Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fontos kérdés... Segítetek? fórum

Fontos kérdés... Segítetek? (beszélgetős fórum)

2010. dec. 10. 08:09
6. 7777ff52ae (válaszként erre: 1. - 38880cb6f6)
2010. dec. 10. 07:22

Ha két "adomány" gazdát cserél, az adás-vétel.

E.v. igazolvány kellene. Írtad, hogy van amúgy más munkád. Ilyen esetben adott összegig (nem tudom már, hogy mennyi) nem kell pluszba adózni, mert a járulékokat a másik hely kifizeti. Ha felhívod az APEH-ot, vagy bemész a polgármesteri hivatalba, ahol az igazolványt lehet igényelni, meg tudják mondani a pontos összeghatárokat.

2010. dec. 9. 20:30
Ha bármilyen szolgáltatáson pénzt keresel, akkor adózni kell utána. Ilyen nincs, hogy akkor adomány és nonprofit. Szerintem konzultálj egy ügyvéddel.
2010. dec. 9. 20:25
Ha legálisan akarod csinálni,akkor váll.-i igazolványt kell kiváltani(mint pl egy műkörmösnek),így lehettek számlaképesek a megfelelő szolgáltatásnyújtásért...vagy alapítani egy bt-t vagy kft-t...és így cégen belül már ki lehet választani a szervezeten belüli pozíciókat..sminkes,fotós,fodrász..és így már hírdethetitek magatokat:)
2010. dec. 9. 20:17
Ha bárkitől pénzt fogadsz el valami szolgáltatásért, akkor azt hivatalosan illik csinálni, tehát engedélyt kiváltani, számlát adni stb. Ha feketén csinálod, és megbuksz, az kellemetlen tud lenni ...
2010. dec. 9. 20:17
?
2010. dec. 9. 20:13

Sziasztok.

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy kell e valamilyen papir, vagy bármi ahhoz hogy összehozzak egy csapatot, és fotózást vállaljunk közösen embereknek.

Ugyértem hogy lenne egy fotós, egy sminket, egy fodrász, egy stylist, és én lennék a kapcsolattartó. Nekem ehhez kell valami papír vagy bármi. Nem konkrét árakkal dolgoznánk, hanem ilyenadományszerűen...ki mennyit szán rá. Ehhez is kell céget alapítani, vagy valami hasonló? Nekem van fő munkám, hobbiszerűen menne a dolog.

Kérlek segítsetek ha tudtok...bármilyen tanács jól jön :-)

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook