Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 6 éves gyereknek kértem a gyógyszertárban C-vitamint és az 1×1 vitaday C-vitamint adták de nincs ráírva, hogy gyereknek is jó, adhatok neki? fórum

6 éves gyereknek kértem a gyógyszertárban C-vitamint és az 1×1 vitaday C-vitamint adták de nincs ráírva, hogy gyereknek is jó, adhatok neki? (tudásbázis kérdés)


21. k_nm
2010. dec. 10. 15:00
Én télen mindenképp javaslok szintetikus cuccot, van gumicukor is, Gumitamin a neve, piszkosul finom és nincs mellékíze, mint a Marslakóknak vagy a Béresnek...a béres mondjuk még egész finom a Marslakókhoz képest...mikor forgalomba jött, az ismertetö megkóstoltatta velünk...na, én lendületesen köptem is kifelé...azóta senkinek nem is ajánlottam...ahhoz kva drága, amit tud. Ez az 1x1 tökéletesen megteszi, nem kell a méregdrága cucc...és persze, ettöl függetlenül sok friss zöldséget, gyümölcsöt (süti helyett desszertnek mondjuk) adni az egész családnak...
20. bettike2007 (válaszként erre: 18. - K_nm)
2010. dec. 10. 14:33
ezt akartam írni,hogy a mai zöldségek gyümölcsökben alig van valami:(
19. MÁRKATA (válaszként erre: 18. - K_nm)
2010. dec. 10. 13:50
Teljes mértékben igazat adok neked!Mi falun vagyunk,saját termésü gyömölcsöt esznek a fiaim,és mégis mindig betegek.Mit adunk be nekik vajon azokkal DRÁGA jó narancs,citrom,kivi stb amit megveszünk a boltba.Ki tudja?És lehet nem is lenne jó ha tudnánk.Mi hogyan és mikor került rá ezekre a gyümölcsökre.Én például mindkét fiamnak béres c vitamin rágótablettát adok minden reggel egyet...
18. k_nm (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2010. dec. 10. 12:12
Az a baj, kedves Sólyom, hogy az a fránya vitamin a gyümölcs vagy zöldség érése folytán kerül bele a célnövénybe, csak úgy nem születik vitamindúsan. A napfény, a megfelelö környezet szükséges mindahhoz, hogy az ember számára elegendö vitamin legyen benne. A kamion, hajó, repülö raktere nem igazán ezt a célt szolgálja. Márpedig szerencsétlen citrom, narancs, paprika, cékla sajna ott kénytelen beérni, arról nem is beszélve, hogy az a rengeteg vegyszer, amivel telepumpálják (most öszintén, hol a pitliben terem olyan mértanilag tökéletes alakú, hibátlan akármi, amik a boltok polcain mosolyagnak?!). Öszintén szólva nekem nincs gyerekem, de én is inkább adnék neki szintetikus vitamint is, mivel tudom, hogy gyakorlatilag a kenyérben több c-vitamin van, mint a boltban figyelö almában...
17. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Dóramia)
2010. dec. 9. 19:24

Miert nem eteted a gyermeket vitamindus etelekkel , tablettak helyett ??

Mar mindenki tudja hogy a testnek megvan a sajat modszere arra hogy a vitaminokat kivonja az etelekböl amiket eszunk ! Viszont a tablettakat szepen kisz@rjuk:)

Hogy tablettakkal helyettesitjuk a napi vitaminszugsegletet , ahhoz kb egy marek tablettat muszaly megenni alkalmankent...... ilyenforman ezek a tabletta keszitmenyek nagyon jo uzletnek szamitanak a gyogyszeriparban...... de , nem a fogyasztoknak -:)

16. k_nm
2010. dec. 9. 18:47
:-)))) a kis falánk :-) igen, persze...vérnyomásnövekedés->adrenalin növekedés->túlpörgés...tökmag bepörgött akkorrendesen, gondolom ;-)
15. 5e48d37001 (válaszként erre: 14. - K_nm)
2010. dec. 9. 17:36

Vérnyomást?

De attól lehet izgága a gyerek,ha felmegy a pumpája?

Az enyém tegnap felfalt 4db 100mg-s rágótablettát mamáéknál,mert finom volt,mama meg adta,mert c vitamin baja nem lesz tőle.

Nem aludtunk semmit,pedig 3 éves délután nem alszik ráfért volna.Most mondta a gyerekorvosunk,hogy izgatószer,de lehet a vérnyomásra gondolt ő is,csak így egyszerűbb volt kifejtenie.:-)

14. k_nm
2010. dec. 9. 17:32
Az 1x1 adható kölyöknek is, napi egyet...anonima, nem izgató szer, hanem a vérnyomását emeli meg, és nem csak a gyereknek, a felnöttnek is. és doloresznek igaza van, sajna nem mindet pisiljük ki, vesekö pikk-pakk benézhet...de ez a tabletta adható...bár én is patikus vagyok, és mint olyan, nem szokás hinni nekünk, de hátha...
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - Dóramia)
2010. dec. 9. 17:23

Szia!

Adni adhatsz,baj ne lesz úgyis kipisili,csak kevesen tudják,hogy van egy bizonyos mellékhatása gyerekeknél.Izgató szer ha többet kap,este ne adjál neki,nem fog aludni.

2010. dec. 9. 12:51

szia én má régóta cebiont veszek...azt cseppekben lehet adni és egészen újszülött kortól adható...


Még mi is azt "isszuk":)

2010. dec. 9. 12:44
Tegnap voltam gyógyszertárban és megkérdeztem , hogy a 60 mg-s c-vitamint adhatom-e a nyolcéves gyerekemnek.Természetesen adhatom.
2010. dec. 9. 12:23
Én is azt adom mind a két gyerkőcnek, 100mg-os rágótablettát eszik.
2010. dec. 9. 12:22
Szia!Én Cebion cseppet vettem a kislányomnak,igaz ő 9 és fél hós.
8. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 3. - Dóramia)
2010. dec. 9. 12:21
én inkább teva rágótablettát adnék cseréltesd ki arra!!
2010. dec. 9. 12:15

1 db citromban 50-70 mg C-vitamin van.

Adj a gyereknek inkább citromos teát. Csak ne a forró teába csavard a citromot, mert akkor oda a vitamin és lehetőleg ne átlátszó kancsóba, mert a fény sem jó neki.

2010. dec. 9. 12:12

Egy 6 éves gyerek napi C-vitamin szükséglete 45 mg.

Vízoldható vitaminként valóban nem lehet túladagolni, de megfigyeléseken alapulva kijelenthető, hogy a tartósan napi 1000 mg feletti C-vitamin bevitel káros lehet felnőtteknél. A leggyakoribb tünet ilyenkor a vesekő, de a szövetekben is lerakódhat a C-vitamin kis kristályok formájában.

Jobb megkérdezni egy dokit.

5. a25b44f6a3 (válaszként erre: 3. - Dóramia)
2010. dec. 9. 12:10
persze nyugodtan, a felesleg kiürül, a c vitamint nem lehet túladagolni.
2010. dec. 9. 12:06
A C vitamin vízben oldódó vitamin.Ezért túladagolni nem lehet csak az A, D, E, K, vitaminokat amik zsírban oldódnak.
2010. dec. 9. 12:04

Az interneten is utána néztem de csak azt találtam, hogy a felnőttek c-vitaminszükségletének a 250% - át fedezi.


Szerintetek adhatok belölle a 6 éves ovis gyerekemnek ???

2010. dec. 9. 12:02
gondolom ebben is C vitamin van.
2010. dec. 9. 12:01
6 éves gyereknek kértem a gyógyszertárban C-vitamint és az 1×1 vitaday C-vitamint adták de erre a dobozra nincs ráírva hogy gyereknek is jó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook