Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen laptopot érdemes vásárolni 12 éves gyermeknek, főleg játszani és zene, film letöltésre? fórum

Milyen laptopot érdemes vásárolni 12 éves gyermeknek, főleg játszani és zene, film letöltésre? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 10. 19:34
Én nem vennék ekkora gyermeknek laptopot.
2010. dec. 10. 16:37
Dóra lányom 13 éves ,ő is laptopot kért karácsonyra.Szakember javaslatára Toshiba gépet vásároltunk.
2010. dec. 10. 13:31
Szia! Én is inkább otthonit vennék neki. 12 éves gyereknek tényleg nem való még laptop. Én 11 éves voltam, mikor az első számítógépemet kaptam, nagyon kis alap gép volt, semmi internet, csak feltelepített játékok. Persze nem azt mondom, hogy ne legyen rajta net, de előttem is írták, hogy más tartalmat is letölthet, szóval ha mindenképp akartok internetet, a felnőtt tartalmat tiltsátok le (valahogy le lehet). Ráér majd középsuliban laptopozni szerintem. Tudom, hogy fejlődik a világ, de az én ismerőseim 15-18 évesen vettek először (beleértve engem is) laptopot:)
2010. dec. 10. 12:15

én sem vennék

később úgysem tudod levakarni róla:(

addig hadd legyen gyerekkora

2010. dec. 10. 12:05

Csatlakozom a négyes és ötös hozzászóláshoz, ha megoldott a helyhez kötöttség.

Igazi boldog karácsonyotok lesz, aki kapja azért, és aki adja azért, mert láthatja a boldogságot a csemete atcán. :)

7. csutkababa (válaszként erre: 4. - SF)
2010. dec. 10. 12:04

ezzel nagyon egyet ertek....

kesz konfiguraciot soha!!!

6. 211d16142a (válaszként erre: 3. - 204b456479)
2010. dec. 10. 11:54
detto
2010. dec. 10. 11:34

Én a helyedben inkább pc-t vennék, egyrészt olcsóbban jönnél ki, másrészt nem olyan sérülékeny a pc, harmadrészt a notebookokat nem játékra találták ki, nincs bennük olyan videókártya, stb (Illetve gondolom nem több százezret akarsz rákölteni), ami a játékokhoz kellene, valamint a pc könnyebben bővíthető.


És egy jó tanács: ne vegyél már kész, összerakott gépet, inkább kérj meg valakit (kiskereskedő), hogy rakjon össze neked egy gépet, jobban jársz vele.

4. SF
2010. dec. 10. 11:19

Azon gondolkodom, miért pont laptopot szeretnél venni neki? Elismerem, hogy a PC több helyet foglal el, talán áramot is többet fogyaszt, viszont a játék szempontjából sokkal jobb lenne, ugyanis könnyebben fejleszthető, mint a laptop. Saját tapasztalat, hogy a fejleszthetőség hamar az első szempont lesz.

Ha most vennék gépet, én nem kész konfigurációt vennék, hanem egy ismerős szervizet kérnék fel, hogy rakjon össze egyet. Akkor ugyanúgy lesz a gépre garancia, és talán egy árnyalattal olcsóbban is kijöhetsz egy sokkal jobb géppel, mint az áruházból.

De ez csak egy ötlet. Sok sikert!

2010. dec. 10. 11:15

szia,

ne haragudj, de szerintem semmilyet.

Tudom, hogy változnak az idők, de jobb ha egy 12 éves még nem a számítógéppel foglalatoskodik. Letölthet bármit, ami nem feltétlenül neki való.

12 évesen a bátyáim még nagyban legóztak, papírra rajzoltak, stb...és több hasznát vették, mintha laptopoztak volna...

Te döntésed persze, de Én biztosan nem vennék laptopot még egy 16 évesnek sem, ha annyira kell neki valamilyen zene vagy film, akkor azt a szülei letöltik és úgy nézi/hallgatja meg.

2. SF
2010. dec. 10. 11:13
A játék dönti el. Arra a legerősebbet érdemes, mert a játékok sok erőforrást igényelnek. Kérdezd meg az üzletben, hogy melyiket ajánlják, és készülj fel, hogy mélyen kell a zsebedbe nyúlni.
2010. dec. 10. 11:08
Milyen laptop-ot érdemes vásárolni 12 éves gyermeknek, főleg játszani és zene, film letöltésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook