Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elektromos padlófűtésre milyen módszerrel ajánlatos lerakni tölgyfa hajópadlót? fórum

Elektromos padlófűtésre milyen módszerrel ajánlatos lerakni tölgyfa hajópadlót? (tudásbázis kérdés)


6. MelisUK (válaszként erre: 5. - Gne2)
2010. dec. 14. 12:46

Köszi a linket, megnéztem, hasznos volt.

Én is kicsit megijedtem először, mikor azt láttam pár helyen, hogy nem lehet alá padlófűtést tenni, de mindig a vizes padlófűtésről volt szó, az meg teljesen más. Nomeg ugye kifejezetten olyan is ez a fajta elektromos padlófűtés, amit vettünk, hogy fa alá való, nem pedig járólap alá. Van járólaposból is olyan, ami kifejezetten természetes kő alá való, mint pl a márvány. Szóval olyat vettünk, ami kifejezetten igazi fából készült hajópadló alá való és hajópadlót is olyat, amihez lehet elektromos padlófűtést alkalmazni, szóval gond elvileg nem lesz vele. :)

5. gne2 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2010. dec. 13. 19:25

Most rákerestem, és több magyar oldalon is ezt találtam:

"A hajópadló nem alkalmas olyan helyiségbe, ahol padlófűtés van. Itt a a garancia sem érvényes, inkább kerámia járólapot vagy egyéb jó hővezető burkolatot kell tenni, a célszerű és hatékony energiafelhasználás érdekében is."

De most utánaolvastam, az elektromos padlófűtés teljesen más, arra lehet tenni hajópadlót is.

Küldök egy privit, nézd meg, ott leírják, hogyan kell lerakni (a cég termékeire vonatkozik, de biztosan más fajtákkal is használható az eljárás).

2010. dec. 13. 10:56

Szia! Tényleg nem tolonganak. :)

Mi kifejezetten olyan padlófűtést vettünk, ami hajópadlóhoz való és a hajópadló vásárlásánál is odafigyeltünk, hogy olyan legyen, amihez lehet padlófűtést használni, szóval elvileg nem lesz gond, 30 év garanciát vállalnak a fára. A gond csak az, hogy nem találunk olyan mesterembert, aki tudja, hogy hogy kell lerakni a hajópadlót, ha padlófűtés van alatta, ugyanis eredetileg ilyen pár centinként le kéne szögelni tán 30 fokos szögben, ehhez van is egy gép, ami így megcsinálja, viszont mivel alatta a padlófűtés így rizikós, hogy véletlenül azt is átszögelik és akkor oda a fűtésnek... Leragasztva meg sokkal drágább lenne lerakatni, meg akkor már le kéne ragasztani a padlófűtést is, szóval még több ragasztó kéne, még több idő, még több kiadás. Egy holland mesterember szerint lehet valami klikkelős dolgot venni hozzá, ami segítségével hasonló módon le lehetne rakni, mint ahogy a laminált lapokat szokták összeklikkelni - csak ennek a hollandnak az egyéb munkáival nincs megelégedve a párom, nem akarja, hogy elrontsa nekünk. Egy másik mesterembernek meg az az ötlete támadt, hogy ragasszuk össze csak az illesztéseknél. Bevallom fogalmam sincs mi lenne a legjobb, ezért kérdeztem rá, hogy van-e valaki, aki hozzáértő, mit lehet esetleg erről a klikkelős módszerről tudni, mi a neve annak, ami kéne hozzá, vagy hogy jó-e ez a köztes ragasztásos módszer, elég erős-e...

3. gne2
2010. dec. 11. 13:32

Szia! Látom, nem tolonganak a válaszokkal.

Talán segítség lesz neked: nem elektromos, hanem központi fűtéses padlófűtésünk van (mellette radiátorok is, persze másik fűtési körön). Mi is hajópadlót, vagy parkettát szerettünk volna a szobákba, de senki sem tanácsolta. Több okból is: a fa jól szigetel, nehezen melegedne át a padló, és a hőingadozás miatti tágulás néhány éven belül tönkretenné. Így végül a hálószobákba laminált padlót raktunk, minden más helyiségbe burkolólapot. A laminált padlót azóta sem szeretem. :(

2010. dec. 10. 14:08
Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 10. 13:58
Elektromos padlófűtésre milyen módszerrel ajánlatos lerakni tölgyfa hajópadlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook