Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudom elérni, hogy két éves kislányom többet aludjon? fórum

Hogyan tudom elérni, hogy két éves kislányom többet aludjon? (tudásbázis kérdés)


14. piroska103 (válaszként erre: 11. - Caryna)
2010. dec. 12. 01:52

Érdekes, egyébként nálunk is úgy van, hogy ha este nyolckor lefekszik, akkor is hatkor ébred, de van, hogy hétkor. De ha este tízkor fekszik le, akkor is hatkor kel, sőt, van, hogy korábban. Nekünk az vált be, hogy minden nap este nyolckor alvás van. Az nagyon jót szokott tenni. De a kislányom már elmúlt három és még mindig velem alszik el. Aztán éjjel kijövök, ha nem vagyok fáradt. Ha szopizik, akkor bizony, nem lesz könnyű, meddig akarod szoptatni?

Egyébként meg ha közösségbe fog menni, akkor meglátod, annyira le fog fáradni, hogy ihaj! Nekem volt olyan, hogy az oviból hazajött és elaludt délután háromkor és másnap hajnali négykor kelt fel. Jó, ez kivételes eset volt, de az oviban sokkal jobban lefárad, mint itthon. Sok az inger. Ne aggódj, nem alszik ő keveset, inkább te alszol keveset szerintem.

13. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - Caryna)
2010. dec. 11. 21:06
Rendesen alszik.
2010. dec. 11. 20:12
Vidd többet levgőre, fáraszd ki minél jobban!
11. Caryna
2010. dec. 11. 19:59
Köszönöm a válaszitokat! Több helyen utána olvastam s volt ahol azt írták, hogy az idegrendszer egészséges fejlődéséhez kell egészséges megfelelő alvámennyiség. De honnan tudhatnám, hogy az én kicsikémnek mi az elegendő. Nem akarom, hogy amiatt legyen bármi baja, hogy keveset alszik. Ugyanakkor a héten mindketten kikészültünk az altatások körüli cirkuszban, egyszerűen nem tudom már elegendő türelemmel kezelni, különösen úgy hogy ő még szopizik éjszaka is, ami azt jelenti, hogy 2 éve nem alszok rendesen én sem, fáradt vagyok! próbáltam "kísérletezni" hogy hány órával az ébredése után aludjon, hogy szinte egész nap játszótereztünk, levegőn voltunk (hátha nem fárad el eléggé) de semmi nem segít. Sőt, azt figyeltem meg, hogy ha korábban alszik el este, annál később ébred reggel! Fura...
2010. dec. 11. 13:41

nem csinálsz rosszul semmit.

Nekem a kicsi most 2 éves,este már 8körül alszik és reggel 8-fél 9körül ébred,és délután is alszik ebéd után kb 2 órát,néha többet.

A nagyobbik lányom 2 évesen nem aludt napközben,és este is késön feküdt,de korán kelt.

Nem kell eröltetni,figyeld meg,fog ez még változni.

2010. dec. 11. 06:47
Az én két éves fiam is ilyen korán kel, már egészen kicsi kora óta. Úgy két hete nem is alszik napközben, mert nem akar és én meg belefáradtam a kínlódásba. Van, hogy kilenc óra, mire elalszik. Reggel kipihenten ébred, nem nyűgös. Du. csinálunk azért csendespihenőt. A védőnő azt mondja, hogy vannak ilyen gyerekek , akiknek ennyi is elég. MÉg szerencséd van, hogy du. azért alszik egyet! Ha nem nyűgös, sírós akkor tuti, hogy nem csinálsz rosszul semmit!
8. d2299ac778 (válaszként erre: 2. - Caryna)
2010. dec. 11. 06:39
Ne parázz...az enyém is ezt csinálta....
2010. dec. 11. 03:56
*te is vele alszol, bocsi
2010. dec. 11. 03:56
Szerintem sem kevés. Esetleg ha délutáni alvásnál ze is vele alszol, akkor lehet, hogy többet fog aludni. Nálunk ez volt...
2010. dec. 10. 23:50

Szerintem sem kevés...

Az én kisfiam 9 hónapos... napközben, kétszer alszik kb 1/2 - 1 órát... vagy még annyit sem...

Este fél 9 körül már alszik, de 7, legkésőbb 8 órakor már ébren van. (És éjszaka többször ébred... )

Vannak kevésbé alvásigényes Manók!

Legalábbis azt mondják...

2010. dec. 10. 23:46

Szerintem nem csinálsz semmit sem rosszul!

Én nagyon örülnék neki, ha az én kislányom annyit aludna, mint e tiéd... :S

2010. dec. 10. 23:14

szia

az én két nagyobbik lánykám már 1 évesen is csak ennyit aludtak, a legkisebb a kivétel ő még kétszer alszik nappal elég jól de a nagyok nem aludtak szerintem ne akard altatni

2010. dec. 10. 22:53
Este 9 körül (ma pl. 9:30 körül inkább) alszik el a kislányom, reggel 6-6:30 körül ébred, napközben 1-1,5 órát alszik, ami szerintem kevés! Persze, lehet, hogy csak ennyi az alvásigénye, de mi van, ha én csinálok valamit rosszul? Pl. rossz időpontban altatom!
2010. dec. 10. 22:51
Hogyan tudom elérni, hogy két éves kislányom többet aludjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook