Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akik 40 felett fogamzásgátlót szednek.... fórum

Akik 40 felett fogamzásgátlót szednek.... (beszélgetős fórum)


27. Lyrian (válaszként erre: 26. - Noraelizabet)
2010. dec. 11. 14:46
Ha tabletta után váltasz gyűrűre, akkor a tabletta befejezése utáni mensi első napján tedd fel, és akkor teljes, azaz nem szakad meg a védettséged, nem kell kivárni a mensi utáni egy hetet.
26. noraelizabet (válaszként erre: 25. - Zizabella)
2010. dec. 11. 14:35
Utólag jöttem rá én is,hogy ő nem kérdezte a bagót nekem meg eszemben sem volt.Az igazság az,hogy előtte is szedtem igaz 5 évvel azelőtt és én azt a nőgyógyászati papírt vittem neki akihez előzöleg jártam.Most 3 hónap után vissza kell menjek,hiába semmi bajom ezzel a tablettával mégis érzem,hogy a koromnál fogva inkább más megoldás kellenne.
25. zizabella (válaszként erre: 23. - Noraelizabet)
2010. dec. 11. 11:44

A legtöbb nőgyógyász semmilyen előzetes vizsgálatot nem végez a trombózisra való hajlam magállapítására, mielőtt felírja a gyógyszert.

Pedig ez nagyon fontos lenne.

24. noraelizabet (válaszként erre: 22. - Lyrian)
2010. dec. 11. 11:39
az inkább oké na pusz majd 2-3 óra után jövök vissza.
23. noraelizabet (válaszként erre: 21. - Zizabella)
2010. dec. 11. 11:38
ezt láttam a tv-ben is ezért váltanék inkább,mert a dohányosoknak veszélyes.Most a nem dohányzók vethetik rám a követ,de a leszokás ugyan olyan nehéz mint lefogyni.
22. Lyrian (válaszként erre: 20. - Noraelizabet)
2010. dec. 11. 11:37
nem nagyon. :) viszont feszesebb lesz. :)
2010. dec. 11. 11:36

A fogamzásgátlók használata miatti infarktusok száma rohamosan növekszik, és egyre fiatalabb korban.

Érdemes elolvasni.


[link]

2010. dec. 11. 11:27
na mell növést azt nem szeretnék.sokat nő?
19. Lyrian (válaszként erre: 17. - Noraelizabet)
2010. dec. 11. 11:23
Csak a méhben. Nem lehet tőle trombózist kapni. Max. nő a melled. :D Ez komoly. :)
18. Lyrian
2010. dec. 11. 11:22

Én direkte mondtam a nőgyógyásznak, hogy nálunk családi hagyomány a spirál mellett teherbe esni. Kiröhögött, hogy olyan nincs. Decemberben tette fel, áprilisban mentem el hozzá, hogy valami nincs rendben, dől belőlem a vér. Na, akkor vetéltem el, levette a spirált és széttárta a karját.

Próbáltuk még ez előtt az injekciót is, gratuláltam az orvosnak, hogy ennél jobb fogamzásgátló tényleg nincs, ugyanis 3 hónapig folyamatosan véreztem, de nagyon. Mellette pedig szedetett velem gyógyszert, amitől folyton rosszul voltam, de a vérzés nem szűnt meg.


A spirál után mondta, hogy na, akkor itt a vége, oldjuk meg, ahogy tudjuk. Óvszer kilőve, tabletta szintén, spirál dettó, a hüvelyi krémek és tabletták borzalmasak (próbáltuk), szinte folyamatosan az órát néztük. Végül a barátnőm, aki Tatabányán szülésznő, megkérdezte az ottani főorvost, hogy mit ajánl. Azonnal rávágta a gyűrűt. Elmentem, közöltem az orvossal, hogy na, akkor ez lesz. Jéééé, neki ez nem jutott az eszébe!

Viszont ugye minden szervezet másképp reagál mindenre, ezt is bele kell kalkulálni. Kipróbálni viszont egy 3 hónapot, szerintem megéri.

17. noraelizabet (válaszként erre: 16. - Lyrian)
2010. dec. 11. 11:20
Na majd később megnézem a videót,mert mindjárt mennem kell dógózni(a fenébe).Kezdek rá kattanni erre.Az igaz,hogy ez csak a méhben fejti ki hormonális hatását és nem a vérben?Így trombózist sem lehet a vége?
16. Lyrian (válaszként erre: 15. - Noraelizabet)
2010. dec. 11. 11:16

Nem röhöglek ki. Van aki elsőre tényleg értetlenül álldogált, annak ajánlottam ezt a videót:


[link]


1:10-nél kezdődik a "hogyan". Amikor feldugod (már bocsánat a kifejezésért), akkor egyszerűen szétnyílik magától és a helyére csúszik. Ennyire egyszerű.

15. noraelizabet (válaszként erre: 13. - Lyrian)
2010. dec. 11. 11:11
hát azt írod,hogy könnyű a felhelyezése,ki lehet röhögni de saját magamban nem bízom.27 év tampon használat után sem vagyok biztos benne,hogy jól helyeztem-e fel,pedig a legjobb fajtát használom.Mégis kell a betét még a gyengébb napokon is.Pedig megfelelő időközönként cserélem.
14. noraelizabet (válaszként erre: 12. - Gabima)
2010. dec. 11. 11:04
mikor utoljára rózsaszin valami folyt a hüvelyemből,majdnem elvetéltem a gyermekemet.Még mindig nem vagyok meggyőzva.Az ár hiába 5 évre bontod le az 50000-et ha felrakatom egyszerre kell kiadnom egy havi fizimet.
13. Lyrian
2010. dec. 11. 11:02

Akit érdekel a NuvaRing gyűrű...


Először a hivatalos szöveg:


"A NuvaRing hüvelyi használatra való hormonális fogamzásgátló. Rugalmas, átlátszó, majdnem színtelen gyűrű, külső átmérője 54 mm, keresztmetszeti átmérője 4 mm. Minden gyűrű kis mennyiségben kétféle női nemi hormont bocsát ki magából lassan, de folyamatosan: etonogesztrelt (egy progeszteronként ható hormont) napi 15µg mennyiségben, és etinilösztradiolt (egy ösztrogén hormont) napi 120µg mennyiségben. A kibocsátott hormonok kis mennyisége miatt a NuvaRing alacsony hormontartalmú fogamzásgátlónak számít. Mivel kétféle hormont bocsát ki, a NuvaRing az ún. kombinált hormonális fogamzásgátlók közé tartozik.

A korszerű tablettákhoz képest is kisebb mennyiségű hormont bocsát ki. Ez azért lehetséges, mert itt a hormon adagolása lokális, egyenletes, tehát a kibocsátott mennyiség mindig pontosan és hiánytalanul célba ér. A szájon át történő bevitelnél a hormonfelszívódás mértéke függ az emésztési folyamatoktól, illetve más gyógyszerek szedése is befolyásolhatja felszívódás mértékét. Mivel itt nem a véráramon keresztül ér célba a hormon, a vér hormonszintje alacsony marad, így a hormonális jellegű mellékhatások - mellfeszülés, fejfájás, bőrproblémák - valamint vérzészavar ritkán fordulnak elő, illetve enyhék, és általában csak átmenetiek.

A gyűrűt a három hétre a hüvelybe kell felhelyezni, amelyet egy hét gyűrű mentes periódus követ, mielőtt újabb gyűrű kerül felhelyezésre. A hüvelygyűrűt - a megfelelő napon - mindenkinek saját magának kell felhelyeznie hüvelyébe, illetve eltávolítania onnan. Ennek mikéntjéről a nőgyógyászától kaphat részletes információt. A vérzés rendszerint megjelenik a gyűrű mentes héten. Alternatív megoldást jelent a kombinált készítmények mellett. Tökéletesen kielégíti azok igényeit, akik nem tudnak vagy nem akarnak törődni a mindennapos fogamzásgátlással. Mindemellett elég drága, sokakat zavar a felhelyezés, illetve a szex során félnek a jelenlététől."


Saját tapasztalat:

- görcsök megszűnése

- hosszan tartó, nagy mennyiségű (ömlő) vérzés megszűnése, általában 3-4 nap, kis mennyiségben

- teljesen beállítja a menstruációt (nekem a hat hónap alatt szinte percre pontosan megjött)

- eddig ha fogamzásgátlónál bevettem egy fájdalomcsillapítót, azonnal pecsételő vérzésem lett (megszűnt)

- használata közben lehet irrigálni, együttlét alatt egyáltalán nem zavaró, de ha valakit zavar, 3 órára addig ki lehet venni

- fürdésnél is ki lehet venni, leöblíteni folyóvízben (langyosban) és azonnal visszatenni

- nem csúszik ki, könnyen fel lehet helyezni

- az ára 1 hónapra 3400-3800 forint (ez necces kicsit), 3 hónapra 8500-8900 forint (ezek persze patikafüggő árak)

- hatása 4 hétre elég, tehát lehet csúsztatni a kivételét, sőt, nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy steril használat esetén, ha kiveszem, nyugodtan egy hétre vissza lehet tenni, egy hét múlva újat betenni két hétre, így a 3 db gyakorlatilag 4 hónapra elegendő.


Mire vagytok még kíváncsiak? :)

12. gabima
2010. dec. 11. 11:01
Nekem is Mirena spirálom van, 2,5 éve. Az 50000 ft nem egy havi összeg, hanem 5 évre kell elosztani, így havi 833 ft jön ki. Valóban nincs menzesz, csak havonta kb. 2 napig enyhe rózsaszínes valami, csak úgy jelzésszerűen, amihez a sima tisztasági betét is elég. Így a nőiességedet sem éri csorba.
11. noraelizabet (válaszként erre: 10. - Novehaki)
2010. dec. 11. 10:50
azért valljuk be nem költünk havonta 50000-et,védekezésre,tamponra,betétre.És sok ember nettó 55000-et visz haza.Akkor mégis csak drága.A mensziről meg annyit,hogy lehet hülyének néztek de az nekem egyféle nőiességemet jelzi,és igazolást arról,hogy nem vagyok terhes.
10. novehaki (válaszként erre: 4. - 2e8c028830)
2010. dec. 11. 09:58

hát én csak jót mondhatok róla, a felhelyezés kicsit kellemetlen volt de nem olyan szörnyű, három szülés után:D


az elején én is egy kicsit viszolyogtam tőle hogy van bennem valami de, aztán meggyőzött, az hogy nincs mensim, nem kell bogyót szedni, nem kell betétet és egyéb dolgokat venni, az ára igaz ahogy 50000 ft de számoljuk már ki hgoy mennyit is költünk havonta gyógyszer vagy óvszer, betét, tampon, és ne felejtsük el azt a pár napot amikor nem "találkozol" a pároddal :D


na ez nekünk mind megszűnt semmiért nem adnám a spirálom


amúgy ha utána olvasol a mirena spirálnak nagyon kevés rossz vélemény van róla sőt....


nekem nagyon fontos volt hogy jó legyen mert három pici gyermek mellett nincs időm kidőlni, másik spirálokról elég sok rosszat olvastam nem is igen akartam spirált de ez megygyőzött

9. noraelizabet (válaszként erre: 7. - Lyrian)
2010. dec. 11. 09:49
engem is érdekelne.
8. 2e8c028830 (válaszként erre: 7. - Lyrian)
2010. dec. 11. 09:43
Hallottam már erről is,de nem túl sokat,írjál róla még...
2010. dec. 11. 09:38

46 évesen (latex-allergiásan) nekem a NuvaRinget ajánlották, mármint a hüvelygyűrűt. Gyógyszert nem szedhetek. Fél éve használom, s bár drága, de nekem semmi gondom nincs vele. A görcseim megszűntek, a vérzésem is csökkent, pontosan megjön, és egyáltalán nem zavar semmiben.

Próbáltuk a spirált is, de fél évvel ezelőtt le kellett venni, mert kiderült, hogy lecsúszott és terhes lettem, de elvetéltem.

Én már maradok a gyűrűnél.

6. noraelizabet (válaszként erre: 4. - 2e8c028830)
2010. dec. 11. 09:35
Nekem sem a felhelyezés se a levétel nem okozott fájdalmat,észre sem vettem.Sosem volt az a tudat bennem,hogy valami ott fent van.Mint lentebb említettem az állandó gyulladás ami nem tetszik.Olyan mintha éveken keresztül gyengébb vagy erősebb menszi görcsöd lenne,de nem csak nekem környezetemben más is ezért vetette le.
5. noraelizabet (válaszként erre: 2. - Novehaki)
2010. dec. 11. 09:31

Nekem anno 10 évig volt fent hurok,persze nem ez a fajta és 10 éven keresztül erős görcsös menstruáció és állandó méhgyulladásom volt oly annyira ,hogy 10 év után mikor levették átmenetileg meddővé válltam.3 év után fogant meg a lányom.Amit Te használsz erről is azt olvastam,hogy hosszabb menszi,és az a lényege hogy a méh gyulladásba legyen.Ráadásul egyszerre kell 50000-et kiperkálni

Inkább kihagyom,pedig már az én koromban nekem is ezt ajánlja az orvosom,meg a bagó miatt is.

4. 2e8c028830 (válaszként erre: 2. - Novehaki)
2010. dec. 11. 09:28

Valamiért nagyon viszolyogtam mindig is a spiráltól...Már eleve az,hogy menstruációkor helyezik fel,és a tudat hogy valami bennem van...

szívesen elolvasom a tapasztalataidat a spirálról,hátha mégis egyszer...Fájt a felhelyezés,okoz valami kellemetlenséget,és mennyibe kerül, meddig lehet használni?

3. noraelizabet (válaszként erre: 1. - 2e8c028830)
2010. dec. 11. 09:26
Szia! Yasminelle-t szedek,43 vagyok és még ráadásul erős dohányos is.Tapasztalatom,megvagyok vele elégedve,nincs súlynövekedés,nemivágy csökkenés(sőt!)egyetlen hiba,hogy gyakran van érzelem kitörésem főleg mikor már az utolsó 2-3 szem van hátra.Ez már az ötödik gyógyszer amit szedtem életem során,igaz a többivel sem volt probléma de az orvos tanácsára mindig korszerűbbre váltottam.Ennyi
2. novehaki (válaszként erre: 1. - 2e8c028830)
2010. dec. 11. 09:23
szia ne haragudj hogy én is írok de nekem most tették fel vagyis már fél éve a mirena spirált és mindenféle görcsöm sőt még a menstruációm is megszűnt és ha kiszámolod akkor nagyon nagyon gazdaságos is
2010. dec. 11. 09:19

Most kezdtem el szedni a Gestomixet.Többek közt, a menstruációs görcsök elkerülése, és a vérzésem bősége miatt is....

A mellékhatások közt többek közt ingerlékenység,nemi vágy csökkenése is szerepel.Tapasztalt valaki ilyet?

Tudom ,veszélyes ebben a korban fog. gátlót szedni,és nemcsak a trombózisveszély miatt.

De olyanokkal szeretném megosztani a tapasztalatokat,akik hasonló cipőben járnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook