, és már kihullott az összes haja. . . . Amerikában, ahonnan kiindult a dolog ez már NEM CUKI, HANEM CIKI!!!

Gondold át, megéri???

2011. aug. 22. 12:13
Sziasztok. Nem tudjátok hol lehet kapni a "choco latta love" nevű szoláriumkrémet?
91. Ametiszt25 (válaszként erre: 90. - Zokkni)
2011. máj. 20. 13:06
Menj EU szabványos szoliba. Nem égsz le, szép lasan barnulsz,ami viszont tartósabb lesz. Én egyszer sem égtem le, eddig 10alkalmat voltam,és szépen látszik. Elsőnek 3 percre mentem, aztán 6percre,legutóbb 9et voltam.
90. Zokkni
2011. máj. 19. 16:48

Sziasztok!

Nekem nagyon fehér bőröm van, és szeretnék érdeklődni, hogy a hófehér bőrű embereknek is szabad-e szolizniuk?? Szeretnék egy kis színt magamnak, csak az a baj, hogy a napon kb. negyed óra alatt már piros lesz a bőröm... Érdemes kipróbálnom a szolit, vagy csak károsítaná a bőröm??

Előre is köszönöm a válaszokat!:)

89. Davy69
2010. szept. 1. 10:51
a mostani szolik egészségesek. keresd azokat télen...
2009. dec. 16. 16:22
A szoláriumozás velem csak jót tett...növeli az önbizalmat, kikapocsolódom miközben szolizok, és nem tudom...de nekem inkább szebb a bőröm tőle, mert használok krémet is.
87. 3b13560c98 (válaszként erre: 86. - S-H)
2009. nov. 29. 18:32
újságokban már cikkeznek róla!pont ma olvastam
86. S-H
2009. nov. 28. 10:57

Sziasztok!

Komolyan megvagyok döbbenve ezen a negatív médiacirkuszon.

Sehol nem találok olyan anyagot, ahol orvos nyilatkozott volna a mértéktartó(!!!) szoláriumozás/napozás rákkeltő hatásáról.

Ne mindíg az eszetlenséget és a túlzásokat vegyük már alapul!:(

2009. nov. 25. 11:50

Képzeljétek olvastam,hogy Dániában szolizni küldik az embereket a kóros D-vitamin hiány miatt és ez igaz az összes északi országra!!!!!!!

Mellékletesen végig lehet gondolni,hogy nálunk hány napsütéses nap van egy évben ami segitené a D-vitamin termelödését!!!

:)

2009. nov. 23. 17:24

Tudtátok,hogy kevesebb olyan nőnél alakul ki mellrák aki jár szoliba a férfiaknál is jó hatással van a prosztatára!!!!!!!!

Plusz még csontritkulásra meg a depresszióra is jótékony hatása van!! :) :)

83. Pirosalma (válaszként erre: 76. - D2a23d7b69)
2009. nov. 21. 20:48
Az arany középút mint követendő elv a dohányzás összefüggéseiben csak ideológia, nem racionális alapokon nyugszik. De arra tökéletes, hogy az ember megmagyarázza, miért ne szokjon le. Büdös, drága, káros...
82. 54ac2427fe (válaszként erre: 81. - 66c7d5854e)
2009. nov. 21. 11:09
Sziasztok,hát kicsit olvasgattam erről a szoláriumozós témáról és a média nem kicsit túloz....tényleg okoz rákot a szoláriumozás ha túlzásba viszik az emberek és sokszor le is égnek ez tény,de ha valaki ésszel és odafigyeléssel teszi akkor nem lesz gond,ha valaki mértékkel szolizik akkor csak jótékony hatása van...ha tényleg annyira káros lenne akkor Afrikában mindenki rákos lenne,nem?az is érdekes hogy Norvégiában mióta betiltották a szoláriumozást nőtt a rákos megbetegedések száma!!!hát tényleg csak mértékkel!!!!
2009. nov. 17. 09:00

Egyetértek én is veletek!

A mérték a lénnyeg!!!

Rendszeresen járok heti 1-2x szoliba én is persze nem 20 percre csak 9-re. Mert nem az a célom,hogy szétégessem a böröm hanem,hogy egészséges szép szinem legyen!! :) Persze fontos,hogy elötte használjunk szoli elötti krémet! Mert egy hidratált ápolt bör jobban tudd barnulni!!!

2009. nov. 13. 21:11

én a 17.kerületbe járok,általában 9 percre...nagyon szép színem van,ráadásul találtam egy nagyon jó krémet,amitől egyszerűen kisimult a bőröm!hyaluronsavas krém scyn a neve,ott lehet is venni.a kozmetikusom meg is jegyezte,hogy csak nem lézeres kezelésen voltam?!

régebben jártam egy másik szoliba,aminek a nevét szerintem mindenki ismeri...20 perceket jártam,mert csak az látszott meg...aztán jött a hidegzuhany..dehidratált,azaz vízhiányos lett a bőröm,mert túl sokat,és sok percre jártam.

a mostani szolitól a színem olyan mintha napbarnított lenne,és nekem ez a fontos,hogy ne öregedjen a bőröm.nagyon megvagyok elégedve,végre ezek olyan csövek amik nem teszik tönkre a bőrömet

2009. nov. 13. 21:05
utánna érdeklődtem :)
2009. nov. 13. 21:04

na végre valaki írt ebbe a fórumba!

az az igazság,hogy a mértéktartás a legfontosabb,de ahogy én utánnaérdeklődtem szoláriumcsövek között is van különbség,ez az új fajta szolicső,amiről írtam csak a felső hámréteget barnítja,és nem károsítja a kollagént,így nem öregszik és nem károsodik a bőr.nézzetek utánna!ezt hívják csokicsőnek

77. Ezüstlány (válaszként erre: 76. - D2a23d7b69)
2009. nov. 11. 13:29
De piszkosul igazad van! Nagyon jól megfogalmaztad, csak egyet érteni tudok!:) Arany középút a megoldás szerintem is...csak ezt a legnehezebb mindenben megtalálni és be is tartani.
2009. nov. 11. 12:51

Halihó!


Végigolvastam,amiket írtatok!


Sajnos mindennek megvan a veszélye,de mi döntjük el,hogy mivel élünk,és hogy mit hiszünk el!

Én dohányzok,de csak pár szálat szívok el naponta(3-6),néha-néha iszok,és szoliba is járok!EGY a lényeg,mindenből mértékkel!!!Szoliba is lehet menni,de ne 15 perccel kezdje el senki!Mindenki kérjen tanácsot,akár egy bőrgyógyásztól,akár csak olvassatok utána!Egy gyogyszert sem veszel be anélkül,h ne olvasnád el a mellékhatásokat!:)Az sem jó ha mindent megvonunk magunktól,de az sem,ha túlzásokba esünk..ARAny KÖzépút!!!


Sziasztok

75. 3b13560c98 (válaszként erre: 74. - 24af5bf008)
2009. okt. 3. 20:53
igazad van...szerintem a betegségeket örökölhetjük,benne van a génekben!mai világban százszor rosszabb és egészségtelenebb dolog van pl. a cigi...szerintem az károsabb mint a szoli..én nem fogom abbahagyni,inkább megkeresem a legmegfelelőbbet,ami nem annyira erős,azaz az uv erőssége.
2009. okt. 2. 21:30

Szerintem ez enyhén szólva túl van lihegve!

Én sokat jártam szoliba még terhességem elött, anno, és sosem volt tőle semmi bajom, nem égtem le soha, szép egyenletesen barnultam, nem jeletkeztek új anyajegyek, és sokkal jobban éreztem magam a bőrömben!

Szerintem sem kell túlzásba vinni, de ha valaki heti 2-3 alkalommal jár 10percekre, attól még senki nem fog meghalni! nem kell itt mindenkit halálra ijeszteni! nekem az össze barátnőm jár/ járt szoliba, sosem volt tőle bajuk. Én mondjuk szedtem béte karotint, sokkal hamarabb, jobban és tartósabban barnultam tőle, egyrészt, másrészt mindig bekentem magam szoli után testápolóval, vagy szoli utáni krémmel!

Ha észre vettem volna valami külső elváltozást, akkor tuti abbahagytam volna, de mondom én elég sokat jártam, mivel szépségszalonban dolgoztam, mégsem volt tőle bajom.


És ez szerintem ember függő is, nekem volt olyan rokonom, aki soha életében nem gyújtott egyszer sem rá, mégis meghalt tüdőrákban, a kedves férje, meg 14éves korától dohányzik, most 72éves, a mai napig dohányzik és makk egészséges!

2009. okt. 1. 17:50

és mégvalami...belsőleg kell pluszban védeni a bőrt pl.béta karotinnal!

a szoli ahova mostanában járok,lehet venni barnító teát,azt hiszem sun-t a neve,tele van vitaminnal,és báta karotinnal!

akkor nem lesz káros a szoli,ha nem 20 percekre jársz,és szedsz valamit,vagy beviszel valamit a szervezetedbe!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook